Results 1 to 23 of 23

Thread: Proljećna alergija, kako se spasiti?

  1. #1
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default Proljećna alergija, kako se spasiti?

    Predlažite ljudi čime se liječite kako sebi pomažete, ja od juče ujutro imam umjesto glave bronzcin, grlo mi otečeno unutra i kijam na mahove izluđeh, nos me boli i kako sagnem glavu počne da curi iako nema ništa samo je začepljen, samo spavam nema toga dijela tijela da me ne boli i nizašto nijesam!
    Počela sam da pijem tj žvaćem Polinol tabletice, ima več desetak dana, prošle godine su mi super bile, ali ove evo kao da ih ne pijem Danas sam stavila i sprey Awamys...uh
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  2. #2
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Alergija na polen?

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  3. #3
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Alergija na polen?

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
    Pisao sam ovo negdje vec no... 'ajde da ponovim. Preko 30 godina imam alergiju i nema cime se nisam lijecio. Cak i cuvenim bronalom (koji ako ko ne zna je zabranjen za upotrebu u jednom trenutku !!!). Nema sto nije bilo poslije toga, zakljucno sa presingom prije 5-6 godine. Nista pomagalo nije, tj. djelimicno ali simptomi su bili (kazem BILI ) curenje nosa, kijanje, suzenje ociju i u vrhuncu polena veoma tesko disanje, gusenje, nekih 10-ak dana. Svake godine. U tim trenucima nije bas lako normalno bitisati, kad ti nedostaje vazduha. Prije koju godinu dodje do mene info da bi trebao piti caj od koprive. I to je bilo to. Dakle ima simptoma i dalje, naravno ne moze se izlijeciti ali bukvalano su jacine 5-10% u odnosu na prije. Misljah da je to nestalo sa godinama i jednu sezonu probah bez caja...aha, kako ne. Tako da, derem caj od koprive i miran sam. Nije svakome djelotvorno ali bas velikom broju ljudi kojem sam rekao pomoglo je. Znaci naberem svjezu koprivu (nikako suvu ili caj od koprive u kesicama, ne pomaze), prokljucam vodu, maknem sa sporeta i u nju stavim koprivu (nije bitam tu odnos, onako odokativno) i ostavim da se ohladi. 2 litra npr. pijem 2 dana. Ne stavljam nista unutra (med, secer, limun,...) i to je to.
    Kopriva cisti krv od stetnih supstanci samim tim i alergena i to je to.
    I samo jedna info jos. Ovo nije marketing ili antimedicina ili sta bi vec ko mogao da pomisli. Ne prodajem nista nisam protiv nicega (ljekova i moderne medicine). Samo kazem moj primjer i znam koliko mi je muke makla sa vrata ova kopriva.
    Uzdravlje

  4. #4
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Ako se prica o alergiji na polen, ja sam prije jedno 6 ili 7 ljeta svaki dan mjesecima zvakao saće sa medom. Od tada, 90% mi se smanjila alergija, a do tada svake sezone kijanje i suzenje ociju najstrasnije. Tablete nisam puno pio jer su nezdrave, a i te koje sam probao tipa Presing nisu pomagale.
    Meni i mnogima koji su isto koristili je pomoglo, sad ne znam da li na svakog djeluje.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,830
    Thanks Thanks Given 
    4,706
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Rješenje je vrlo jednostavno samo treba biti disciplinovan, u avgustu-septembru počneš da piješ matičnu mliječ svako jutro i do maja-juna organizam stiče imunitet na polen. Ja nešto nisam disciplinovan pa te dva mjeseca dok je polen aktuelan nekako preteknem sa crvenilom očiju i kijavicama, ali zato je tetki itekako pomoglo a ona je imala onaj najgori stadium alergije (gušenja, kašalj konstantni, raspadanje totalno...)
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  6. #6
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo 20 godina to pocinjemu avgustu-septembru....al nikako da pocnem

    Avamis sprej...dosta olaksava
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  7. #7
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,077
    Thanks Thanks Given 
    867
    Thanks Thanks Received 
    266
    Thanked in
    101 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pilicius View Post
    Pisao sam ovo negdje vec no... 'ajde da ponovim. Preko 30 godina imam alergiju i nema cime se nisam lijecio. Cak i cuvenim bronalom (koji ako ko ne zna je zabranjen za upotrebu u jednom trenutku !!!). Nema sto nije bilo poslije toga, zakljucno sa presingom prije 5-6 godine. Nista pomagalo nije, tj. djelimicno ali simptomi su bili (kazem BILI ) curenje nosa, kijanje, suzenje ociju i u vrhuncu polena veoma tesko disanje, gusenje, nekih 10-ak dana. Svake godine. U tim trenucima nije bas lako normalno bitisati, kad ti nedostaje vazduha. Prije koju godinu dodje do mene info da bi trebao piti caj od koprive. I to je bilo to. Dakle ima simptoma i dalje, naravno ne moze se izlijeciti ali bukvalano su jacine 5-10% u odnosu na prije. Misljah da je to nestalo sa godinama i jednu sezonu probah bez caja...aha, kako ne. Tako da, derem caj od koprive i miran sam. Nije svakome djelotvorno ali bas velikom broju ljudi kojem sam rekao pomoglo je. Znaci naberem svjezu koprivu (nikako suvu ili caj od koprive u kesicama, ne pomaze), prokljucam vodu, maknem sa sporeta i u nju stavim koprivu (nije bitam tu odnos, onako odokativno) i ostavim da se ohladi. 2 litra npr. pijem 2 dana. Ne stavljam nista unutra (med, secer, limun,...) i to je to.
    Kopriva cisti krv od stetnih supstanci samim tim i alergena i to je to.
    I samo jedna info jos. Ovo nije marketing ili antimedicina ili sta bi vec ko mogao da pomisli. Ne prodajem nista nisam protiv nicega (ljekova i moderne medicine). Samo kazem moj primjer i znam koliko mi je muke makla sa vrata ova kopriva.
    Uzdravlje
    Ista stvar, samo sto i svake godine nije isto, neke bude manja koncentracija zbog kisa i vremena a neke bude bas tesko. Tablete su pri ruci, a vidis mogao bih se vratiti caju od koprive! Hvala za podsjetnik Jedina stvar koja je losa kad krene proljece.
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  8. #8
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Mene nagrdi ovog proljeca. Par godina me pustilo a sad opet...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  9. #9
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    32
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Predlažite ljudi čime se liječite kako sebi pomažete, ja od juče ujutro imam umjesto glave bronzcin, grlo mi otečeno unutra i kijam na mahove izluđeh, nos me boli i kako sagnem glavu počne da curi iako nema ništa samo je začepljen, samo spavam nema toga dijela tijela da me ne boli i nizašto nijesam!
    Počela sam da pijem tj žvaćem Polinol tabletice, ima več desetak dana, prošle godine su mi super bile, ali ove evo kao da ih ne pijem Danas sam stavila i sprey Awamys...uh
    Svašta li čoek može odje pročitat ja se uopšte nisam do prošle godine liječio, nego sam kao avetinja trpio (kijao, trljao oči, slinio itd itd) dok samo ne prodje, a onda sam od prošle godine kupio Aerol sirup koji se i bebama prepisuje, mislim da je bio u cifri oko 5 do 6 eura, ne znam sad tačno, i to je bilo to, po jedna doza dnevno od 10mg i alergija i simptomi kao rukom odnešeni.
    E sad ovima što imaju te hronične probleme sa proljećnim alergijama kao što sam pročitao, gušenje itd itd onda za to već ne znam, ali neka standardni simptomi kao što sam naveo curenje nosa, kijavica, suzenje i svrab očiju, za to je Aerol sirup zakon.


    Sent from my GT-I9205 using Tapatalk

  10. #10
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Alergija na polen?

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
    jeste...

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ako se prica o alergiji na polen, ja sam prije jedno 6 ili 7 ljeta svaki dan mjesecima zvakao saće sa medom. Od tada, 90% mi se smanjila alergija, a do tada svake sezone kijanje i suzenje ociju najstrasnije. Tablete nisam puno pio jer su nezdrave, a i te koje sam probao tipa Presing nisu pomagale.
    Meni i mnogima koji su isto koristili je pomoglo, sad ne znam da li na svakog djeluje.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
    a ja sam ti alergična i na to tj saće, propolis i ostale drkalice mi pogoršavaju simptome...ne pitaj me ništa

    Quote Originally Posted by VooDooPrle View Post
    Ista stvar, samo sto i svake godine nije isto, neke bude manja koncentracija zbog kisa i vremena a neke bude bas tesko. Tablete su pri ruci, a vidis mogao bih se vratiti caju od koprive! Hvala za podsjetnik Jedina stvar koja je losa kad krene proljece.
    Đe da nabavim čaj od koprive prirodni? Đe kupujete?

    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    Mene nagrdi ovog proljeca. Par godina me pustilo a sad opet...
    Ista stvar!!!! Ja sam mislila da sam se spasila jer ja kao prošle godine pila one homeopatske pablete polinol i baš mi pomogle, moje dijete ogriješilo od alergije, ništa mu pomagalo nije, a ove godine, on lagan a ja ne znam za sebe, vrti mi se u glavi brate! Ovo je katastrofa!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #11
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pilicius View Post
    Pisao sam ovo negdje vec no... 'ajde da ponovim. Preko 30 godina imam alergiju i nema cime se nisam lijecio. Cak i cuvenim bronalom (koji ako ko ne zna je zabranjen za upotrebu u jednom trenutku !!!). Nema sto nije bilo poslije toga, zakljucno sa presingom prije 5-6 godine. Nista pomagalo nije, tj. djelimicno ali simptomi su bili (kazem BILI ) curenje nosa, kijanje, suzenje ociju i u vrhuncu polena veoma tesko disanje, gusenje, nekih 10-ak dana. Svake godine. U tim trenucima nije bas lako normalno bitisati, kad ti nedostaje vazduha. Prije koju godinu dodje do mene info da bi trebao piti caj od koprive. I to je bilo to. Dakle ima simptoma i dalje, naravno ne moze se izlijeciti ali bukvalano su jacine 5-10% u odnosu na prije. Misljah da je to nestalo sa godinama i jednu sezonu probah bez caja...aha, kako ne. Tako da, derem caj od koprive i miran sam. Nije svakome djelotvorno ali bas velikom broju ljudi kojem sam rekao pomoglo je. Znaci naberem svjezu koprivu (nikako suvu ili caj od koprive u kesicama, ne pomaze), prokljucam vodu, maknem sa sporeta i u nju stavim koprivu (nije bitam tu odnos, onako odokativno) i ostavim da se ohladi. 2 litra npr. pijem 2 dana. Ne stavljam nista unutra (med, secer, limun,...) i to je to.
    Kopriva cisti krv od stetnih supstanci samim tim i alergena i to je to.
    I samo jedna info jos. Ovo nije marketing ili antimedicina ili sta bi vec ko mogao da pomisli. Ne prodajem nista nisam protiv nicega (ljekova i moderne medicine). Samo kazem moj primjer i znam koliko mi je muke makla sa vrata ova kopriva.
    Uzdravlje
    samo mi javi đe kupuješ koprivu i je li treba samo dva dan po dva litra da popijem ili svakog dana? Koliko znam, čaj od koprive nije baš preporučljiv na duže staze

    p.s. nemo' da je berem, ne bih pretekla, ne znam ni kako izgleda
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #12
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Ja da znam ne preporucuje se u velikim kolicinama trudnicama i nuspojave svima mogu biti proliv i mucnina ali bas u velikim kolicinama. Ja skuvam 1.5-2l i to pijem u 2 dana. Pa dan dva ne pijem pa opet. Zavisi koliko i kada sam napolju izlozen alergenima.
    Nazalost ja berem koprivu na selo kad podjem tako da ne znam gdje ima da se kupi svjeza kopriva. Mozda u Gintas. Potrazi bilo gdje pored puta na selu bilo kojem gdje ima malo vlage u ovo doba a kako izgleda pogledaj na google pa...
    Ima jedna biljka skoro ista kopriva ali nije stetna mada ne pomaze kod alergija ali kako da znas koja je prava?! Prodji malo prstima po listovim pa ako zapece to je to a ako ne to je ova "fals" pa je ne beri.
    Poslije par puta pogadjanja (i promasaja ) naucio sam da ih razlikujem.

  13. #13
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    U planinu dana's, odmakoh, zasjedoh, poslije minut oce dusa na oci I usta, kad na tri metra od mene ambrozija masala, vecu ne vidjeh, all rijetko usamljena, rodilo se za pokretanje lavine slina I ove sezone...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  14. #14
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    trebalo bi da ambrozija cvjeta krajem ljeta, majku joj njenu?! Znam da ja tad moram zbog nje, tj u avgustu i septembru piti pressing ponovo! Dali su mi onaj kalendar cvjetanja, i najmanje mi smeta ono što cvjeta u maj...



    Meni smeta sve ovo februar, mart april pa mi maj jun i jul ništa ne smeta i onda opet u avgustu i početak septembra ambrozija katastrofu donese! To mi najviše smeta
    Last edited by zvoncica; 07-04-18 at 21:08.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  15. #15
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Kad sam imao te alergije,jedino pressing,koji te oshamuti i spavash kao medjed,od kako svako jutro shibam kashiku bagremovog meda,alergije nema godinama
    ...

  16. #16
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Pilicius, ne susis koprivu nego u kljucalu vodu stavis svjezu? I zbog cega se pravi pauza svakih par dana?

  17. #17
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    ja sam recimo, davno nekad dobila taj pressing čiji je zapravo aktivni sastojak LORATADIN (i nekad je postojao lijek loratadin) kao alternativu za lijek koji sam dotad pila a koji je imap nenormalno sedativno svojstvo...dihalar se zvao lijek...znači ja sam to morala da pijem jer sam bas bila nagrđena od alergije međutim prva tri dana sam spavala buvalno nijesam mogla da se probudim i neka to nego kad zaboravim dozu da popijem, opat iznova počinje mučenje sa spavanjem...znači kad se navikneš super, ali jedan put ako reskočiš opet muka...droga teška je to bilo! E Pressing mi je dat kao lijek koji ne izazova sedaciju i stvarno, ja od pressinga ne spavam nimalo ali znam da ima ljudi koje uspavljuje
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  18. #18
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    Pilicius, ne susis koprivu nego u kljucalu vodu stavis svjezu? I zbog cega se pravi pauza svakih par dana?
    nijedan čaj tj biljku ne bi trebala da piješ bezgrnično jer svaka ima neka neželjena dejstva ako se duže upotrebljava...kopriva je puna nekakvih minerala i sjajno je pii da se to nadomjesti ali ne valja svakog dana cijeli život piti reimo po litru čaja....šolju možeš popiti kad god želiš i to skoro pa svaki dan...kopriva inače pospješuje izmokravanje tako da postoji mogučnost da ako pretjeraš (to znači da pije ova dva litra svakog dana recimo nedelju, dvije ) da izmokriš previše elektrolita iz organizma a to se odrazi na opštu slabost tremor mišića i jedno onako stanje pred kolapsom
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  19. #19
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Pijem caj od koprive sli onaj iz kesica, nekog olaksanja kao da ima. Predlozili su mi neki sprej za nos i tablete alj ne presing,navodno ne uspavljuju,zaboravio sam naziv. Cesce mokrim od kad pijem caj. Sigurno bi bolje bilo da nedje uberem i skuvam koprivu. Ali bas me slomilo. Cak sam i neke poslove morao da otkazem radi alergije. Nervozu da ne pominjem....
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  20. #20
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    ja sam to prije deset dana imala i razumijem se....@fotograf koliko piješ čaja dnevno? I ja ću početi...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  21. #21
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ja sam to prije deset dana imala i razumijem se....@fotograf koliko piješ čaja dnevno? I ja ću početi...
    Pijem mozda pola litra ali cu pojacati. Pijem i 500mg vitamina c, neku tableticu. Primjetio sam da mi se smanjilo kijanje ali nos ne prestaje da curi. Uzas. A ja bas ne volim tablete pa izbjegavam presing i slicne. Cekam ljeto i kupanje:fat:, onda nema problema... Da dodam da mi je puno lakse kad sam na otvorenom...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  22. #22
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    inhaliranje berodualom,i presing tablete

  23. #23
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,250
    Thanks Thanks Given 
    685
    Thanks Thanks Received 
    528
    Thanked in
    383 Posts

    Default

    Vitamin C će ti pojačat imunitet organizma pa samim tim i alergiju tj. odgovor imunog sistema na alergen.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Proljećna rasprodaja
    By graveolens in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 27-03-16, 01:17
  2. Alergija?!
    By VaNzEmAlJkA in forum Kućni ljubimci
    Replies: 5
    Last Post: 15-11-09, 15:52
  3. reakcije :alergija ili "sasvim uobichajena stvar"
    By DeViLiSh|Je$$uS in forum Ljubav
    Replies: 101
    Last Post: 14-01-07, 14:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •