Results 1 to 4 of 4

Thread: Psihicki oboljeli ljudi

  1. #1
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default Psihicki oboljeli ljudi

    Da li poznajete ili imate u siroj/uzoj rodbini psihicki oboljelu osobu i kako se odnosite prema njoj? Kakvo misljenje imate o statusu takvih osoba u ovom drustvu, da li vladaju stereotipi o ljudima sa takvom dijagnozom da su "ludaci" i sl. Isao sam da obidjem rodjaka u Podgorickoj psihijatrijskoj klinici, to je uzas - po 4-5-6 u sobama, sve jako zastarjelo, kupatilo kao svinjac, medicinska sestra se izgalami na mene sto sam zvonio vise od jednog puta na interfon. Dakle?

  2. #2
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    mozak je cudna stvar... ne bih se sprdala sa nekim ko vise nema kontrolu nad njim.
    a zdravstvene institucije i zaposleni u njima su davno posli po q.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  3. #3
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    60
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bila sam na praksi u toj ustanovi, prije 10godina je bilo kao u horor filmovima, od tad se nista nije promijenilo, ne mogu zamisliti na sta lici ta ustanova sada.. Mada imaju neku donaciju za rekonstrukciju iste.. Nadamo se da ce sto prije biti realizovano jer takvi bolesnici u takvim uslovima da borave je za svaku osudu.

    Sent from my MI 5 using Tapatalk

  4. #4
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    ja sam imala jednog komšiju davno koji je bilo psihički bolesnik...pošto sam živjela tada na Zlatici vrlo blizu pruge, čovjeku je glavna razonoda bila šetnj prugom...znate za onu "devizu" da sreća prati hrabre i lude, u njegovom slučaju je 100% bila tačna jer čovjek je svakodnevno šetao prugom više minuta i svakog dana u drugo vrijeme....inače rodbina mu je bila nđe po inostranstvu...ne znam, vidjelo se da nije sav svoj i nije bilo realno očekivati da se ljudi prema njemu normalno ponašaju, jer je imao vrlo nepredvidive reakcije od onih da se iz čista mira zaleti da te udari, ili da te izgrli ili da te uopšte ne vidi kao pored duha da prođe kao i jednu naviku da pusti gusle da sluša satima iz sve snage da cijelo naselje zveči a on ode na prugu da šeta a posebna poslastic je bila neka puška (nadam se da je vazdušna, ne znam ali znam da je svaki put kad opali bilo za infarkt) a koristio je ničim izazvan iz čista mira i to je djelovalo kao da na nekoga nišani...nekad 3 puta dnevno, nekad po dva mjesea ništa...obično smo ga izbjegavali i pravili se da ga ne vidimo, iskreno..samo nam nije bilo jasno kako tako živi bez kontrole...ne znam što se sa njim desilo
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Mentalno oboljeli u domacoj literaturi?
    By noviclan in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 0
    Last Post: 26-09-10, 16:09
  2. ljudi
    By cpu in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 8
    Last Post: 31-08-09, 09:45
  3. sto je ovo ljudi...!?
    By GTi in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 6
    Last Post: 15-08-05, 00:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •