Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 51 to 75 of 128

Thread: Je li vas strah da se liječite u KBCCG???

  1. #51
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by REALista_05 View Post
    a to je i dobro dok se ne prave pametni pa te ovdje srede to je postenije

  2. #52
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,360
    Thanks Thanks Given 
    1,350
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    Mene je strah da pomislim na to, a ne da se lijecim kod nas.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  3. #53
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Mene je strah da pomislim na to, a ne da se lijecim kod nas.
    Slazem se, a posto mi je obrisan prosli post koji je glasio samo "Jeste" a ne znam zasto, vjerovatno nije bio opsiran pa da obrazlozim: ne bi se svi ovi sto imaju 2 grama mozga i malo para lijecili u BG i strane zemlje da ovi nasi znaju sto rade,
    ne daj mi Boze da se moram lijecit u KBC....

    1. Neodgovorni su
    2. Ne znaju sto rade
    3. I da znaju vazda je neko drugi preci, njihova rodbina, neko od kolega/inice, neko ko je "platio/castio" da mu se pruzi "specijalna njega" itd itd...

    Srecom zdrav sam i prav a nadam se da ce tako i ostati narednih 10-20god. a ako dodje do toga, ako mognem priustit da se lijecim nedje drugo lijecit cu se a KBC mi je zadnja solucija... Pu, pu! Da ne naslutim sto... Kucnuh u drvo 3x hahahaha....
    Last edited by nemam ti kad; 21-04-18 at 21:16.

  4. #54
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,689
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    622
    Thanked in
    276 Posts

    Default

    O doktorima u CG mislim sve najgore. 95% onih sa kojima sam imao kontakt su ogromne neznalice, a nazalost sam imao kontakta sa dosta njih.
    To je profesija u kojoj stalno moras da se usavrsavas, a oni to nemaju kad od smisljanja kako da prikuce neku kovertu.
    Svaki put kad sam sa njima imao posla, ja bih se za vikend pripremio. Profi deformacija, na sastanke uvijek idem spreman.
    Na Internetu nije problem naci info o cemu god hoces.
    I onda posle samo jednog vikenda pripreme ja im postavljam pitanja na koja oni nemaju pojma da odgovore.....


    Da ne bude ....rekla kazala.....

    Tasta je imala ludu srecu da ostane ziva posle teske saobracajne nesrece.
    Na intezivnoj je bukvalno umirala od gladi, ozbiljna povreda glave, u infuziju ne ubacuju nista.....a med sestre upisuju da su je nahranile iako nisu.
    Kad sam ukapirao sami smo donosili hranu i davali joj. Onaj glavni tamo je obican slatkorecivi prodavac magle, svaki dan prica istu pricu. Ospice je dobijao kad me vidi...a svaki dan mora da nas primi u vrijeme posjete. I onda ja postavljam pitanja....a prethodno imao konsultacije sa covjekom koji to isto radi u BG.

    Kad su je prebacili na odeljenje ukapirao sam da su joj obje nozdrve potpuno zaceljene sa zgrusanom krvlju. Danima sam jurio doktore da joj to ociste, da zena moze da dise normalno. Oni to prebacivali na sestre, a sestre nisu umijele. Na kraju je jedan od njih to htio da uradi kad sam bio prisutan.....malo je falilo da budem u novinama.
    Na kraju sam ja donio makazice od kuce I uz asistenciju moje cerke to ocistio. problem je sto je nos bio pun krajeva od konaca koji su se stvrdli zajedno sa krvlju.....a onaj lik je htio da to jednostavno iscupa. Zamalo joj nos nije otkinuo ( koji je bio sav u komadima nakon udesa).
    Maksifacijalni hirurg iz BG mi je preko telefona objasnio kako se to radi....I ja licno sam to uradio.
    Svi su vidjeli sta radim.....I pobjegli napolje. U normalnoj bolnici bi zvali policiju.

    Resenje?

    Jednostavno, samo pravi direktor KBC , sa svim ovlascenjima.
    Pa lijepo dovede neke strucne strance da ih sve do jednog ispitaju i boduju. Garantujem da bi ih 90% palo na tom testu.
    U zavisnosti od rezultata malom broju povecati plate I postaviti ih na rukovodece pozicije, jednom broju dati rok da pokusaju da nauce to sto ne znaju....a veliki broj prekvalifikovati u veterinare.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  5. #55
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,121
    Thanked in
    1,083 Posts

    Default

    Što nagrdi životinje da im takve doktore daš

    ja ne mogu da vjerujem da si na intenzivnu ušao? Kako? Radiš u zdravstvu pa te poznaju? Ne bi to smjelo da se dogodi, a što se tiče njihove efikasnosti neću komentarisati jer ne znam....znam da mi je najbolji drug sad bio u koronarnu, imao je infarkt i da je prezadovoljan kako su bili fini i rekao je citiram " sestrama bih dao 2000 platu i malo im je, jer 24 sata su gledale u mene i pratile svaki moj uzdah, ne samo mene nego svih nas koji smo ležali tu" ....eto tako...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  6. #56
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,689
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    622
    Thanked in
    276 Posts

    Default

    Na Intezivnu sam ulazio za vrijeme zvanicnih posjeta. jednom sam usao I van termina za posjetu. Nije problem, samo treba biti malo snalazljiv.
    "Operaciju" sam izvodio kad je prebacena na odeljenje.
    Ne radim u zdravstvu. Ja sam inzenjer. Da je moja organizacija kao njihova, jos bi se gradio neki objekat koji sam zavrsio prije 10 godina i svaki mjesec bi neko ginuo na tom objektu.

    Prvi dan na Intezivnoj mene i zenu onaj glavni lijepo primi ( pazi, svi ga hvale). Primi on svu rodbinu koja dodje u posjetu.
    Slatkoreciva I supljo-uopstena prica. Kaze da je zivotno ugrozena, da ima mnogostruke traume , frljne se sa 2-3 strucna termina I to je to.
    Ja mu se lijepo zahvalim analizi stanja I pitam sta dalje...... on opet pocne da ponavlja istu pricu.
    E tu ga zaustavim...uljudno....I kazem mu da to tako ne ide.
    Posle analize stanja, treba da se ima plan daljih aktivnosti, I posto je u pitanju intezivna, dnevno treba raditi update.
    Sutra ocekujem da mi kaze sta je od plana realizovano, kakvi su nalazi i plan za sledeci dan.

    On je mislio da cu do sutra zaboraviti. Sutra je opet poceo istu uopstenu pricu.......e tu sam mu vec odrzao predavanje....a on nije znao sta da mi odgovori, pa pita kao u sali moju zenu kako izdrzava sa mnom. Taj pokusaj sale mu je samo otezao situaciju.

    Ukratko, pojma oni nemaju. Sanse za prezivljavanje na nasoj Intezivnoj su jedno 1o puta manje od onoga kako bi trebalo da bude.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  7. #57
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,134
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Danas je nedelja dana od kad mi je umrla majka. Sad sam sa groblja, bili da zapalimo svijecu..
    Vec sam pisao malo na medicini o nasem zdravstvu, a od tada do danas se nakupilo toliko materijala za prezir prema toj "plemenitoj" struci kod nas, da ne bih znao odakle da pocnem. Izdvojicu samo jedan "detalj" koji je meni i mom bratu srce slomio, a mojoj majci napravio horor od zivota poslednjih par mjeseci. Zena je patila od mnogih bolesti: imala je strasno slabo srce, mozdani prije 20 godina, srcani prije 10 godina, trostruki bajpas, dijabeticar, hijatus hernija, slabi bubrezi.. Ali, od kad smo tragicno izgubili sestru prije godinu dana, takav stres je naglo urusio njeno (majkino) vec nikakvo zdravlje. Prije pola godine je dobila stravicne bolove u abdomenu. Ultrazvuk pokazuje da je nesto "ozbiljno" na pankreasu. Svi specijalisti solidarni 1/1 da se radi o malignom, vrlo progresivnom tumoru i prognoze su krajnje lose - nekoliko mjeseci zivota. Medjutim, u Hipokrat na magnetnu nije mogla ici, jer je dr Nikolic, koji joj je radio bajpase, poznat po tim nekim metalnim kopčama, sa cim se nikako ne preporucuje da se ide na magnetnu. Gastroentorolozi, internisti i dr kao da su jedva docekali takav rasplet i odjednom niko ne zeli da da dijagnozu da zena boluje od najgoreg. Dobro, ljudi, ali kako da joj bar malo ubloazimo te stravicne bolove? Nista, dajte joj spasmex, vele. Spasmex?? Cak ni za rapten duo nismo mogli dobiti recept, nego smo ga |preko ruke" nabavljali. Ali ni on skoro nikakve rezultate nije davao. Zena je danonocno vristala od bolova. Kad god bi je poveli u urgentni/kbc, zadrzali bi je dan-dva i onda nazad kuci, uz istu standardnu terapiju za srce i pritisak itd, ali zivi nisu htjeli da joj propisu nista protiv bolova za tako ozbiljnog bolesnika. Neki morfijum, neku drogu, maaaajku mu jeeebem! Da se smanji bar njena agonija, kao i nasa koji smo pored nje. Ne, boze sacuvaj..
    Kad smo zadnji put zvali hitnu, prosle subote uvece, dolazi ekipa.. svi je vec znaju, jer su dolazili X puta kod nas i ovaj glavni veli: "Pa ona vam umire." Dobro, druze, ona umire vec duze vrijeme, ali daj preduzmite nesto da se ne pati ovoliko, povedimo je u urgentni.. "A samo je mucite tako", veli ovaj gad. Ja i brat ga gledamo, ne vjerujemo da covjek ladno zeli da izadje iz kuce i da nista nije preduzeo. Natjerasmo ih da je hitno prebace u urgentni, tamo dodjosmo, kad glavni internista odmah s vrata: "A ovo je ona gospodja sa teskim oblikom kancera pankreasa". Ja i brat vec kipimo, doslo nam je da ga rascerupamo kao pile, jer SVI odlicno znaju od cega zena boluje, ali niko nije htio da joj da nesto da joj je smanji muka. Uglavnom, nije proslo pola sata, majka je izdahnula, ovaj nam izlazi i govori kako su uradili sve sto je u njihovoj moci.. Gooospode, koliko licemjerja i fukarluka!!!

    Jos jedna stva, koja ne pripada ovoj temi, ali je indirektno povezana: umre vam neko bliznji, vi morate da ga sahranite preksjutra - opstina trazi 3 hiljade eura za grobno mjesto. Tacnije, 2800e. Zasto toliko? Jer je grobno mjesto sa 2 ukopa, a nema sa jednim u ponudi. I do kad da se plati? Prije sahrane! Znaci, u 2 dana morate da izmislite 3 hiljade eura kako vam glava zna. Sta se desava u slucaju da nemate novca? Nista, nema sahrane. To je, kao, neka nova uredba nase presvijetle opstine. Boze, dokle ovako...


  8. #58
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by high View Post
    .

    Prvi dan na Intezivnoj mene i zenu onaj glavni lijepo primi ( pazi, svi ga hvale). Primi on svu rodbinu koja dodje u posjetu.
    Slatkoreciva I supljo-uopstena prica. Kaze da je zivotno ugrozena, da ima mnogostruke traume , frljne se sa 2-3 strucna termina I to je to.
    Ja mu se lijepo zahvalim analizi stanja I pitam sta dalje...... on opet pocne da ponavlja istu pricu.
    E tu ga zaustavim...uljudno....I kazem mu da to tako ne ide.
    Posle analize stanja, treba da se ima plan daljih aktivnosti, I posto je u pitanju intezivna, dnevno treba raditi update.
    Sutra ocekujem da mi kaze sta je od plana realizovano, kakvi su nalazi i plan za sledeci dan.
    .
    Cekaj, taj glavni je Hasib Lukac, je li tako, ili je doslo do nekih promjena.
    Meni je otac jednom bio na intenzivnoj.
    Svaki dan cekanje, i dodje covjek i uzme da ti vrti jednu te istu pricu...najjace je bilo, otac mi umire a on prica izmjerili smo mu temperaturu.
    Sve je isto ponavljao, iz dana u dan, a ja tada, kao mladji momak, cim bi ga nesto pitao, on bi mi odgovorio- druze, ja tebi mogu sad da pricam o tome ali ti me ne bi razumio, stanje je jako ozbiljno, bla, bla...
    Doslo mi je bilo da skocim preko onog stola i da ga zadavim, znam da sam ga mrko gledao svaki dan...
    Medjutim, kasnije sam saznao da se covjek maksimalno zauzeo bio, da je cak zamolio nekog svog prijatelja koji je bio na odmoru u Crnoj Gori da dodje, pogleda i da svoje misljenje.
    Kako je otac poceo da se oporavlja, tako se i njegova prica mijenjala... nakon sto je otpusten sa intenzivne, bio je na koronarno, covjek je sve to propratio.
    Gotivan lik, zajebant, ne mogu da kazem da ga je on spasio, ali da se zauzeo i da je postupio ljudski, jeste. A sve sam to saznao naknadno, koliko se covjek potrudio bio.
    A cuo sam i da je dobar strucnjak.
    Ne mogu sebi da oprostim sto nijesam posao da mu se zahvalim, nego je to sve na brzinu bilo, prebacise mi oca na koronarno, pa onda na kucno lijecenje, pa je bio na rehabilitaciju, sve se to nekako na brzinu izdesavalo.

    Ne bih da se ovo pogresno protumaci, razumijem tvoju situaciju, mogao bih i ja da pisem o propustima nekih drugih doktora, o cascavanju i to ne malom raznih hirurga da bi obavili posao za koji su placeni i za koji su zakletvu polozili, o mnogim drugim situacijama, ali konkretno o ovom covjeku, Lukacu, ako mislimo na istog, imam samo rijeci hvale.
    Last edited by karamazov; 06-05-18 at 10:56.

  9. #59
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,051
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Medicinu uvijek posmatram iz dva ugla, odnosno da li ljekar posmatra bolest kod pacijenta ili posmatra pacijenta zbog bolesti.

    Ne ulazeci puno u dijagnozu bolesti sada, uvijek se suočim sa prvim primjerom, koji se u 99% slučajeva pokazao pogrešnim.



  10. #60
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Ono sto zaboravih da napisem, kad mi je otac bio na intenzivnoj, bio je toliko lose da su neki doktori htjeli da ga skinu sa aparata da im ne bi zauzimao krevet.
    Ovaj Lukac je bio protiv toga, barem je tako meni receno.
    Uglavnom, stari je danas kao momak, u bolju kondiciju nego ja...
    Inace, tek sam tada vidio koliko je medicina ozbiljna i odgovorna profesija... da kucnem u drvo, prije toga sam znao jedino za pedijatra kad dobijem gripu i za zubara.
    Ovamo sam vidio da se bukvalno radi o spasavanju, ili igranju sa ljudskim zivotima, kako god, iz dana u dan, svakog mjeseca, godine...
    I treba tim ljudima da das platu od 1000 eura, koliko zaradi konobar sa baksisom.

  11. #61
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,689
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    622
    Thanked in
    276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Cekaj, taj glavni je Hasib Lukac, je li tako, ili je doslo do nekih promjena.
    Meni je otac jednom bio na intenzivnoj.
    Svaki dan cekanje, i dodje covjek i uzme da ti vrti jednu te istu pricu...najjace je bilo, otac mi umire a on prica izmjerili smo mu temperaturu.
    Sve je isto ponavljao, iz dana u dan, a ja tada, kao mladji momak, cim bi ga nesto pitao, on bi mi odgovorio- druze, ja tebi mogu sad da pricam o tome ali ti me ne bi razumio, stanje je jako ozbiljno, bla, bla...
    Doslo mi je bilo da skocim preko onog stola i da ga zadavim, znam da sam ga mrko gledao svaki dan...
    Medjutim, kasnije sam saznao da se covjek maksimalno zauzeo bio, da je cak zamolio nekog svog prijatelja koji je bio na odmoru u Crnoj Gori da dodje, pogleda i da svoje misljenje.
    Jeste, radi se o Lukacu. Nisam mogao da mu se sjetim prezimena.
    Ovo sto si napisao , tako je I nama isto pricao.
    Samo sto meni brat od strica radi kao hirurg u Beogradu...pa me on povezao sa doktorom koji radi Lukacev posao u BG.
    I onda sam ja svaki dan isao spreman u posjetu......insistirao kod Lukaca da me slobodno zbuni, a ja cu sutra znati sta mi je rekao, ako ne ukapiram odmah.
    Problem je sto bih ja sutra stigao sa gomilom pitanja na koja on nije imao odgovor. Sto sam ja trazio preglede, analize i terapije koje oni uopste nisu imali namjeru da rade.....naucen od covjeka iz BG.

    Tasta vjerovatno ne bi ostala ziva da nije bilo toga.

    Lukac svaki dan prica kako je pacijent u kriticnom stanju, jer tako pravi odstupnicu ako pacijent umre.

    Ali kad mi je posle 10 tak dana u toku istog dana rekao i da je u kriticnom stanju I da je sutra prebacuju na odeljenje......e onda sam prokljucao I svasta mu rekao.
    Ako je u kriticnom stanju kako je prebacuju na odeljenje.....a ako nije u kriticnom stanju sto nas danima laze I traumira da I dalje jeste???
    Insistirao sam da mi da napismeno da vise nije u kriticnom stanju prije nego je prebace na odeljenje......I onda su odjednom odlucili da je zadrze kod njih jos 5/6 dana.

    kao sto sam i napisao....Lukac neukom narodu prodaje slatkorecivu pricu. Ali u njegovim postupcima I na citavoj intenzivnoj nema ni 10% profesionalizma I ozbiljnog pristupa kakav intezivna treba da ima. Jadni narod je navikao da doktori nece ni da se okrenu.....pa kad se neko lijepo sa njima isprica....makar i suplje....oni mrtvi zadovoljni. Intezivna je ozbiljno mjesto. Sef toga mora da bude vrhunski strucnjak I prije svega operativac. Cim ga vidis da iz njega zraci odlucnost, brzina, jasne instrukcije, znanje.

    Ovaj moj brat je boravio par mjeseci na jednom poznatoj klinici u Londonu. Culi smo se preko Skypa par dana posto je tamo stigao I bio je apsolutno sokiran kolicinom posvecenosti doktora I svih sestara prema bolesnim pacijentima.
    Najvise ga je dojmio odnos prema starim ljudima koji su u terminalnim fazama kancera. Ne samo sto se trude da oni ne pate nego se fanaticno bore 24 sata na dan da im produze zivot jos koji dan.
    Tako su nauceni, da se nikad ne predaju, da nemaju pravo da dignu ruke.....iako odlicno znaju da tim ljudima nema spasa.

    kako je kod nas , imate zalostan primjer u postovima iznad.

    Lukacu ne treba da budes zahvalan sto se zauzeo za tvog oca. TO MU JE POSAO. I on taj posao radi jako povrsno.
    Ali nas narod ne zna za bolje, pa je zadovoljan.


    Lukac ti je otprilike kao Filip Vujanovic. Osmjeh za svakoga i suplja prica.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  12. #62
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Ja pisem o slucaju mog oca, moguce da je kod vas bila drugacija situacija, a moguce je i da ljudi cesto prenagle u takvim trenucima...
    kad mi je otac usao na intenzivnu, par ljudi iz struke mi je kazalo da su jako male sanse da prezivi i da se spremim za najgore.
    ne znam da li si procitao da je bio toliko lose, da su drugi doktori htjeli da ga skinu sa aparata !!! ali da je upravo Lukac bio protiv toga...
    dalje, nije njegova obaveza bila da zove svog prijatelja koji je sasvim slucajno bio u CG a koji je cak izvrsio i neku intervenciju... mozda jeste ljudska i moralna, ali da nije postupio na taj nacin, sto je mozda bilo i kljucno za oporavak, niko ga ne bi pozvao na odgovornost, niti bi uopste mogao...
    dakle, u slucaju mog oca covjek se zauzeo i ljudski postupio i svakako da sam mu na tome zahvalan...

    dalje, prica mu bas i nije bila slatkorjeciva i to je ono sto sam mu u pocetku najvise zamjerao... kad bi mi se obratio sa "drug" i "druze" toliko mi je zvucao klosarski i toliko me nervirao da sam zelio dobro da ga isamaram. a neku ljubaznost i nije ispoljavao, valjda zbog ozbiljnosti situacije.
    tek zadnjih par dana, kad su stvari krenule na bolje, covjek me primio, objasnio kako stvari stoje, ispricali smo se poprilicno i tu sam u njemu vidio potpuno drugog covjeka...

    nijesam ja bas toliko neuk niti me impresionirao nekom supljom pricom, nego je cinjenica da se zauzeo za mog oca, koji je bio tek jedan od 10ak ljudi koji su tu lezali i kojima je zivot visio o koncu...

    sa druge strane moja familija je za dvije operacije u zadnjih par godina platila 500 i 700 eura. jedan hirurg nije trazio pare, ali nije ih ni odbio, dok drugi samo sto nije otvoreno rekao da treba da mu se plati da bi izvrsio intervenciju.
    tako da doktora ima svakakvih, kao sto ima svakakvih ljudi, u bilo kojoj struci... samo sto je ova struka malo osjetljivija od ostalih, posebno intenzivna i slicna odjeljenja...
    Last edited by karamazov; 06-05-18 at 17:12.

  13. #63
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,689
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    622
    Thanked in
    276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    ......
    ne znam da li si procitao da je bio toliko lose, da su drugi doktori htjeli da ga skinu sa aparata !!! ali da je upravo Lukac bio protiv toga...
    dalje, nije njegova obaveza bila da zove svog prijatelja koji je sasvim slucajno bio u CG a koji je cak izvrsio i neku intervenciju....
    Vidi, u čitavoj ovoj priči jedino je dobro sto je tvoj otac potpuno ozdravio i sad je OK.
    Nisam ni htio vise da raspravljam, ti imas pravo na svoje misljenje. Prilično sam siguran da si ti OK i da stvarno vjeruješ u ovo što si napisao.
    Ali pročitah sad onaj post koji je Gandalf ostavio na temi Iz raznih novina i opet se iznervirah zbog ovih nasih kretena u bijelim mantilima.

    Ovo pisem jer sto vise ljudi treba da shvati da APSOLUTNO MORAJU da odbijaju standarde koje namecu nasi doktori. Da ne smiju da se mire sa njihovim supljim pricama. Ako se na vrijeme, aktivno ukljucite mozda spasite vase najmilije.

    Ovo gore citirano je odličan primjer da oni pričaju suplje priče.

    Prvo, ja mislim da se ovo uopste nije ni dogodilo kao sto su ti ispricali. Ali ajde da pretpostavimo da jeste.

    KO su ti doktori koji su htjeli da skinu sa aparata tvoga oca dok se on nalazi na Intezivnoj gdje je glavni Lukač ?? I onda on ulijeće kao Vučić u smetove i spašava tvog oca kao što je Vučić iznio ono dijete. Kakav je ovo cirkus i šuplja priča ???
    Ajde da pretpostavimo da su to bili neki doktori koji su konsultovani oko stanja tvog oca. Oni nisu mogli da HTJEDNU da ga isključe,mogli su da daju svoje mišljenje.
    Ako su svi oni rekli da treba isključiti čovjeka koji je kasnije u potpunosti ozdravio....onda su teške neznalice i Lukač je trebao da ih prijavi nekoj njihovoj internoj komisiji.
    Je li to uradio??? Pa očigledno nije. Ajde ti prijavi ta NN lica koja su htjela da ti ubiju oca.....i vidjećeš da će ispasti da se to nije ni dogodilo.....da je to sve najvjerovatnije naduvao Lukač radi sopstvene reklame.

    On je zvao svog prijatelja koji je odradio NEKU intervenciju.
    I nama je pričao da će moju taštu da pregleda njegov prijatelj iz Srbije koji slučajno sutra ide na more. Ja sam to naravno provjerio ....i to se uopšte nije dogodilo. Tada sam mislio da je čovjek pomjerio datum puta ili slično.....sad kad pročitah ovo tvoje....drugi zaključci se nameću.

    Kako je uopšte moguće da neko udje sa ulice i radi NEKU intervenciju na Intezivnoj. Prilično sam siguran da ni u našem ludom sistemu to ne moze baš tako. Zbog odgovornosti našeg KBCa taj koji radi intervenciju mora da bude zaposlen ili da je došao na osnovu nekog ugovora....ne moze to da radi neko sa ko udje sa ulice, pa da je najveci ekspert na svijetu.

    Ajde recimo da je stvarno u prolazu kroz PG bio neki vrhunski stručnjak, da nema kad da se radi papirologija i da je tvom ocu hitno potreban.
    Onda je normalno da te zovnu, da ti objasne detalje i da traze tvoju saglasnost za intervenciju. Tako se obezbjedjuju da ih sutra ne tuzis....i to je sasvim OK.
    Ali u tom slučaju ti trebaš da znaš ko je taj stručnjak, šta je radio i kad, trebe da te porazgovara sa tobom nakon intervencije i informiše te o rezultatu. kasnije Lukač treba da ti obevjesti o nalazima nakon intervencije.

    Svega ovoga nije bilo jer je sve ovo jedna obična ŠUPLJA PRIČA.

    Sve ovo nema veze sa tobom....ti si OK.....samo pokušavam da objasnim ljudima da nesmiju da se pouzdaju u nase doktore kad im je neko bolestan. Morate da ih stalno zapitkujute, gnjavite, raspitujete se kod drugih,čitajte na Internetu....24 sata dnevno. Njima nije stalo, a vi se borite za vašeg člana familije.

    Da je ona zena iz Gandalfovog posta znala, mogla, umijela ovo što pišem.....spasila bi svoje dijete od ovih neznalica.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  14. #64
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,240
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,562
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Evo i tog post-a ovdje, da ne trazite po drugoj temi...

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Preuzeto sa FB-A


    Molim sve moje prijatelje znane i neznane da seruju ovaj post.....

    Jedna rutinska radna nedelja doktorke
    u Podgorici i krvnicka borba za zivot majke i djeteta.
    13/04/2018 Povela sam dijete kod ljekara zbog povisene temperature(38-39) u Niksicku bolnicu. Uradjeni su nalazi krvi iz vene i urin, sve je bilo u granicama normale pa je prepisan Cefaleksin i Blok maks,kontrola samo ako se nastavi do 17/18. Temperatura je padala, pa se vracala s’tim sto je dijete bilo veselo i lijepo jelo.
    18/04/2018 Temperatura je 39.6 javljam se pediatru, ponovljeni nalazi krvi i urina i vise nista nije bilo dobro uvecana jetra,slezena crp, leukociti i ... odmah smo upuceni na odjeljenje. Tada se rade novi nalazi,temperatura prvi put ide do 40,dijagnoze nema , terapije nema, osim infuzije i Febriceta. Dolazi novi dan.
    19/04/2018 Snimaju se abdomeni,pluca,ponovo nalaz krvi,ekg... nista se ne zna i dalje, dijete pod konstanntnom temperaturom, uz nervozne sestre koje ga bodu,vene pucaju one krive dijete sto place i taj plac ih ometa da pronadju venu,a kada jeca i uzdise ne mogu da odrade EKG... a onda ga shalju 2 puta za redom da se modar i uplakan u groznici tusira hladnom vodom da bi oborili temperaturu kako bi se ponovio EKG...nekako prolazi i taj dan,bez dijagnoze i poboljsanja.
    20/04/2018 Petak,ponovo se rade nalazi krvi, 3 puta nam bodu dijete uz objasnjenje da ako rezultsti budu gori, moramo za Podgoricu,ali da se u Podgorici nalazi nece ponovo radit,da se ne muci dijete.Dolazi dr.Senka i Branka kazu nam da su licno kontaktirale dr.Maju Kavaric,hematologa jer su rezultati gori nego kada smo primljeni i da nas ocekuje u Podgorici kao hitan slucaj,uveravajuci me da cu taj isti dan da znam dijagnozu i da ce moje dijete dobiti odgovarajucu terapiju. Sanitetom stizemo u Podgoricu do 11 sati i sa prijemnog nas smjestaju na odjeljenje za hematologiju i onkologiju. Tu nas docekuje doktor Maja Kavaric nonsalantno prekrstenih nogu i smireno kaze sledece “ da za nju nije hitan slucaj , Petak je, ide vikend,nema vremena ni za dijagnozu niti za terapiju do ponedjka.Na moje pitanje na sta se sumnja da li je strasno doktor Maja Kavaric odg da sumnja na neku tropsku bolest i da cemo da vidimo da li je to strasno ili je strasnije . I tako mi ostajemo sami sa jednom infuzijom,jednim Longacefom i Febricetom po potrebi, temperatura prvi put ide do 41 .
    21/04/2018 Subota,22/04/2018 Nedelja, temperatura ne pada, dijete slabije jede,sestre na odeljenju divne,brizne i saosjecajne a od doktorke Maje Kavaric ni rezultata ni traga ni glasa.
    23/04/2018 Ponedeljak 4 dan od kada smo u Podgorici, dugo ocekivani,ali se u 7 ujutru umjesto doktorice Maje Kavaric pojavljuje glavna sestra i kaze de ce doktorka biti na odelenju od 15 casova . Znaci jos 8 sati agonije,straha,bijesa i nemoci. U 15.45 pojavljuje se dokotorka Maja Kavaric i kao u prolazu me obavjestava da su rezultati mog djeteta gori nego sto su bili i da danas ne moze nikakva intervencija ako su rezultati gori. Ona se laktovima naslanja na ivicu naseg kreveta i kaze “ pa kako bih vam to objasnila,nemam odgovarajuce laborante.” Ja umirem od brige tu noc dok mi dijete kopni,da docekam jutro. I konacno
    24/04/2018 Utorak, vadi konacno nalaz kostane srzi koji je trajao 6-7 minuta i sat vremena analize u labaratoriji pojavljuje se i kaze” Evo da majka ne place vise otklonjena je svaka vrsta maligniteta” izlazi iz sobe jos uvijek ne znajuci sta je mom djetetu od 3 god. Divne sestre se raduju samnom kao da smo rod rodjeni i posle pola sata mi jedna od njih a ne doktorica saopstava da se radi o bolesti koja se zove “ Kalazar” i koja se uspjesno lijeci ampulama koje treba da nabavimo iz francuske. Uz zalihe koje su imali terapija krece istog dana nastavlja se ....
    25/04/2018 Srijeda, pa dalje....
    26/04/2018 Cetvrtak, kada stizu nase ampule 4 kutije Glucantime ampula .
    27/04/2018 Petak, sve isto, terapija se daje, dijete gori, razmak izmedju temperatura isti ili manji, dijete skroz gubi apetit i malaksalo je .
    28/04/2018 Subota, stanje ne promijenjeno temperatura i dalje do 41.
    29/04/2018 Nedelja, pojavljuje se doktorka Maja Kavaric rano ujutru i kaze da ce u Ponedeljak da odradi biopsiju jer temperatura ne pada povoljsanja nema i dijete ne reaguje na terapiju.
    30/04/2018 Ponedeljak, doktorka Maja Kavaric saopstava da zbog opsteg loseg stanja djeteta nema saglasnost konzilijuma da odradi biopsiju pa nas salje bez i jedne transfuzije krvi ili infuzije za Beograd u institut za majku i dijete, a ujedno odlucuje da prekine pogresno procijenjenu terapiju ampulama koj je do tada primao.
    01/05/2018 Srijeda, vec u 9 ujutru dijete i ja smo na odelenju hematologije II, kod doktor Djokica. Iako nije dezuran taj dan a i praznik je, dolazi da nas vidi i posle prvog pregleda , sumnja u dijagnozu dokotrke Maje Kavaric ali sa sigurnoscu ne moze da tvrdi nista do cetvrtka za kada zakazuje biopsiju.
    Od tog trenutka krece lavovska borba za moje dijete,prima infuzije,krv,trombociti,albumini...i mnogo toga sto i ne znam sta je prima u rekordnom roku.prvi put za 19 dana njemu pada temperatura ispod 37 i ne vraca ae 10 sati.Mojoj sreci nema kraja,medjutim organizam koji se tako dugo drzao pod temperaturom i koji je primao pogresnu terapiju koji se borio polako posustaje,njega odnose na intezivnu njegu gdje se za njega od tog trenutka bori vise ljekara ipak , jedan od njih me upozoava na moguce komplimacije drzeci me svo vrijeme za ruku i uvjeravajuci me da se bore kao za svoje dijete ali da je jako tesko.
    Nazalost za nas je bilo prekasno..!!

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    https://volimpodgoricu.me/2018/05/08...-svacije-srce/
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. #65
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Osjetljiva tema. Već na prvoj godini studija medicine spoznaš da su primarni motivi za upis kod apsolutne većine egocentrični. Želja za statusom u društvu. Ono malo humanističkih poriva koji se mogu nanjušiti kod dobrog dijela, negdje u drugom planu, tokom studija,posebno na klinici, a posebno tokom karijere, kod 90% ljekara jednostavno iskopni. Ne mogu zaboraviti transformaciju tih povučenih, neuglednih, a dobrim dijelom i smotanih likova kada im na kliničkoj praksi, po oblačenju mantila, nos probije plafon kliničkog centra, oči dobiju sjaj a tijelo govori ja sam VIP. Već na kliničkoj praksi spoznaš katastrofalno stanje u zdravstvu po pitanju znanja, brige za pacijenta i uopšte te etike koja se kao učila odmah na prvoj godini. Uvijek me frapiralo kakav odnos prema pacijentima i rodbini imaju čak i mnogi profesori i asistenti, koji između ostalog, trebaju da nas uče i tome. Grub odnos, dranje na pacijenta, ućutkivanje. Gledao sam i takve stvari. Uopšte se i ne pokuša približiti pacijentu njegovu bolest, objasniti, dati potrebne mnogo šire upute za modifikaciju životnih navika, jer liječenje uglavnom nije samo ispijanje ljekova. Tu je dosta kriva i organizacija zdravstvenog sistema koja jednostavno nameće da pacijent ne dobije ni približno adekvatno vrijeme za pregled i konsultacije. U 5 minuta se to ne može. Greške ljekara se dešavaju i moraju se dešavati jer medicina nije egzaktna nauka. Dva i dva često nisu četiri. Za mnoge bolesti nema 100% pouzdane dijagnostičke procedure. Mnoge dijagnostičke procedure daju izvjestan broj lažno negativnih ili lažno pozitivnih rezultata. Slučajevi često nisu knjiški, već komplikovani sa mnogo oboljenja čiju međusobnu dinamiku nije baš lako procijeniti i tretirati. Greške se dešavaju i iz elementarnog neznanja. Kao i u svakoj profesiji. No to je u našem društvu na svim nivoima njegove organizacije nepisano pravilo. Da ima neznanja upoznao sam se i kao pacijent,posebno na nivou primarne zaštite kod izabranog ljekara. Ružno je reći, ali to je duduk. Žalim svakog njenog pacijenta. Svjedočio sam greškama i iskusnih ljekara koje bije glas da su stručnjaci. Ali i isto tako svjedočio sam i mnogim podvizima. Zato ćete za istog ljekara čuti i pozitivna i negativna iskustva. Sve je to normalno. I Mesi nekada promaši penal. Međutim, ono što nikako nije normalno je da se greške prave zbog nebrige i zapostavljanja pacijenta, što je nažalost ustaljena praksa kod nas. Ne može da pacijent umire zbog unutrašnjeg krvarenja a satima niko ne mrda oko njega. Ne može porodilja da ti dolazi mjesec poslije porođaja sa gazom koju si zaboravio u njoj. I još si uzeo novac. Sa druge strane, što napomenu High, u medicini jednostavno moraš da se konstantno usavršavaš i usvajaš nova znanja jer za mnoge stvari u medicini postoji ogroman prostor za napredak i neko negdje tamo daleko ulaže napor da ga ostvari. Moraš to pratiti ako ti je stalo do pacijenta. Ne prepoznajem da takav trend dominira. Nažalost, jer bar je danas dostupna sva moguća literatura u par klikova. Još je jedna poražavajuća činjenica kojoj se, što je još više poražavajuće, jednostavno ne želi stati na kraj. Ono što je svako od vas ili imao iskustva ili zna iz druge ruke. Traženje novca za operacije, porođaje... To se radi bez imalo stida. Ranije skroz otvoreno, čak i profesor studentu rekao da prenese porodici da za operaciju njegove babe treba toliko i tolko. Zamislite samo taj nivo korupcije. Danas se to radi malo prefiganije. Preko trećeg lica. Pa izokolo naokolo dok rodbina ne skonta. Ima i kreativnih ideja kao traženje pozajmice, treba mu da završi sprat kuće. Svi to vide i svi znaju da je to tako. No više se ne čudim što se svi pretvaraju kao da sve funkcioniše u najboljem redu. Čitav je sistem postavljen tako. Ne mislim zdravstveni. Narod jednostavno pristaje na to, i ne želi, niti umije da se izbori za svoja prava. Vi koji imate nesreću da morate da se hvatate u koštac sa našim zdravstvenim sistemom, a svjesni ste svega ovoga, preporučujem vam da to radite uz poštovanje sopstvenog i života vaših najbližih. Barem ljudski pristup morate zahtijevati ako već ne možete vrhunsku ekspertizu.Zahtijevajte informacije i tragajte za njima i na drugim mjestima. Ako nemate sreće da naletite na one rijetke koji imaju ljekarski kov i pristup,one druge bar pritiskom i interesovanjem natjerajte da bar pomisle da je nekome jako stalo do njihovog pacijenta, ako to napravi kakvu razliku. A ne bih se libio ni tužbe u ekstremnim slučajevima
    Last edited by Superhik; 09-05-18 at 14:15.

  16. #66
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Vožnju hitnom platili skuplje od taksija?!

    Za porodicu penzionera B.P. iz Bara koji je zbog jakih bolova prevezen iz centra grada do Opšte bolnice kolima hitne pomoći, uslijedio je dodatni šok kada su im tražili da prevoz plate 30 evra.


    Nemili događaj je bio krajem aprila, a penzioner B.P. iznio ga je u javnost nakon što je izašao iz bolnice, sa namjerom da upozi na nedopustive pojave u društvu.
    Prema njegovim riječima, supruga je platila vožnju kolima hitne 30 evra i tražila račun, koji joj, nisu dali.


    -Brat i supruga su me poveli u hitnu. Bolovi su bili jaki. Ljekar u ovoj službi rekao je da moram u bolnicu te da idemo kolima hitne pomoći. Međutim, tokom vožnje hitnom rekli su nam da trebamo platiti 30 evra. Priznanicu nije dobila, kaže penzioner dodajući da je njegova supruga u bolnici negodovala jer je platila prevoz kolima hitne pomoći.


    -U večernjim satima, vozač kola hitne pomoći je došao u bolnicu i vratio 30 evra. Da moja supruga nije reagovala, negodujući glasno, to bi vjerovatno tako prošlo, kazao je naš sagovornik.


    U Službi hitne pomoći u Baru, je rečeno da se prevoz kolima hitne pomoći ne plaća za osiguranike Fonda za zdravstveno osiguranje Crne Gore.


    -Stranim državljanima kojima se pruži usluga u Službi hitne pomoći i koju plate mora se izadati račun, rečeno je u ovoj službi.

    http://jedro.bar/info/3467-voznju-hi...lje-od-taksija
    Ako ne smeta, neka stoji ovđe.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  17. #67
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,481
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

  18. #68
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Vožnju hitnom platili skuplje od taksija?!

    Za porodicu penzionera B.P. iz Bara koji je zbog jakih bolova prevezen iz centra grada do Opšte bolnice kolima hitne pomoći, uslijedio je dodatni šok kada su im tražili da prevoz plate 30 evra.


    Nemili događaj je bio krajem aprila, a penzioner B.P. iznio ga je u javnost nakon što je izašao iz bolnice, sa namjerom da upozi na nedopustive pojave u društvu.
    Prema njegovim riječima, supruga je platila vožnju kolima hitne 30 evra i tražila račun, koji joj, nisu dali.


    -Brat i supruga su me poveli u hitnu. Bolovi su bili jaki. Ljekar u ovoj službi rekao je da moram u bolnicu te da idemo kolima hitne pomoći. Međutim, tokom vožnje hitnom rekli su nam da trebamo platiti 30 evra. Priznanicu nije dobila, kaže penzioner dodajući da je njegova supruga u bolnici negodovala jer je platila prevoz kolima hitne pomoći.


    -U večernjim satima, vozač kola hitne pomoći je došao u bolnicu i vratio 30 evra. Da moja supruga nije reagovala, negodujući glasno, to bi vjerovatno tako prošlo, kazao je naš sagovornik.


    U Službi hitne pomoći u Baru, je rečeno da se prevoz kolima hitne pomoći ne plaća za osiguranike Fonda za zdravstveno osiguranje Crne Gore.


    -Stranim državljanima kojima se pruži usluga u Službi hitne pomoći i koju plate mora se izadati račun, rečeno je u ovoj službi.

    http://jedro.bar/info/3467-voznju-hi...lje-od-taksija

    Ako ne smeta, neka stoji ovđe.
    Mojoj sestri od tetke nisu naplaćivali. Doduše to je bilo prije skoro 10 godina
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #69
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,121
    Thanked in
    1,083 Posts

    Default

    evo zbog ovoga sam vas pitala je i vas strah da se liječite u KBCCG...ne znam...ne mogu danima sebi da dodjem, čitam i ne vjerujem koji je to monstrum od doktora dijete koje je HITNO prebačeno iz regionalne bolnice u KBC ostavilo 2 dana bez svog nadzora i ekspertize, bez bukvalno SVAKE KOJA POSTOJI KOD NAS dijagnostičke metode, bez obzira na radno vrijeme, vikend, odmor, svadbu u porodici, rodjendan, smrtni sučaj ma bilo što?! Ne znam, ne umijem nesrećne roditelje naučiti što da rade...ali ni porodilja koja je umrla u KBC ovih dana, iz Ulcinja, ni ovo dijete trogodišnje, ne bi po meni umrli da su gospoda ljekari SAMO htjeli da se malo posvete, angažuju i POKUŠAJU da spasu porodilju i bebu...nemam riječi, jako sam potrešena i ovom mladom ženom i ovim nedužnim djetetom
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  20. #70
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,820
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,046
    Thanked in
    841 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    evo zbog ovoga sam vas pitala je i vas strah da se liječite u KBCCG...ne znam...ne mogu danima sebi da dodjem, čitam i ne vjerujem koji je to monstrum od doktora dijete koje je HITNO prebačeno iz regionalne bolnice u KBC ostavilo 2 dana bez svog nadzora i ekspertize, bez bukvalno SVAKE KOJA POSTOJI KOD NAS dijagnostičke metode, bez obzira na radno vrijeme, vikend, odmor, svadbu u porodici, rodjendan, smrtni sučaj ma bilo što?! Ne znam, ne umijem nesrećne roditelje naučiti što da rade...ali ni porodilja koja je umrla u KBC ovih dana, iz Ulcinja, ni ovo dijete trogodišnje, ne bi po meni umrli da su gospoda ljekari SAMO htjeli da se malo posvete, angažuju i POKUŠAJU da spasu porodilju i bebu...nemam riječi, jako sam potrešena i ovom mladom ženom i ovim nedužnim djetetom
    Ja sam to prosao sa mojim djetetom. 20 dana. U BG zavrsili na svoju ruku jer ovdje da smo ostali... za malo.

    Znam roditelje ovog trogodisnjaka. Greska u dijagnozi plus bahatost doktora. A sto ne znate kako doktori jedni drugime zamke sapinju, podmeću da drugi bude kriv kad oni kiksaju i igraju se zivotima to je druga priča.

    Mene ako će ko poslušati, 7 dana bez dijagnoze je za bjezanje iz naseg KBC jer zživot ode.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  21. #71
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,121
    Thanked in
    1,083 Posts

    Default

    potpuno saglasna! Samo se nadati da nikad nećeš doći u situaciju da od ovih naših monstruma zavisiš!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  22. #72
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,820
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,046
    Thanked in
    841 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    potpuno saglasna! Samo se nadati da nikad nećeš doći u situaciju da od ovih naših monstruma zavisiš!
    Ima jos nesto. Mogu da pricam jer mnoge stvari znam iz prve ruke. Vecina slučajeva se završi kako se završi jer se ne poštuju protokoli i procedure. Svugdje ima neznanja ali tamo gdje se procedure zanemaruju dolazi do neizbjeznog kiksa. U BG kad sam bio svi doktori dodju u vizitu, a ovdje kod nas ne pricaju medju sobom pa eto nece da dodju u vizitu. Ne pricaju ni gore medju sobom al eto svi dodju. To je jako bitno jer jedno misljenje kad niko nema drugo moze da zivot spasi. A dok stignemo do toga jel ima znanja ili ne, imamo mi dug put da predjemo prije toga da bi se i to iskristalisalo.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  23. #73
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    11
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Strah bi me bilo da se lecim bilo gde. Ko tamo udje....

  24. #74
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,121
    Thanked in
    1,083 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post

    Jos jedna stva, koja ne pripada ovoj temi, ali je indirektno povezana: umre vam neko bliznji, vi morate da ga sahranite preksjutra - opstina trazi 3 hiljade eura za grobno mjesto. Tacnije, 2800e. Zasto toliko? Jer je grobno mjesto sa 2 ukopa, a nema sa jednim u ponudi. I do kad da se plati? Prije sahrane! Znaci, u 2 dana morate da izmislite 3 hiljade eura kako vam glava zna. Sta se desava u slucaju da nemate novca? Nista, nema sahrane. To je, kao, neka nova uredba nase presvijetle opstine. Boze, dokle ovako...
    Žao mi je zbog tvoje majke... Jeste malo off ali me zanima ovo što sam citirala....je li moguće da ljude tako ucjenjuju? I kako misliš ovo "nema sahrane" što čine..,ja ne znam ni do sada kako je bilo ali znam da su ljudi nešto na rate završavali i da je to sve bilo jako skupo.....pošto si, nažalost u toku, znaš li postoji li mogućnost da čovjek kupi na rate grobno mjesto? Bez umrlog, prosto da se "pripremi" da se ne stresira još i oko toga kad ti član porodice ode?

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ima jos nesto. Mogu da pricam jer mnoge stvari znam iz prve ruke. Vecina slučajeva se završi kako se završi jer se ne poštuju protokoli i procedure. Svugdje ima neznanja ali tamo gdje se procedure zanemaruju dolazi do neizbjeznog kiksa. U BG kad sam bio svi doktori dodju u vizitu, a ovdje kod nas ne pricaju medju sobom pa eto nece da dodju u vizitu. Ne pricaju ni gore medju sobom al eto svi dodju. To je jako bitno jer jedno misljenje kad niko nema drugo moze da zivot spasi. A dok stignemo do toga jel ima znanja ili ne, imamo mi dug put da predjemo prije toga da bi se i to iskristalisalo.
    a što je bolje i da dođu ako ne govore kad miniraju jedan drugog, govorim o ovim našima, pa ako ja i dam smislen predlog, ovaj što ne prica sa mnom živ neće da me podrži jer me očima ne može vidjet i sujetan je i da mi ne prizna da znam bolje od njega a sve na štetu pacijenta!
    Last edited by zvoncica; 15-05-18 at 22:25.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  25. #75
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    bgd/bd
    Posts
    2,860
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mene iskreno jeste. Nemam poverenja u njih.

Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Graviola – biljka iz prašume koja liječi rak
    By rock'n'rolla in forum Medicina
    Replies: 11
    Last Post: 20-06-22, 20:21
  2. Liječenje u Turskoj
    By The_B@fU$ ® in forum Medicina
    Replies: 2
    Last Post: 17-04-15, 13:45
  3. Liječenje Kuranom
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 50
    Last Post: 06-11-12, 09:10
  4. Nostalgiju liječila pisanjem pjesama
    By Ćipur in forum CG dijaspora
    Replies: 0
    Last Post: 19-07-10, 17:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •