Page 9 of 9 FirstFirst ... 56789
Results 201 to 217 of 217

Thread: pomorci

  1. #201
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ko moze zivjet bez da plovi,dobro je,veliko je odricanje biti pomorac....

  2. #202
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    kotor
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    ko moze zivjet bez da plovi,dobro je,veliko je odricanje biti pomorac....
    sve je tacno samo dok ova vlastproda i ono st je ostalo pa onda porez na primanja pomoraca, trebace vam dublji dzep, ili kao neki iz hrvatske racuni u bgd a onda godinu dana na neku hrvatsku banku (?) dabi obnovili bbrevete
    smile if you fucked today

  3. #203
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    nije problem,sve cemo doznake preusmjerit na strane banke,u tom slucaju dovoljno je samo da okrenemo broj u firmu i salji platu na taj drugi racun,ali onda nema priliva novca u ovu drzavu,koliko citam to je samo u Kotoru godisnje 70 meleona eura od doznaka.....

  4. #204
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    kotor
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    nije problem,sve cemo doznake preusmjerit na strane banke,u tom slucaju dovoljno je samo da okrenemo broj u firmu i salji platu na taj drugi racun,ali onda nema priliva novca u ovu drzavu,koliko citam to je samo u Kotoru godisnje 70 meleona eura od doznaka.....
    drzava je u ropcu, ali isti barem godinu ces morati slati doznake godinu dana dabi obnovio brevete, e tu oni cekaju, sada se po zakonu vodis kao nezaposleno lice kad si naugovor
    smile if you fucked today

  5. #205
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,351
    Thanks Thanks Given 
    1,326
    Thanks Thanks Received 
    1,468
    Thanked in
    593 Posts

    Default

    ka sto se brodovi registruju po kipru i tamo dje je jeftinije, tako mozemo i mi uzet drugo drzavljanstvo i placat minimalni ili nikakav porez, ova drzava mi nista nije dala, pa ne bih ni ja njoj, hvala dovidjenja
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  6. #206
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Vrela
    Posts
    222
    Thanks Thanks Given 
    86
    Thanks Thanks Received 
    159
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Evo ja pisem sa Indijskog okeana, treci oficir makine, vrsta broda VLCC (very large crude carrier), tanker za ove manje upucene, duzina broda 333mm, sirina 60m, gaz 29.0m, clanova posade 23, oficiri su evropljani, niza posada sve filipinci. Ugovori su mi 3 mjeseca na brod , 3 mjeseca doma. Plata permanent, sto znaci da i doma ide plata. Japanska kompanija ''MOL'' ( Mitsui O.S.K. Lines). Sve u svemu nije lose , treca Nova Godina za redom da je slavim na brod ali sto da se radi. 3 mjeseca ne nagazim na kopno, u porat smo svake 20 dana mozda. Persijski zaliv ( Katar, Saudijska Arabija i Ujedinjeni Arapski Emirati) ukrcaj i onda iskrcavamo u Japan.
    In rum we trust.

  7. #207
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Vrela
    Posts
    222
    Thanks Thanks Given 
    86
    Thanks Thanks Received 
    159
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by spar View Post
    nikako, sa fakultetom si ING a sa ovim mozes dobiti samo zvanje. na micuia cene diplomu a ne kurs, kad sam bio na kurs za prijem u azaleju zahvalise dvojici kursista ciao!
    Evo ja zavrsio kurs kod Botice posle gimnazije na Cetinje, i evo me sad na Micuija, treci ugovor gulim za terca makine, a nijesam jedini koji je odje sa kursom upao. Par drugova mi ceka kadeturu evo vec godinu dana iako imaju jake veze na MSC ali vjerujte mi to nista ne znaci dok ne pocnete da kopate sami sebi put da probijete, dakle hiljade i hiljade online aplikacija dok nedje ne upali. Nije vazno na koju vrstu broda ces zavrsit kadeturu, tvoje je da odradis 12 mjeseci navigacije da mozes klasu polagat a onda lagano promijenis kompaniju ako ti ne odgovara ova dje si radio kadeturu.
    In rum we trust.

  8. #208
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    kotor
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by eCs95 View Post
    Evo ja zavrsio kurs kod Botice posle gimnazije na Cetinje, i evo me sad na Micuija, treci ugovor gulim za terca makine, a nijesam jedini koji je odje sa kursom upao. Par drugova mi ceka kadeturu evo vec godinu dana iako imaju jake veze na MSC ali vjerujte mi to nista ne znaci dok ne pocnete da kopate sami sebi put da probijete, dakle hiljade i hiljade online aplikacija dok nedje ne upali. Nije vazno na koju vrstu broda ces zavrsit kadeturu, tvoje je da odradis 12 mjeseci navigacije da mozes klasu polagat a onda lagano promijenis kompaniju ako ti ne odgovara ova dje si radio kadeturu.
    i meni sin sest godina gulio kadeturu i treceg makine na zodiaka na msc se ukrca kad je direktno zvao roca i cim dobi ukrcaj za treceg makine isti dan dobi unapredjenje za drugog makine na zodiaka a razlika u plati svaki mesec gubio do 1500€ jer je na zodiaka plata u $, hrana nikakva a jos upao u letecu brigadu pa svako malo na brod koji je stajao na sidro i do dve godine
    smile if you fucked today

  9. #209
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Vrela
    Posts
    222
    Thanks Thanks Given 
    86
    Thanks Thanks Received 
    159
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Istina je da se na micuija malo sporije napreduje, ali zavisi ko sto voli, meni vise odgovara da sam 3 mjeseca na brod kao treci nego da gulim nedje po 10 mjeseci za cca 500e vise. Morate uzet u obzir da za godinu dana ja ne mogu imat vise od 6mjeseci navigacije, dok oficir na MSC ako zeli moze da od 12 mjeseci ima 12 navigacije, i ode doma 2-3 mjeseca i opet 6-7 na brod, on za 2 godine moze da ima najmanje duplo vise navigacije od mene. Sve ima svoje prednosti i mane. Da CG ima jak pomorski sindikat svima bi nam lakse bilo da ima neko da se zauzme za nas ali nazalost svaki pomorac iz Cg je prepusten sam sebi. Ovi filipinci su polu civilizovani ljudi ali imaju iza sebe najjaci pomorski sindikat na svijet i ne moze im niko nista. Sve u svemu kad su kadeti u pitanju moja preporuka je da se ne oslanjate na nicija obecanja nego da kreneti sami, saljite mejlove van Cg, online aplikacije i to je to. Ja sam u Azaleu otisao sa kursom i rekli su mi da me nece odbit ali da prednost imaju ovi sa faksom i sa srednjom tako da ja nemam skoro nikakve sanse, bilo je 12-13 kandidata. Ispostavilo se da sam ja odradio bolje testove koje rade kadeti na kraju tog programa, odradio sam dobro intervju i eto me sad dje sam. Do tada sam godinu dana cekao i nadao se da ce me neko ukrcat ali vjerujte mi nista od toga.

    Sent from my SM-G925F using Tapatalk
    In rum we trust.

  10. #210
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    kotor
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by eCs95 View Post
    Istina je da se na micuija malo sporije napreduje, ali zavisi ko sto voli, meni vise odgovara da sam 3 mjeseca na brod kao treci nego da gulim nedje po 10 mjeseci za cca 500e vise. Morate uzet u obzir da za godinu dana ja ne mogu imat vise od 6mjeseci navigacije, dok oficir na MSC ako zeli moze da od 12 mjeseci ima 12 navigacije, i ode doma 2-3 mjeseca i opet 6-7 na brod, on za 2 godine moze da ima najmanje duplo vise navigacije od mene. Sve ima svoje prednosti i mane. Da CG ima jak pomorski sindikat svima bi nam lakse bilo da ima neko da se zauzme za nas ali nazalost svaki pomorac iz Cg je prepusten sam sebi. Ovi filipinci su polu civilizovani ljudi ali imaju iza sebe najjaci pomorski sindikat na svijet i ne moze im niko nista. Sve u svemu kad su kadeti u pitanju moja preporuka je da se ne oslanjate na nicija obecanja nego da kreneti sami, saljite mejlove van Cg, online aplikacije i to je to. Ja sam u Azaleu otisao sa kursom i rekli su mi da me nece odbit ali da prednost imaju ovi sa faksom i sa srednjom tako da ja nemam skoro nikakve sanse, bilo je 12-13 kandidata. Ispostavilo se da sam ja odradio bolje testove koje rade kadeti na kraju tog programa, odradio sam dobro intervju i eto me sad dje sam. Do tada sam godinu dana cekao i nadao se da ce me neko ukrcat ali vjerujte mi nista od toga.

    Sent from my SM-G925F using Tapatalk
    use i u svoje kljuse
    smile if you fucked today

  11. #211
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Na PF u Kotoru od skoro postoji smer pomorska elektrotehnika, tako nesto...
    Koliko je perspektivno upisivati taj smjer, mogucnost zaposlenja, plata?
    Jedan bratic planira da to upise, ne znam koliko mu je to pametno... sa tom strukom, moze li se raditi nedje drugo, je li to fakultet tehnicke struke?
    Naidjoh da podatak da oficir za elektroniku, valjda je to naziv, a to je u sustini elektricar, ima platu kao treci oficir...
    Samo sto nauticar moze da napreduje, a ovaj ne, ili grijesim
    A ako je to u sustini elektricar, sto ce mu koji .I. fakultet

  12. #212
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Vjerujem da je glavna pozicija na koju se cilja tim smjerom E.T.O., odnosno 'Electro Technical Officer' koji je mnogo 'popularniji' na putnickim brodovima u odnosu na teretne i uglavnom se bakce sa kompjuterima, mreznom infrastrukturom i sl.

    A plata je svakako (znatno) veca nego 3. oficira.

    Na velikim kruzerima ima i vise ljudi tj. Chief E.T.O., E.T.O. Assistant itd.

    A i elektricari relativno dobro prolaze na brodovima sto se plate tice gdje opet sve zavisi od vrste i velicine broda kao i same kompanije.

    Inace prvi put cujem za taj smjer, samo nagadjam u kom smjeru ide i u kojem pravcu bi eventualni kadidat isao nakon toga...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. #213
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by spar View Post
    use i u svoje kljuse
    vazda bilo i bice,ne treba niko da se brine o nama,pogotovo strucnjaci koji su sada na funkcijama....

  14. #214
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Vjerujem da je glavna pozicija na koju se cilja tim smjerom E.T.O., odnosno 'Electro Technical Officer' koji je mnogo 'popularniji' na putnickim brodovima u odnosu na teretne i uglavnom se bakce sa kompjuterima, mreznom infrastrukturom i sl.

    A plata je svakako (znatno) veca nego 3. oficira.

    Na velikim kruzerima ima i vise ljudi tj. Chief E.T.O., E.T.O. Assistant itd.

    A i elektricari relativno dobro prolaze na brodovima sto se plate tice gdje opet sve zavisi od vrste i velicine broda kao i same kompanije.

    Inace prvi put cujem za taj smjer, samo nagadjam u kom smjeru ide i u kojem pravcu bi eventualni kadidat isao nakon toga...
    Kakva je potraznja za elektricarima na brodu....?
    Sto se plate tog eto oficira tice, ona odbovara plati 3eg oficira, tako sam nasao na jednom sajtu...
    Malo je glupo onda da to zavrsava...
    Recite mi ovo, postoji li vise ta podjela 3., 2., prvi oficir...
    Citao sam malo o zvanjima na brodu, nas neki pravilnik, oni ih dijele na oficire za plovidbenu strazu i prve oficire...
    Da bi postao prvi oficir, treba x godina da plovis kao oficir za pl.strazu, nidje se ne pominju 3 i 2.

  15. #215
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Kakva je potraznja za elektricarima na brodu....?
    Velika. Pogotovo na putnickim brodovima.


    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Sto se plate tog eto oficira tice, ona odbovara plati 3eg oficira, tako sam nasao na jednom sajtu...
    Malo je glupo onda da to zavrsava...
    Ne znam gdje si trazio i sto si nasao ali obicno nije tako. Svakako da zavisi od kompanije i same strukture oficira ali je elektricarima nerijetko plata veca i do 2x u odnosu na treceg oficira palube kojeg pominjes.

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Recite mi ovo, postoji li vise ta podjela 3., 2., prvi oficir...
    Postoji i prisutna je na skoro svakoj kompaniji.

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Citao sam malo o zvanjima na brodu, nas neki pravilnik, oni ih dijele na oficire za plovidbenu strazu i prve oficire...
    Da bi postao prvi oficir, treba x godina da plovis kao oficir za pl.strazu, nidje se ne pominju 3 i 2.
    I treci i drugi oficiri se smatraju oficirima za plovidbenu strazu. Izmedju treceg i drugog nema nikakvih dodatnih polaganja vec to zavisi iskljucivo od unaprijedjenja na samom brodu/kompaniji.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  16. #216
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    evo 14 godina na MSC i ne mislim mjenjat.sve super.

  17. #217
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Page 9 of 9 FirstFirst ... 56789

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •