Results 1 to 18 of 18

Thread: Maldivi

  1. #1
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Maldivi

    Je li putovao skorije tamo i moze li mi ko pomoci kad je najbolje poci tamo? Mislio sam da idem u septembru pa me zanima zna li neko kakva je klima tamo u tom periodu.

  2. #2
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    318
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Najbolje je od kraja oktobra do maja.ali nije lose ni u sept.Malo je turbulentnija klima tada ali solidno

    Sent from my SM-A720F using Tapatalk

  3. #3
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    bio oko 10 oktobra...perfekcija! 28-30stepeni
    apsolutno ne bih razmisljao o kojem vremenu se radi jer bih tamo otisao i kad je kisna sezona heh kisna sezona...to ti je pljusak 10min i opet przenje
    Last edited by kb8; 29-03-18 at 08:09.

  4. #4
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    318
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    I nije bas..imam drugara koji je tamo stalno..jun,jul,avgust nije fazon sto kisa ne pada cijeli dan,nego sto je more jako nemirno pa je opasno i niko se ne kupa,valovi po 2-3 metra..zato nikad ne idem ljeti iako bi mi zbog djecjeg raspusta naaaj odgovaralo

    Sent from my SM-A720F using Tapatalk

  5. #5
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    nista to ne mora da znaci... drug mi je bio u dominikani u kisnoj sezoni, 14 dana samo jedan dan kisa...ja u ful sezoni 3 dana kisa od 7 kol sam bio...ista prica na tajlandu

  6. #6
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    318
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ja govorim iskljucivo o Maldivima,more jun,jul,avg zaboravi

    Sent from my SM-A720F using Tapatalk

  7. #7
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    ja ti dajem primjere da ne mora to da znaci uvijek tako
    sad gledam godisnju prognozu za maldive...u Julu 13 dana sa kisom, 147mm dok u oktobru je 16 dana sa kisom 222mm...temp mora i vazduha je manje vise ujednacena
    jedan od kom na tripadvisoru... "Hi, we've been a couple of times during this period and always had fabulous weather. Yes it is the wet season, but in reality rain is short and heavy,,,then it passes normally."

  8. #8
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,950
    Thanks Thanks Given 
    1,359
    Thanks Thanks Received 
    1,665
    Thanked in
    944 Posts

    Default

    Nikad necu zaboraviti.... mart mjesec i 5 dana u Bangkoku przi sunce samo tako, i gledam prognozu za Phuket kad ono 10 dana kise.... i stvarno je padala svaki dan al po pola sata i to je to plus bude topla kisa, tako da nisam izlazio iz vode

  9. #9
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,925
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,591
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Treba obratiti paznju i na to kakvo je more. Ne samo toplota vode kao kod nas, nego i talasi i zamucenost vode. U tom tropskom pojasu voda je stalno topla 27+ stepeni, ali nije uvijek tokom godine ista bistrina i mirnoca mora/okeana. Najcesce je tokom kisne sezone voda zamucena i visi su talasi. Neko ide na maldive da vidi onu kristalnu providnu vodu. Tj vecina ide.zbog toga, i ako dodje u sezonu 'kisnu' nista od toga na vecini teritorije.


    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  10. #10
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    318
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Treba obratiti paznju i na to kakvo je more. Ne samo toplota vode kao kod nas, nego i talasi i zamucenost vode. U tom tropskom pojasu voda je stalno topla 27+ stepeni, ali nije uvijek tokom godine ista bistrina i mirnoca mora/okeana. Najcesce je tokom kisne sezone voda zamucena i visi su talasi. Neko ide na maldive da vidi onu kristalnu providnu vodu. Tj vecina ide.zbog toga, i ako dodje u sezonu 'kisnu' nista od toga na vecini teritorije.


    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
    O tome i pisem evo al niko da cuje..bio,vidio,znam

    Sent from my SM-A720F using Tapatalk

  11. #11
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    dobro je druze..to je tvoje iskustvo
    shvatas da ima raznih iskustava, samo prenosimo svoje.
    Kad si vec bio u tom periodu, mozes li mi reci zasto bas tada? Ajde kontam da kada ides po Evropi i ne pazis koje je godisnje doba ali na tako dalek put sigurno se moras raspitati u kojem periodu se ide kao kolega koji je postavio ovu temu. Ako si to uradio zasto si otisao tada a ne u sezoni? Podijeli misljenje bez tenzija ako ikako moze posto mi bas nije jasno

  12. #12
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    318
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ne,ja sam bio u novembar ,ali imam druga koji je tamo 12 god evo pa zna covjek..nema tenzija..naravski..znaci 90% ljeta naseg je tamo bezveze..moze se gledati,hodati,ali nije za kupanje
    Kakve bolan dugorocne prognoze,reci da se salis?? Ne mogu pogoditi za 7 dana vrijeme a ne dugorocno..

    Sent from my SM-A720F using Tapatalk

  13. #13
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    318
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by WTF View Post
    Je li putovao skorije tamo i moze li mi ko pomoci kad je najbolje poci tamo? Mislio sam da idem u septembru pa me zanima zna li neko kakva je klima tamo u tom periodu.
    Suma sumarum..ako mozes bar okt/nov ali ni sept ti nece biti los, gledano statisticki..samo nikako jun,jul,avg..puknes pare nemale za kartu,pa da ne uzivas svaki sekund i nema bas smisla

    Sent from my SM-A720F using Tapatalk

  14. #14
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    hahaha Bolan to nijesu dugorocne prognoze nego se podaci uzimaju godinama i pravi presjek s tim da naravno moze biti jedne godine 20 dana kisa...druge god preko 40 stepeni sa 2 dana kise ali prosjek u Julu je toliko dana kisnih...to sam ja poslao...
    niti sam sta izmislio niti se razumijem u to samo kazem sta sam procitao a iskustvo mi je tako da jednostavno nema pravila apsolutno nidje
    kazem ti jos jednom...drug u kisnoj sezoni na Dominikani od 14 dana 13 sunce...ja od 7 dana u suvoj sezoni 3 dana kisa

    nego da se ne prepiremo, druze idi putuj pa kako god da je vrijeme... u sezoni ocekuj 20-30% skuplje, vise ljudi, ljepse vrijeme dok sa druge strane van sezone je jeftinije, manja guzva i veca mogucnost losijeg vremena... pa kako ko voli

  15. #15
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Bio sam na Kubu u sred najboljeg dijela sezone i pola vremena je bila kisa ili tmurno a 22 dana sam bio..Podje mi brat van sezone kapi jedne palo nije za 2 sedmice...Nema pravila! slazem se sa kb8 potpuno
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  16. #16
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,925
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,591
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Coek kad ide na ovakve destinacije sa razglednica, dje su sve slike plaza sa kristalno prozirnom vodom tirkizne boje... u veliki broj slucajeva zna biti razocarenje. Ovu cijelu zimu smo proveli po vrhunskih ljetnjih destinacija po aziji, a od nekih 50+ plaza sa razglednica i tudjih instagrama sto se gledaju, svaka 10ta je bila stvarno takva. Ostale su bile ili van sezone mutne i talasaste, ili na instagram previse filtera se stavlja.
    Tako da ko oce da izigrava junaka iz romana Plaza, i pukne dosta para na egzoticno azijsko putovanje sa instagrama, neka se spremi na potencijalno razocarenje i dosta filtera da stavi na slike da bi opravdao pare nekako

    Top plaze na koje smo mi naisli, ono tropske ribice plivaju oko tebe dok se ti divis bijelom pijesku i prozirnosti vode i svojim stopalima:

    1. Galla beach - Bali
    2. Kata Noi- Puket Tajland
    3. St. Regis hotelska plaza - Bali
    4. Long Beach - Phi Phi Tajland
    5. Long Beach Koh Rong Kambodza
    6. Mirissa beach na Sri Lanku(nema ribica)
    Ostale plaze po Puketu su bile sve zamucene, isto tako i Krabi, Samui, Phangan. Sihanouk i Otres u Kambodzi isto, Nha Trang i Da Nang u Vijetnamu, Hikkaduwa u Sri Lanku...

    I prije bi posa na Bali jos 100 puta no na maldive

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  17. #17
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ljudi, kakve su cijene tamo? Kakva je hrana i ostalo? Imate li neki predlog sta da se posjeti, vidi, uradi?

  18. #18
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Ako mislis na maldive tamo nemas nista da vidis osim mora i plaze hahah
    Uzmes obavezno dorucak i veceru dodatno mozes i rucak al je dosta skupo. Van toga ti je pica 25$ npr... Da ne pricam za neki krsteni rucak...ture su bas bas skupe.
    Bali je recimo prejeftin naspram maldiva mada ne mozes tamo imati intimu kakvu imas na maldivima. Izadjes iz sobe direktno na plazu koja je samo tvoja... Mi smo za 4 dana vidjeli 3x nekoga oko nas. Na sva ostala mjesta dje sam bio, bilo je milion ljudi pa samim tim voda i ne moze biti cista... Mada na Sardiniji je mozda bila cistija voda... To je nemoguce... La madalena ostrvo

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. MALDIVI-savjeti,iskustva
    By Dani in forum Putovanja
    Replies: 11
    Last Post: 28-06-12, 13:40
  2. Maldivi, mjesto na Pacifiku???? (Vijesti 26/12/2008)
    By ctrl+alt+delete in forum Sve i svašta
    Replies: 16
    Last Post: 29-12-08, 18:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •