Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 101 to 125 of 128

Thread: Je li vas strah da se liječite u KBCCG???

  1. #101
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    66
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne znam baš za kbc u pg,ali u barsku bolnicu imam osecaj kada udjes kod doktora kao da si usao na neki carinski terminal dje imaju onaj skener, i posmatra te.... Sve živa korupcija.

  2. #102
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Postoje i neki drugi problemi koje sam primjetio svih ovih godina kao gost.

    Crnogorci, generalno,:

    1. Precesto idu kod doktora
    2. Su veoma drski pacijenti
    3. Su veoma nezahvalni pacijenti
    4. Cesto uce doktore koje su im moguce dijagnoze
    5. Traze djavola - (zabolje me zub. idem vidjet da mi urade ekg, ultrazvuk i magnetnu da nije dje slucajno povezano)
    6. Predugo ostaju u zdravstvanim ustanovama (znam da ste zavrsili sa mnom ali bolje ja da ostanem ovdje jos tri cetiri dana za svaki slucaj)

    Ne kazem ja da nema doktora nikakvih - i po znanju i po ponasanju. Tako je svudje u svijet. Ali ova preopterecenost sistema nikako ne pomaze.

    Ili su moja zapazanja pogresna?
    Jesi u pravu ali to nije do Crnogoraca generalno nego do sanzibiliteta...ako neko voli da ide kod dr, taj onda stalno ide pa onda stekneš utisak da su takvi svi! Nažalost, veliki broj naših državljana bi pošao kod doktora kad se razboli ali imaju razloge da ne odu (i ja sam jedna od njih):
    -bolesna sam ne mogu da stojim na nogama a ne da stojim u čekaonici (u kojoj btw nema 4 mjesta za sjedjenje a 4 je ordinacije i injekciono i MILION duša) najmanje 3 sata jer nijesam zakazana kod izabranoga a bez zakazivanja se čeka (niejsam mogla zakazati jer nijesam vidovita i nijesam znala da ću noćas u toku noći dobiti 40 temperaturu)
    -kad i dođem na red dešava se situaija da mi je ruka jako natečena na zdravo, izabrana mi da uput da je snimim, ja odem da zakažem a sestra mi veli prvi slobodni termin za mjesec ipo?! Onda ja njoj kažem da neću jer za mjesec ipo ću ili umrijeti ili će mi proći SAMO OD SEBE jer izabrana ne da nikakav lijek kad ne zna što mi je?!
    Onda se pojavi naš ministar na tv i odgovara na pitanja gledalaca i na svaku ovu tvrdnju koja se narodu redovno dešava kaže "nije istina, u KBC se najduže čeka mjesec dana a svi spiskovi čekanja na operaciju su svedeni na minimum tj nema čekanja dužže od mjesec na zakazane operacije...i onda ti dođe da im glavu polomiš...još ti kaže kako NIJEDAN medicinski radnik NIKAD neće vratiti čovjeka koji je bolestan a ti si sad došao od doktora koji nije htio da ti primi bebicu koja je dobila temperatutu jer je tvoj izabrani trenutno odsutan!!!! A uz sve to, oni pale državni helikopter da svoje BABE od 90 godina pvedu u inostranstvo da stave stentove iako su kod nas stručnjaci mimo stručnjaka i lideri smo u regionu u svim oblastima posebno u oblasti kardiologije...a kad im dijete, bilo koga od porodice prijatelja zub zaboli, momentalno se formiraju konzilijumi i sve što se može im se čini bez izabranoga, bez uputa bez čekanja.....mi možda jesmo bolesni, ali naš zdravtveni sistem nas ne liječi, no nas ubija ili nas zapušta....treće nema..tj ima, ali o tome se ne priča...zato što je normalno da se ljekari bore za život (kod nas se bore za mito, bore se za mjesto "lezi lebu da te jedem" i bore se da se slučajno ne umiješaju u svoj posao jer im je posao odgovoran a ne bi da snose odgovornost...a građani šašavi pa ne vole kad ih "ubiju" ili sistematski uništavaju pa se bune i tuže ih) normalno je da te neko primi ljubazno da ti nešto što te sleduje završi, da ti omogući da ti jednostavno tu uslugu pruži ( a kod nas je vijest kad sestra ljubazno nešto objasni, kad te uputi, kad ti pomogne da nešto završiš, kad te ako si jako bolestan utješi lijepom riječju, ili te primi preko reda jer ne možeš da stojiš ili jednostavno ne sjedi bezveze a ti čekaš bzveze a nikoga nema kod doktora, no čim uđeš odmah kreće na posao...mi se u takvim situacijama šokiramo i to prepričavamo danima i godinama! )

    -jesmo drski ovako na forumu inače smo manji od makovog zrna, uvijek uz ispriku "mogu doć kod njih ne smijem im se zamjerati"
    -nijesmo nezahvalni, no smo prezahvalni, a oni se navikli da budemo u što većim apoenima zahvalni, inače nas tretiraju nezahvalnima kad smo SAMO ljubazni i zahvalni ...
    -moramo ih ponekad učiti jer dođeš kod dr da snimiš bubreg a on ti snima abdomen...dođeš kod dr zbog upale grla on ti propiše penicilin na koji si alergičan, dođeš kod dr koji ti prepiše lijek koji je u intereakciji sa lijekom koji pijep kao redovnu terapiju....recimo mome ocu su dali lijek koji razrjeđuje krv a on pije već takav lijek jer nosi pestmejker ičovjek na operaciji iskrvari i zamalo umre...pa kako da ih ne naučim što trebaju da mu ukinu a što da mu daju prije operacije?! Moju komšinku koja ima vještački zalizak i to piše u kartonu su poslali na MR.....da žena nije znala (a nije njena dužnost da zna išta o medicini, zato je dr tu, pa ne no jel' ???) svašta je moglo da joj se desi... recimo..
    -to važi za one koji imaju veze jer to se zna nepotizam je kod nas raširen i to nije tajna, ako ti je direktor bolnice neko, onda možeš na magnetnu kad ti se ćefne...složiću se u ovoj stavci sa tobom ali znaš, oni nažalost nemaju naviku da čovjeka pošalju na neke pretrage, zato je i onaj slučaj djeteta iz NK završio smrću djeteta...kamo sreće da su ga odmah poslali na sve mr i UZ i ostale pretrage....ali ne, prvo isprobavamo ljekove, neka se dijete truje, pa ćemo posle viđet što mu je...
    -ne znam, ja stvarno ne poznajem nikoga ko voli da leži duže u bolnici od najminimalnijeg vremena...moj tata inace ide za svaku sitnicu doktoru ali kad mora da ostane u bolnici stalno davi da ga puste kući....i nijesam to nešto primijetila...kod nas ti je mjesto u bolnici teže dobiti no mjesto u prepunom avionu...jedino ovi privilegovani, oni vazda imaju mjesto i koliko goj oće


    Inače ovih dana su oba slučaja koja se vode protiv dr Fatiča oboreni na sudu, vidim on najavljuje da je 2-0 za njega, ali da se očekuje petarda... što će reći da vode 5 postupaka protiv njega a on za to vrijeme šalje naučne radove prestižnim medicinskim časopisima koji mu ih objavljuju....eto to je naš zdravstveni sistem...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  3. #103
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Meni je neka budala od hirurga, sa naocarima, ekavski naglasak, umjesto da ocisti ranu od pilonidalne ciste, stisnuo onim makazama tufer gaze i na silu ga ugurao u ranu, a okretao. Bol je bio tako intenzivan da sam izgubio svijest, sledece cega se sjecam - ja na podu, a oni me polijevaju vodom. Ni da pita kako mi je, ni sta bi, samo mi ispuni onaj karton i cao. Sto bi Izet rekao "Ja budale, majko mila."

  4. #104
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,042
    Thanks Thanks Given 
    3,968
    Thanks Thanks Received 
    6,542
    Thanked in
    3,117 Posts

    Default

    Mesari


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  5. #105
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,361
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    I od čega je umrlo ono dijete iz Nikšića na kraju? Ja kad osjetim da mi nešto nije po taman ja se liječim na pjacu i u Ideu... One neke pomorandže što ih prodaju 365 dana u godini su mi do sada samo dobro donosile...
    MONTENEGRO 🇲🇪
    PodgoricaTravelGuide

    🚗RenaultClio3
    📷SonyA6400

  6. #106
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Loše je što zbog nekih pojedinaca se i dobri doktori nalaze i kotiraju jako loše u glavam crnogorskih građana. Profesija doktora je veoma teška, sa mnogo odricanja i "zanat" koji se uči dok su živi. Ono što fali našim doktorima jeste iskustvo. Da bi ste stekli i imali znanje, potrebno je da učite od kvalittenih ljudi i starije garde koja mahom je u penziji ili su otišli odavno iz ovih vukoyebina. Moje mišljenje je da smo mi imali malo i sreće do sada jer za ljude koji su imali teške dijagnoze, upućivani su u region, mahom Beograd na dalje liječenje. Pitanje je kad i mrčena Srbija ostane bez kvalitetnog kadra đe će nevoljnici dalje ići jer neće nijedan doktor u Srbiji svoj kvalitet i negledanje normalnog života da naplaćuje za 650 eura platom. Ođe kod nas je stvarno tužno stanje... Zemlja koja kuburi sa kadrovima, đe moramo da "uvozimo" pedijatre... đe sestre po domovima zdravlja uvode napirlitane kučke preko reda dok majke sa malim bebama čekaju satima i drže u naručju bebe sa temperaturom preko 40...

  7. #107
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,046
    Thanks Thanks Given 
    5,050
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DavidM View Post
    Meni je neka budala od hirurga, sa naocarima, ekavski naglasak, umjesto da ocisti ranu od pilonidalne ciste, stisnuo onim makazama tufer gaze i na silu ga ugurao u ranu, a okretao. Bol je bio tako intenzivan da sam izgubio svijest, sledece cega se sjecam - ja na podu, a oni me polijevaju vodom. Ni da pita kako mi je, ni sta bi, samo mi ispuni onaj karton i cao. Sto bi Izet rekao "Ja budale, majko mila."
    Dobričanin,bivshi direktor urgentnog,nije losh on,no eto mozda je mislio da podnosish bol
    ...

  8. #108
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,042
    Thanks Thanks Given 
    3,968
    Thanks Thanks Received 
    6,542
    Thanked in
    3,117 Posts

    Default

    Jes, bas je uvidjajan haahahahaha uzas


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  9. #109
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Dobričanin,bivshi direktor urgentnog,nije losh on,no eto mozda je mislio da podnosish bol
    Znam Dobricanina, nije on. Dobricanin je onako elegantan, prefinjen. Ovaj je bio debeo i mrgud. I ja stvarno dobro podnosim bol, ali to je nesto strasno, posle sam nalazio po netu da se to desavalo i drugima, da izgube svijest od bola. Ja nijesam glasa ni suze pustio.

  10. #110
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,046
    Thanks Thanks Given 
    5,050
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DavidM View Post
    Znam Dobricanina, nije on. Dobricanin je onako elegantan, prefinjen. Ovaj je bio debeo i mrgud. I ja stvarno dobro podnosim bol, ali to je nesto strasno, posle sam nalazio po netu da se to desavalo i drugima, da izgube svijest od bola. Ja nijesam glasa ni suze pustio.
    Najjachi moguci bol kod mushkarca je kamen u žuchnoj kesi,meni ga Dobričanin i ako mi je prijatelj,nije prvog puta dijagnostifikovao,nakon Kastratovićeve intervencije me je obishao i rekao-žuchka,nije to nishta,ok rekoh,nije aj vozi.
    Nakon nepunih sat od operacije sam ustao sam da odem do wc-a,vjerovao ili ne,sjutradan izashao,a tu bol koju sam trpio mjesecima ni dushmanima ne želim da osjete.
    ...

  11. #111
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DavidM View Post
    Meni je neka budala od hirurga, sa naocarima, ekavski naglasak, umjesto da ocisti ranu od pilonidalne ciste, stisnuo onim makazama tufer gaze i na silu ga ugurao u ranu, a okretao. Bol je bio tako intenzivan da sam izgubio svijest, sledece cega se sjecam - ja na podu, a oni me polijevaju vodom. Ni da pita kako mi je, ni sta bi, samo mi ispuni onaj karton i cao. Sto bi Izet rekao "Ja budale, majko mila."
    Ima 5 godina od tad, valjda se Mirovic prezivao taj hirurg.. Treba meni da vade tu cistu, ja zahtijevam samo lokalnu. Oni me tamo razuvjeravaju, vele da i pod spinalnom znaju ljudi da padaju u nesvijest, al ja necu da cujem za spinalnu. I stvarno prodje sve s andjelima. Boljelo je bogami, na momente u mozak mi je viskalo, ali lagano. I doktor odlazi do lavaboa, skida rukavice i onu masku i veli: "Za 30 godina kolko radim, ti si jedini kome sam pilonidalnu vadio u lokalu. Nisi normalan, samo da znas." Zubare isto lagano podnosim. Ali, recimo, iglu ne mogu da smislim. Mozes me rezat, segat, burgijat.. ali igliceeee.. fuuuj!


  12. #112
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Najjachi moguci bol kod mushkarca je kamen u žuchnoj kesi,meni ga Dobričanin i ako mi je prijatelj,nije prvog puta dijagnostifikovao,nakon Kastratovićeve intervencije me je obishao i rekao-žuchka,nije to nishta,ok rekoh,nije aj vozi.
    Nakon nepunih sat od operacije sam ustao sam da odem do wc-a,vjerovao ili ne,sjutradan izashao,a tu bol koju sam trpio mjesecima ni dushmanima ne želim da osjete.
    Ja sam operisao kamen u zucnoj kesi, ali nijesam imao neke jace bolove poslije operacije. A dali su mi onu teglicu sa kamenom, bilo je bogami povecih kamencica.

  13. #113
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,046
    Thanks Thanks Given 
    5,050
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Veci je intenzitet bola kad je vishe manjih kamenchica,od tada iskljuchivo Prolom vodu vec skoro 3g.
    ...

  14. #114
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Vazda sam ih branio i vjerova dok mi sestru ne otpustiše sa dijagnozom "stres", a posle je zamalo glavom platila..


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

  15. #115
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ima 5 godina od tad, valjda se Mirovic prezivao taj hirurg.. Treba meni da vade tu cistu, ja zahtijevam samo lokalnu. Oni me tamo razuvjeravaju, vele da i pod spinalnom znaju ljudi da padaju u nesvijest, al ja necu da cujem za spinalnu. I stvarno prodje sve s andjelima. Boljelo je bogami, na momente u mozak mi je viskalo, ali lagano. I doktor odlazi do lavaboa, skida rukavice i onu masku i veli: "Za 30 godina kolko radim, ti si jedini kome sam pilonidalnu vadio u lokalu. Nisi normalan, samo da znas." Zubare isto lagano podnosim. Ali, recimo, iglu ne mogu da smislim. Mozes me rezat, segat, burgijat.. ali igliceeee.. fuuuj!
    I ja lako podnosim zubare, nikad mi ne daju anesteziju. Lomio sam ruku, nije me mnogo boljelo. Sam zahvat sa spinalnom anestezijom ( zaista mi nije jasno sto si insistirao na lokalnoj) je lagan, i poslije operacije ne osjecam bolove, ali sam ili u lezecem ili polusjedecem stavu sa mekom podlogom, kad mi previjaju takodje nije bolno. Ali dva mjeseca previjanja, stroge higijene i cuvanja je stvarno previse i predosadno. A zna da bude i blam, kad neka mala preslatka sestrica dodje da ti previja guzicu Ali sto mi taj covjek u urgentnom napravi, to mi je jedini put u zivotu da sam izgubio svijest, ustvari lazem - drugi.
    Last edited by DavidM; 08-06-18 at 12:56.

  16. #116
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DavidM View Post
    Sam zahvat sa spinalnom anestezijom ( zaista mi nije jasno sto si insistirao na lokalnoj) je lagan, i poslije operacije ne osjecam bolove
    Spinalna anestezija je igla u kicmu. Igla! Pa jos u kicmu! Maloprije sam govorio sta mislim o iglama. Tako da je to ustvari mozda vise kukavicluk, no junastvo sto sam trpio bolove. Ali nisam htio da me NASI strucnjaci bodu u kicmu, ako moze bez toga. Naravno, pristao bih da je bio ozbiljniji slucaj ciste, ali meni je to bilo 3x3x3 kvadar mesa izvadjen, ne kao u nekim horor zahvatima dje se sve oko kicme ceprka. Pa reko rezi, kidaj, ko mu ebe majku.. ali me nasi eksperti nece bost u kicmu, jer bi za bilo kakvu komplikaciju izio vuk magarca.


  17. #117
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Kako ono veli KRKNA - zdravoga nema u pjacu... :-|

  18. #118
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Spinalna anestezija je igla u kicmu. Igla! Pa jos u kicmu! Maloprije sam govorio sta mislim o iglama. Tako da je to ustvari mozda vise kukavicluk, no junastvo sto sam trpio bolove. Ali nisam htio da me NASI strucnjaci bodu u kicmu, ako moze bez toga. Naravno, pristao bih da je bio ozbiljniji slucaj ciste, ali meni je to bilo 3x3x3 kvadar mesa izvadjen, ne kao u nekim horor zahvatima dje se sve oko kicme ceprka. Pa reko rezi, kidaj, ko mu ebe majku.. ali me nasi eksperti nece bost u kicmu, jer bi za bilo kakvu komplikaciju izio vuk magarca.
    Tri igle! Tri puta u zivotu...Ali eto, imam opet povjerenje u anesteziologa.

  19. #119
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Kako ono veli KRKNA - zdravoga nema u pjacu... :-|
    Nema, sve prskani. Ova djeca sa vjestackim hormonima postaju stvarno sprdnja za drustvo. Da skrenem sa teme za cas, kad sam ja isao u teretanu, neki pro bilderi su isli u Beograd po steroide. Sad toga ima u svakoj teretani i stvarno je besmisleno da neko ko nije takmicar ili ne zivi od svog izgleda narusava zdravlje sa tim govnima. A vidim da je policija potpuno nezainteresovana, vidjeh jednom ladno oglas - prodajem steroide. Ali posto jos nije uzelo toliko maha, kad djeca od 18 godina budu imala srcane udare, cirozu jetre i probleme sa stitnom, bubrezima...valjda ce onda neko dici glas. Opet - sorry za offtopic.

  20. #120
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,042
    Thanks Thanks Given 
    3,968
    Thanks Thanks Received 
    6,542
    Thanked in
    3,117 Posts

    Default

    nemoj to... sad ce ovi fitness sektaši svi na tebe
    nothing comes from violence and nothing ever could

  21. #121
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Vele ovako

    Poremećaj: Anorektalno krvarenje.
    Vjerovatni uzrok: Bijes i frustracija.

    Pa vi viđite.

  22. #122
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    68
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Veoma ozbiljna tema, da li neko od vas poznaje nekog političara koji je ležao u KC - sudeći po njihovom sajtu nijesu više KBC nego KC - ali da se ne zavaravamo neki političar, bilo vlast ili opozicija. Nešto ne primjećujem da jure da se liječe u Kliničkom Centru Crne Gore. Danas mi je drug poslao slike i otvoriću novi post za to. Pacijent leži pored urgentnog centra, šta se dešava ne znam, ali čovjek leži na leđima i jauče. U jednom trenutku izlaze sestra i radnik obezbjeđenja i podižu čovjeka i pogodite šta se dešava? Ako ste mislili da ga vode u urgetni pogrilešili ste - vode ga u hlad drveća u krugu kliničkog centra? Da li ga vode tamo da čeka dežurnog doktora ili ne ostaje da se vidi - ali samo ponašanje radnika Kliničkog Centra zabrinjava, i ono što niko ne vodi računa o tome je da ustvari oslikava ponašanje i vrha ove ustanove. Prebacimo odgovornost na nekog drugog, svi drugi su krivi osim mene.

  23. #123
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    68
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno vjerovatno je da će da se digne potraga "ko je ovo slikao" - ali zar nije važnije da se radi o čovjeku, biću prema kojem se postupa ovako - ili možda nije glasao dps pa ćemo njega pregledati tamo u drveću

  24. #124
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NecanNepotizam View Post
    Veoma ozbiljna tema, da li neko od vas poznaje nekog političara koji je ležao u KC - sudeći po njihovom sajtu nijesu više KBC nego KC - ali da se ne zavaravamo neki političar, bilo vlast ili opozicija. Nešto ne primjećujem da jure da se liječe u Kliničkom Centru Crne Gore. Danas mi je drug poslao slike i otvoriću novi post za to. Pacijent leži pored urgentnog centra, šta se dešava ne znam, ali čovjek leži na leđima i jauče. U jednom trenutku izlaze sestra i radnik obezbjeđenja i podižu čovjeka i pogodite šta se dešava? Ako ste mislili da ga vode u urgetni pogrilešili ste - vode ga u hlad drveća u krugu kliničkog centra? Da li ga vode tamo da čeka dežurnog doktora ili ne ostaje da se vidi - ali samo ponašanje radnika Kliničkog Centra zabrinjava, i ono što niko ne vodi računa o tome je da ustvari oslikava ponašanje i vrha ove ustanove. Prebacimo odgovornost na nekog drugog, svi drugi su krivi osim mene.
    Taj čovjek je juče bio u urgentnom. Čovjek je vjerovatno beskućnik sa ko zna kakvim zdravstvenim problemima. Slika i prilika našeg društva. Da li je slučaj za prijem u bolnicu, to ne znam zasigurno, ali znam da je juče pregledan u urgentnom i da je bio u prilično lošem stanju. Kao i danas. Očigledno je da nije samo slučaj za urgentni,ali njegov tužni boravak u krugu bolnice na ovom žaropeku jeste ogledalo ovog društva i rada socijalnih službi.

  25. #125
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Zbilja, "people in need" are the hardest ones.

Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Graviola – biljka iz prašume koja liječi rak
    By rock'n'rolla in forum Medicina
    Replies: 11
    Last Post: 20-06-22, 20:21
  2. Liječenje u Turskoj
    By The_B@fU$ ® in forum Medicina
    Replies: 2
    Last Post: 17-04-15, 13:45
  3. Liječenje Kuranom
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 50
    Last Post: 06-11-12, 09:10
  4. Nostalgiju liječila pisanjem pjesama
    By Ćipur in forum CG dijaspora
    Replies: 0
    Last Post: 19-07-10, 17:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •