Page 46 of 57 FirstFirst ... 3642434445464748495056 ... LastLast
Results 1,126 to 1,150 of 1423

Thread: Clan 10 ili pogodi temu

  1. #1126
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Pravimo se da ne postoje sud i tužilaštvo, to je. Zločin ne možeš spriječiti, znači briši KZ. Što mi je bolje što mogu njime mahat kada naiđe neki novi Bujić?
    Ne, ne dječače...You've Got It All Wrong...
    Zakoni su za fine, uljudne građane. Bake, deke, strine, seke..za radnike i seljake, za poštenu inteligenciju, za narode i narodnosti koji bratstvo i jedinstvo čuvaju kao zjenicu oka svoga.
    Zakoni su za one koji ih zaslužuju. Nijedan zakon nije pisan za neprijatelje države i društva i mirnog sna naših dobrih građana koji časno žive i vrijedno rade. Đe si čuo da postoji Zakon za neprijatelje države ili Pravilnik o postupanju policije prema izvršiocima državnog udara, revolucionarima i onima koji to žele biti? Pa tako daleko nisu stigli ni u Švedskoj...
    Na neprijatelje se u ratu puca, a (do tada) neprijatelji se tretiraju sredstvima i hapse.
    Svuda je tako...Zašto da smo mi mimo svijeta...Ne ide, zar ne...

  2. #1127
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    572
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Hoćeš da kažeš da su ih trebali povesti u stanicu pa tamo lomiti kosti? Misliš, s betona mogu povuć vlagu, ne razumijem?
    Hmm...Ima smisla, ali je nepraktično. Prvo ako ga privedeš moraš ga pitat kako se zove (on, otac mu i mater) a zapravo te ne interesuje. Puno je tu neke pisanije nepotrebne. A posle tretmana u stanici bi neko morao nered da čisti...
    Ovako, sve trasparentno...Nek se vidi...Sat-dva kasnije izađu vatrogasci i sve isperu šmrkom. Njima je usput. Ionako svaku noć moraju čistit ulicu. Sjutra je novi, divan dan. Što prije zaboraviti i radovati se životu.
    Dakle, nek te ne brine to...Mora se voditi računa o produktivnosti i efikasnosti Policije. To od nas i Evropa traži. Što manje birokratskih procedura to bolje. Bitno je da poruka signe đe treba i do koga treba...
    A jel takvu zemlju mozemo zvati demokratskom?? A pajkane/policajce?

    Lomiti kosti???? Krvozednost ne izlazi iz pajkanskih glava tako lako??? Zedan si? I dalje? Malo ti je bilo do 2004 godine, pa bi ste jos??
    Koja je onda razlika izmedju SAJ-a koji lomi kosti i recimo teroriste ISIL-a koji zivog covjeka bacaju sa litice???

    Takva jedinica NE SMIJE POVREDJIVATI UHAPSENOG!!! Ako postoji nalog ili zakonski osnov, SAMO se moze hapsiti i to je sve! A lomljenje kostiju to jedino kada bude komandant SAJ-a bude pravio neku tamo svoju drzavu....

    Ovu drzavu svi MI PLACAMO i isti MI ocekujemo da se prema nama odnose kao prema ljudima a ne zivotinjama!

    Ako ti (kao i SAJ-ovci) ne pravite razliku izmedju drzave i dzungle.... Problem vas...

    Ajd' mi odgovori sledece:

    Jel nedavno bio protest od 20 000 ljudi u Bukurestu (glavni grad Rumunije koji ima 1 700 000 stanovnika) koji su zahtijevali OSTAVKE premijera kao i ministara u Vladi?

    I? Premijer Rumunije je podnio ostavku jer je ODGOVORAN za pogibiju 27 mladih Rumuna u nocnom klubu!!!! Zamisli to!?

    Jel mogao i on da posalje Rumunski SAJ i da rastjeraju "bande zlotvora" sa ulica Bukuresta??? Mogao je, ali ipak nije...

    Od milion i po ljudi izaslo je 20 'iljada i premijer je pao, a ovdje od 180 'iljada je izasli vise od 20000 ljudi i???? I dalje misli (od februara sada vec davne 1991. godine) da vedri i oblaci Crnom Gorom....

    Razlog je jednostavan, Rumunija je demokratska drzava - clanica EU a koja je imala gorka iskustva sa diktaturom pod Nikolaem Causeskom...

    Mi ocito imamo naseg Nikolaja....

    Jel mogao isto to uraditi Viktor Janukovic pocetkom 2014. godine u Kijevu, Ukrajini?? Tada su se opozicija i NVO sektor pobunili protiv odluke da Ukrajina obustavi proces ulaska u EU, vec da se okrene Rusiji (za sta je imao razlog, ali ovo nije tema o tome) i na kraju je pao! A imao je LEGITIMNU VLAST, JER JE IZABRAN NA IZBORIMA!!! Mogao je ne samo da na narod posalje njihov "Berkut" (zloglasna specijalna jedinica Policije Ukrajine) vec i vojsku... Pa nije! Nije htio da padne krv!!!

    Ocito nam Rumunija i Ukrajina u vezi demokratije MOGU DRZATI PREDAVANJA.... Nevjerovatno ali istinito....

    Ti se i dalje drzi SAJ-ovaca... Pravda za njih.... Mislim ovaj - nije nego....
    NO
    SPAM,
    LIE,
    INSULT!!!

  3. #1128
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Separatista View Post
    Mislim da ce se najavljeni protest u PG svesti na onakve kakvi su bili oni shatorski vrlo malo naroda neuporedivo manje nego na prethodnom i brzi zavrshetak skupa na ovaj ili onaj nachin (ok formalno se onaj shatorski nije brzo zavrshio nego je trajao mjesec dana ali faktichki kraj mu je bio iste one prve vecheri kad su dovodili narod iz chitave CG i okupili svega par hiljada ljudi a ostalo ih da spava jedva stotina). Naravno pod uslovom da skup bude dozvoljen. Samim tim i scenario otvorene pobune chini mi se trenutno nerealnim jer prosto mislim da za tako neshto nemaju ljudi. Medjutim ono shto ne treba prenebreci je djelovanje rusko-srpske (SPC ekstremna desnica huligani itd) agenture u CG i okolini koja ce da trazhi nachine da destabilizuje zemlju (i region) i pravi probleme a posebno takve stvari ochekujem u periodu izmedju dobijanja pozivnice i formalnog chlanstva. Kao moguce prijetnje vidim pojedinachne teroristichke napade zatim moguce pokushaje atentata na visoke drzhavne zvanichnike ili na same pripadnike "opozicije" kako bi se izazvao revolt i nezadovoljstvo u narodu a sasvim moguce i pojavu teroristichkih organizacija tipa ETA, RAF (Bader-Majnhof ne britansko vazduhoplovstvo), Provisional (nzm kako mi prevodimo) IRA, Crvene Brigade...koje ce naravno biti podrzhavane nekad vishe nekad manje izvana tj od Rusije. Rusija tj SSSR i njene obavjeshtajne sluzhbe u hl. ratu ima dugachku istoriju podrzhavanja upravo ovakvih gorenavedenih organizacija i vrlo je moguce da probaju da takav recept upotrijebe i u CG (i ne samo u CG) sve dok traje napetost izmedju njih i Evrope i SAD. Frontalni jurish na institucije 24 oktobra je vrlo moguce bio i shtih proba da se vidi koje su metode bolje a koje loshije tj bila je procjena da je drzhava slabija i da se pod pritiskom ulichnih demonstracija nasilnih ili nenasilnih vlast mozhe urushiti kao shto se to desilo recimo u Rumuniji ili MAkedoniji tu skoro. A bila je i procjena da ce se okupiti mnogo vishe ljudi nego shto se okupilo. Ispostavilo se da to tako nije i da je vlast a i drzhava mnogo jacha a ljudi ne toliko zainteresovani kao shto se mislilo te se sad lako mozhe desiti (polagano) odustajanje ali i prelazak na alternativne metode a to su ove goreopisane.

    U takvom scenariju ako se desi logichno je ochekivati povecanje ovlascenja buzheta a i simpatija za sluzhbe bezbjednosti (javne i tajne) a to naravno uopshte nije nishta nevidjeno niti neobichno. To se isto desilo u SAD posle napada 11.9. i kad se drzhava nashla pod prijetnjom terorizma odmah su se donijeli razni patriot aktovi osnovane nove sluzhbe zategao sistem bezbjednosti a mnoge gradjanske slobode bile ukinute. Mi naravno nijesmo josh uvijek na nivou gradjanskih sloboda u USA chak i u doba Patriota koji je sad ukinut tako da se kod nas to ne bi toliko jako osjetilo i izazvalo reakcije kao kod njih. Takodje je prirodno da u situaciji ugrozhene bezbjednosti gradjani imaju vishe simpatije za takve stvari i ako se ovo desi mislim da ce i kod nas tako biti.

    E sad ono gdje se mi ne slazhemo je sluchaj MArtinovic iz prostog razloga shto jeste bitno da imamo jake utrenirane i motivisane snage specijalne policije da nas brane od navedenih prijetnji ali je takodje bitno da te snage budu bicu namjerno vulgaran zdrave u glavu a ono shto su uradile sa Martinovicem (za kojega apsolutno nemam nikakve simpatije da se razumijemo) jednostavno nije zdravo u glavu. Tako bi neko morao za to da snosi posljedice jer bitno je ponavljam njegovati snage bezbjednosti ali je bitno i drzhati ih pod kontrolom jer u suprotnom lako se mogu okrenuti protiv onoga kome odgovaraju tj u suprotnom postaju grupa placenika koja ce se ponashati po sistemu ko da vishe (primjer JSO koji je prvo izdao Milosevica a zatim i novi rezhim atentatom na premijera upravo zato shto su se bili istrgli kontroli i postali servis za iznajmljivanje (mafije drugih drzhava sluzhbi itd).

    Eto malo bezbjednosne analitike i od mene uz veliku ogradu da nishta od ovoga shto sam gore naveo ne mora da se desi niti je sigurno da ce se desiti i ne daj bozhe da neko ko ovo chita shvati kao neku prijetnju apsolutno ne. Samo su u pitanju razne mogucnosti i opcije a valjda je cilj analitike i amaterske i profesionalne da prikazhe shto vishe opcija i pravaca razvoja dogadjaja. Vrlo je moguce da se sadashnja situacija u CG razrijeshi mirno i bezbolno ali je takodje opcija i da dodje do problema koje sam pokushao opisati.
    Potpisujem do posljednjeg slova.
    Uočio si iz mojih postova da je to i moje viđenje (s određenim manjim a neđe i bitnim razlikama u detaljima), ali prosto nije bilo prilike da išta napišem.
    Toliko mi negdje okreće stomak ovo prenemaganje nad živim ranama ovoga iz bolnice da sam prosto osjetio potrebu da se oko tog kukumakanja preciznije odredim.
    Kukaju nad njim ali niko ne bi ni pred kuću mrdnuo. Niko ne bi pošao ni narandže da mu ponese. Eee, može ih neko viđet...Zato mi je on onakav (a vidi se da nije sav svoj) makar djeluje kao čovjek. Odabrao je pogrešnu stranu, ali je stao iza svog izbora i platio ometanje (čitaj: avetanje)
    A oko odgovornosti...Naravno da će se povesti računa šta se desilo. Neki jako neprijatni razgovori vođeni su unutar jedinice proteklih dana. Ali bitno je da se sačuva osjećaj da su svi dio jedinice koja ima dugu i lijepu tradiciju.

    A ova estrada koju je tužilac zamislio...Zanio se malo čovjek...Vjerujem da nije toliko glup da ne izvuče neke zaključke...
    Đukanović je tu jedini mjerodavan. A on ćuti već dvije neđelje. Neće se ni oglasiti oko toga. Na kraju će i ovi priglupi trabanti iz državnih medija da umuknu s tom temom. Već se taj slučaj polako skida s ekrana...

    Ista stvar se desila i kad su onog ruskog golmana gađali u martu. Državni mediji se upustili u histeriju raspamećeni kako je neko u CG mogao Rusa gađat. Ej Rusa??? Ama ni da je Putinov rođeni brat. Ni da je glavu pod Goricom ostavio.
    Nije im smetalo kad su se s naših tribina gađali poljski igrači i ko zna ko drugi...Ali đe da nam Rus zagine? Obraz okiđeni njihov licemjerni...
    Dok su ovi halabučili Đukanović slova o incidentu nije rekao...15 dana talambasa sa (pro)Vladinih medija, a onda su i oni umukli. Viđeli gazda ćuti. Podsjećaju me na onog psa čuvara koji nije uvijek siguran na koga treba sve da laje i ka je neprijatelj doma pa za svaki slučaj laje i trza na svakog ko prođe. I kad treba i kad ne treba. Samo da se laje...
    Ali, šta da se radi... idemo dalje...
    Last edited by El Re; 06-11-15 at 15:40.

  4. #1129
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Potpisujem do posljednjeg slova.
    Uočio si iz mojih postova da je to i moje viđenje (s određenim manjim a neđe i bitnim razlikama u detaljima), ali prosto nije bilo prilike da išta napišem.
    Toliko mi negdje okreće stomak ovo prenemaganje nad živim ranama ovoga iz bolnice da sam prosto osjetio potrebu da se oko tog kukumakanja preciznije odredim.
    Kukaju nad njim ali niko ne bi ni pred kuću mrdnuo. Niko ne bi pošao ni narandže da mu ponese. Eee, može ih neko viđet...Zato mi je on onakav (a vidi se da nije sav svoj) makar djeluje kao čovjek. Odabrao je pogrešnu stranu, ali je stao iza svog izbora i platio ometanje (čitaj: avetanje)
    A oko odgovornosti...Naravno da će se povesti računa šta se desilo. Neki jako neprijatni razgovori vođeni su unutar jedinice proteklih dana. Ali bitno je da se sačuva osjećaj da su svi dio jedinice koja ima dugu i lijepu tradiciju.

    A ova estrada koju je tužilac zamislio...Zanio se malo čovjek...Vjerujem da nije toliko glup da ne izvuče neke zaključke...
    Đukanović je tu jedini mjerodavan. A on ćuti već dvije neđelje. Neće se ni oglasiti oko toga. Na kraju će i ovi priglupi trabanti iz državnih medija da umuknu s tom temom. Već se taj slučaj polako skida s ekrana...

    Ista stvar se desila i kad su onog ruskog golmana gađali u martu. Državni mediji se upustili u histeriju raspamećeni kako je neko u CG mogao Rusa gađat. Ej Rusa??? Ama ni da je Putinov rođeni brat. Ni da je glavu pod Goricom ostavio.
    Nije im smetalo kad su se s naših tribina gađali poljski igrači i ko zna ko drugi...Ali đe da nam Rus zagine? Obraz okiđeni njihov licemjerni...
    Dok su ovi halabučili Đukanović slova o incidentu nije rekao...15 dana talambasa sa (pro)Vladinih medija, a onda su i oni umukli.
    Sve se ponavlja...Ali... idemo dalje...
    Upravo tako ali prisutnost ovakvog mentaliteta i nije losha stvar u ovoj situaciji jer bezbjednosne probleme i izazove koje opisujemo takav mentalitet pojednostavljuje. Sa fejsbuk revolucionarima i salonskim pravednicima mnogo je lakse na kraj izaci nego sa ovima shto su spremni da rizikuju dosta ili sve za cilj za koji se bore.

    Josh jedna stvar koju zaboravih u prethodnom postu je da postojanje zamisli i scenarija koje sam opisao ne mora da znachi da ce se to i desiti. Shto bi rekli sportisti prijetnja i izvrshenje nije isto i napad ili gol shansa nije isto shto i gol i ne mora njime da rezultira jer postoji i golman (kad vec pomenu golmana) i bekovi koji chuvaju shesnaesterac i mrezhu. U sferi bezbjednosti ti golman i bekovi su sluzhbe bezbjednosti i zato se uostalom i pojachavaju i daje im se veci znachaj i prag tolerancije kad je opasnost veca a kaish se opushta (tj na njima stezhe kad su u pitanju finansije) kad je opasnost manja. Trebalo bi da je logichno i lako shvatljivo
    Ridin' on the black train

  5. #1130
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    ....

    A ova estrada koju je tužilac zamislio...Zanio se malo čovjek...Vjerujem da nije toliko glup da ne izvuče neke zaključke...
    Đukanović je tu jedini mjerodavan. A on ćuti već dvije neđelje. Neće se ni oglasiti oko toga. Na kraju će i ovi priglupi trabanti iz državnih medija da umuknu s tom temom. Već se taj slučaj polako skida s ekrana...

    ...
    Nevjerovatno. Sa svakim postom klizis sve dalje od bilo cega sto se uz najbolju volju moze opisati kao iole normalni stavovi.

    Tvoji postovi su, u stvari, najostrija osuda Crne Gore koju sam vidio na ovom forumu. Ovo sto opozicionari ovdje pisu je nista u odnosu na tvoj opis. Jeste, ja i neki drugi kritikujemo i vidimo mnoge mane, ali niko od nas ne misli to sto ti mislis i pricas.

    Da ovu drzavu u zivotu drzi samo grupa od 55 batinasa, da je tuzilac koji radi svoj posao komedijas i estrada, da cio drzavni sistem ceka sta ce Gazda da kaze prije nego odradi svoj posao.

    Kad si zamrzio svoju drzavu toliko? Kakva je trauma iskrivila u tebi sliku Crne Gore u tu parodiju filmske despotije pod vlascu nekakvog Admirala-Generala?

  6. #1131
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    572
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Zagustilo je SAJ-ocima.... Ovo nece ostati nekaznjeno! El Re, mijenjaj drzavu! Siledzije ce ipak odgovarati pred narodom!
    NO
    SPAM,
    LIE,
    INSULT!!!

  7. #1132
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Zakoni su za fine, uljudne građane. Bake, deke, strine, seke..za radnike i seljake, za poštenu inteligenciju, za narode i narodnosti koji bratstvo i jedinstvo čuvaju kao zjenicu oka svoga. Zakoni su za one koji ih zaslužuju. Nijedan zakon nije pisan za neprijatelje države i društva i mirnog sna naših dobrih građana koji časno žive i vrijedno rade. Đe si čuo da postoji Zakon za neprijatelje države ili Pravilnik o postupanju policije prema izvršiocima državnog udara, revolucionarima i onima koji to žele biti? Pa tako daleko nisu stigli ni u Švedskoj...
    Aha, a da bi neko bio označen kao neprijatelj države i izvršitelj državnog udara u pokušaju, potrebna je i dovoljna tvoja riječ ili riječ tvojih kolega, a ne recimo, lupam sad, pravosnažna presuda u fer i javnom suđenju, što isto niđe nema. Razumijem.
    Last edited by RoNN|3; 07-11-15 at 10:59.

  8. #1133
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    ovizi? Nije valjda da ćeš nas razočarati?
    Zar ne želiš da izađeš na ulicu i pitaš momke pod kacigama da ti pokažu član?
    E moj ovizi...ta konkretna jedinica je antiteroristička jedinica pošto je vrlo vjerovatno da ćeš odgovarati opisu teroriste biće da si se upravo kvalifikovao da se momci malo razgibaju...
    Kada jedinica dobije zadatak taj zadatak nije uklonite Marka ili Stanka, već raščistite prostor. Njihovo je da potiskuju (da li je potrebno naglasiti "silom"?) sve koji se nađu pred njima. Huligane, nadobudne penzionere, razne mudroslave, preglasne muzičare, poljoprivrednike van svojih njiva i sve što se nađe tuda. Jer tu ništa ne smije biti, ni postojati.

    Ali vjerujem da si ti pametan. Kad se budu dizale revolucije ti ćeš poći neđe đe je sigurno i odatle, ako ima internet veze, hrabriti ove Robespjere kojima puca po bubrega.
    Zar za ovo ne placamo mnogo vecu jedinicu, koja se krije iza skracenice PJP. Sta je onda posao vojne jedinice za specijalne operacije, ako imamo policijsku. Tako da nije bas da smo nezasticeni od teroristickih akcija ako batinasi odu kuci.
    Ponekad mi nije jasna ta fascinacija nasiljem. Sa jedne strane nekoga prozivas za istocnjastvo i putinofiliju, a sa druge velicas nacin na kojem pocivaju ti rezimi. Malo nelogicno ali ajde

  9. #1134
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,788
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    O cemu se moze govoriti kad komandir SAJ-a u pred zvanicnim organima izjavljuje da ne zna ko je sa njim bio u vozilu jer su svi pod maskama bili!
    Dakle jasno je da ovo nije zemlja u kojoj postoji sistem i vladavina zakona nego volja gospodara.
    Prema tome mi smo u feudalnom dobu.
    Sto prije to covjek shvati laksi ce mu zivot biti.

  10. #1135
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    .Sat-dva kasnije izađu vatrogasci i sve isperu šmrkom. Njima je usput. Ionako svaku noć moraju čistit ulicu. Sjutra je novi, divan dan. Što prije zaboraviti i radovati se životu.
    Dakle, nek te ne brine to...
    I evoje suma svega sto tebi i pajtasima bode oci. Sto ovo ne prolazi, sto narod i dalje prica, sto niste dobili spomenicu za ovo. Sto ti niko ne povjerova da iko u ovoj drzavi tapse landroverima i maricama.
    A sta evropa trazi, dobro je to. Cim se malo promijene okolnosti vidjeces kako lagano saradjuju sa bilo kime na vlasti, ne zanosi se da su upisali ime DPS u uslove o pristupanju

  11. #1136
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Sigurno izvlače nadimke iz šešira prije svake akcije. Mr Black, Mr Red, Mr Blue,... Nema tu Marko i Darko. Njegovo je da opstruira. Na organima je da reaguju i procesuiraju. Nešto kao situacija pred skupštinom.

  12. #1137
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Presuda za "Orlov let" dogodila se da bi se udovoljilo Amerikancima. Američka ambasada je platila advokate oštećenih i vršila pritisak da se neka vrsta sankcije dogodi. Neki američki kongresmeni koji su albanski lobisti , a koji su i nama važni, svako-malo su se interesovali za proces.
    Drugi razlog bio je da se umire nezadovoljni gradjani u Malesiji na čije glasove se oslanja DPS i albanske partije u savezu s njim.
    I najbitnije - raspitajte se sta se desilo sa osudjenim policajcima,
    Ostali slučajevi ili nemaju veze sa SAJ ili su gluposti koje neću komentarisati.

    Najzanimljivije mi je da je danas Vučić svojom izjavom o Rusiji, srpskim fašistima i njihovom (ne)učešću u protestima ubo prstom u oko Djukanovica tako da mislim da je taj nakaradni pakt konačno pri kraju.

  13. #1138
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    ...

    Najzanimljivije mi je da je danas Vučić svojom izjavom o Rusiji, srpskim fašistima i njihovom (ne)učešću u protestima ubo prstom u oko Djukanovica tako da mislim da je taj nakaradni pakt konačno pri kraju.
    Mislim da mu je Vucic pomogao, kao prijatelj prijatelju. Vidi da se nasem Sefu citav svijet smije zbog price o zavjeri Kostunice, copora macaka i Kremlja protiv Crne Gore, pa priskocio da smiri malo situaciju.

  14. #1139
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post

    Onu noć taj tov je krenuo u juriš na Skupštinu za državnom zastavom Srbije u rukama i za njom.
    pa zašto ih ne uhapse? Evo svi smo ovdje valjda za to da se nasilje kažnjava, kad je bilo ko ovdje rekao da ih ne treba uhapsit? Pa MUP ima špijune u svakom zaseoku uhapsili bi ih za 24h samo da hoće.
    She is only here to annoy herself!

  15. #1140
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    700
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Тај пакт је итекако јак јер колико знам и родбински је везан. Друго да није јак тај пакт Вучић би давао подршку опозицији а не Милу.
    Видим пишете да ће се формирати терористичке групе, зар се власт заиста уплашила па се то помиње?

  16. #1141
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Mislim da mu je Vucic pomogao, kao prijatelj prijatelju. Vidi da se nasem Sefu citav svijet smije zbog price o zavjeri Kostunice, copora macaka i Kremlja protiv Crne Gore, pa priskocio da smiri malo situaciju.
    Vidjecemo 1 decembra na sastanku NATO-a ko se kome, kojim i kakvim izjavama smije. Vaša naivnost je bezgranična.

  17. #1142
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    pa zašto ih ne uhapse? Evo svi smo ovdje valjda za to da se nasilje kažnjava, kad je bilo ko ovdje rekao da ih ne treba uhapsit? Pa MUP ima špijune u svakom zaseoku uhapsili bi ih za 24h samo da hoće.
    U zatvoru je već 10 bandita/pobunjenika/ huligana, zovite po zelji. Protiv 33 je do ovog momenta pokrenut postupak. Biće ih još. Policija i ANB provode ozbiljne napore da organizatore povezu sa centrima izvan zemlje i pripreme dokaze za sud. Neće se ni zuriti, ni kasniti. Neki su pod 24-casovnom prismotrom. Naredni dani i sedmice donijece mnoge zanimljive obrte.
    Neki dogadjaji će ih požuriti.
    Last edited by El Re; 06-11-15 at 18:19.

  18. #1143
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GrobarPodgorica View Post
    Тај пакт је итекако јак јер колико знам и родбински је везан. Друго да није јак тај пакт Вучић би давао подршку опозицији а не Милу.
    Видим пишете да ће се формирати терористичке групе, зар се власт заиста уплашила па се то помиње?
    Nije to nishta neobichno teroristichke grupe su nazhalost uobichajena stvar i u mnogo razvijenijim zemljama od nashe a neke sam i nabrojao. Imali smo ih i u CG i to jako skoro ili si Orlov let zaboravio. Ne treba se plashiti ali ne treba ni zabijati glavu u pijesak kad prijetnja postoji onda postoji i mnogo je bolje da se rijeshi shto prije i efikasnije. Vrlo je moguce a bilo bi i pozheljno da dodje ubrzo do nekog spektakularnog hapshenja i raskrinkavanja tipa Orlov let. Naravno o tome se nece mnogo trubiti u javnosti nego cemo ako se to desi se jednog jutra probuditi i chitati u novinama uhapsheni ti ti i ti zbog toga toga i toga.

    Ne shvati pogreshno ja ne kazhem da su svi demonstranti teroristi daleko bilo ogromna vecina njih nije. Ali da postoji odredjeni broj militanata i antidrzhavnih elemenata kojima ne bi bilo s raskida ni takve akcije da probaju postoji.
    Last edited by Separatista; 06-11-15 at 18:25.
    Ridin' on the black train

  19. #1144
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    pa zašto ih ne uhapse? Evo svi smo ovdje valjda za to da se nasilje kažnjava, kad je bilo ko ovdje rekao da ih ne treba uhapsit? Pa MUP ima špijune u svakom zaseoku uhapsili bi ih za 24h samo da hoće.
    Zar nijesi znao da je omiljena metoda svake sluzhbe bezbjednosti da ih uhvati na djelu sa inkriminishucim materijalima i dokazima u rukama? Za ovo ti ne treba karijera u policiji dovoljno je da par trilera/shpijunskih filmova odgledash
    Ridin' on the black train

  20. #1145
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    život nije film
    She is only here to annoy herself!

  21. #1146
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Bješe li ono Solon šetao po gradu noseći upaljen fenjer, u sred bijela dana..

  22. #1147
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Evo ja sam se pomirio sa ovim gazenjem I time da ce I mene jedan dan the ovako isibikat.Valja javno nedje iskocit neko iz policije da objasni narodu da je ovo normalno da se ne sjekiraju jer ovi momci cuvaju drzavu.I da ne brinu da cipele isprljat nece jer ce se smrkom oprati.Mi se Evo upoznasmo sto je I kako no mi je zao Crnogoraca koji nijesu na cdm a ocekuju neku pravdu.

  23. #1148
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Ja ne znam sto ste napali na El Re-a. Znaci bukvalno vam crta kako funkcionise jedan sistem, i kako bi taj sistem funkcionisao da sjutra mjesto Mila bude Drago...

    To sto El Re ocigledno ima fetis prema policiji, to je vec druga strana price; ja imam foot fetish recimo

    Salu na stranu, razdvojite malo KO prica i STA prica, obratite paznju na detalje, reakcije, i doci cete do prvog pasusa ovog mog posta.

    El Re, analiza, onako po slobodi i dalje impresioniran kolicinom strpljenja za ubjedjivanjem
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  24. #1149
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pozdrav za kvarnog...
    Nikada mi motiv za pisanje nisu bili oni koji debatuju. Iako me oni počesto inspirisu na razmišljanje. Preko njih ja sticem sliku onih širokih slojeva naroda kojeg baš i ne srijecem često u krugovima u kojima se krećem. Poštujem svačije mišljenje i ako je nastup vaspitan gledam da odgovorim s poštovanjem.
    Ali ne, ne pokušavam njima da objasnim. Pišem najvise zbog onih koji čitaju ali se ne ukljućuju. Takvih je nekoliko puta više od onih koji debatuju.
    I jos nesto da opovrgnem - nemam nikakav fetiš prema policiji. Taman posla. Da imam, ostao bih tamo. Nikada u diskusiji policiju nisam pominjao sem ako je to bila tema I u mjeri onog sto znam I sto je primjereno reći na ovom mjestu. Iz nekog razloga ljudima je upravo taj detalj iz mog života bio interesantan iako se ja tek povremeno sjetim godina u toj službi.
    Mene poražava stepen neznanja koji ovdasnji ljudi imaju o državnom aparatu. Većina ima neku potpuno iskrivljenu i pojednostavljenu sliku. Pokušavam pomoći da shvate kako bi onda došli do smislenog i zanimljivog razgovora. Ovako kad postoji ogromno neznanje i veliki broj zabluda razgovor se, nažalost, često pretvori u komediju.

    I naravno, priznajem, imam povišen stepen razumijevanja za bivše kolege jer sam i sam vidio kako sve izgleda gledano iz kordona i kroz vizir kacige. Slike ljudi koji stoje preko puta vas a koji bi vam se krvi napili i bacaju na vas sve što stignu iako iste ne poznajete, nikada se ne zaboravljaju. Trpite svašta. Od pljuvanja do komada kamenja i flaša. I ne smijete se pomjeriti bez komande ni za korak. Za to vrijeme vaši najbliži razmišljaju hoćete li doći kući sa zadatka Ili će vas donijeti kao invalida. I tako svaki put. To treba doživjeti da bi se odmjereno pisalo o radu tih ljudi.
    Last edited by El Re; 06-11-15 at 23:48.

  25. #1150
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Ja ne znam sto ste napali na El Re-a. Znaci bukvalno vam crta kako funkcionise jedan sistem, i kako bi taj sistem funkcionisao da sjutra mjesto Mila bude Drago...
    istina i vjerovatno niko bolje od njega ovdje nije upućen u to, ali mi što ne nosimo uniformu smatramo da je takav način naše zaštite prilično loš a policija ne može sama sebi davati plate, neko to mora i da zaradi...
    She is only here to annoy herself!

Page 46 of 57 FirstFirst ... 3642434445464748495056 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. MANS ,prijave ,savjesni vladari
    By Milos111111 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 189
    Last Post: 03-02-11, 00:02
  2. Prvi clan???
    By robi in forum CdM Arhiva
    Replies: 7
    Last Post: 27-07-06, 01:33
  3. Promashio si temu! Jedinica! - Ali, uchiteljice... :D
    By independent girl in forum Sve i svašta
    Replies: 113
    Last Post: 23-06-05, 22:35
  4. Vicevi na temu sexa :)
    By Argonaut in forum Sex i erotika
    Replies: 1
    Last Post: 08-11-04, 14:22

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •