Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 76 to 100 of 128

Thread: Je li vas strah da se liječite u KBCCG???

  1. #76
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,325
    Thanks Thanks Given 
    77
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Ovo je vrhunac..

    https://m.cdm.me/drustvo/skandal-u-k...ali-tudu-bebu/

    Treba ih sve tamo strijeljati.
    Njegoševa kletva " Dabogda braćo moja ! Nemo'te me zajebavat ! "

  2. #77
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,203
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    4,529
    Thanked in
    2,398 Posts

    Default

    Bas sad citam... za nevjerovat'. Dokle vise!??

    http://www.vijesti.me/vijesti/zamjen...jetetom-988826
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  3. #78
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Nijesam htio da kucam dok se ne rashladim..

    Prije par dana budi se moj sincic i zali se da ga boli uvo, place i razdrazljiv je. Povedemo ga kod doktorice u drzavnu i ona kao ne radi mi aparat da vidim jel upala uva, nema baterija. Ja odem kupim baterije, vratim se. Sve to traje 20 min, dijete place, ona mi govori "ne moze dijete ovako plakati od upale uva", pogleda ga sa aparatom i kaze nije uvo nesto je drugo, najbolje da idete hitno kod ORL u niksic i da nam uput. Ja se ohladim ne znam kako sam dovezao do NK. Dijete ne place, mirno je, zali se da ga boli uvo ali uglavnom ok.


    Dolazim u NK prvo kod pedijatra po drugo misljenje, govori mi sestra nema sanse danas jer je u smjeni nacelnica prima samo izabrane pacijente, sjutra u prvoj smjeni je drugi pedijatar kod nje nemate sanse pa mozda poslije 2 da probate kod te i te ako nadjete vezu (WTF ? )...

    Zapalim odatle do ORL, tamo ceka sigurno 70 ljudi sa uputima od prije 3-4-5 dana. Kaze sestra sledeci slobodan termin je 17og maja (to je bio 13 maj), pa da vam zakzem i ja kao zaebaete li me to sestro imam dijete od dvije godine koje je u bolovima ? Vidim ja nista ne mogu zavrsiti tu, dijete mi se pati, i place mi se i kako sam bio pod stresom ne skontam odmah da mogu kod privatnog.... Nije mi na pamet padalo...

    Odemo kod privatnog ljekara, za 5min izvadimo rezultate, na prvi pogled kaze upala uva, da antibiotik i lizalicu djetetu i sve zavrseno....


    Jebbem ti drustvenu i doktore i sestre i sistem eto tako... ne daj boze da je sta ozbiljnije
    Last edited by Gandalf_White; 16-05-18 at 23:03.
    One Ring to Rule them all...

  4. #79
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,490
    Thanks Thanks Given 
    5,331
    Thanks Thanks Received 
    3,825
    Thanked in
    1,515 Posts

    Default

    Brate ja pola godine idem kod ljekara. Krenem u drzavno a do sad sam tamo samo zavrsio nalaze stitne. Ostalo sve privatno.
    Abdomen se ceka 4 mjeseca

    Dakle u drzavi koja me dere od poreza sto platu, gorivo, struju itd ja sam morao kod privatnika da:
    -kardiolog, pregled i snimanje
    -abdomen, pregled i snimanje
    -dopler, isto
    -uho, dva pregleda

    I sad moram god gastroenterologa neke brigite naravno privatno dje ce me opalit i ona za jos par stotina.
    Mislim da je to sve usemljeno

    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

  5. #80
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,381
    Thanks Thanks Given 
    4,186
    Thanks Thanks Received 
    4,503
    Thanked in
    2,183 Posts

    Default

    Znachi ako nemas za privatnika...crkni.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  6. #81
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,203
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    4,529
    Thanked in
    2,398 Posts

    Default

    Ko ima masu sredstava lijeci se van CG.

    Ko ima dovoljno sredstava lijeci se u CG ali iskljucivo kod privatnika.

    Ko ima malo sredstava krpi se preko veza i boce vinjaka da dodje na red u KBCG prije stotine ostalih.

    Ko nema sredstava... umire.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. #82
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post


    Mislim da je to sve usemljeno

    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
    Ima i toga...


    Ali nesto sam naucio u zivotu a to je da dje ima potraznje mora biti i ponude... Uvijek se nadje neko preduzetan da napravi pare.


    Ja ti se kunem dao bih sve sto imam u tom trenutku samo da mi da dijagnozu djetetu. Ne mora da ga izlijeci samo da mi kaze sta je....


    Ono cega je mene strah je nema saosjecajnosti, jebe se njemu za tvoju muku, on guli za neku mizernu platu i to je to

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  8. #83
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Žao mi je zbog tvoje majke... Jeste malo off ali me zanima ovo što sam citirala....je li moguće da ljude tako ucjenjuju? I kako misliš ovo "nema sahrane" što čine..,ja ne znam ni do sada kako je bilo ali znam da su ljudi nešto na rate završavali i da je to sve bilo jako skupo.....pošto si, nažalost u toku, znaš li postoji li mogućnost da čovjek kupi na rate grobno mjesto? Bez umrlog, prosto da se "pripremi" da se ne stresira još i oko toga kad ti član porodice ode?
    Ne bih znao da odgovorim sta se radi u slucaju da porodica ne uspije da obezbijedi sredstva u roku od ta 2 dana. Stvarno nemam pojma. Znam samo da vise nema kupovine grobnice na rate. Uzmi ili ostavi. A posebna je prica bahatost i neodgovornost tog privrednog drustva DOO Pogrebne usluge. Lopovi kradu mermer i druge materijale, niko se ne smatra materijalno odgovornim. Izio vuk magarca. Ali kad ti hoces nesto da doradis na grobnici, svaki ulaz radnika na groblju se pedantno naplacuje. Kod sahrane ti taksativno naplacuju sve do detalja. Cak i prevoz onim elektricnim vozilom od kapele do novog groblja, tih 30-ak metara. Cak i mikrofon ispred kapele, za kojim se u par minuta odrzi govor za pokojnika, to isto naplacuju. Ma sve. Ne postoji jedna jedina usluga koja nije uracunata/naplacena. Ali ako neki vandal udje i slomi grobnicu, jbg. Nikom nista.


  9. #84
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,667
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Brate ja pola godine idem kod ljekara. Krenem u drzavno a do sad sam tamo samo zavrsio nalaze stitne. Ostalo sve privatno.
    Abdomen se ceka 4 mjeseca

    Dakle u drzavi koja me dere od poreza sto platu, gorivo, struju itd ja sam morao kod privatnika da:
    -kardiolog, pregled i snimanje
    -abdomen, pregled i snimanje
    -dopler, isto
    -uho, dva pregleda

    I sad moram god gastroenterologa neke brigite naravno privatno dje ce me opalit i ona za jos par stotina.
    Mislim da je to sve usemljeno

    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
    Ja se zalim. Podjem kazu mi za dva mjeseca. Ja kuci pa mejl, redom djeljem, pa konacno so kabineta ministra. Obično se sve zavrsi tako sto me zovnu da mi je zakazano za sjutradan ili do kraja sedmice. Mogao bih vezu da hvatam. To ne radim, vwc se zalim, za sve sto mislim da nije kako bi trebalo da bude regulisano. Usemljeno sve, ta brigita ti je 30 eura pregled, pa onda obicno ti kaze dodji u klinicki kod mene na sondu.

  10. #85
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Brate ja pola godine idem kod ljekara. Krenem u drzavno a do sad sam tamo samo zavrsio nalaze stitne. Ostalo sve privatno.
    Abdomen se ceka 4 mjeseca

    Dakle u drzavi koja me dere od poreza sto platu, gorivo, struju itd ja sam morao kod privatnika da:
    -kardiolog, pregled i snimanje
    -abdomen, pregled i snimanje
    -dopler, isto
    -uho, dva pregleda

    I sad moram god gastroenterologa neke brigite naravno privatno dje ce me opalit i ona za jos par stotina.
    Mislim da je to sve usemljeno

    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
    Ajd što se čeka 4 mjeseca eho abdomena, no i kad ga dočekaš, pa ti ga odradi Mikulić u domu zdravlja na Starom aerodromu, samo manita sreća u nesreći da te posluži pa da on uspije da vidi ako ima ikakva promjena u abdomenu, za te 45 sekundi za koliko on u prosjeku završi pregled koji po pravilu nikako ne bi smio da traje manje od 15 minuta. Ne znam đe je njemu savjest. Pomisli li da će barem kod jednoga propustiti nešto krupno i možda koštati čovjeka i života. Ne znam ni đe je savjest onima koji uređuju da im on tako razmiče gužve i smanjuje vrijeme čekanja na pregled. Bio sam jednog vikenda i vidio da je čovjek uspio da završi 48 pregleda za sat i 45 minuta. Oko 2 minuta po pacijentu. A u to ulazi i kucanje nalaza, skidanje i mijenjanje pacijenata na stolu. Za Ginisa. Za to dobije 40 centi po čovjeku. Toliko košta igranje sa zdravljem. No nekome to odgovara, samo da ih ne kritikuju zbog dugog čekanja na pregled, jer drugačije to ne umiju da organizuju. Sprdnja. Pa bolje je ne raditi te preglede nego ih tako raditi. A i naš neuki narod pristaje na sve i može se sa njim kako god ko hoće. Mada, čuo sam da mu je jedna baka odbrusila: Ako si ovako brz i nad ženom, ništa od tebe.


    Što se tiče privatne prakse, ni to vam nije garancija za stručnost. Isti doktori koji rade ili su radili u KC. Jeste garancija za bolji odnos i tretman nego u državnim institucijama, ali nekada ni to. Na primjer, znam za slučaj žene koju je godinama pogrešno liječila jedna iskusna doktorica reumatolog koja je bila i u privatnoj praksi. Žena je svako malo završavala u urgentnom, sve dok joj mlađani dežurni doktor nije postavio pravu dijagnozu. Ispostavilo se da nije reumatsko oboljenje od kojeg je godinama pogrešno liječena, već se radilo o endokrinom oboljenju Adisonovoj bolesti. Rijetkom oboljenju preko kojeg nam je na predavanjima profesorica preletjela uz opravdanje da to tokom karijere vjerovatno nikada nećemo vidjeti. Samo te godine, na praksi, vidjeli smo dva slučaja. Međutim, stvar je u tome što specijalizacije i subspecijalizacije doktorima suže vidike pa u svakom pacijentu prepoznaju oboljenja iz svoje specijalnosti samo ako ima ijedan simptom koji upućuje na takvo oboljenje. A ljekari opšte prakse, koji bi na primarnom nivou trebali da rješavaju gro stvari, kod nas, što iz neznanja,što iz neiskustva a i starih navika sistema koji se nakaradno pokušava mijenjati, služe samo kao skretničari i karika više u lancu odugovlačenja kao u Gandalfovom slučaju.

  11. #86
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,490
    Thanks Thanks Given 
    5,331
    Thanks Thanks Received 
    3,825
    Thanked in
    1,515 Posts

    Default

    uzas veliki od organizacije i sto rece neko neosjecanja. Ono dijete sto je 20 dana imalo visoku temperaturu moze samo kod nas da umre.
    Vjerujte mi ljudi, mora se imat u stek za lijecenje, druge nema
    Okle stek? a ko zna vise okle, nisu nam uzeli samo sto ne mogu iskoristit za svoju i srecu svojih familija

  12. #87
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    Ovo za bebu nije istina, klasicna namjestaljka


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  13. #88
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    316
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    I meni ovo za bebu sve nerealno zvuči. Prije 7 mjeseci sam bila na istom odeljenju i toliko su u detalje išli sa procedurom prilikom otpuštanja mene i bebe da nisam mogla da zapamtim sve što su mi ispričali, a i upoređivali više puta moje podatke i podatke bebe. A pogotovo mi je za nevjerovat da majka nije poznala svoju bebu koja je po novom programu više kod nje nego u boksu sa bebama....

  14. #89
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Superhik View Post
    Ajd što se čeka 4 mjeseca eho abdomena, no i kad ga dočekaš, pa ti ga odradi Mikulić u domu zdravlja na Starom aerodromu, samo manita sreća u nesreći da te posluži pa da on uspije da vidi ako ima ikakva promjena u abdomenu, za te 45 sekundi za koliko on u prosjeku završi pregled koji po pravilu nikako ne bi smio da traje manje od 15 minuta. Ne znam đe je njemu savjest. Pomisli li da će barem kod jednoga propustiti nešto krupno i možda koštati čovjeka i života. Ne znam ni đe je savjest onima koji uređuju da im on tako razmiče gužve i smanjuje vrijeme čekanja na pregled. Bio sam jednog vikenda i vidio da je čovjek uspio da završi 48 pregleda za sat i 45 minuta. Oko 2 minuta po pacijentu. A u to ulazi i kucanje nalaza, skidanje i mijenjanje pacijenata na stolu. Za Ginisa. Za to dobije 40 centi po čovjeku. Toliko košta igranje sa zdravljem. No nekome to odgovara, samo da ih ne kritikuju zbog dugog čekanja na pregled, jer drugačije to ne umiju da organizuju. Sprdnja. Pa bolje je ne raditi te preglede nego ih tako raditi. A i naš neuki narod pristaje na sve i može se sa njim kako god ko hoće. Mada, čuo sam da mu je jedna baka odbrusila: Ako si ovako brz i nad ženom, ništa od tebe.


    Što se tiče privatne prakse, ni to vam nije garancija za stručnost. Isti doktori koji rade ili su radili u KC. Jeste garancija za bolji odnos i tretman nego u državnim institucijama, ali nekada ni to. Na primjer, znam za slučaj žene koju je godinama pogrešno liječila jedna iskusna doktorica reumatolog koja je bila i u privatnoj praksi. Žena je svako malo završavala u urgentnom, sve dok joj mlađani dežurni doktor nije postavio pravu dijagnozu. Ispostavilo se da nije reumatsko oboljenje od kojeg je godinama pogrešno liječena, već se radilo o endokrinom oboljenju Adisonovoj bolesti. Rijetkom oboljenju preko kojeg nam je na predavanjima profesorica preletjela uz opravdanje da to tokom karijere vjerovatno nikada nećemo vidjeti. Samo te godine, na praksi, vidjeli smo dva slučaja. Međutim, stvar je u tome što specijalizacije i subspecijalizacije doktorima suže vidike pa u svakom pacijentu prepoznaju oboljenja iz svoje specijalnosti samo ako ima ijedan simptom koji upućuje na takvo oboljenje. A ljekari opšte prakse, koji bi na primarnom nivou trebali da rješavaju gro stvari, kod nas, što iz neznanja,što iz neiskustva a i starih navika sistema koji se nakaradno pokušava mijenjati, služe samo kao skretničari i karika više u lancu odugovlačenja kao u Gandalfovom slučaju.

    Moram da se nadovežem da je meni i pregled u decembru kod privatnog ginekologa koštao 100-ak eura (sa sve brisevima, unutrašnjim ultrazvukom, 'manuelnim' pregledom) trajao tačno 12 minuta da sve pronalaskom mog kartona, skidanjem, kucanjem izvještaja, oblačenjem, plaćanjem. Taxi sam čekala 2,3 minuta, pa sam izgurala na 15 minuta...
    Sad sumnjam da je sve u redu, kao što mi je rečeno, kad pročitam kako nas ređaju ka' na traci...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  15. #90
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćiro View Post
    I meni ovo za bebu sve nerealno zvuči. Prije 7 mjeseci sam bila na istom odeljenju i toliko su u detalje išli sa procedurom prilikom otpuštanja mene i bebe da nisam mogla da zapamtim sve što su mi ispričali, a i upoređivali više puta moje podatke i podatke bebe. A pogotovo mi je za nevjerovat da majka nije poznala svoju bebu koja je po novom programu više kod nje nego u boksu sa bebama....
    Otac nikakvu izjavu nije davao, donijeli su bebu na pult i onda je kao sestra vidjela da to nije njihova beba. Nisu do kuce ni dolazili niti je ta porodica ikome ista pricala. S obzirom da je krenulo s tog pulta, neko nekome tu smeta.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  16. #91
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default


  17. #92
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    ima losig doktora ima losih sestara ali ne shvatate da nije problem u njima . problem je u organizaciji .ako npr dokror danas mora primiti preko sto pacijenata sta se moze ocekivati ? uporedite broj doktora , sestara , bolnica po glavi stanovnika i sve ce vam biti jasno . ali pare niko neda .da se kupe kola od sto hiljda moze ali da se zaposli jos kadra ne moze . zato smo glasali i nemomo prava da se bunimo . jednostavno ova vlast ne da pare za zdravstvo , da je srece mijenjali bi ih dok nekoj gradjani ne budu na prvom mjestu . sto osamdesed hiljada ljudi je reklo da je zadovoljno pa sto se sad bunimo .

  18. #93
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    jovovic otišao sam u danilo I zbog bombe, u ovom slučaju sestra na prinudno bolovanje, miketić majknut... hajka na fatića... što rade ovi ljudi...
    nothing comes from violence and nothing ever could

  19. #94
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,745
    Thanks Thanks Given 
    10,862
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ne bih znao da odgovorim sta se radi u slucaju da porodica ne uspije da obezbijedi sredstva u roku od ta 2 dana. Stvarno nemam pojma. Znam samo da vise nema kupovine grobnice na rate. Uzmi ili ostavi. A posebna je prica bahatost i neodgovornost tog privrednog drustva DOO Pogrebne usluge. Lopovi kradu mermer i druge materijale, niko se ne smatra materijalno odgovornim. Izio vuk magarca. Ali kad ti hoces nesto da doradis na grobnici, svaki ulaz radnika na groblju se pedantno naplacuje. Kod sahrane ti taksativno naplacuju sve do detalja. Cak i prevoz onim elektricnim vozilom od kapele do novog groblja, tih 30-ak metara. Cak i mikrofon ispred kapele, za kojim se u par minuta odrzi govor za pokojnika, to isto naplacuju. Ma sve. Ne postoji jedna jedina usluga koja nije uracunata/naplacena. Ali ako neki vandal udje i slomi grobnicu, jbg. Nikom nista.
    strašno brate, mafija...to je fakat, oni znaju da u takvim trenucima porodica jednostavno ne kalkuliše nego ako treba kamata i to koriste! Sramota, velika!

    Quote Originally Posted by Superhik View Post
    Ajd što se čeka 4 mjeseca eho abdomena, no i kad ga dočekaš, pa ti ga odradi Mikulić u domu zdravlja na Starom aerodromu, samo manita sreća u nesreći da te posluži pa da on uspije da vidi ako ima ikakva promjena u abdomenu, za te 45 sekundi za koliko on u prosjeku završi pregled koji po pravilu nikako ne bi smio da traje manje od 15 minuta. Ne znam đe je njemu savjest. Pomisli li da će barem kod jednoga propustiti nešto krupno i možda koštati čovjeka i života. Ne znam ni đe je savjest onima koji uređuju da im on tako razmiče gužve i smanjuje vrijeme čekanja na pregled. Bio sam jednog vikenda i vidio da je čovjek uspio da završi 48 pregleda za sat i 45 minuta. Oko 2 minuta po pacijentu. A u to ulazi i kucanje nalaza, skidanje i mijenjanje pacijenata na stolu. Za Ginisa. Za to dobije 40 centi po čovjeku. Toliko košta igranje sa zdravljem. No nekome to odgovara, samo da ih ne kritikuju zbog dugog čekanja na pregled, jer drugačije to ne umiju da organizuju. Sprdnja. Pa bolje je ne raditi te preglede nego ih tako raditi. A i naš neuki narod pristaje na sve i može se sa njim kako god ko hoće. Mada, čuo sam da mu je jedna baka odbrusila: Ako si ovako brz i nad ženom, ništa od tebe.


    Što se tiče privatne prakse, ni to vam nije garancija za stručnost. Isti doktori koji rade ili su radili u KC. Jeste garancija za bolji odnos i tretman nego u državnim institucijama, ali nekada ni to. Na primjer, znam za slučaj žene koju je godinama pogrešno liječila jedna iskusna doktorica reumatolog koja je bila i u privatnoj praksi. Žena je svako malo završavala u urgentnom, sve dok joj mlađani dežurni doktor nije postavio pravu dijagnozu. Ispostavilo se da nije reumatsko oboljenje od kojeg je godinama pogrešno liječena, već se radilo o endokrinom oboljenju Adisonovoj bolesti. Rijetkom oboljenju preko kojeg nam je na predavanjima profesorica preletjela uz opravdanje da to tokom karijere vjerovatno nikada nećemo vidjeti. Samo te godine, na praksi, vidjeli smo dva slučaja. Međutim, stvar je u tome što specijalizacije i subspecijalizacije doktorima suže vidike pa u svakom pacijentu prepoznaju oboljenja iz svoje specijalnosti samo ako ima ijedan simptom koji upućuje na takvo oboljenje. A ljekari opšte prakse, koji bi na primarnom nivou trebali da rješavaju gro stvari, kod nas, što iz neznanja,što iz neiskustva a i starih navika sistema koji se nakaradno pokušava mijenjati, služe samo kao skretničari i karika više u lancu odugovlačenja kao u Gandalfovom slučaju.
    Što se Mikulića tiče, on je fenomen! Odoh na MR koljena s đetetom, on tamo, odoh na UZ dojke, on tamo, ode muz na eho abdomena on tamo, odoh ja na eho srca, on tamo, dijete na eho vrata, on tamo...ljudi, ja bi njemu neki orden on je radiolog opšte prakse, nema što ne zna i ono što je najbitnije, ako imaš UZ rezimo samo štitne, pregled traje minut, i minut dok uđeš, a ako imaš kao moj čojek, odjednom ispisano UZ gornje donje axile, abdomen, štitna i vrat, on se zadrži ČAK minut ipo!!! I moj čojek ode iz kuće u 15h i vrne se doma u 15:10 sa sve putem od zgrade, predajm uputa, skidanjem, brisanjem, kucanjem i vraćanjem kući...mi smo to riješili, lijepo na VMA zakažemo odradimo sve to i sve to košta 25 eura i prijatno!!! I ajde to, nego dr ostane MINIMUM 30 minuta!

    Mikuliić je mojoj komšinici koja je došla da joj pogleda bubrege zbog nekakve kalcifikacije (viška kalcijum mogućega u organizmu) ispregledao za minut kao jetru i crijeva, želudac, panreas, što li već gleda kad abdomen gleda i veli gotovo...ona reče "doktore ja sam zbog bubrega došla" aaaa, okrenite se na stranu, ona se okrenula stavio sondu neđe an poziciju bubrega i rekao gotovo....kao da žena ima samo jedan bubreg?! A znam slučaj da je ženi koja nema bubreg i koja je zato bila kod njega napisao u nalazu da su OBA bubrega BO....ne bih više o njemu...izbjegavajte ga
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  20. #95
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Protiv kakvog sistema se borim?


    Posjecem se sinoc... Veli doktorka ne treba to da se sije ok je... Ne treba ti ni serum za tetanus(na metalnu cijev se posjekao). U stvari nijesu imali injekcija, na kraju na moje insistiranje jednu nadjemo...

    Dodjem jutros da se previjem govori drugi doktor trebao si ovo siti... Nece se za dugo zamiriti... Ja reko doktore kako sam sa sijem... Veli jbga mora da joj je muka bilo
    One Ring to Rule them all...

  21. #96
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najveci zivotni strah mi je da se razbolim, ja ili mi neko iz familije i da moram da zivot (a desice se jednog dana) povjerim onoj pascadi iz kbc. Losa iskustva prelosa sa smrtnim ishodom za koji niko ne zna od cega, a mozda da su se obrnuli mozda bi i znali no nisu ni to htjeli.
    dva i dva su tri

  22. #97
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Čita li ovo iko od ministara, doktora, načelnika...kako smo puni povjerenja i oduševljena radom 'institucija' kojima oni upravljaju
    Sell the Vatican, Feed the World!

  23. #98
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    A nije loše, ne treba kukati.
    Ne može se bez zveka ni doći do njih, a ne da razmišljam kako će to obaviti. Prije neki dan mi zakazaše kod hirurga za 6 mjeseci. Ako preteknem do tad
    Kaže otac, dobro si prošao, meni i nema termina u narednih pola godine....

    Sent from my STF-L09 using Tapatalk

  24. #99
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,381
    Thanks Thanks Given 
    4,186
    Thanks Thanks Received 
    4,503
    Thanked in
    2,183 Posts

    Default

    Postoje i neki drugi problemi koje sam primjetio svih ovih godina kao gost.

    Crnogorci, generalno,:

    1. Precesto idu kod doktora
    2. Su veoma drski pacijenti
    3. Su veoma nezahvalni pacijenti
    4. Cesto uce doktore koje su im moguce dijagnoze
    5. Traze djavola - (zabolje me zub. idem vidjet da mi urade ekg, ultrazvuk i magnetnu da nije dje slucajno povezano)
    6. Predugo ostaju u zdravstvanim ustanovama (znam da ste zavrsili sa mnom ali bolje ja da ostanem ovdje jos tri cetiri dana za svaki slucaj)

    Ne kazem ja da nema doktora nikakvih - i po znanju i po ponasanju. Tako je svudje u svijet. Ali ova preopterecenost sistema nikako ne pomaze.

    Ili su moja zapazanja pogresna?
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  25. #100
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Eh... procitas sve ove stvari tj. koliko su bahati i koliko vremena cekas da ne bi isao kod privatnika a sa druge strane:


    na platu od 400EUR (NETO, tj. onoliko koliko dobije covjek platu na racunu) mu se za potrebe zdravstva odvaja oko 50EUR na teret zaposlenog + oko 22 eura na teret poslodavca). U prevodu, svaki mjesec, covjek koji ima platu 400EUR izdvoji od svoje BRUTO plate nesto vise od 72EUR na nase zdravstvo. Na platu od 600, ostavlja se oko 111EUR na zdravstvo.

    I onda da mi kazu "podji kod privatnika"?! Ne, nego svaki dan ici i vaditi krv u dom zdravlja!

    Vala da mogu samo bih trazio da mi firma isplacuje bruto, pa neka se ugasi i Fond PIO i fond zdravstva, dokle god se stanje ne poboljsa

Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Graviola – biljka iz prašume koja liječi rak
    By rock'n'rolla in forum Medicina
    Replies: 11
    Last Post: 20-06-22, 20:21
  2. Liječenje u Turskoj
    By The_B@fU$ ® in forum Medicina
    Replies: 2
    Last Post: 17-04-15, 13:45
  3. Liječenje Kuranom
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 50
    Last Post: 06-11-12, 09:10
  4. Nostalgiju liječila pisanjem pjesama
    By Ćipur in forum CG dijaspora
    Replies: 0
    Last Post: 19-07-10, 17:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •