Page 65 of 71 FirstFirst ... 1555616263646566676869 ... LastLast
Results 1,601 to 1,625 of 1752

Thread: Lokalni izbori u 12 opština - 2018

  1. #1601
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,430
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Partija Mila Đukanovića je prvi put od rascjepa jedinstvene Demokratske partije socijalista (DPS) prije dvije decenije u mogućnosti da praktično samostalno, odnosno sa minornim predizbornim partnerima, formira vlast u Podgorici, iako je u apsolutnim brojevima ostala na nivou broja glasača koji je podržavaju godinama unazad.
    Tako su na nedjeljnim izborima za listu koju je vodio Ivan Vuković glasala 48.054 birača, što je za oko 500 glasova manje nego na parlamentarnim izborima 2016. godine, odnosno za oko 1.100 manje nego za listu koju je 2014. vodio Slavoljub Stijepović.

    Na drugoj strani, prosta matematika pokazuje da opozicija nikada nije ostvarila gori rezulatat na nivou Podgorice od onog prekjučerašnjeg. Tako je savez Socijaldemokratske partije i Demosa dobio podršku svega 2.985 birača, što je za 2.500 hiljade manje nego što je imao SDP 2016. ili za oko 4. 800 manje nego što je dobila Draginja Vuksanović na predsjednilčkim izborima.

    I Demokratski front, koji je nastupio u savezu sa SNP-om, sa 12.291 osvojenim glasom je praktično prepolovljen u odnosu na 2016. kada je za njega glasalo 24 662. Poređenja radi, Front je na lokalnim izborima u Podgorici 2014. dobio podršku 30 hiljada birača.

    O ukupno katastrofalnom rezultatu opozicije govori i činjenica da su koalicije Demokrate-URA i DF-SNP prekjuče zbirno osvojile za oko 400 glasova manje nego što je dobio Mladen Bojanić na nedavnim predsjedničkim izborima.


    Sve to je praćeno opozicionim čarkama, poput one o navodnom plagijatu Bečiča do onih na lokalnom nivou u Budvi. Na kraju, umjestio da prošire koalicioni kapacitet i vrlo moguće dovedu do sinergetskog efekta izlaskom u dvije kolone, kada je već odavno postalo jasno da od zajedničkog nastupa nema ništa, na lokalnim izborima došlo je do rasipanja opozicionih glasova.
    Prostim sabiranjem broja birača koji su glasali za savez SDP-Demos, Pravu Crnu Goru Marka Milačiča i Ujedinjenu Crnu Goru Gorana Danilovića dolazi se do zaključka da se rasulo 6.700 opozicionih glasova na nivou Podgorice.

    http://www.vijesti.me/vijesti/opozic...-starom-990490


    Дакле, Подгорица је град који опозиција лако може да добије, јер дпс не може преко овог броја, колико год се трудили (Луцке рече да су у кампањи од прошле године а опет имају хиљаду и нешто мање гласова од мига стијеповића). Међутим када знају да могу да побиједе онда се они такмиче међу собом ко ће бит први (бечић и дф) свађају око функција, излазе самостално на изборе а да им није сигурно да ће прећ цензус, праве коалиције да се не зна да су у коалицији (сдп и демос) све у свему врло дилетантско понашање.
    Ове изборе (у подгорици) није добио дпс него изгубила опозиција.
    Једини који могу бит задовољни и растом подршке и освојеним гласовима/мандатима (у цијелој црној гори) су људи из сд-а.
    Демос се гаси, уједињена се гаси, сдп се гаси, марко милачић постоји у свом свијету, дф се своди на мјеру на којој је добро да буде, боро и рамиз не могу више од овога али пружимо им шансу да видимо гдје су на следећим парламентарним.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  2. #1602
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    615
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Moje misljenje je da su prosrpski glasaci u najvecoj mjeri apstinirali i otuda los rezultat opozicije.

    URA i DCG su uzeli vecinom procrnogorske glasace SDP-a, SNP-a .... one sto su glasali DF , a procrnogorski su raspolozeni i nesto prosrpskih glasaca.
    Ali vecina prosrpskih glasaca je apstinirala na PG izborima.

    Zbog URA-e se nisu previse zainteresovali za tu koaliciju, a ni Becic nije previse animirao to biracko tijelo, raazocarani su u DF zbog povratka u parlament i zbog jos nekih zakcija DF, kao i zbog generalno razocarenja u Radulovica, Mandica ...

    Milacica ne shvataju ozbiljno ali eto on je pokupuio neke njihove glasove, da o Dobrilu i Danilovicu ne pricam.
    Htjeli vi to ili ne htjeli, bez glasova gradjana Podgorice koji se izjasnjavaju kao Srbi, se ne moze promijeniti vlast u PG, a ni u Crnoj Gori. Sad koja partija moze da animira taj tip glasaca je pitanje, tesko je to, jer ukoliko krene animiranje tih glasaca ovi drugi ce se naljutit... zacarani krug.

    Mozda u Buducnosti Milacic u Nekoj saradnji sa Pipunom moze nesto napravit ... ako znam.

  3. #1603
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    532
    Thanks Thanks Given 
    73
    Thanks Thanks Received 
    57
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Bez Srba a i sa Srbima vlast se ne moze promjeniti. Batalite pricu o demokratiji i izborima u zemlji od 600 000 ljudi kojima nije problem da se prodaju za sitne pare. Sad pored dps a imate i sd koji radi isto sto i oni i takvim nacinom nikud nismo stigli, nisu ovi iz EU ludi.
    Opozicija ne treba da izlazi na izbore, moze samo biti namagarcena ko i do sad.


    Fino je ovaj sve rekao ovde.

    Dobar si, a? Ščime se baviš?

  4. #1604
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,852
    Thanks Thanks Given 
    1,147
    Thanks Thanks Received 
    1,067
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Glenn_Q View Post
    Čovjek nije rekao da se to može znati, rekao je da ima pritisaka od strane poslodavaca, kao što ih i ima. Neko je tome podložan manje neko više, nekoga je strah, nekoga nije
    Ок али слажемо ли се да је то невиђена глупост?

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
    Sate sate sate

  5. #1605
    Join Date
    May 2013
    Posts
    625
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dzoni55 View Post
    bez srba a i sa srbima vlast se ne moze promjeniti. Batalite pricu o demokratiji i izborima u zemlji od 600 000 ljudi kojima nije problem da se prodaju za sitne pare. Sad pored dps a imate i sd koji radi isto sto i oni i takvim nacinom nikud nismo stigli, nisu ovi iz eu ludi.
    Opozicija ne treba da izlazi na izbore, moze samo biti namagarcena ko i do sad.


    Fino je ovaj sve rekao ovde.

    Ко ће да окупи 50000 људи? Опозиција је тотално несложна, а и немају неку енергију. Ево се опет десила крађа, а протеста ни на видику.

  6. #1606
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Ок али слажемо ли се да је то невиђена глупост?

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
    Džaba se mi slažemo kad se ne slaže ostalih 90 odsto građana. Sve i da su svjesni da se ne može znati, kakvi su to izbori kad pola biračkog tijela MORA da izadje, inače će imati problema na poslu - odnosno neće dobiti posao? Koliko poznaješ ljudi koji izlaze na izbore iz straha, jer se vodi evidencija o tome ko je glasao? Jesu li to slobodni izbori?
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  7. #1607
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,852
    Thanks Thanks Given 
    1,147
    Thanks Thanks Received 
    1,067
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by el_del View Post
    Ко ће да окупи 50000 људи? Опозиција је тотално несложна, а и немају неку енергију. Ево се опет десила крађа, а протеста ни на видику.

    Kako god, 50 ili 20 , to treba da im bude plan, ovaj Slavko je lud vjerovatno malo ali sve sto govori je ziva istina i svaka mu cast. Nista bez na ulicu, ali nema naroda.

    No i mi odje o protestima pricamo, pa vam su majke smetale kad su protestvovale a ne sto, ne daj Boze malo u guzvu da se ostane.
    Sate sate sate

  8. #1608
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    U avgust treba izać i to u podne...ko ne pane od sunca znači da je već ubijen..

  9. #1609
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    532
    Thanks Thanks Given 
    73
    Thanks Thanks Received 
    57
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by el_del View Post
    Ко ће да окупи 50000 људи? Опозиција је тотално несложна, а и немају неку енергију. Ево се опет десила крађа, а протеста ни на видику.
    Pa nece ih niko ni okupiti. Nije ovaj narod neko ko bi se pobunio. Zato ostaje jedna partija i to nam sto nam je.
    Dobar si, a? Ščime se baviš?

  10. #1610
    Join Date
    May 2013
    Posts
    625
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Kako god, 50 ili 20 , to treba da im bude plan, ovaj Slavko je lud vjerovatno malo ali sve sto govori je ziva istina i svaka mu cast. Nista bez na ulicu, ali nema naroda.

    No i mi odje o protestima pricamo, pa vam su majke smetale kad su protestvovale a ne sto, ne daj Boze malo u guzvu da se ostane.
    Наравно да је жива истина, али изгледа да људи одлично живе, власт се не мијења 3 деценије. То ти је оно кад ти је врхунац професионалне каријере да радиш у локалном водоводу за 520 еура.

  11. #1611
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Najlakše je narod okriviti za svoj neuspjeh... Kad taj narod nema primjera odgovornosti svojih pulena, kad u opoziciji nema nikog ko drzavnicki razmišlja i djeluje, kad, budimo realni, isti taj narod sto glasa i jedne i druge jednako ce ukrasti, slagati, pitati za zapošljavanje rođaka, kuma... Na kraju krajeva, ni vlast ne zaslužuje bolju opoziciju niti opozicija bolju vlast..

  12. #1612
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa normalno da je narod kriv, jer je dozvolio korupciju u svakom dijelu drzave i sad je to postalo sastavni dio drustva. Normalno je postalo da se usluga trazi, kad je neko nesto sam sebi uspio da zavrsi? Normalno da ce ljudi koji su tako dosli do posla da podjebavaju ove sto krvavo rade i da negiraju probleme oko sebe, jer ih oni ne vide. Al najgore je sto se zadovoljavaju dijelom kolaca, umjesto da kao drustvo zivimo svi bolje, jer smo mogli mnogo vise od ovog, al njima je ljepse da cute i klimaju glavom za 450 e. Crnogorci veli ne ljube lance. A ne ljube ih nego ih grle.

    Poslano sa mog GT-I8262 koristeći Tapatalk
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  13. #1613
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Koliko ja vidim nije problem u vlasti nego u opoziciji i trebalo bi je ukinut. Oni znaju da je situacija u državi sve samo ne ružičasta, pokolju se izmedju sebe da raspodijele opozicione glasove i onda nastupa plandovanje do sledećih izbora.

  14. #1614
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Opozicija i narod lezibegovicki kojem je muka ista da uradi. Zamisli ti ove mentalne sklopove koji kazu mene to ne interesuje? A kako te ne interesuje jadan ne bio, na oci ti uzimaju polako dio po dio, 10 centi po 10 centi, da bi oni punili racune. A ti prosjeni sjedi u grad i pije dojc i mase vinstonom novim i vice kako je on mogao nesto u zivot, al mu nije ni sad lose jer radi a ne radi i ima 450 e. Kakav narod ovo nidje nema. Ima li neko da mu je cilj napredak, karijera? Ima li takvog u drzavi ili su svi van drzave?

    Poslano sa mog GT-I8262 koristeći Tapatalk
    Last edited by StefanPG; 29-05-18 at 15:23.
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  15. #1615
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/vijesti/radnic...o-plate-990509


    Svaki do jednog sa porodicama glasao DPS...


    Ne postoji dijagnoza za ovo

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  16. #1616
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    615
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Sto bi rekao Rambo Amadeus "Milo nije demokratskim putem dosao na vlast, pa ne moze demokratskim ni da se smijeni"

  17. #1617
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,818
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,039
    Thanked in
    1,804 Posts

    Default

    По мени потпуно очекивано.И сад бих могао да нашироко пишем анализу оба изборна циклуса, али нема потребе.По мени једина добра ствар што смо коначно почели да добијамо праву опозицију, као доминантог чиниоца у опозицији.Да ли ће да преживе, остаје да се види.
    Оно што је мој добронамјеран савјет правој опозицији у настајању је да се ману покушаја упадања по ДПС штабовима, туча и осталих радњи које подижу тензије.Свако дизање тензија не иде у прилог опозицији.

    Нешто размиљам.Какав ли ће нам Миланче изаћ из прдекане...рекао бих, послије свега овога, још луђи.Само мислим да ће сад пуцат и по Војводи и по Меду.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  18. #1618
    Join Date
    May 2013
    Posts
    625
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McS View Post
    Najlakše je narod okriviti za svoj neuspjeh... Kad taj narod nema primjera odgovornosti svojih pulena, kad u opoziciji nema nikog ko drzavnicki razmišlja i djeluje, kad, budimo realni, isti taj narod sto glasa i jedne i druge jednako ce ukrasti, slagati, pitati za zapošljavanje rođaka, kuma... Na kraju krajeva, ni vlast ne zaslužuje bolju opoziciju niti opozicija bolju vlast..
    То што би можда ти или неко сличан теби крао, не значи да би сви крали.

  19. #1619
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    532
    Thanks Thanks Given 
    73
    Thanks Thanks Received 
    57
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    http://www.vijesti.me/vijesti/radnic...o-plate-990509


    Svaki do jednog sa porodicama glasao DPS...



    Ne postoji dijagnoza za ovo

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Potvrdjujem tacnost ovoga.

    Citat iz teksta: ''Radnici su bili nezadovoljni i ponudjenim ugovorom koji se potpisuju svakih sest mjeseci'' E ovako imate isto i radnike u rudniku i dosta tih ljudi je napunilo 40 godina niti se vjencalo niti formiralo porodicu, sve zbog nesigurnosti da li ce ostati na poslu i tako su ih vukli godinama. Ne daj Boze da neka djevojka ostane trudna, ugasila je sto se radnog mjesta tice kod Brkovica. E to vam je klasican primjer sistematskog unistavanja ljudi.
    Dobar si, a? Ščime se baviš?

  20. #1620
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,979
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Koliko god mi ovdje htjeli da zivimo kao danci ili francuzi, ili mozda cak 'samo' kao slovenci, jasno je da smo ko zna koliko decenija daleko od toga.

    Vlast trku na 100m pocinje sa 70m, a opozicija od 0. U takvim uslovima pa nemoguce je dobiti. Ovi su zacementirali 180k glasova na drzavnom nivou. Skoro 50k u Pg. I ti glasovi se ne odrzavaju nicim drugim do stotinama miliona eura kredita svake godine sto se zaduzujemo.

    Dok ne zavrne slavinu MMF, svjetska banka i ekipa, obican gradjanin, da ne kazem vočić i kobila, ce glasati dps i nadati se da cemo zivjeti bolje.

    Ne znam ni ja sto se nerviram, nije da na mene direktno uticu previse, ali paradoksalno ja glasac opozicije, bih da zivim u kvalitetnijoj drzavi, od onih koji zive mnogo gore od mene i glasaju vlast.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  21. #1621
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by el_del View Post
    То што би можда ти или неко сличан теби крао, не значи да би сви крали.
    Izvukao si zaključak iz malog mozga... Baš su ti zanimljivi komentari.. trudiš se da poentiras po svaku cijenu.. zabavno je, nastavi..

  22. #1622
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,852
    Thanks Thanks Given 
    1,147
    Thanks Thanks Received 
    1,067
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Алоо, ја зато причам ај да се отцијепимо, па нек живе милогорци у милој гори и нек љубе господара а ми с друге стране да се окушамо сами па шта буде а ??? Можее?

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
    Sate sate sate

  23. #1623
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    A đe ćete? Pod Vučićem u Srbiju?

    Nema mjesta u Beograd više svi da se preselite.

    Vi Svetogorci

  24. #1624
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ne znam ni ja sto se nerviram, nije da na mene direktno uticu previse, ali paradoksalno ja glasac opozicije, bih da zivim u kvalitetnijoj drzavi, od onih koji zive mnogo gore od mene i glasaju vlast.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
    Sto je najgore, najglasniji su ovi sto sasvim okej zive, i zele samo uredjeno drustvo, i onda te spinuju momci koji laprdaju sto nista rukom nisu stvorili, to je najveci poraz koji licno dozivljavam. Ne mogu kafu u grad da popijem od strucnjaka na sve strane, izazivaju u meni mrznju prema ljudima i drustvu. I sta god da uradis sa mrznjom se gleda jer su oni navikli da rade na nacin koji je vec poznat.


    Poslano sa mog GT-I8262 koristeći Tapatalk
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  25. #1625
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,047
    Thanks Thanks Given 
    5,050
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Koliko god mi ovdje htjeli da zivimo kao danci ili francuzi, ili mozda cak 'samo' kao slovenci, jasno je da smo ko zna koliko decenija daleko od toga.

    Vlast trku na 100m pocinje sa 70m, a opozicija od 0. U takvim uslovima pa nemoguce je dobiti. Ovi su zacementirali 180k glasova na drzavnom nivou. Skoro 50k u Pg. I ti glasovi se ne odrzavaju nicim drugim do stotinama miliona eura kredita svake godine sto se zaduzujemo.


    Dok ne zavrne slavinu MMF, svjetska banka i ekipa, obican gradjanin, da ne kazem vočić i kobila, ce glasati dps i nadati se da cemo zivjeti bolje.

    Ne znam ni ja sto se nerviram, nije da na mene direktno uticu previse, ali paradoksalno ja glasac opozicije, bih da zivim u kvalitetnijoj drzavi, od onih koji zive mnogo gore od mene i glasaju vlast.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
    Dje nadje 3 nacije a na poslednje mjesto stavljash Slovence iza kojih smo mi jedno 100 godina minimum,nema se shto dalje komentarisat,ako si imao sreće živjet u Tilevo doba,znash o chemu ti pricham,ne bih dalje nishta.
    ...

Page 65 of 71 FirstFirst ... 1555616263646566676869 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Lokalni izbori 2018
    By chucknorris in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 16-12-17, 19:01
  2. Lokalni Izbori - 2014
    By chucknorris in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4614
    Last Post: 27-05-14, 07:35
  3. Lokalni izbori u Niksicu
    By dacho in forum Centralni
    Replies: 5
    Last Post: 04-10-12, 10:45
  4. lokalni izbori u NK
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 09-02-05, 12:03
  5. Kotor - lokalni izbori
    By -=H2SO4=- in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 18-12-04, 01:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •