Page 7 of 9 FirstFirst ... 3456789 LastLast
Results 151 to 175 of 217

Thread: pomorci

  1. #151
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bargdad
    Posts
    2,013
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Mene je iz Norwegian cruise line kad sam aplicirao za kadeta makine 2016e kontaktirao lik upravo preko online aplikacije, trazio mi je da popunim neke nove formulare, da mu posaljem cover letter, doduse nisam usao u uzi krug kadnidata ali da prate te aplikacije prate. E sad takodje to je jedini put kad me recruiter kontaktirao a popunio sam aplikacije na stotine sajtova..

  2. #152
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Meni vise ne odgovaraju ni oni koji su me prethodno zvali i sa kojima sam u kontaktu godinama..

    Da nisam na kakvu crnu listu?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  3. #153
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    kotor
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Problem je sto vecina kompanija i zaposljenih u HR ne gleda ove aplikacije.

    Imaju svoje agente u zemljama odakle traze pomorci (bilo to nasi ljudi, filipinci, indusi i sl.) i preko njih zavrsavaju 99% posla, tj. zaposljenja.

    Ovi online formulari, tj. aplikacije su vise radi forme.

    Ne kazem da je nemoguce ali ja ne upoznah nikog da se tako ukrcao. A ja sam ih ispunio gomilu u zadnjih par godina pa sam opet isao preko agencija i cuda. Sa 'vezama' danasnjim sam los, zato i sjedim doma.
    imas u kotoru janka milutina,ivovica,macica tiat mcs, preko beograda milosa zodiak.zivana sta ti treba hrvatska i u baru imas samo se zainteresuj malo i predaj aplikaciju polazi test ako ti je prvi put i mirno more
    smile if you fucked today

  4. #154
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Plovim punih 7 godina

    Zvao vecinu njih, za sad nista. Na cekanju sam kod xx ljudi.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  5. #155
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    kotor
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Plovim punih 7 godina

    Zvao vecinu njih, za sad nista. Na cekanju sam kod xx ljudi.
    bez preporuke nekog upravitelja/zapovednika mrka kapa i to da zove u sediste kompanije i meni su za sina garantovali kod svih agenata ali kad je zvat london ode u roku 7 dana, evo plovi vec kao asistent i treci makine 8 godina, jedina mana dolarska plata ali se zna 5 do 5.5 meseci brod 3 meseca kuci. agenti ukrcaja milos i toni bgd
    smile if you fucked today

  6. #156
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Podgoritza
    Posts
    2,322
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    koliko uzimaju ti agenti za ukrcaj? da li im se placa unaprijed, ili od plate, ili kako to ide?

  7. #157
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Kako ko..

    Najvise ima ovih koji ti uzmu neke pare unaprijed kao "nisi morao, daj to 'vamo" i onda ti traze ukrcaj u nedogled, garancije bez.

    Ozbiljniji znaju da uzmu od plate, kad se vratis, na razgovor.

    Mada su nasi agenti uglavnom truba. Hrvati su vec znatno bolji...

    Mozda se ja qrcim ali evo i dalje odbijam ponude... Zvali me na nekog rifera nesretnog, starog 30 god koji vozi zamrznutu ribu po Nambiji i Kongu.. 80 metara duzine sa 10 clanova posade... A ne druze da cu na trafiku sad pocet' slicice za albume da prodajem...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  8. #158
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    kotor
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    kod milosa za zodiak potpisujes izjavu da nisi platio nista aki ipak svi ih caste. kod pojedinih mozes na dogovor od prve plate. a cuo sam da macic vise ne uzima nego kompanija placa a bičo je 500$ za kadeta ili asistenta pa na vise ali plate su dobre pa se isplati
    smile if you fucked today

  9. #159
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Kod vecine "ozbiljnijih" sad potpisujes da nisi dao nikakve pare niti si uslovljen bilo cime (zbog MLC-a) ali to je pro-forme radi, veze nema sa praksom.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. #160
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mogu li da pitam kakvo je stanje na primorskom fakultetu u Kotoru? Planiram to da upisem nakon gimnazije ali su mi promakli na ovom danu otvorenih vrata sto je bio prije neki dan. Koji smjer je preporucljiv za nekoga ko ima ambicije da putuje i gleda svijet i da li je tesko ukrcati se na brod nakon fakulteta? Kako to ide uopste? Kolike su plate (doduse ovo mi je manje vazno ali me i dalje itekako zanima)? Da li su casovi teski? Kakvo je drustvo? (...) Sve me zanima a ne znam gdje odgovore da trazim... Hvala unaprijed


    EDIT: Takodje me zanima da li su pasosi/vize, dokumenta uopste ikad problem? Jezici? Da li je dovoljno znati engleski i italijanski?
    Prastajte sto bombardujem pitanjima
    Last edited by ostrogami; 25-04-18 at 21:30.

  11. #161
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,571
    Thanks Thanks Given 
    260
    Thanks Thanks Received 
    333
    Thanked in
    204 Posts

    Default

    Upisi kurs, ne muci se sa faksom nista...

    Sent from my LG-H818 using Tapatalk

  12. #162
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by efamouspg View Post
    Upisi kurs, ne muci se sa faksom nista...

    Sent from my LG-H818 using Tapatalk
    Osjecam se ekstremno glupo kad spopadam ljude ovako sa pitanjima ali na ovu temu imam apsolutno 0 znanja, molim te obrazlozi, sta se podrazumijeva pod kurs


  13. #163
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Bar, Montenegro
    Posts
    1,557
    Thanks Thanks Given 
    222
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ostrogami View Post
    Mogu li da pitam kakvo je stanje na primorskom fakultetu u Kotoru? Planiram to da upisem nakon gimnazije ali su mi promakli na ovom danu otvorenih vrata sto je bio prije neki dan. Koji smjer je preporucljiv za nekoga ko ima ambicije da putuje i gleda svijet i da li je tesko ukrcati se na brod nakon fakulteta? Kako to ide uopste? Kolike su plate (doduse ovo mi je manje vazno ali me i dalje itekako zanima)? Da li su casovi teski? Kakvo je drustvo? (...) Sve me zanima a ne znam gdje odgovore da trazim... Hvala unaprijed


    EDIT: Takodje me zanima da li su pasosi/vize, dokumenta uopste ikad problem? Jezici? Da li je dovoljno znati engleski i italijanski?
    Prastajte sto bombardujem pitanjima
    Ako nemas koga da te ukrca nemas sto upisivat..
    I can't explain and I won't even try

  14. #164
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by forways View Post
    Ako nemas koga da te ukrca nemas sto upisivat..
    Nije valjda...

  15. #165
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    4,987
    Thanks Thanks Given 
    1,132
    Thanks Thanks Received 
    1,463
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ostrogami View Post
    Mogu li da pitam kakvo je stanje na primorskom fakultetu u Kotoru? Planiram to da upisem nakon gimnazije ali su mi promakli na ovom danu otvorenih vrata sto je bio prije neki dan. Koji smjer je preporucljiv za nekoga ko ima ambicije da putuje i gleda svijet i da li je tesko ukrcati se na brod nakon fakulteta? Kako to ide uopste? Kolike su plate (doduse ovo mi je manje vazno ali me i dalje itekako zanima)? Da li su casovi teski? Kakvo je drustvo? (...) Sve me zanima a ne znam gdje odgovore da trazim... Hvala unaprijed


    EDIT: Takodje me zanima da li su pasosi/vize, dokumenta uopste ikad problem? Jezici? Da li je dovoljno znati engleski i italijanski?
    Prastajte sto bombardujem pitanjima
    Primorski fakultet ne postoji,postoji samo Pomorski. Imas pomorske nauke,menadzment u pomorstvu,nautiku,brodomasinstvo,pomorska elektrotehnika. Za ukrcaj zavisi dosta faktora. Pocetna plata ti je od 500$ pa navise zavisi od kompanije do kompanije. Casovi nijesu teski,sve zavisi kakav si djak bio. Drustvo ti cine 70% niksicani,10% primorci,a ostalo su drugi zitelji Crne Gore i ostalih republila u okruzenju. Vize nijesu nikakav problem,a ako znas engleaki i italijanski onda je to dodatni plus.

  16. #166
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by retype_htc View Post
    Primorski fakultet ne postoji,postoji samo Pomorski. Imas pomorske nauke,menadzment u pomorstvu,nautiku,brodomasinstvo,pomorska elektrotehnika. Za ukrcaj zavisi dosta faktora. Pocetna plata ti je od 500$ pa navise zavisi od kompanije do kompanije. Casovi nijesu teski,sve zavisi kakav si djak bio. Drustvo ti cine 70% niksicani,10% primorci,a ostalo su drugi zitelji Crne Gore i ostalih republila u okruzenju. Vize nijesu nikakav problem,a ako znas engleaki i italijanski onda je to dodatni plus.
    ,,Primorski,, ... blago meni...
    Hvala puno na odgovoru.
    Imam jos samo jednu dilemu, da li je istina da se tesko dolazi na brod bez veza?

    EDIT: Koji predmeti trebaju da se polazu na maturskom za upis na fakultet i koji je nivo matematike koji se predaje na fakultetu?
    Smorih, znam , prastajte..
    Last edited by ostrogami; 26-04-18 at 17:35.

  17. #167
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    4,987
    Thanks Thanks Given 
    1,132
    Thanks Thanks Received 
    1,463
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ostrogami View Post
    ,,Primorski,, ... blago meni...
    Hvala puno na odgovoru.
    Imam jos samo jednu dilemu, da li je istina da se tesko dolazi na brod bez veza?

    EDIT: Koji predmeti trebaju da se polazu na maturskom za upis na fakultet i koji je nivo matematike koji se predaje na fakultetu?
    Smorih, znam , prastajte..
    Tesko jeste,ali u toku studija ces upoznati sigurno ljudi pa ce to dosta toga biti jasnije. To ti opet zavisi od smjera,ali ako si u gimnaziji znao matematiku nece ti uopste biti tesko da polozis.

  18. #168
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by retype_htc View Post
    Tesko jeste,ali u toku studija ces upoznati sigurno ljudi pa ce to dosta toga biti jasnije. To ti opet zavisi od smjera,ali ako si u gimnaziji znao matematiku nece ti uopste biti tesko da polozis.
    Upravo to mi je problem, jer mi matematika najgore ide , mada svako koga sam pitao do sada kaze da je matematika nakon gimnazije laka pa i ako je kroz nju prodjeno sa najmanjom ocjenom ali...ne znam koliko je tome za vjerovat. U svakom slucaju, da li je matematika obavezan predmet na maturskom za upis na Pomorski fakultet?

  19. #169
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Jeste.

    Ona ti je glavna sto se upisa tice.

    Spremi se za trigonometriju.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  20. #170
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,571
    Thanks Thanks Given 
    260
    Thanks Thanks Received 
    333
    Thanked in
    204 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ostrogami View Post
    Upravo to mi je problem, jer mi matematika najgore ide , mada svako koga sam pitao do sada kaze da je matematika nakon gimnazije laka pa i ako je kroz nju prodjeno sa najmanjom ocjenom ali...ne znam koliko je tome za vjerovat. U svakom slucaju, da li je matematika obavezan predmet na maturskom za upis na Pomorski fakultet?
    Jes, ja mislim. Matematika i engleski... Mada na neki smjer je maternji i engleski koliko mi se cini.

    Nema vise pomorskih nauka, sad je pomorska elektrotehnika.

    Upisi nautiku ili brodomasinstvo. Sve ostalo je meh.

    Matematika je sprdnja klasicna, da ponovim, sprdnja klasicna. Imas jos neke predmete vezane blizu matematike i fizike, al oni su neki medium level. Malo da se pomucis i prodjes. Veci su problem neki predmeti koje moras da naucis tj nabubas jer ima teorije iha-ha.

    Kurs su ti ove predkvalifikacije, cini mi se ima neka lista cekanja pa bi upao u januar ili jun, mislim da su im takvi termini. Traje sest mjeseci, 2500-3000e plus ostali troskovi, predavanja obavezna svaki dan. Uglavnom, ti troskovi dodju na isto upisao faks ili kurs.

    A ovo za brod bez veze, sta znam... Ima tu i faktora srece... Znam dostinu sto su bez ikakve veze upali no slali CV svudje, i to samo sa srednjom pomorskom, a daleko da su neki strucnjaci.

    Ae samo jako, mora se coek uozbiljit po semestru za dva teska predmeta i toeto.

    Sent from my LG-H818 using Tapatalk

  21. #171
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by efamouspg View Post
    Jes, ja mislim. Matematika i engleski... Mada na neki smjer je maternji i engleski koliko mi se cini.

    Nema vise pomorskih nauka, sad je pomorska elektrotehnika.

    Upisi nautiku ili brodomasinstvo. Sve ostalo je meh.

    Matematika je sprdnja klasicna, da ponovim, sprdnja klasicna. Imas jos neke predmete vezane blizu matematike i fizike, al oni su neki medium level. Malo da se pomucis i prodjes. Veci su problem neki predmeti koje moras da naucis tj nabubas jer ima teorije iha-ha.

    Kurs su ti ove predkvalifikacije, cini mi se ima neka lista cekanja pa bi upao u januar ili jun, mislim da su im takvi termini. Traje sest mjeseci, 2500-3000e plus ostali troskovi, predavanja obavezna svaki dan. Uglavnom, ti troskovi dodju na isto upisao faks ili kurs.

    A ovo za brod bez veze, sta znam... Ima tu i faktora srece... Znam dostinu sto su bez ikakve veze upali no slali CV svudje, i to samo sa srednjom pomorskom, a daleko da su neki strucnjaci.

    Ae samo jako, mora se coek uozbiljit po semestru za dva teska predmeta i toeto.

    Sent from my LG-H818 using Tapatalk
    Hvala vam puno, olaksali ste mi zivot :fat: to bi bilo sve pitanja sto imam za sad, hvala opet

  22. #172
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    kotor
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ostrogami View Post
    Hvala vam puno, olaksali ste mi zivot :fat: to bi bilo sve pitanja sto imam za sad, hvala opet
    tek kad dodjes na brod i isprljas se. odradis nekad i po 72 sata na vanrednim radovima onda nesto i naucis srednja i visa su ti pretezno informativne skole brod ti je prava skola pa kad se popisas sa krme onda si tek poceo navigavati a ako pocnes izbegavati posao ostaces duduk doveka dzaba ti skola prkvalifikaciju imas sad i kod nikica i jeftinija ti je n ego u pomorskoj skoli a ima i trening centar
    smile if you fucked today

  23. #173
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Podgoritza
    Posts
    2,322
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    18 Posts

  24. #174
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    kotor
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bulit View Post
    kod Nikica u Bar?
    imas u kotoru nikica trening centar jaz
    smile if you fucked today

  25. #175
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,043
    Thanks Thanks Given 
    2,192
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Jaooo trening centar kod Nikica, povraticu. To samo kod nas moze. Prastajte

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Page 7 of 9 FirstFirst ... 3456789 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •