Page 2 of 9 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 217

Thread: pomorci

  1. #26
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    69
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    4 godine, pa onda imam 6 mjeseci pauze i onda opet natrag na brod ;-) Razmisljao sam i o podmornici jer na njoj je ugovor 2 godine, a plata je mnogo veca... razmislit cu jos...

  2. #27
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    50
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma kakva placa...zar ti nije bitno koliko si doma i da budes okruzen tebi dragim ljudima?mada sve se jedinke razlikuju i ne triba o tome raspravljati....

  3. #28
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    69
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni su japanci najdrazi ;-) a na brod se zabavljam sa jednom japanskom oficirkom, dolazi samnom u kotor dok budem pauzirao.

  4. #29
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    50
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    predatoru, mirno more ti zelim...

  5. #30
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    50
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pazi da se te ne zarazi...

  6. #31
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mozes li malo opisat zivot na brodu nama kojima nikad nismo bili...sto cinite po cjeli dana?nedostaje li ti kuca?jeste li se pokajali sto ste se opredjelili za takav zivot?

  7. #32
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    1,435
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja nisam nikad bio (niticu)al znam dosta njih sto plove.......sasvim je normalno da nedostaje kuca pogotovo oni koji idu prvi put a i 2,3,4.....nije lako ni onome ko ide za kadeta ni onome ko ide za kapetana(pogotovo ko ima familiju pa zna da ih nece vidjet pola godine).....nema niko sretniji od njih no kad se iskrcaju vjeruj........al opet sve zavisi na kakav brod dopanes i sa kakvom ekipom.......slusao sam ja pica i prica s broda al ukratko je to to....a i zanimljivo mi je slusat....vazda ima i onih koji preuvelicavaju da ne kazem lazu al dobro...normalno da ima i lijepih trenutaka da ne bude sad da je sve uzasno ali tezak je to posao masu......a sto cine po cijeli dan??pa rade (opet zavisi sto si na brod)piketaju stivu...nekad ni ne znaju jel noc ili dan....radis i spavas....nemas od umora kad mislit ni ocemu....jos ako radis prekovremeno.....eto toliko pa mogo bi neko ko plovi da napise svoja iskustva

  8. #33
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sve ima svoju cjenu pa i to...zato kad kapne kesh onda su carevi...al je to ljeb sa 9 kora vazda bio...

  9. #34
    Predator2 Guest

    Default

    Evo ja cekam brod u bremenhaven

  10. #35
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Ni na nebu, ni na zemlji
    Posts
    113
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi ako imate grama mozga necete ga zaplovit, mislim na ove sto jos nisu odili. Ja da zavrsim sto sam naumio i matrikulu i brevete u 100 komada.
    Peace
    Sitnice cine savrsenstvo, a savrsenstvo nije sitnica.

  11. #36
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    50
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa di ces radit?to ti je ovdi jedino dobro placen posao...jedino ak nemas nesto drugo u planu....sve ima svoje mane,svaki drugi posao, radnja,jedinke oko tebe i u sam nama...

  12. #37
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Soul_Assassin View Post
    Ljudi ako imate grama mozga necete ga zaplovit, mislim na ove sto jos nisu odili. Ja da zavrsim sto sam naumio i matrikulu i brevete u 100 komada.
    Peace
    razlog?mislim ako se smje znat?

  13. #38
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    50
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    odvajanje od spoljnog svijeta....

  14. #39
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Ni na nebu, ni na zemlji
    Posts
    113
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam jel izraelska ali kaze:
    "Zivi, mrtvi i pomorci."
    Valjda je sve receno. A to sto cu cinjet, vidjecemo. Snacu se nekako.
    Peace!
    Last edited by Soul_Assassin; 13-11-06 at 14:51.
    Sitnice cine savrsenstvo, a savrsenstvo nije sitnica.

  15. #40
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    50
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa valjda ti to najbolje znas.....

  16. #41
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jbg steknes pocetni kapital za neku dalju investiciju na kopnu ako ti se vec ne svidja na brod...prije bih iso na brod nego odje radio za 150 eura...ne kazem ja nije lako kad 6 mjeseci nisi pored svojih najblizih...

  17. #42
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    somewhere over the rainbow-MNE
    Posts
    726
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Predator2, zelim ti mirno more, i cuvaj se!

    TEzak je to posao. Primijetila sam da svi pomorci, kad se iskrcaju, ne umiju da se saviju doma, sve nedje idu, stalno su vanka, a nije im ni cudo, zeljni su prostora, sirine, ljudi... Nije lako onome ni koji ima curu, a da ne kazem zenu i djecu kad ode na brod... Jes da se zaradi, jes da danas CG nema posla koji je tako placen (mislim na obican narod), al sve ima cijenu.
    Najzesca prica mi je svih kako ce oni da plove jos 2, 3,4 ture, pa ce kao da se skrase... Ma, cim se ufate plovidbe, tesko koji odustane. Kako mi koji drug ode na brod, cini mi se da se vise cujemo kad je na brod, no ovako! Mislim da pola plate daju svojima da im vaucere kupuju:-)
    Da, ima zanimljivih prica, kao mala sam voljela slusat o tim predjelima, pa sam i sama htjela da budem pomorKA, i nosila svuda knjigu atlasa sa sobom, i citala o tim zemljama hahaha
    Cuvam te,ne dam nikom da te dira
    na dlanu si
    moja tajna... urezana...

  18. #43
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    KOTOP
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation pomorac sam majko

    "Pomorac sam majko na bijelome brodu
    Pomorac sam majko u modrome grobu"


    Pojedini stari morski vukovi u ranim sezdesetim (cekajuci neki od zadnjih brodova prije penzije) na kopnu plove vinjakom. Njima su svete samo dvije stvari - pice i more. Kita se sve rjedje i teze dize (ili se ne dize nikako), zena je davno poruznjela, djeca furaju neke nerazumljive stvari , a svakodnevna politika iritira. Mami miris soli, kosti najavljuju kisu, jedva primjetno drhti ruka. Vekijo lupo di mare dosipa rakije u casu i prisjeca se vremena prije modernih dizalica, udobnih kabina i satelitske navigacije.Polako se savija i smezurava poput otkinutog lista.I tako sve do onog posljednjeg Haron-ovog plovila, skromnog chuna na Stiksu. A prolaznicima ce se jos dugo pricinjati da ga vide za svojim omiljenim stolom u kafani.

    Uh,malo sam se previse unio...
    "Владај нашим грчем, крвава Русијо
    царуј душом нашом, Велика Будућа"

  19. #44
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zanimljiva prica ataman...ima tu istine...titania u svemu se slazem sa tobom...strada na moru i zdravlje pored svega...al kolko je vec nekoliko puta receno sve ima svoju cjenu...barem se poslije 20godina rada ne bojis oce li ti djeca imat sto da jedu...surova istina...

  20. #45
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    1,435
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    samo ako kod nas poraste standard(sto se svi nadamo) opadnuce interesovanje za brod kao u sloveniju pa su morali da zatvore skolu ili sta vec nisam siguran.........a to onda nije dobro za pomorce jer ce oni i dalje morat da se tope na brod......sve u svemu zajebano je to

  21. #46
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Meni to teshko pada, vezan sam za Kotor, mada je ovo grad koji vishe ne lichi na sebe. Tome su najvishe doprinijeli upravo pomorci!
    P r i m o r a c

  22. #47
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Tivat
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kao i sve ostalo u životu, i pomorstvo ima svoju dobru i sloju lošu stranu. Manje više svi znate i jedno i drugo, da je plata dobra i da zahvaljujući njoj mogu sebi pristojno da organizujem život, obezbjedim porodicu, budućnost ... a sa druge strane, moram da se odričem prijatelja, porodice ... života na obali da bih sve to mogao da priuštim.

    Po meni je najvažnije da čovjek postavi sebi ciljeve. Ne toliko rokove, koliko ciljeve u životu, i da ih se pridržava. Jedino tako se može naći neki balans i i od pomorstva živjeti koliko tolikopristojno i prijatno.

    Također, važno je zauzdati svoje apetite. Ako se počne sa rasipanjem novca, nema ni sreće.

    Sve li se vrti okolo novca. Hm, donekle da.

    A ono, zašto svi pomorci kada dodju kući se ponašaju izgubljeno, stalno su van kuće, kafana ...

    Jednostavno. Kada se vratimo sa broda, mi imamo 24 sata, svakog dana, potpuno slobodno. To vrijeme treba ispuniti nečim. Izgleda vam čudno, ali, vi jutri i jedan dio poslije podneva provedete u školi, fakultetu, na poslu ... gdje god već, pa nakon toga dodjete kući, objedujete, promjenite e, malo iskulirate ... i eto, prodje najveći dio dana. Ostatak posvetite sebi. (Nije svima ovakav dan. Uzimam samo jedan relativno čest primjer).

    Pomorac kod kuće nema stalan posao. Poslovi okolo kuće, kola ... su limitirani i završe se u mjesec dana max. A što poslije toga?

    Ja sam odabrao fakultet. Mnogo vremena oduzima, drži me zaposlenim, ali najvažnije, gradim sebe, ličnost, budućnost ... da ne ponavljam priču.

  23. #48
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto si poceo studirat?

    Ja cekam poziv na brod takodje
    Samsung Galaxy S7

  24. #49
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    2,173
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Soul_Assassin View Post
    Ljudi ako imate grama mozga necete ga zaplovit, mislim na ove sto jos nisu odili. Ja da zavrsim sto sam naumio i matrikulu i brevete u 100 komada.
    Peace

    moj coek
    History comes to life when you get involved and do it yourself.

  25. #50
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Komplex land
    Posts
    221
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad sam išla srednju školu sanjala sam o tome da se udam za pomorca. To mi je bilo tako beznadno romantično. Eh, sad studiram i pitam se se koji mi je vrag bio...
    Dalmacijo more moje
    jedna duša-a nas dvoje...

Page 2 of 9 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •