Page 3 of 71 FirstFirst 12345671353 ... LastLast
Results 51 to 75 of 1752

Thread: Lokalni izbori u 12 opština - 2018

  1. #51
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Od pocetka vala... Ja sam mislio da su za jednokratnu upotrebu ( a vjerujem i DPS)... Mada su se dobro zaebali, i ja sa njima
    vjeruj mi da su jaci nego sto je SDP bio, uzeli su sve sto je SDP drzao tj ostao je taj kadar najgori iz SDPa koji je samo gledao kako da uzme i nista vise.
    u njihovim planovima je da budu sultan umjesto sultana i rade na tome. ja ti kazem da ce oni samo da rastu, jaci su od DPS u nekim stvarima
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  2. #52
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    66
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    SD je obicna kanta od partije. Marionete, popisani satelit... mogu oni da rastu dan i noc ali ako im se sto lomi zamjeri, malo je 24h kako bi se ugasili... najgori sljam je u SD

  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    vjeruj mi da su jaci nego sto je SDP bio, uzeli su sve sto je SDP drzao tj ostao je taj kadar najgori iz SDPa koji je samo gledao kako da uzme i nista vise.
    u njihovim planovima je da budu sultan umjesto sultana i rade na tome. ja ti kazem da ce oni samo da rastu, jaci su od DPS u nekim stvarima
    Samo neka se kolju i neka je DPS-u manje. Ja mislim da bi bilo koji opozicionar prije pristupio DPS-u nego SD-u pa neka im uzimaju glasove i manevarski prostor...


    Zamisli kolika je to frka bila kad su im dali Skolstvo - Zdravstvo - NP - Aerodrome

    Pa znaci dobro trguje govedja glavica.. ali opet, onda DPS-u manje

    P.S.


    Izbacio fakin dobar meme

    Last edited by Gandalf_White; 17-03-18 at 23:15.
    One Ring to Rule them all...

  4. #54
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    211
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Evo rezultata sa parlamentarnih izbora 2016. u Podgorici pretocenih u mandate.


    DPS: 26
    DF: 13
    Demokrate: 10
    Ključ: 6
    SDP: 3
    Albanske: 1




    Vazno napomenuti:
    - SD su imale 2931 glas, te sa osvojenih 2.5% ne bi presle cenzus
    - Pozitivna imala 1642 glasa ili 1,6%
    - BS je imala 923 glasa, te bi im i pored manjinskog cenzusa bilo potrebno jos oko 1000 glasova da bi osvojili mandat.


    Rezultati pokazuju da su mandati raspoređeni u odnosu 27:32 u korist opozicije tj. 3 mandata mijenjaju situaciju jer za formiranje vlasti je potrebno 30 mandata.


    Jasno je da ce se stvari biti drugacije na lokalnim izborima, ali je DPS u ozbiljnom zaostatku. Prema simulacijama koje sam odradio ukoliko opozicija nastupi u stabilnim listama i ne raspe glasove (SDP, Demos, UCG itd.) cak i sa uracunatim rastom SD-a na racun SDP-a situacija je vrlo neizvjesna. Velika je vjerovatnoca (vise od 65% slucajeva) da ce se u tri posljednja Dontova kolicnika koja ce odluciti ta tri mandata naci jedan DPS-a te u slucaju da SD uzme tri mandata ili SD uzme 2 mandata, a BS 1 mandat, DPS izgubiti jedan i pasti na 25 mandata, te ponovo nece moci da formira vecinu od 30 mandata nego ce to uciniti opozicija.
    Naravno, sve zavisi u koliko ce kolona vlast i opozicija izaci na izbore, i da li ce se i kako promijeniti odnos snaga, ali posmatrajuci samo podatke sa parlamentarnih, bice blizu, opoziciji dajem blagu prednost.

  5. #55
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    12
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Lokalni izbori u 12 opština - 2018

    Narod se zasitio ove vlasti, vjerujem da ce se DPS do nove godine skroz da se raspadne.

    Dan i noc rade na terenu, ali znate ono kad ste u velikom zaostatku, tesko je vratiti se pa makar u timu bili Milo i Mesi.

  6. #56
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    872
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _betrayer_ View Post
    Evo rezultata sa parlamentarnih izbora 2016. u Podgorici pretocenih u mandate.


    DPS: 26
    DF: 13
    Demokrate: 10
    Ključ: 6
    SDP: 3
    Albanske: 1




    Vazno napomenuti:
    - SD su imale 2931 glas, te sa osvojenih 2.5% ne bi presle cenzus
    - Pozitivna imala 1642 glasa ili 1,6%
    - BS je imala 923 glasa, te bi im i pored manjinskog cenzusa bilo potrebno jos oko 1000 glasova da bi osvojili mandat.


    Rezultati pokazuju da su mandati raspoređeni u odnosu 27:32 u korist opozicije tj. 3 mandata mijenjaju situaciju jer za formiranje vlasti je potrebno 30 mandata.


    Jasno je da ce se stvari biti drugacije na lokalnim izborima, ali je DPS u ozbiljnom zaostatku. Prema simulacijama koje sam odradio ukoliko opozicija nastupi u stabilnim listama i ne raspe glasove (SDP, Demos, UCG itd.) cak i sa uracunatim rastom SD-a na racun SDP-a situacija je vrlo neizvjesna. Velika je vjerovatnoca (vise od 65% slucajeva) da ce se u tri posljednja Dontova kolicnika koja ce odluciti ta tri mandata naci jedan DPS-a te u slucaju da SD uzme tri mandata ili SD uzme 2 mandata, a BS 1 mandat, DPS izgubiti jedan i pasti na 25 mandata, te ponovo nece moci da formira vecinu od 30 mandata nego ce to uciniti opozicija.
    Naravno, sve zavisi u koliko ce kolona vlast i opozicija izaci na izbore, i da li ce se i kako promijeniti odnos snaga, ali posmatrajuci samo podatke sa parlamentarnih, bice blizu, opoziciji dajem blagu prednost.
    M&M će takođe na izbore, nije džabe ovaj jedan tražio otvorene liste da bi podržao opozicionog kandidata i povukao se

  7. #57
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,129
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    467
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Ako budemo imali opozicione liste u sleddecem obliku mislim da je opozicija gotovo 99% vlast u PG.

    1. Demokrate-ura
    2. DF-SNP
    3. SDP- mada i nisam siguran bas u njih i njihovu konacnu odluku nakon izbora.

    Srecna okolonost je da Pg nije bas pogodna za ucjene , marifetluke kao sto to rade u manjim opstinama. Takodje kad bude isla PG idu izbori u jos 6-7 opstina pa ce im se i ostrica otupit prema ovim drugim opstinama... sve u svemu vrlo je moguce da nista vise ne bude isto nakon ovih lokalnih izbora.

  8. #58
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    337
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    42 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by osvajaci pg View Post
    Ako budemo imali opozicione liste u sleddecem obliku mislim da je opozicija gotovo 99% vlast u PG.

    1. Demokrate-ura
    2. DF-SNP
    3. SDP- mada i nisam siguran bas u njih i njihovu konacnu odluku nakon izbora.

    Srecna okolonost je da Pg nije bas pogodna za ucjene , marifetluke kao sto to rade u manjim opstinama. Takodje kad bude isla PG idu izbori u jos 6-7 opstina pa ce im se i ostrica otupit prema ovim drugim opstinama... sve u svemu vrlo je moguce da nista vise ne bude isto nakon ovih lokalnih izbora.
    Nije Podgorica pogodna? Sjećaš li se kad kupise onoga iz narodne stranke? I nikome nista. Srbin razumiješ ti mene, pravoslavac, vjernik SPC istaknuti, kupljen j..o ga patak

  9. #59
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by osvajaci pg View Post
    Ako budemo imali opozicione liste u sleddecem obliku mislim da je opozicija gotovo 99% vlast u PG.

    1. Demokrate-ura
    2. DF-SNP
    3. SDP- mada i nisam siguran bas u njih i njihovu konacnu odluku nakon izbora.
    Ovo je i moj predlog, s tim sto bih prvoj grupaciji prikljucio i Demos. Bilo koja druga kombinacija znacila bi rasipanje glasova, a narocito zato sto ce dio kolaca odnijeti i Danilovic i Milacic, koji ce vjerovatno izaci samostalno.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  10. #60
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,134
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Moze li SDP da "pregori" kad izadje samostalno? Ja se tog neprelaska cenzusa najvise bojim kod tih UCG, Demos i sl..


  11. #61
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Moze li SDP da "pregori" kad izadje samostalno? Ja se tog neprelaska cenzusa najvise bojim kod tih UCG, Demos i sl..
    I da padnu za pola prelaze cenzus tako da mislim da je to ok.


    Sto se tice lista mislim da ce biti ovako kako je kolega izbacio. 3 kolone
    One Ring to Rule them all...

  12. #62
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,785
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,316 Posts

    Default

    SDP+Demos

    Sent from my Motorola 8400

  13. #63
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Moze li SDP da "pregori" kad izadje samostalno? Ja se tog neprelaska cenzusa najvise bojim kod tih UCG, Demos i sl..
    Bolje da ne predju cenzus, onako znamo to malo glasova se prosipa i zdravo, sto mislis da ne daj Boze budu tas na vagi, sa opozicijom bi vodili ozbiljne pregovore iz milove guzice.

  14. #64
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    337
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    42 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Bolje da ne predju cenzus, onako znamo to malo glasova se prosipa i zdravo, sto mislis da ne daj Boze budu tas na vagi, sa opozicijom bi vodili ozbiljne pregovore iz milove guzice.
    Budva? Kotor? Mislim dok je Rasko Konjevic tamo, nema tu sreće, ali ova tvoja priča teško pije vodu.
    Ne bih se smio zaklet', ali mi se isto cini da je to onako kako ja kazem

  15. #65
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    872
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    I da padnu za pola prelaze cenzus tako da mislim da je to ok.


    Sto se tice lista mislim da ce biti ovako kako je kolega izbacio. 3 kolone
    U PG će bit minimum 7 lista .

  16. #66
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    DF-SNP-UCG
    Demokrate-URA
    SDP-DEMOS
    Milačić
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  17. #67
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    872
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    DPS-SD
    Albanska jedna ili dvije
    Bosnjaci
    Milickovic
    Neke minorne srbske stranke u koaliciji

  18. #68
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 17.posa View Post
    Budva? Kotor? Mislim dok je Rasko Konjevic tamo, nema tu sreće, ali ova tvoja priča teško pije vodu.
    Njihov predjednicki kandidat mi daje za pravo da sam ubijedjen.

  19. #69
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    337
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    42 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Njihov predjednicki kandidat mi daje za pravo da sam ubijedjen.
    Bolji im je predsjednički kandidat no cijela partija
    Ne bih se smio zaklet', ali mi se isto cini da je to onako kako ja kazem

  20. #70
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Nije joj problem da bude bolja, ali nije rijec o njenom kvalitetu, vec o kandidaturi uopste.

  21. #71
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,710
    Thanks Thanks Given 
    1,256
    Thanks Thanks Received 
    883
    Thanked in
    577 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Nije joj problem da bude bolja, ali nije rijec o njenom kvalitetu, vec o kandidaturi uopste.
    Pa normalno da nece da podrze Bojanica kad se njegova politicka ubjedjenja ne poklapaju sa politikom sdp-a
    Prvi ja bi ih precrtao da su podrzali Bojanica, a vjerujem i velika vecina sdpovaca
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  22. #72
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,777
    Thanks Thanks Given 
    616
    Thanks Thanks Received 
    995
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    A koja su to ubjedjenja mozemo li ih cuti?
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  23. #73
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,710
    Thanks Thanks Given 
    1,256
    Thanks Thanks Received 
    883
    Thanked in
    577 Posts

    Default

    Deklarisani je antinatovac a sdp se od osnivanja partije zalaze za ulazak u alijansu, gutao je suzavce zajedno sa dfovcima i Milacicem (dusmanima drzave) na protestima, prica srpskim jezikom iako je ucio srpsko-hrvatski, dok se sdp zalaze za crnogorski jezik.
    Sa ovakvim stavovima Bojanic nema sanse da bude predsjednik jer mu prije svega gradjani nece to dozvoliti na izborima, a i nece imati podrsku Zapada jer je, po svemu sudeci, antizapadnjak
    Ali ne sumnjam da ce zarad kampanje promijeniti misljenje
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  24. #74
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Deklarisani je antinatovac a sdp se od osnivanja partije zalaze za ulazak u alijansu, gutao je suzavce zajedno sa dfovcima i Milacicem (dusmanima drzave) na protestima, prica srpskim jezikom iako je ucio srpsko-hrvatski, dok se sdp zalaze za crnogorski jezik.
    Sa ovakvim stavovima Bojanic nema sanse da bude predsjednik jer mu prije svega gradjani nece to dozvoliti na izborima, a i nece imati podrsku Zapada jer je, po svemu sudeci, antizapadnjak
    Ali ne sumnjam da ce zarad kampanje promijeniti misljenje
    Čuješ ti da je Tramp pričao kako je NATO prevazidjen kao savez i to mu nije smetalo da bude izabran a evo godinu i 3 mjeseca kako je zvanično predsjednik USA !!! O čemu ti pričaš ???
    deuscroix

  25. #75
    Join Date
    May 2013
    Posts
    625
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Deklarisani je antinatovac a sdp se od osnivanja partije zalaze za ulazak u alijansu, gutao je suzavce zajedno sa dfovcima i Milacicem (dusmanima drzave) na protestima, prica srpskim jezikom iako je ucio srpsko-hrvatski, dok se sdp zalaze za crnogorski jezik.
    Sa ovakvim stavovima Bojanic nema sanse da bude predsjednik jer mu prije svega gradjani nece to dozvoliti na izborima, a i nece imati podrsku Zapada jer je, po svemu sudeci, antizapadnjak
    Ali ne sumnjam da ce zarad kampanje promijeniti misljenje
    Имам једно питање за тебе. Који језик су учили ови из СДП-а? Кинески можда? Иначе сматрам глупавим приче о језику, нацији и вјери у 2018. години и жао ми је што је то у Црној Гори доминантна тема. Какве везе има којим језиком неком прича и који језик је учио? Заиста банална ствар.

    Потом прича око НАТО-а. То је завршена ствар, нема промјена ту.

    У Црној Гори треба направити систем који функционише, као у западноевропским земљама. Пошто ова власт то, нажалост, не може да уради, први корак је да се иста промијени.

Page 3 of 71 FirstFirst 12345671353 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Lokalni izbori 2018
    By chucknorris in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 16-12-17, 19:01
  2. Lokalni Izbori - 2014
    By chucknorris in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4614
    Last Post: 27-05-14, 07:35
  3. Lokalni izbori u Niksicu
    By dacho in forum Centralni
    Replies: 5
    Last Post: 04-10-12, 10:45
  4. lokalni izbori u NK
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 09-02-05, 12:03
  5. Kotor - lokalni izbori
    By -=H2SO4=- in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 18-12-04, 01:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •