Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 26 to 50 of 128

Thread: Je li vas strah da se liječite u KBCCG???

  1. #26
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,432
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Imam i dobrih i loših iskustava sa doktorima u KBC i domovima zdravlja. Sve je to individualno. Bilo je i vrhunskih profesionalaca, ali i onih najgorih džukela (ovo je preblaga riječ za pojedine). Dijagnostika je, čast izuzeciima, ubjedljivo najgori element kod naših doktora. Dok ubodu o čemu se radi, mnogi završe pod zemljom ili im se stanje pogorša.
    "K'o mi, kad zovemo velikim čovjeka sitne duše,
    a ko zna koliko je tihih što divovi u njima čuče."

  2. #27
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    ali ne bi moralo tao da bude da se malo uključe...meni je neshvatljivo da im danas dođe žena sa temeraturom visokom i jakim krvarenjem, koja se juče porodila a da jedan doktor ne posumnja na sepsu i SVE preduzme da provjeri da li je sepsa...a on onako nonšalantno kaže "vjerovatno" su joj se mliječne žlijezde upalile vodite je kući neka se izmuza i žena nakon par sati pada u komu i kraj...a da je tad dobila terapiju bila bi živa....e to je neshvatljivo!
    Sad stičem utisak da oni radije ništa ne rade da ne bi pogriješili da ih ne tuži porodica posle...nemam pojma koji im je matrak ali znam da se ne obrću po nekoliko sati u urgentnom...pa brate kad si u urgentnom onda ti je urgentno a oni te drže 5 sati bez prvog pregleda a kad umre svi šokirani...mene to nervira, nije problem kad ti se posveti pa se desi greška ili zbog mene, mog organizma, ili u toku njuihovog ispitivanja...ali kad jedu i piju a ja umirem u hodniku i kad umrem oni se kao čude....eeee neće da može
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  3. #28
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Black View Post
    Neću ulaziti u to ko je u pravu sa strukovne tačke gledišta jer veze blage nemam sa tim, ali moram nesto reć...Ova prozivanja medijska sa jedne i druge strane, pisanja po novinama i po facebooku su toliko degutantna i toliko unižavaju profesiju a ukazuju na teške komplekse aktera da je to strašno...

    Ni Fatić ni ova grupa sa druge strane na zaslužuju da nosi mantil dana više. Bolesnici sujetni...Povraće mi se od čitanja toga a nažalost ih znam.

    p.s. Što se tiče KBC-a samo pozitivna iskustva, liječili su me 3 puta i prezadovoljan sam svaki put bio.
    portpuno se slažem da je ovo zastiđe jedno...ne podržavajući Fatića jer nemam pojm ako je momak bez što sam skoro počela da pratim ovaj rialiti pa mi smiješno kad je izbacio status valjda su oni sebe pravdali povodom smrti pacijenta kako je procedura redovna 4 nedelje tableta pa ako ne prođe, operacija, a on je valjda insistirao na operaciji hitno, i čovjek umre a on pošto je to objavljeno napiše: " ...a sad mukice, knjigu u šake i da se obnovi disekcija trbušne aorte"....dakle, cijela hirurgija sa čelniima kbc-a su se ostrvili na njega, realno, kako će on da dokaže da je u pravu, ako je u pravu? Kadija te tuži, kadija ti sudi...računam da je zato krenuo se fb hajkom...tako da ne znam da li bih ga razumjela ili osudila...a moram ti reći da su mi pcijenti u ovom slučaju presudni...a i momak je doktorirao vaskularnu hirurgiju, dok mu kolege već decenijma rade kao vaskularni hirurzi a tek su specijalizirali prije godinu dvije....malo čudno
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  4. #29
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default Je li vas strah da se liječite u KBCCG???

    Zamislite kako je doktorima kad se razbole pa moraju kod kolega da se liječe. Em znaju po sebi da pojma nemaju, em su u svadji sa njima.

    Poceo sam nedje davno temu Etika al nije zazivjela al ovdje se upravo o tome radi. Biti prvo profesionalac pa onda uvrijedjen,ponizen, kurta ili murta. Vojnik. Nema toga jer je sujeta iznad zdravlja pacijenta. A sujeta nastaje i materijalnog svijeta.

    Na zalost kako kod ostatka populacije tako i kod doktora ne postoji razvijena svijest o tome sta je dovoljno. Samo grabe i reže jedni na druge. Valjda od ovog silnog zlostavljanja sa misterijama mrtvih pjevčica. Zna to da uništi naciju pa kako ne i doktore.

    Ima dobrih doktora ali ruku na srce nece se ni oni ljutiti ako ih svrstam u isti koš sa ostalima. Sigurnije je tako no da ja nagadjam ko je dobar ko nije.

    Rjesenje nije lako kako u skolstvu tako i u zdravstvu. Ko ima para da plati liječiće se napolje ko nema “a sad adio...” Ionako smo se zagadili planetu svojom ljudskovinom.
    Last edited by Caesar; 03-04-18 at 10:45.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  5. #30
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    1,492
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    296
    Thanked in
    195 Posts

    Default

    Stari komsija je u julu posao kod doktora jer je imao neku fleku na plucima,doktor mu je rekao da dodje

    U septembar jer nije opasno a i ide na odmor u avgust.
    Kad je komso dosao kod njega u septembar rak se toliko rasirio da je operacija nemoguca.trenutno je jos ziv do kad niko ne zna
    Last edited by zvoncica; 03-04-18 at 18:49.

  6. #31
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudski faktor postoji u svakoj struci i sujeta i pohlepa i sebicnost itd. Jedino sto u medicini kao necemu sto se treba brinuti o nama najbitnijem to bude na najvecem udaru kritika. Ljudski rod se nikad nece promeniti dok god vaspitavaju decu da se "snalaze" u zivotu jer to je danas najbitnija stavka. Ima izvrsnih lekara a to su ljudi koji su van posla dobri ljudi. U manjini su kao sto su uvek bili. Tako da resenja nema. Jedno resetovanje pa opet dodjes na isto. Tesko je ne biti sujetan kad si lekar pogotovo ako frizeri zaradjuju bolje. Odgovor: Nije me strah.
    Last edited by Oljce; 03-04-18 at 20:11.

  7. #32
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Super, onda ne ideš na medicinski fakultet nego ideš na "frizersku akademiju" postaneš dio Zoranovoga tima i odlično....znaš kako, zdravlje je jako osjetljiva kategorija, ljudi koji su oboljeli još osjetljivija i nije čudo da greške u "igranju" ljudskim zdravljem i životom budu na meti kritika...ako si završio medicinski fkultet nijesi dobio "Licence to kill" pa da ne budeš kritikovan
    Niko ne spori da je više onih koji su dobri ljekari ali nažalost jedan loši potisne sve dobro što su dobri uradili prije njega...teška profesija, malo plaćena, i neka to nego malo podržana, niti imaju sredstava za valjan rad niti im ih država obezbjeđuje, a ja sam sigurna da ova država može maksimalno da unaprijedi naš zdravstveni sistem da je imala sredstva samo da niej mala prečih "investicija"...ne moramo vala prvi u regionu da vršimo "presađivanje srca, mozga i jetre" ali možemo našim državljanima da obezbijedimo sve operacije da ne moraju da mrdnu van CG a ne mi za svaku operaciju vaskularne hirurgije treba da idemo van CG kad su u pitanju laserske operacije...gledam u Srbiji odavno rade gastrosopiju i kolonoskopiju isključivo sa anestezijom, kod nas je skoro kolonoskopija počela a gastroskopija imaš 130 eura u Kodri
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #33
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,962
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ona je mislim zubar pa se ne cudim sto brani struku i ljekare generalno. Nazalost, lose joj je poredjenje. Nije isto kad ti frizer promasi frizuru, okine vise kose no sto je trebalo ili ne okine koliko je trebalo. Kosa ce da poraste ili da se skrati kroz nekoliko dana svakako, ali kad ti strucnjaci od nasih doktora da pogresnu dijagnozu ili je ne da uopste, vrlo cesto za posljedicu imamo ugrozen zivot.

  9. #34
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Jeste, Oljce ima veze sa medicinom i treba neko i da brani struku to ne treba osuđivati, uostalom svaki pošteni doktor bi trebao da ustane da brani struku od ovih nesoja koji su krivi što im je struka pala na niske grane!
    Svi znaju da ih valja častiti, si čašćavaju...e ja sam jedna od onih koja nikad niej čatila a koja je UVIJEK imala zblja ok tretman, doduše, neke uobičajene zravstvene probleme sam imala...tata mi je odbijen kao stariji pacijent, tj jednostavno nešto što je urgentno je odlagano čak cetiri puta pa je on potražio pomoć van PG u Cetinje 2 puta i 2 puta u Risnu i samo riječi pohvale za doktore i osoblje imamo
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  10. #35
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Apsolutno nisu u pravu. Ja branim struku a ne branim ljude u koje spadas i ti i spadam i ja. Poenta moje price je da treba menjati ljude a to dolazi od porodicnog vaspitanja i sopstvenog primera. Muka mi je od ljudi koji samo upiru prstom u druge nikad u sebe. To je poenta. Ovde se samo gadjaju nekim rekla kazala primerima. Evo vidim ima dosta zadovoljnih. Realnost je da kreni ti sebe da unapredjujes i vaspitavas decu nekim vrednostima pa cemo za 20ak godina imati neke bolje ljude i bolje strucnjake.
    Last edited by Oljce; 03-04-18 at 20:52. Reason: Pogresno se izrazih

  11. #36
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,962
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Olja View Post
    Apsolutno nisu u pravu. Ja branim struku a ne branim ljude u koje spadas i ti i spadam i ja. Poenta moje price je da treba menjati ljude a to dolazi od porodicnog vaspitanja i sopstvenog primera. Muka mi je od ljudi koji samo upiru prstom u druge nikad u sebe. To je poenta. Ovde se samo gadjaju nekim rekla kazala primerima. Evo vidim ima dosta zadovoljnih. Realnost je da kreni ti sebe da unapredjujes i vaspitavas decu nekim vrednostima pa cemo za 20ak godina imati neke bolje ljude i bolje strucnjake.
    Prvo, ja sam se direktno osvrnuo na tvoje poredjenje ljekara i frizera i pojasnio ti kako ne mozes da poredis dva u potpunosti razlicita pojma.

    Drugo, ako se lagano vratis na pocetak teme vidjeces da ljudi koji su pisali na ovoj temi se nisu gadjali 'rekla kazala primerima' nego su pisali svoja licna iskustva, koja su mahom bila negativna.

    Trece, ne poznajemo se licno, pa te moram zamoliti da mi ne odredjujes moralne vrijednosti.

  12. #37
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,016
    Thanks Thanks Given 
    3,952
    Thanks Thanks Received 
    6,512
    Thanked in
    3,105 Posts

    Default

    a i da se poznajete.
    čuš ljudski faktor u svakoj struci u poređenju sa ovom.
    nigde veze.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  13. #38
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    u svakom slučaju neodbranjivo se braniti ne može...mene jeste strah, strah me je da se ne razbolim nešto ozbiljnije, da ne naiđem na jednoga od ovih pohlepnih i bahatih nezainteresovanih...baš me je strah...ali sam ubijeđena da bi naše angažovanje na ukazivnju na nepravilnosti imalo uticaja na poporavljanje njihovoga odnosa prema nama
    Naravno, nijesam ni za to da se ljekari optužuju za sve i sva i da se plaše da rade svoj posao jer ih eventualni neuspjeh može odvesti u zatvor! To ne bi bilo fer, jer svi mi koji radimo bilo kakav posao u zatvor idemo samo ako prekršimo zakon a oni bi mogli da završe u zatvoru zbog svog posla tj neuspjeha na poslu zato ih treba opomenuti da se samo posvete i da ne prepuštaju slučaju ljudski život da se bore za ljudski život pa kom opanci, kom obojci!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  14. #39
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,096
    Thanks Thanks Given 
    2,226
    Thanks Thanks Received 
    2,387
    Thanked in
    1,229 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Olja View Post
    Apsolutno nisu u pravu. Ja branim struku a ne branim ljude u koje spadas i ti i spadam i ja. Poenta moje price je da treba menjati ljude a to dolazi od porodicnog vaspitanja i sopstvenog primera. Muka mi je od ljudi koji samo upiru prstom u druge nikad u sebe. To je poenta. Ovde se samo gadjaju nekim rekla kazala primerima. Evo vidim ima dosta zadovoljnih. Realnost je da kreni ti sebe da unapredjujes i vaspitavas decu nekim vrednostima pa cemo za 20ak godina imati neke bolje ljude i bolje strucnjake.
    Neče biti baš rekla kazala, pročitaj moj posto, a imala sam i teži slučaj od ovog kojeg nisma ni htjela da se prisjećam, pročitaj NIKOv post i vidjećeš.

  15. #40
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam za to da lekar koji namerno ucini greske, uzima mito i ide bude sankionisan u skladu sa tezinom dela. Nego kako promeniti to stanje u zdravstvu na koje se svi zalimo? Ja mislim da covek od sebe treba poci. Sto se tice poredjenja frizera i doktora pogresno sste me razumeli ili ja ne umem izraziti na sta mislim a to je da su ljudi ljudi u svakoj struci isti. Sujetni i pohlepni, vrednosti su nam se svele na novac i materijalno.

  16. #41
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    1.Konstantna edukacija lekara placena od strane drzave
    2. Motivacija u vidu povecanja plate
    3. Kontrola svakog slucaja koji je imao los ishod.
    4. Procena ucinka lekara na godisnjem nivou.
    5. Rasterecenje sto se tice broja pacijenata u toku smene.
    6. Strogo zabranjeno davanje i primanje mita.
    7. Strogo zabranjeno da lekar koji radi u drzavnoj zdravstvenoj ustanovi radi privatno.

  17. #42
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    8. Razbiti iluziju ljudi da je medicina nesto vise od skupa procedura namijenjenih samo da ublaze nesto
    9. Razbiti iluziju ljudi o neprolaznosti
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  18. #43
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,393
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/drustvo/tuzili-lj...acije-prstiju/

    najjace da nije strah kad se ide po pomoc kod ovakvih kasapa! Ostade zena bez prsta zbog sujete!!!

  19. #44
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    1,695
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    63
    Thanked in
    44 Posts

    Default

    Znam da je tatina baba išla kod doktora Đanija Popović. Kad su ga pitali kako je postao tako dobar doktor on je odgovorio da je učio od majstora i svi su bili ljuti na njega kako je mogao da unizi doktorsko zvanje tom riječju majstor. A ustvari medicina i jeste zanat. Što pokazuje da je većina doktora sujetna, želi neki ofis i da lupa pečate. Što je najgore preziru pacijente. A papirologija je posebna priča.

  20. #45
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Koliko vas je platilo 'uslugu' tamo...kovertom?
    Najgora fela..doktori i advokati..Pih...

    Advokata znaš koliko plaćaš i ako ti ne odgovara prosto nađeš drugog , dok kod doktora to baš i nije slučaj


    Što se tiče konkretnog slučaja o kojem je riječ. Da je Fatić pošten koliko se predstavlja rekao bi nešto prije nego što su ga otpustili
    Last edited by Rakun; 07-04-18 at 02:09.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  21. #46
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    1,492
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    296
    Thanked in
    195 Posts

    Default

    Mom ujaku su uzeli 2500e za operaciju(imao je rak ) nisu ga mogli izlijecit ali su znali da su mu djeca u inostranstvo i trazili su.kad su im date pare operisali su ga (otvorili i zatvorili ),posle njihove operacije nije mogao da ustane vec je stalno lezao

  22. #47
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post

    Što se tiče konkretnog slučaja o kojem je riječ. Da je Fatić pošten koliko se predstavlja rekao bi nešto prije nego što su ga otpustili
    nemam nekog uvida u postojeći slučaj, liše ovoga što mogu po portaima pročitati i na profilu dr Fatića, ali znam da je dr Fatić unazad godinu dvije počeo kao neko ko je perspektivan i ambiciozan da govori o nekom unaprijeđivanju medicinskog sistema kod nas, prvenstveno kad je kardiovaskularna hirurgija u pitanju, gledala sam ga na tv-u, hvaljen je kao najmlaši doktor nauka iz oblasti kardio vaskularne hirurgije, kao ssjajan kadar, kao jedna strašno velika stvar je uzimano to što se vratio u CG a mogao je tj imao je konkretnu ponudu da ostane u nekom velikom univerzitetskom centru u Londonu, plus doveo je u CG eminentne predavače da na našoj klinici drže predavanje.....ali je vukovima smetala ambicija pa su mu noge podmetali, njihova sujeta to nije mogla da izdrži......kad je počeo da se buni i da prkosi odlukama nadređenih, za koje je znao da nijesu dobre, imao je sankcije od strane nadređenih, dva puta su kretali da se biju s njim i već je o njemu u novinama govoreno, saopštenja iz KCCG i ono što je on govorio se bitno razlikovalo, on je kao uzrok sukoba imao konkretnu situaciju, a ovi su imali uopštene neodređene kvalifikacije, tipa neodgovornost, odbijanje poslušnosti isl...ne znam ko je tu ispravan a ko nije, samo znam ko su batrićević i jocic....kad vidim njih s jedne strane, nekako mi se čini ko god da je na drugoj je ispravan
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  23. #48
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Nije me strah jer mi puca K za zdravlje, bice kako Bog odluci, ne zivim porocnim zivotom i to je to.

  24. #49
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Dok se ne razboliš, onda će biti *ebeš boga daj ljekove
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #50
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,334
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    57
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Njegoševa kletva " Dabogda braćo moja ! Nemo'te me zajebavat ! "

Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Graviola – biljka iz prašume koja liječi rak
    By rock'n'rolla in forum Medicina
    Replies: 11
    Last Post: 20-06-22, 20:21
  2. Liječenje u Turskoj
    By The_B@fU$ ® in forum Medicina
    Replies: 2
    Last Post: 17-04-15, 13:45
  3. Liječenje Kuranom
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 50
    Last Post: 06-11-12, 09:10
  4. Nostalgiju liječila pisanjem pjesama
    By Ćipur in forum CG dijaspora
    Replies: 0
    Last Post: 19-07-10, 17:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •