Page 3 of 9 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 51 to 75 of 217

Thread: pomorci

  1. #51
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tako vi sve pricate, ali kad se pomorac vrati sa broda, druga prica je totalno. No ajd, ja ne plovim sto moram, nego sto ocu da vidim kako je na brodu + cu vidjeti svijeta mimo ove Crne Gore, naucit jezik, mislim da u sve to mogu da opravdam taj trip, da ga tako nazovem!
    Samsung Galaxy S7

  2. #52
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Komplex land
    Posts
    221
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dr_Dragone View Post
    Tako vi sve pricate, ali kad se pomorac vrati sa broda, druga prica je totalno. No ajd, ja ne plovim sto moram, nego sto ocu da vidim kako je na brodu + cu vidjeti svijeta mimo ove Crne Gore, naucit jezik, mislim da u sve to mogu da opravdam taj trip, da ga tako nazovem!
    Nije da tako sve pričamo, u Dubrovniku je pomorstvo što i papi Uskrs , tu su žene tradicionalno čekale svoje muževe da se vrate s mora i to sve onako kako Bog zapovijeda. To što uvijek ima iznimaka...to je tako. Moja je rodica čekala momka da se vrati s navegavanja i nijednom nije izašla vani navečer da joj ne bi ko što zamjerio, a nisu bili ni vjenčani. Pa...
    Poznavajući puno pomoraca (naravno) mogu ti reći go for it, to je prava prilika ljudima da steknu iskustva i prošire vidike, nijedan nije požalio.
    Dalmacijo more moje
    jedna duša-a nas dvoje...

  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question

    Quote Originally Posted by bate View Post
    Ugovori su na 4 godine, nema iskrcavanja osim u posebnim situacijama.
    4 godine???

    Zar ugovori nisu na 6 mjeseci (na nekima sad 4) +/- 1?
    Meni otac plovi cijeli zhivot i brat evo 9ta godina, prvi put chujem za te ugovore od 4 godine...



    Mademoiselle.

  4. #54
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,101
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Na mediterana sad ima 2 opcije :

    1. 4 mjseca plovis, 2 si kuci
    2. 6 mjseci plovis, 4 si kuci

    [e sad zavisno od kompanije, kod nekih postoje i takvi ugovori, na vise godina...]
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  5. #55
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    meni je ugovor na MSC bio 6 plus minus 1
    ali sam osta godinu

    i ništa mi ne fali
    osim što sam ostavio nerve

    isto mi je sad pravosuđe malo više fancy

  6. #56
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Pitanje za pomorce

    Ima li istine u onim pricama o pomorcima i njihovim zenama? ONo - dugo su na moru, a zene u tjeranju i to sve vodi ka...

    Iskreno, sve je to poprimilo neki oblik urbanog mita, mada sve je moguce, jer sumnjam da su i pomorci bas cvecke tokom putovanja
    Vecina ljudi je zla

  7. #57
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    1,435
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Ima li istine u onim pricama o pomorcima i njihovim zenama? ONo - dugo su na moru, a zene u tjeranju i to sve vodi ka...

    Iskreno, sve je to poprimilo neki oblik urbanog mita, mada sve je moguce, jer sumnjam da su i pomorci bas cvecke tokom putovanja
    ima...............

  8. #58
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    2,173
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by bate View Post
    Nije micuji, ovo je vojni japanski brod ;-)
    kikica ovo su vojni brodovi lijepo ti coek kaze
    History comes to life when you get involved and do it yourself.

  9. #59
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Tote a.k.a Qler View Post
    ima...............
    Pa nastavi covjece
    Vecina ljudi je zla

  10. #60
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question Princezica.

    Quote Originally Posted by Tote a.k.a Qler View Post
    ima...............
    Bash bih voljela da chujem?

    Nadam se samo da cesh nam isprichati neshto iz lichnog iskustva i da nisi jedna od zhivim-od-charshijskih-pricha osoba.



    Mademoiselle.

  11. #61
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    1,435
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nemam ja sto da pricam ima primjera kolko oces da zena varaju muzeve pomorce al ne pada mi napamet da ja odje prepricavam jer me to ne interesuje......nisam ja od onih sto prenose price ili traceve mada ovo nisu tracevi......covjek je pitao ima li istine u tim pricama ja sam mu odgovorio a za dalje price moracete pitat nekog drugog ako vas bas toliko interesuje

  12. #62
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile Princezica.

    :lolblue:

    Bash si krejzi.



    Mademoiselle.

  13. #63
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    KOTOP
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Wink Velji brat sve zna, ali nece da kaze

    Kotor je mali grad, zato zene pomoraca pazite na ponasanje jer ima ljudi koji sve doznaju iako ih to uopste ne zanima i ne bave se prepricavanjima onoga sto im neko preprica, ali su u toku protivno svojoj volji i vole da puhnu nagovjestaj onoga sto znaju uz maksimalnu moralnu ogradu od svih negativnih konotacija koje bi iz toga mogle proizaci. Zato drage zene pomoraca, masturbirajte redovno i manite se "avantura po selu" jer ce vasa tajna doprijeti i do onih koji je ne zele cuti , a jos manje prenijeti na forumu (vec samo po kucama). :lolblue: :lolblue: :lolblue:
    "Владај нашим грчем, крвава Русијо
    царуј душом нашом, Велика Будућа"

  14. #64
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    1,435
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ATAMAH View Post
    Kotor je mali grad, zato zene pomoraca pazite na ponasanje jer ima ljudi koji sve doznaju iako ih to uopste ne zanima i ne bave se prepricavanjima onoga sto im neko preprica, ali su u toku protivno svojoj volji i vole da puhnu nagovjestaj onoga sto znaju uz maksimalnu moralnu ogradu od svih negativnih konotacija koje bi iz toga mogle proizaci. Zato drage zene pomoraca, masturbirajte redovno i manite se "avantura po selu" jer ce vasa tajna doprijeti i do onih koji je ne zele cuti , a jos manje prenijeti na forumu (vec samo po kucama). :lolblue: :lolblue: :lolblue:
    ...sad je cool biti cool biti gej......biti gluuuuup....

    vidim ja da je tebi krivo sto ne znas a interesuje te:blah: al ja ti ne mogu pomoci .......jebiga mene ne interesuje pa saznam a tebe interesuje a ne mos saznat i onda muka....sto ces zajebano je to......a napisao sam da ima samo zato sto je dubrovcanka napisala"tu su žene tradicionalno čekale svoje muževe da se vrate s mora i to sve onako kako Bog zapovijeda. To što uvijek ima iznimaka....." sto nije tacno vec prije da ce bit obrnuto.........mozda kad bih promjenio potpis...:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: .....istina boli.....treba trazit krivca.....frustracije........auuuuuuu......

    ne moze niko ne moze da smiri hip hop se vratio shvati sve je uzalud
    ne moze niko ne moze da smiri hip hop se siri shvati sve je uzalud

    cao

    e da velji brat zna i o tebi dovoljno al nece da kaze :mrgreen::mrgreen:
    Last edited by Tote a.k.a Qler; 13-01-07 at 16:23.

  15. #65
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sad je skoro bilo da muz kreno na brod i vratio se odma jer je zaboravio nesto a zena u krevet sa kumom...kazu da je svasta bilo...

  16. #66
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    KOTOP
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Wink drugu moteherfuckin Tote aka teletabisu

    Quote Originally Posted by Tote a.k.a Qler View Post
    ...sad je cool biti cool biti gej......biti gluuuuup....

    vidim ja da je tebi krivo sto ne znas a interesuje te:blah:
    na osnovu cega si zakljucio da me zanima??? Ali tebe da zaista uopste ne interesuje ti bi sprijecio onoga ko ti prepricava cakule da nastavi pricu ili ga ne bi slusao. A ti kako sam rece znas dosta primjera.

    Quote Originally Posted by Tote a.k.a Qler View Post
    al ja ti ne mogu pomoci .......jebiga mene ne interesuje pa saznam a tebe interesuje a ne mos saznat i onda muka....sto ces zajebano je to...... To što uvijek ima iznimaka....." sto nije tacno vec prije da ce bit obrnuto.........mozda kad bih promjenio potpis...:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: .....istina boli.....treba trazit krivca.....frustracije........auuuuuuu......
    Kad se razuzdaju misli pa prolete kroz usta (tastaturu) u logoreicnom zanosu ...treba to stici !!!

    Nista licno kontra tebe , ali kad krenes sipat budalastine volim da ti se javim :lolblue:

    Quote Originally Posted by Tote a.k.a Qler View Post
    ne moze niko ne moze da smiri hip hop se vratio shvati sve je uzalud
    ne moze niko ne moze da smiri hip hop se siri shvati sve je uzalud
    A sto si mi se raspjevao...(ili da budem precizniji - sto si mi se razrecitovao, hehe)


    Quote Originally Posted by Tote a.k.a Qler View Post
    e da velji brat zna i o tebi dovoljno al nece da kaze :mrgreen::mrgreen:
    Mene svi znaju !!!
    "Владај нашим грчем, крвава Русијо
    царуј душом нашом, Велика Будућа"

  17. #67
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    2,173
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ATAMAH View Post
    Kotor je mali grad, zato zene pomoraca pazite na ponasanje jer ima ljudi koji sve doznaju iako ih to uopste ne zanima i ne bave se prepricavanjima onoga sto im neko preprica, ali su u toku protivno svojoj volji i vole da puhnu nagovjestaj onoga sto znaju uz maksimalnu moralnu ogradu od svih negativnih konotacija koje bi iz toga mogle proizaci. Zato drage zene pomoraca, masturbirajte redovno i manite se "avantura po selu" jer ce vasa tajna doprijeti i do onih koji je ne zele cuti , a jos manje prenijeti na forumu (vec samo po kucama). :lolblue: :lolblue: :lolblue:


    greote je kad se narod bavi tudjim poslovima a ne svojim!!! greota je sto je ovo prokleti grad u kome ne mozes radit ono sto ti oces da ti ne bi prica pukla!! ima zena sto varaju muzeve dok su na brod fala bogu! nisu ni muzevi cvjecke na brod jel tako? koja je poenta raspravljat se oko toga???
    History comes to life when you get involved and do it yourself.

  18. #68
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Bar
    Posts
    293
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E pa ljudi,da vam se pohvalim,idem i ja konacno na brod.
    Ubacih se nekim nenadanim cudom na MSC,ovo mi je prvi put,kadeturica da se odradi.
    Samo me interesuje,oce li me maltretirati za americku vizu,kakva su vasa iskustva?
    Predajem ruke vjetru,a oci moru...

  19. #69
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    1,435
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @ATAMAH bas si me lijepo citirao a nista reko nisi.....samo jos jedno objasnjenje(a nisi ga zasluzio:mrgreen::mrgreenako se u drustvu povede prica oko toga ja treba nekoga da ucutkujem ili da odem samo zbog toga?prenosim li ja dalje price?ne.......evo i Dark_Side zna pa sto sad?oces li i njega sad da nesto napadas?onaj gore je napisao ima li istine ja sam samo napisao ima i nista vise......sad i Dark_Side pitajte zivi li od tih prepricavanja.....al dobro znam ja da se ti za mene zakacis zbog drugih stvari al ok je to......sto cu ja kad ste vi umrli......

  20. #70
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Komplex land
    Posts
    221
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima žena koje ne čekaju muževe onako kako bi trebale, a ima ih koje to i rade. Pošto su većina koje ja znam poštene i na mjestu usudim se radije istaknuti njih nego onu manjinu čiji se loš glas najjače i najdalje čuje. I Dubrovnik je mali grad u kojem se sve čuje i zna pa odgovorno tvrdim da se ''loše'' žene u manjini.
    Dalmacijo more moje
    jedna duša-a nas dvoje...

  21. #71
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    KOTOP
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking alal vera alal vera

    Quote Originally Posted by Tote a.k.a Qler View Post
    @ATAMAH bas si me lijepo citirao a nista reko nisi.....samo jos jedno objasnjenje(a nisi ga zasluzio:mrgreen::mrgreenako se u drustvu povede prica oko toga ja treba nekoga da ucutkujem ili da odem samo zbog toga?prenosim li ja dalje price?ne.......evo i Dark_Side zna pa sto sad?oces li i njega sad da nesto napadas?onaj gore je napisao ima li istine ja sam samo napisao ima i nista vise......sad i Dark_Side pitajte zivi li od tih prepricavanja.....al dobro znam ja da se ti za mene zakacis zbog drugih stvari al ok je to......sto cu ja kad ste vi umrli......
    Pazi kralju, ti si prvo napisao da istine u tim pričama ima (sa dvocifrenim brojem tačaka). Ja te nisam "napao" jer nisam imao zbog čega, kao što neću ni Dark Side-a. Ali u tvom sljedećem postu :

    Tote aka Qler wrote : "nemam ja sto da pricam ima primjera kolko oces da zena varaju muzeve pomorce al ne pada mi napamet da ja odje prepricavam jer me to ne interesuje......nisam ja od onih sto prenose price ili traceve mada ovo nisu tracevi......covjek je pitao ima li istine u tim pricama ja sam mu odgovorio a za dalje price moracete pitat nekog drugog ako vas bas toliko interesuje"


    si složio bisere u niz. Zato sam morao da "reagujem". A onda si se u odgovoru meni oslobodio bujice riječi uz podršku hulahop recitacija. Da završim diskusiju, ne smeta mi ni tvoj potpis ni muzika koju slušaš ako je to uopšte muzika (što bi vi rekli ZIKA) , ali si se loše istripovao.Kad god napišeš nešto pametno pozdraviću, a kad ti izleti neka budalaština opet ću ti se "zakačit". Mi smo mrtvi , vi ste živi "ALAL VERA ALAL VERA " :lolblue:
    "Владај нашим грчем, крвава Русијо
    царуј душом нашом, Велика Будућа"

  22. #72
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    1,435
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pazi kralju hahahahaha ne znam koji imas problem vjerovatno malo slabije kapiras pa kad ti nesto nije jasno dobro bi bilo da ga procitas nekoliko puta jer odje samo ti valjas gluposti........a sto se tice "recitacija" to samo govori o tvojoj zatupljenosti kad mozes da postavis pitanje da li je to ZIKA......a jos je zanimljivije sto se pitas da li je to muzika a u isto vrijeme znas sve pjesme.....

  23. #73
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Slovenie -Krsko
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karacha View Post
    ja sam cuo da su najjaci filipinci..samo da su nezgodni kad se napiju
    sta se tice filipinaca nisu teski kad se napiju
    kod njih je malo drukcije npr. oni te prime ali veoma tesko a kada te prime
    veruj mi onda si na konju a veoma brzo zameraju i onda nikada neces moci
    popraviti situaciju .
    Nekako su kao siptari jaci su kada su grupirani a sam ti nece nista ako se zaratis sa nekim jer tu su kao svi za jednog .
    Znam iz iskustva jer sam proveo 7 godina na putnickim kompanijama i tamo ih ima ko mrava .
    I u zadnje vreme su izjebali sav pomorski posao sa jeftinom silom ima jih na svim kompanijama . Rade za saku dolara jer 500 $ je kod njega kao kod mene u sloveniji 1200 - 1500 $ ne znam situaciju dole u CG da bih usporedjivao .
    Da se vratim filipincima jer sam bio u teskoj manjini kada sam bio na brodu i morao sam biti dobar sa svima ali nasao sam i par modela sa kojima sam mogu reci bio vise nego dobar i imao neku zastitu i nisu me dirali .
    To je bila kompanija CELEBRITY CRUISE LINE a na NORWEGIAN CRUISE LINE tamo su bili jaci crnci sa Jamajke .

    Kao sto sam spomenuo dosta brzo te prime i nisu igraci iza ledja i ako usporedim njih sa siptarima su bolji u svim detaljima .

    Jednom na brodu za uvek na brodu . Ocekujem odgovor sa jedne putnicke kompanije za visu poziciju .

  24. #74
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jednom pomorac zauvjek pomorac..Nece prestat time da se bavi dok god bude mogao da plovi bez obzira sto 99% njih kaze samo par putovanja da zaradi pare i pocne sopstveni biznis..cista laz..Niko od njih ne zeli da riskira i da upotrebljava mozak kad moze da drnci za vece pare..Ne kazem da je njima lako,odvojeni od kuce,stalno na moru al 1000 puta je teze uciti! Ujedno samo kod nas i u Africi je to cjenjeno zanimanje a u stvari pomorci su fizikalci na brodu jedino kad dodjes u 50-te godine na neku vecu poziciju..Uostalom svijeta vise nemas dje gledat jer po lukama se ostaje po par sati a ne po par dana kao nekada tako da poci na brod je kao u tamnicu pa kad se vrate kuci se ne savijaju...Sve u svemu taj poziv mi se nikako ne svidja...

  25. #75
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,101
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    ^ Zasto je toliko nemoguce ploviti par godina i onda poceti neki biznis? Mnogi ljudi imaju dobrih ideja pa i ovdje kod nas ali malo ko ima sredstava da otvori taj biznis...

    Mozda i ja pricam tako jer jos nisam odplovio ali moj plan je upravo taj... Da na brodu drncim i sakupim sredstva za otvaranje biznisa a ako ne krene ili ne bude islo kako treba uvijek ce me cekati brod...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Page 3 of 9 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •