Page 60 of 71 FirstFirst ... 105056575859606162636470 ... LastLast
Results 1,476 to 1,500 of 1752

Thread: Lokalni izbori u 12 opština - 2018

  1. #1476
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,248
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Narod glavom ne razmislja... ne zanima prosjecnog glasaca koliko je vraceno para, kolika je rupa u budzetu napravljana niti ista slicno.

    Gleda se kako ce se najveca korist izvuc' (koja je u vecini slucajeva bijedna) i to je to.

    U pocetku je bilo najgusce (mislim na pocetak DPS-a).. Kako vrijeme odmice tako trulez izjeda naciju, iz srzi, kod sve moguce institucije. Oni sa oile sive mase odlaze a ostaju sigurni glasaci koji se lagano potkupljuju. Nije samo novac u pitanju, nekima je dosta metar drva, drugima jedan oprosteni racun za struju itd.

    Meni je bijedno i sramno na sto smo spali kao nacija i to misljenje potvrdujem ne samo kad su izbori nego i "u medjuvremenu".

    Da svako ima neke konkretne koristi pa da kazes.. ebemu mater. Ovaj DPS ili koji god da je... podstice nesto pozitivno, narod je zadovoljan i sl. ali vecina ljudi pada tako nisko da se zadovoljava pomenutim mrvicama koje su kratkog daha.

    Opozicija ne postoji. Iste izlizane face decenijama kojima apsolutno puca q i za ishod izbora i za narod i za sve ostalo. Izmisle neku kampanju, znaju za poraz i cekaju kraj izbora da kazu kako oni to ne priznaju i da su izbori kradja. Nakon toga neki eventualni protesti (koje malo ko podrzi jer legitimiteta nemaju) i onda su kao ispunili svoj zadatak i "dali sve od sebe". Platu koja je visestruko veca od prosjecne (realna prosjecna, ne ona kojom se hvalimo) podignu bez rijeci i idemo dalje... do sledecih izbora. Veci su sljam i od samog Mila koji te makar kara i znas da te kara, transparentno.

    Sad kad su izbori zavrseni idemo malo gorivo gore (iako pada na svjetskoj berzi), malo akcize gore (da se vrate silne pare ulozene u izbore) pa ko pretekne pricace.

    Najgori sljam ljudi su mi oni koji iza nekih anonimusa najvise pljuju, sve im smeta i nista im ne odgovara a na izbore regularno zaokruze upravo toga koga najvise pljuju. A takvih imas kol'ko oces. Kad neko ima valjane koristi, svaka cast.. snasao si se, iskoristio si politiku posranu i sistem. Ali tih je realno malo. Vecina se zadovoljava najbijednijim mrvicama a dok god su na mrvicama oni za bolje nece ni znat'.

    Nema odje promjena jos jedno dooooobro vrijeme.
    Last edited by Fidel Castro; 28-05-18 at 00:24.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #1477
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pterodaktil View Post
    Ali oces li da kazes da osoba koja uzme 200 eura i kojoj se kaze nacrtaj kvadrat,da ce poci tamo i zaokruziti nekoga drugo ? A radi se o osobama koje pretrnu od straha dok ulaze u kabinu da glasaju.
    Sta ima u tom Zabljaku i Savniku da bi se bilo ko nesto bog zna sta angazovao da pobijedi? Ako su i kupovali te licne karte ili glasove i sta se vec kupuje, ne vjerujem da su placali preko 20 eura. Prije ce biti da je tamo ostalo prestaralo stanovnistvo (neko rece da je prosjek godina preko 50) pa takvi biraci i glasaju vladajucu stranku zbog straha od smanjenja penzija ili ko zna cega jos…
    “U starome prknu strah se koti” davno rece jedan pjesnik.

  3. #1478
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Kako može neko ovoliko dugo godina živjet u strah? Zar ga nebi srce okinulo?

  4. #1479
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    mikrokosmos
    Posts
    179
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Kako može neko ovoliko dugo godina živjet u strah? Zar ga nebi srce okinulo?
    Strah je pasja vjera, a mi smo ti vjernici na kvadrat. Na kraju krajeva, potlaceni dajemo najbolje rezultate. To nam je u genima.
    free your mind... (and your ass will follow)

  5. #1480
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    A kako brate ni je u genima kad smo mi od junaka?

    Evo čitam gledam kako su izginuli mladi. 6 brata pogine jedan ostane.

    Kako je u genima? Da je u genima bili bi mi bolji no je u istoriji nama primjer.

  6. #1481
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    A kako brate ni je u genima kad smo mi od junaka?

    Evo čitam gledam kako su izginuli mladi. 6 brata pogine jedan ostane.

    Kako je u genima? Da je u genima bili bi mi bolji no je u istoriji nama primjer.
    najbolji su poginuli, najgori su prezivjeli.

  7. #1482
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Pa to je bila najveća ljubav brate, kako ne vide ljudi?

    6 jakih za jednog nejakog! Da ostane śeme!

    Mi smo to śeme! Gledam i ja sa tobom brate jel vajde nama što od toga!

    Gle koliko se neiskreno priča i koliko se malo poštuje čojek među sobom tu.

    A kad će se ljudi u pamet prizvat više.

    Nema prijatelju tu bez vjere ništa! Ali one prave!

    Iskrene. Milo mi je što sam se rodio tu da ćujem o njima i njihovim podvizima i da se sa njima pobusam. Eto!
    Last edited by Ego_and_his_own; 28-05-18 at 01:43.

  8. #1483
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Narod glavom ne razmislja... ne zanima prosjecnog glasaca koliko je vraceno para, kolika je rupa u budzetu napravljana niti ista slicno.

    Gleda se kako ce se najveca korist izvuc' (koja je u vecini slucajeva bijedna) i to je to.

    U pocetku je bilo najgusce (mislim na pocetak DPS-a).. Kako vrijeme odmice tako trulez izjeda naciju, iz srzi, kod sve moguce institucije. Oni sa oile sive mase odlaze a ostaju sigurni glasaci koji se lagano potkupljuju. Nije samo novac u pitanju, nekima je dosta metar drva, drugima jedan oprosteni racun za struju itd.

    Meni je bijedno i sramno na sto smo spali kao nacija i to misljenje potvrdujem ne samo kad su izbori nego i "u medjuvremenu".

    Da svako ima neke konkretne koristi pa da kazes.. ebemu mater. Ovaj DPS ili koji god da je... podstice nesto pozitivno, narod je zadovoljan i sl. ali vecina ljudi pada tako nisko da se zadovoljava pomenutim mrvicama koje su kratkog daha.

    Opozicija ne postoji. Iste izlizane face decenijama kojima apsolutno puca q i za ishod izbora i za narod i za sve ostalo. Izmisle neku kampanju, znaju za poraz i cekaju kraj izbora da kazu kako oni to ne priznaju i da su izbori kradja. Nakon toga neki eventualni protesti (koje malo ko podrzi jer legitimiteta nemaju) i onda su kao ispunili svoj zadatak i "dali sve od sebe". Platu koja je visestruko veca od prosjecne (realna prosjecna, ne ona kojom se hvalimo) podignu bez rijeci i idemo dalje... do sledecih izbora. Veci su sljam i od samog Mila koji te makar kara i znas da te kara, transparentno.

    Sad kad su izbori zavrseni idemo malo gorivo gore (iako pada na svjetskoj berzi), malo akcize gore (da se vrate silne pare ulozene u izbore) pa ko pretekne pricace.

    Najgori sljam ljudi su mi oni koji iza nekih anonimusa najvise pljuju, sve im smeta i nista im ne odgovara a na izbore regularno zaokruze upravo toga koga najvise pljuju. A takvih imas kol'ko oces. Kad neko ima valjane koristi, svaka cast.. snasao si se, iskoristio si politiku posranu i sistem. Ali tih je realno malo. Vecina se zadovoljava najbijednijim mrvicama a dok god su na mrvicama oni za bolje nece ni znat'.

    Nema odje promjena jos jedno dooooobro vrijeme.
    Ne mozes ti promjene da napravis kad imas zakrzljale umove poput onih mongola sa KOnika koje smo svi culi danas na koji nacin razmisljaju i kako komuniciraju.

    E znas li ti koliko takvog sljama ima kroz Cg i Pg samu. Previse! Previse da bi moglo da se nesto napravi. Takve mongole je lako kontrolisati sa malo novca i to DPS zna.

    Ne mozes da se boris sa novcem i moronima, nije tolik opozicija kriva. Ko god dodje odje nece promijeniti nista, jer smo zatucani.


    ODje je jasno kao dan da jedino sto ce maci ove ljude sa vlasti je sila tj sa ulice, upravo onako kako su dosli. Kasno je za bilo kakvu diplomatiju i izbore i matrake, previse smo daleko otisli
    Last edited by nimfa; 28-05-18 at 02:16.
    Sate sate sate

  9. #1484
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,122
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    zbog skoro 200 obrisanih postova, samo da zamolim da pripazite na off poijeliću mnoogoo infrakcija a bogami i poneki ban samo ako nastavite da spamujete ovoliko!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  10. #1485
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Zanimiljivo kako nam nista ne valja, kad se srbuje lose kad se ne srbuje lose

    BEcic i Abazovic i njihov nastup je najblize sto smo ikad imali nekom evropskom nastupu i ni to nam nije dobro nego manisemo.

    LJudi insistiraju da se ne dijelimo na osnovu ko je srbin, crnogorac itd , ko je kakve vjere. Ni to nam nije dobro . Mars bre pa se vi kandidujte da vidimo ocete li vi skinuti ovu posast zvanu Familija Djukanovic, posto forumasi svemu nadjose manu, neka se neko kandiduje za Boga , ocu da vidim kako vi izlazite na kraj sa mafijom i ogranicenim umovima sa kojima se svi srecemo svaki dan na ulici
    Sate sate sate

  11. #1486
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    A no ko no Bog to rešava?
    Vi vlast nekakvu dajete tu nekima vođama vašim a ništa do njih nije.

    Oni će ve spasit. E sljepila...

    Sad ka čovjek ćorav pa ne vidi što se zbiva.

    Kazna je sve ovo odozgo. A nećete da uvidite da je to sve zbog morala, o ćijrm vi se pridikovanju dlake dižu.

  12. #1487
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pterodaktil View Post
    Stvarno pad Dps-a bio je ravan smaku svijeta,oni su ovo sve projektovali,da je izlaznost bila par procenata opet bi pobijedili tako da,nema nervoze nikakve,masinerija je to,koja doista jeste oslabila ali ipak drzi se dosta dobro

    P.S Evo vam SD cini mi se u Plav ima najvise glasova,u Bar full prosli druge gradove ne znam,a ko glasa za njih,samo oni koji imaju korist (rade u drzavne institucije,dobijaju poslove)tako da to sve govori.Danas se isplativije uclaniti u SD nego u Dps
    Izadji sjutra na ulicu pa po slucajnom uzorku anketiraj prvih 100 ljudi. DPS ti tu jedva da ce cenzus preci. Svaka prava anketa mora pokazati ono sta jeste dok oni drugim mehanizmima nadomjeste nedostatak.

    U drzavama velicine CG uz ovoliki broj drzavnih cinovnika plus penzioneri tesko se jedna totalitarna stuktura moze razmontirati a obzirom kako ovi vladaju na kraju ce se sami od sebe urusiti dok patriJote budu trazile da se i slovo Č izbaci iz upotrebe jer i u njema ima ostataka cetnicke ideologije.

    Inace u utakmici gdje igras sa dva igraca manje i sudija izmislja penale nema smisla pricati o taktici i postavci igre. Nema smisla ni igrati vise, niti ucestvovati u ovoj lakrdiji.

  13. #1488
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Slavko je to uradio da ostavku pa ga ne faliste.

    E kakvi ste! Kaka traga!
    Slavko je samo dao ostavku i ostao u stranci da i dalje rukovodi sa njome a kada su ovi koje je on odnekle izvadio i doveo posli putem kojim se cesto ide u CG isutirao ih i ugasio partiji. Dakle Slavko je samo formalno dao ostavku, sustinski je bio njen lider do kraja.

  14. #1489
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Slavko je samo dao ostavku i ostao u stranci da i dalje rukovodi sa njome a kada su ovi koje je on odnekle izvadio i doveo posli putem kojim se cesto ide u CG isutirao ih i ugasio partiji. Dakle Slavko je samo formalno dao ostavku, sustinski je bio njen lider do kraja.
    A kako kad je Živković razbio i izazva da se stranka zamrzne.

    Pa opet sve jedno. Ovi drugi su vas dosad toliko izvarali gubili pa i dalje furaju. Ostaraše!

    A znaš li ti koliko ja vjerujem da je lucke iskren svome gospodaru? Tu je on dok mu valja...
    Vidim ja koliko oni o Crnoj Gori i njrnom narodu razmišljaju.

  15. #1490
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    BItno je da onaj neki odozgo veli da bi tek glasao opoziciju kad mu budu zajedno Krivi i Abazovic i Becic a nikako samo ova 2 jer Je Becic Srbin hahahah. Tuga obraza mi, Tulite ovu temu do sledecih izbora pa onda opet malo da se svadjamo
    Sate sate sate

  16. #1491
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ti si očito nevjernik.nema u tvoju viziju ljeba!

    Ja sam bečiću i njegovim momcima pomoga a i on mene da izađe na sunce istina oko crnogorskog domena.

    Ja nemam protiv njih ništa, sa iščekivsnjem očekujem kaki će se pokazat.

    Ali oďe su mnogo veći problemi od njih svi zajedno što mogu riješit pod trenutnim uslovima.

    Ako ti ne uviđaš to...

  17. #1492
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Мој пост је упућен Татоо-у, који је паламудио неђе горе о томе како му је Бечић круг и још по некоме ође.

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
    Sate sate sate

  18. #1493
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Odbrani se drzava od Alekse i Dritana casti mi. Jos na paroamentarne da se potvrdi to.
    Ovaj je htio veliku Srbiju, a ovaj veliki Albaniju, ali nijesu se dali hrabri crnogorci. Gospodar se opet popišao po njima i ubijedio ih da pada kiša.

  19. #1494
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    E baš se gospodar lipo ponaša ako je tako ka što veliš. Odkat priliči takvom zvanju...

    Niko ne glasa Bečića rad benificija? Jel istina to?

    Tvoj se gospodar ne more pofalit takim čime.

    Nije snaga u broj... no u srce.

  20. #1495
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Nema sto, moje cestitke pobjednicima i da istraju da vode i drzavu i ove opstine kao i do sada, na zadovoljstvo naroda nasega i posebno bih se zahvalio Eru od Konika na borbi njegovoj nesebicnoj za Crnu Goru svih nacija i vjera i . . .

  21. #1496
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Evo slike koja najbolje opisuje izbore. Sinovac Miska Vukovica i bezubi starac koji 99% preksjutra nece imati sta da jede.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  22. #1497
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,687
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    405
    Thanked in
    196 Posts

    Default

    starac zivi sa familijom u novoj kolektivnoj zgradi na tuski, placa kiriju opštini 10-20e, ima obrok iz javne kuhinje koje im Kings na noge donosi, vjv je dobio otpis kirije ili struje ili slicno i bog te veselio...saberi takve, državni aparat, manjine, penzose, nafatirane i pametnome dosta...

  23. #1498
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Samo ulica!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  24. #1499
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by radza-madza View Post
    starac zivi sa familijom u novoj kolektivnoj zgradi na tuski, placa kiriju opštini 10-20e, ima obrok iz javne kuhinje koje im Kings na noge donosi, vjv je dobio otpis kirije ili struje ili slicno i bog te veselio...saberi takve, državni aparat, manjine, penzose, nafatirane i pametnome dosta...
    Komsinica moja, zivi sa sinom u baraci. Ona ima penziju 170eur on ne radi a ima 35 godina. Zali mi se prije 10 dana kako nece moci ove godine da kupe drva nemaju odakle.

    Prekjuce su dosla drva a sinoc su prvi bili na ulici...

    Ne znam.

    Ja ne kazem da DPS kupi svaki glas ali makar 25% od ukupnog broja kupi sigurno.

    50eur, tona uglja, obecanja, ucjene...

    To 25% nas ukopa. A kad covjek pogleda, sjajna taktika, dovedes nekoga do prosjackog stapa i onda mu mrvice dajes jednom u par godina kada su izbori...

    DPS-ovim glasacima zelim :

    Da se lijece u nasem zdravstvenom sistemu
    Da ih stiti nasa policija
    Da kad im zatreba padnu na nas socijalni sistem
    Da se zaposljavaju preko ZZCG uz diplome UDG-a
    Da im djeca rade na brodu

    Nista manje i nista vise

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Last edited by Gandalf_White; 28-05-18 at 07:21.
    One Ring to Rule them all...

  25. #1500
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,089
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    750
    Thanked in
    377 Posts

    Default

    Mislim da je pitanje za opoziciju zašto takvi birači ne vide rješenje u njima, odnosno, zašto 30 godina opozicija nije u stanju da uzme ni 1% biračkog tijela DPS-a i manjina.
    In vino veritas

Page 60 of 71 FirstFirst ... 105056575859606162636470 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Lokalni izbori 2018
    By chucknorris in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 16-12-17, 19:01
  2. Lokalni Izbori - 2014
    By chucknorris in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4614
    Last Post: 27-05-14, 07:35
  3. Lokalni izbori u Niksicu
    By dacho in forum Centralni
    Replies: 5
    Last Post: 04-10-12, 10:45
  4. lokalni izbori u NK
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 09-02-05, 12:03
  5. Kotor - lokalni izbori
    By -=H2SO4=- in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 18-12-04, 01:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •