Page 8 of 9 FirstFirst ... 456789 LastLast
Results 176 to 200 of 217

Thread: pomorci

  1. #176
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    kotor
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Jaooo trening centar kod Nikica, povraticu. To samo kod nas moze. Prastajte

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
    sta ces doslo doba da neko za tri meseca dobije diplomu i zvanje a ja sest godina plus kadetura nabijao guzicu na stolici a kadeturu na brodu sa drvenim bokaportima i oni pre napreduju
    smile if you fucked today

  2. #177
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    I ja provedoh skoro 7 godina u klupi, danasnji 'pomorci' to zavrsavaju za 2-3 mjeseca...

    Novo doba, novih pomoraca.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  3. #178
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ahahah cekaj ja sam mislio da se salite to za kurs , jel ozbiljno ta diploma = fakultetu????

  4. #179
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    kotor
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ostrogami View Post
    Ahahah cekaj ja sam mislio da se salite to za kurs , jel ozbiljno ta diploma = fakultetu????
    nikako, sa fakultetom si ING a sa ovim mozes dobiti samo zvanje. na micuia cene diplomu a ne kurs, kad sam bio na kurs za prijem u azaleju zahvalise dvojici kursista ciao!
    smile if you fucked today

  5. #180
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    kotor
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Jaooo trening centar kod Nikica, povraticu. To samo kod nas moze. Prastajte

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
    al ti je kod botice bolje to je posao i to dobar od svakog po 3000 pa dva kursa godisnje plus vandredni pa ti vidi a kukaju na plate
    smile if you fucked today

  6. #181
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Neću širiti previše ali recimo da sam momku koji radi kod Nikića na faks, koji je visokopozicionirani naučni radnik rješaavala zadatak iz matematike, jer nije znao da se prioritet ima množenje nad sabiranjem, i da zagrada takodje ima prioritet Tako nam je sve.

    Micui je dobar jer plaća i boravak kući.
    MSC je postala prava bijela kompanija. A sjecam se nekad, bas se rijetko ko mogao ukrcati na MSC.
    Ubode se i poneka dobra njemačka kompanija.

  7. #182
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    kotor
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Neću širiti previše ali recimo da sam momku koji radi kod Nikića na faks, koji je visokopozicionirani naučni radnik rješaavala zadatak iz matematike, jer nije znao da se prioritet ima množenje nad sabiranjem, i da zagrada takodje ima prioritet Tako nam je sve.

    Micui je dobar jer plaća i boravak kući.
    MSC je postala prava bijela kompanija. A sjecam se nekad, bas se rijetko ko mogao ukrcati na MSC.
    Ubode se i poneka dobra njemačka kompanija.
    svi skoro sa habse predjose na msc tako da ja sina ubedjujem da ostane na zodiacu iako je dolarska plata, cast pojedincima ali na msc ih ima koji ne znaju na koju se stranu ventil iznad glave odvrce
    smile if you fucked today

  8. #183
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bargdad
    Posts
    2,013
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    koliko se meni cini ti si napisao da ti sin 8 godina plovi kao terco, pa bih volio da znam sta je to na zodiaca toliko dobro pa savjetujes sina da ostane tamo? Plata ne vjerujem da je veca od msc-a, i tamo ima nasih ljudi masu kao na msc, i na zodiaca ima ljudi koji ne znaju na koju se stranu ventil iznad glave otvara..ja nisam plovio ni na msc ni na zodiac ali znam ljude koji jesu pa bih htio cut i tvoje misljenje.

  9. #184
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    kotor
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MK View Post
    koliko se meni cini ti si napisao da ti sin 8 godina plovi kao terco, pa bih volio da znam sta je to na zodiaca toliko dobro pa savjetujes sina da ostane tamo? Plata ne vjerujem da je veca od msc-a, i tamo ima nasih ljudi masu kao na msc, i na zodiaca ima ljudi koji ne znaju na koju se stranu ventil iznad glave otvara..ja nisam plovio ni na msc ni na zodiac ali znam ljude koji jesu pa bih htio cut i tvoje misljenje.
    vrlo malo nasih ima na zodiaka od svih godina plovidbe bio je samo na jednom brodu sa prvim makine iz bara gde ima vise od dva nasa uvek ima nekih problema.pretezno bugari,rusi ukrainci nekadasnja vojna lica,bugari na za oficira dolaze tek posle 6 godina skolovanja plata manja od msc jer je dolarska pa zavisis od kursa plus osiguranje i staz jedino mora imati engleski i liberijski brevet zavisno pod kojom zastavom plovi na msc je zvat vec dva puta ali nije otisao pa pola brodova u najmu serije hyundai kod msc su zodiac)
    Last edited by spar; 06-05-18 at 09:48.
    smile if you fucked today

  10. #185
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bargdad
    Posts
    2,013
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Ima li mail na koji se moze aplicirat na zodiac ili da se zove agent direktno? ja sam preko njihovog sajta posla aplikaciju ali nikad nisam dobio nikakav odgovor.

  11. #186
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    kotor
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MK View Post
    Ima li mail na koji se moze aplicirat na zodiac ili da se zove agent direktno? ja sam preko njihovog sajta posla aplikaciju ali nikad nisam dobio nikakav odgovor.
    nemas a nece ti ni odgoviti meni su tri kolege i kum upravitelj sada na nsc plovio jod zodiaka 10 godina urgiraki kod tonija i milosa u bgd ali mrka kapa kad su zvali london otisao je za 7 dana tako nadji upravitelja ili zapovednika sa zodiaka neka zove london (mislim da im je sef rebeka) i otices sigurno ali ako ides kao oficir prvo ces morati on line polagati seagul test tri testa 151 pitanje koji mopzes uz pomoc nekog ko gidinama plovi a pogotovo ko plovi na mitsuia da ti pomogne u resavanju testa ajd sretan ukrcaj
    smile if you fucked today

  12. #187
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bargdad
    Posts
    2,013
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Hvala, zivio.

  13. #188
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pozdrav, opet ja sa pitanjima. Naisao sam na dosta mornara na internetu i vecina je bila vrlo spremna na pomoc tako da sam dobio odgovore na skoro sva pitanja koja sam imao do sad, hvala vam na tome!
    Ovo sad pitanje vezano je za matematiku. Zanima me sta se uci na fakultetu i kako se to primjenjuje u praksi, to je sve. Vec mi je receno da je matematika relativno laka i da nece predstavljat veci problem ali me i dalje interesuje/

  14. #189
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    kotor
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ostrogami View Post
    Pozdrav, opet ja sa pitanjima. Naisao sam na dosta mornara na internetu i vecina je bila vrlo spremna na pomoc tako da sam dobio odgovore na skoro sva pitanja koja sam imao do sad, hvala vam na tome!
    Ovo sad pitanje vezano je za matematiku. Zanima me sta se uci na fakultetu i kako se to primjenjuje u praksi, to je sve. Vec mi je receno da je matematika relativno laka i da nece predstavljat veci problem ali me i dalje interesuje/
    ako si nauticar sferna trigonometrija
    smile if you fucked today

  15. #190
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    256
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Treba li kome prekvalifikcija za ukrcaj? Brodomašinac ili nautički tehničar sa bilo kojom, može i bez srednje škole?

  16. #191
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bargdad
    Posts
    2,013
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Za ljude koji ne mogu da se ukrcaju neka salju u BSM Split, ja sam bio na intervju tamo, radio testove na egleskom i skajp intervju sa likom sa Kipra ali izgleda zbog godina im nisam interesantan. Inace uzimaju nase pomorce, sve rankove koliko sam primjetio.

  17. #192
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bargdad
    Posts
    2,013
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Evo imam ja jedno pitanje sad..ima li ko iskustva ili zna nekog ko je preko Sikimica nasao ukrcaj, na koje kompanije krca, uslovi slicno. Treba da idem kod njega a cuo sam da uzima pare, ne znam kako to ide, je li on odma kaze koliko ili moram ja rec koliko sam spreman da platim. Bilo kakav info je dobrodosao.

  18. #193
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    kotor
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MK View Post
    Evo imam ja jedno pitanje sad..ima li ko iskustva ili zna nekog ko je preko Sikimica nasao ukrcaj, na koje kompanije krca, uslovi slicno. Treba da idem kod njega a cuo sam da uzima pare, ne znam kako to ide, je li on odma kaze koliko ili moram ja rec koliko sam spreman da platim. Bilo kakav info je dobrodosao.
    normalno da uzima pareali mozes se dogovoriti da mu platis od prve donake,meni je sin bio kod njega ali nista ukrcavao je na hansu sad ne znam, imas u baru par njih ne znam imena inace bih ti naveo ali uglavnom moras naci nekoga od visih oficira da garantuju direktno kod kompanije,meni su za sina garantovala tri upravitelja kod milosa u bgd za zodiac pa nista ali kad je covek zvao direktno london (rebeka) ode u roku 7 dana dobi engleki i liberijski brevet na osnovu nasih i evo vec sest ukrcaja ima ali se kod njih tesko npreduje i dolarska plata
    smile if you fucked today

  19. #194
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    mikrokosmos
    Posts
    179
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by spar View Post
    nikako, sa fakultetom si ING a sa ovim mozes dobiti samo zvanje. na micuia cene diplomu a ne kurs, kad sam bio na kurs za prijem u azaleju zahvalise dvojici kursista ciao!
    Meni je brat prije 3 mjeseca posao na Micuia da radi kadeturu, a zavrsio je prekvalifikaciju... Imao je vezu u Azaleu, da se razumijemo, ali je prije ukrcaja morao proci nekolika kruga raznih predavanja i testova, kao i svi ostali kandidati. Lazovic je taj koji odlucuje ko ide na brod, njega je office ovlastio da bira kandidate i nema to veze jesi li zavrsio fax ili prekvalifikaciju. Drago mi je sto mi je brat konacno nasao ukrcaj, ali bez obzira na to, tuzno je sto ljudi sa fakultetom nemaju prednosti u odnosu na "kursadzije". Mada, generalno, za to je "kriv" IMO. Te prekvalifikacije koje se sad zavrsavaju za par mjeseci, to nisu izmislili nasi ljudi, to se sad radi u citavom svijetu i to je pokrenula Medjunarodna pomorska organizacija. Ako uzmemo u obzir da se na globalnom nivou blizu 80% roba prevozi brodovima, i da najvece svjetske ekonomije neposredno zavise od prevoza tereta morskim putem, pomorstvo je "zanat" koji jednostavno NE SMIJE da izumre. A imajuci u vidu tezak zivot na brodovima, masu kvalitetnog kadra gleda da sto prije usteti neke pare, batali brod i kod kuce razvija neki biznis. Velike kompanije samo narucuju nove brodove i sire svoje flote, ali su sa kadrom u blagom deficitu, a ti kursevi su napravljeni upravo iz tog razloga, pomoraca ne smije da 'fali.

    Jako postujem ljude koji su zavrsili fakultete, i opet ponavljam, da je srece bili bi u prednosti nad ostalima, ali, konkretno za rad na brodu, to ne mora da bude nikakvo mjerilo. Jedan prosjecan makinista koji je zavrsio kurs i odradio samo tri ugovora zna vise o masinstvu nego magistar/inzinjer koji se skolovao preko 10 godina.

    I nevezano za ovu pricu... Neko je pomenuo trening centar Nikic - savjetujem svim ljudima koji zele da rade obuku za polaganje klase da taj trening centar zaobidju u sirokom luku i predmete spremaju na Fakultetu za pomorstvo. Ja sam bacio pare, i neka sto sam ih bacio, nego zamalo ostah na popravne.
    Last edited by Charles Vane; 17-06-18 at 19:10.
    free your mind... (and your ass will follow)

  20. #195
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bargdad
    Posts
    2,013
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Na koji trening centar Nikic mislis, dje se nalazi?

  21. #196
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    kotor
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MK View Post
    Na koji trening centar Nikic mislis, dje se nalazi?
    koliko cuh imaju negde kod jaza
    smile if you fucked today

  22. #197
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    mikrokosmos
    Posts
    179
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by spar View Post
    koliko cuh imaju negde kod jaza
    Jeste, kod jaza je dio predavanja, ostala predavanja su ili na Fakultetu za mediteranske studije u Tivtu ili u njihovom ofisu pored pomorskog u Kotoru. Zove se trening centar - Bar. Jedino su dobri za to da, ako vam se zuri za brevete, kod njih cete najbrze zavrsiti, ali sto se tice obuke za klasu, bjezite od toga.
    free your mind... (and your ass will follow)

  23. #198
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da li postoje nekakve aktivnosti preko ljeta za studente pomorskog fakulteta? Nesto tipa praksa rad i slicno? Pitam jer sam planirao ic na ovo work and travel sto svi idu pa da vidim kako to stoji

  24. #199
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,570
    Thanks Thanks Given 
    260
    Thanks Thanks Received 
    332
    Thanked in
    204 Posts

    Default

    Ne.

    Sent from my LG-H818 using Tapatalk

  25. #200
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by efamouspg View Post
    Ne.

    Sent from my LG-H818 using Tapatalk
    E super , hvala

Page 8 of 9 FirstFirst ... 456789 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •