Page 13 of 71 FirstFirst ... 3910111213141516172363 ... LastLast
Results 301 to 325 of 1752

Thread: Lokalni izbori u 12 opština - 2018

  1. #301
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Bitno je naravno, ko brani opoziciji da kupe softver i provjeravaju do mile volje.
    Upravo, ali kao što ministar neće ponuditi ostavku kad mu se utvrdi da je plagijator tako ni Bečić neće uraditi nešto slično.
    Opet dolazimo do moje priče od prije par mjeseci , koja je razlika ???

    Sent from my STF-L09 using Tapatalk
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  2. #302
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Razlika je u softveru reklo bi se

  3. #303
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,411
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Kako je ovo pogodilo Ljeksa jado moj, evo 4 saopstenje izbacili za par sati na FB povodom ovog plagijatstva, toliko prostora bojanicu nisu posvetili za cijelu kampanju...

    e pored toliko saopstenja, slika, klipova, bas niti jednom nisu rekli da rad nije plagiran i ponudili i najmanji dokaz kao kontra argument.....

    Ocigledno je da demokrate hoce dizanjem buke, vriskom i optuzivanjem da skrenu temu na podmetacine, tuzbe itd da javnost ne bi razmisljala o tome....

    Mogli su prosto da ovo rijese jednom objavom dje kazu nije plagijat, a argumenti za to su to to to i to a u vezi tvrdnji koje je iznijela NVo, i na osnovu svega pokrenucemo krivicnu prijavu... ali jok, kao sto vidimo niko ne smije ni da pomene da nije plagijat, jer cinjenice su neumoljive....
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  4. #304
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Kako nije bitno jel plagijat ili nije ???

    Sent from my STF-L09 using Tapatalk
    Ako posmatras sam cin, organizaciju oko njega i poruka koja se htjela time poslati potpuno je nebitno jel ili nije? Sustina je da se nanese politicka steta protivniku tempirana pred izbore a u nedostatku strucnjaka na tu temu koriscena je balafurdija koju su skockali u neku NVO. Tu stvarno nije bitno jel plagijat ili ne nego dokle ce se ici daleko u tom politickom blatu. Bitno je sto su prvo pustali gafove o njegovoj seksualnosti, preko internet intriga do njihovih saptaca po kafana ili kako ih svojevremeno nazva onaj iz SNP-a "odred alapaca iz NOVA-e.

    Sa akademske strane je jako bitno i gdje treba da da svoj sud Univerzitet i fakultet pred kojim je stekao to zvanje sa osvrtom ljudi iz struke i kredibilitetom jer je ovo danas je sve bilo osim ozbiljno istrazivanje i analiza i da se ne radi o lideru jedne od opozicionih partija ne bi vrijedilo ni pomena.

    Dakle, niti branim Becica, niti mi je interes, niti tvrdim da jeste ili nije vec je ovo bilo toliko jadno i bijedno i jedan jeftin pokusaj politickog poentiranja da izvodjace radova iz DF nece abolirati od toga sve da se i utvrdi da su bili u pravu.

    Ispada da je DF svojim sloganom "Mi ili On" najozbiljnije mislio i ako se pojavi neko treci onda cemo i Mi i On krenuti na vas jer smo i Mi i On ustvari dvije strane jedne tr iste medalje.

  5. #305
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,283
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    A sto cini @lucke91, kako se ne umori pisajuci ovoliko moj brate, lazna informacija o plagijatu ti je bitnija od pravih i dokazanih plagijata 50% ministara DPS-a kao i kupljenih diploma po Sarajevu i KM. Ali dobro bitno je sve posteni i iskreno da se satre u CG kako bismo postali najveci olos na svijetu i to da nam niko parirati ne moze.

  6. #306
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Kako je ovo pogodilo Ljeksa jado moj, evo 4 saopstenje izbacili za par sati na FB povodom ovog plagijatstva, toliko prostora bojanicu nisu posvetili za cijelu kampanju...

    e pored toliko saopstenja, slika, klipova, bas niti jednom nisu rekli da rad nije plagiran i ponudili i najmanji dokaz kao kontra argument.....

    Ocigledno je da demokrate hoce dizanjem buke, vriskom i optuzivanjem da skrenu temu na podmetacine, tuzbe itd da javnost ne bi razmisljala o tome....

    Mogli su prosto da ovo rijese jednom objavom dje kazu nije plagijat, a argumenti za to su to to to i to a u vezi tvrdnji koje je iznijela NVo, i na osnovu svega pokrenucemo krivicnu prijavu... ali jok, kao sto vidimo niko ne smije ni da pomene da nije plagijat, jer cinjenice su neumoljive....
    Oce , kao što je Jokic rekao čvrsto i argumentovano ne nisam imao srpsko državljanstvo u vrijeme izbora.

    Sent from my STF-L09 using Tapatalk
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  7. #307
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Ogdje po meni potpuno nebitno jel plagijat ili ne jer je rijec o tajmingu
    Šta god se ikad objavi o Aleksi Bečiću ili nekom drugom lideru stranke, to mora da ima političke tonove i motive. Koji su motivi, to se vidi po tome đe se i kako objavljuje (da li na naslovnoj "Vijesti" uz žutu traku "vanredna vijest", ili kao neka fusnota koja ne vidi naslovne), kako je upakovano, koji je tajming itd... Nema politički neutralne vijesti o šefu CG političke partije.

    Tebi nije bitno je li plagijat, jer si ušančen u političkom smislu, dakle da je Aleksa platio svaki ispit i prepisao diplomski i magistarski od A do Š, vjerovatno ti je manje zlo od DPS ili DF. Legitimno. Ti se kačiš na činjenicu da je to napad na Bečića, što ova objava i jeste.

    Isto tako, neka afera nekog iz vrhuške DPS ne utiče na ušančenog glasača DPS. Taj će da skreće pažnju da je to djelo nekog kupljenog i plaćenog novinara Vijesti, što često i jeste slučaj...

    Međutim, ovakve stvari nisu namjenjene ušančenim, već neodlučnim, a naročito onima koji povremeno, neredovno izlaze na izbore, i koji se lako razočaraju "neću ga ni glasat nikoga, svi su ovakvi i onakvi. Pi".

    Niko ne bi iznio javno ovakvu informaciju, a da tu nema neke istine. A pogotovo je taj rad dobra meta, jer je sam Bečić to napravio - na razglasu ga najavljuju "Magistaaaaar Aleksa Beeečiiićć", prije no izađe na neku govornicu, na svakom plakatu stoji Mr. ispred imena, a ispod slike sa blagorodnim pogledom. Ako bude da jeste plagirao rad, onda ta činjenica pogađa u centar, ima da naslika jednu dosta lošu sliku o Bečiću. Ne samo da je magistrirao bez ikakvog stvarnog interesovanja za nauku (to je i do sad bilo jasno, bitno mu je bilo ovo Mr. da ga uzdigne kod običnog čovjeka...on je magistrirao kad je već duboko ušao u politiku, a svi znamo kakvi su to naučni radovi), već je to uradio služeći se prevarom. U svakom slučaju, ovo će biti veliki klip u točkove Bečićeve ambicije da ga građani vide onako kako bi on htio. Ako ne i što više...

  8. #308
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,411
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    A sto cini @lucke91, kako se ne umori pisajuci ovoliko moj brate, lazna informacija o plagijatu ti je bitnija od pravih i dokazanih plagijata 50% ministara DPS-a kao i kupljenih diploma po Sarajevu i KM. Ali dobro bitno je sve posteni i iskreno da se satre u CG kako bismo postali najveci olos na svijetu i to da nam niko parirati ne moze.
    a znaci lazna je informacija jelde.... e pa dobro kad ti velis, sad svi evo vjerujemo da je lazna..... to sto je covjek objavio 50 strana teksta sa tacnim citiranjem knjiga za svaki pojedinacni list odakle je radio copy-paste, to necemo da vjerujemo, nego cemo tebi.. e show programa, manijaka ovih sta je ovo.....

    Navedi jednu mimo Vlahovicke za koju sam ja prvi rekao da treba da je treba smijeniti ako se to dokaze..... Onog babovica ne racunam, nije pokrivao ni jednu funkciju bitnu da ja znam.... koji su to 50% ministara dokazani plagijatori navedi i dokazi linkovima tekstova sa portala makar... ili u suprotonom si LAZOV i lazes, prosto

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Oce , kao što je Jokic rekao čvrsto i argumentovano ne nisam imao srpsko državljanstvo u vrijeme izbora.

    Sent from my STF-L09 using Tapatalk
    On je (Jokic) makar imao toliko obraza i posle te izjave ucutao se i propao u crnu zemlju, a ovi se jado moj uzjogunili, prave buku, optuzuju svakog, a izbjegavaju konkretno pitanje, jesi l iti brate ili nisi plagirao rad i mozes li to da dokazes..... ali evo vele ljudi nije bitno sto jeste plagijat jer je sve to politicki motivisano.... eee kakvo je ovo nervno odjeljenje kukala ti majka
    Last edited by lucke91; 20-04-18 at 19:23.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  9. #309
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Kako je ovo pogodilo Ljeksa jado moj, evo 4 saopstenje izbacili za par sati na FB povodom ovog plagijatstva, toliko prostora bojanicu nisu posvetili za cijelu kampanju...

    e pored toliko saopstenja, slika, klipova, bas niti jednom nisu rekli da rad nije plagiran i ponudili i najmanji dokaz kao kontra argument.....

    Ocigledno je da demokrate hoce dizanjem buke, vriskom i optuzivanjem da skrenu temu na podmetacine, tuzbe itd da javnost ne bi razmisljala o tome....

    Mogli su prosto da ovo rijese jednom objavom dje kazu nije plagijat, a argumenti za to su to to to i to a u vezi tvrdnji koje je iznijela NVo, i na osnovu svega pokrenucemo krivicnu prijavu... ali jok, kao sto vidimo niko ne smije ni da pomene da nije plagijat, jer cinjenice su neumoljive....
    Eto se vidi da si akademski građanin. Dokazivanje rada od 100+ strana da nije plagijat argumentima "ovo je ovo" i "ono je ono"?!

    Za utvrđivanje plagijata je potrebno da se sastavi komisija, iščita rad, izvrši kontrola, a to traje, mnogo mnogo duže od lokalnih izbora. Postoji određeni dozvoljeni procenat korišćenja izvora i preuzimanja postojećih naučnih tekstova koji se tiču tematike naučnog rada (bilo diplomskog ili magistarskog), jer prosto je nemoguće bilo koju temu obraditi na način da ona već nije i previše eksploatisana. Ali sve je to dozvoljeno uz uredno navođenje izvora odakle je tekst/dio rada preuzet i ko je autor.

    Ne postoji jednostavno utvrđivanje plagijata, zato je i odabrano za blaćenje pred izbore.

    P. S. Ludo me interesuje ima li ova NVO Đukanović mooda da provuče Milov diplomski kroz taj softver? Mislim da bi softver krepao, samobagovao bi se.
    Last edited by Stewie; 20-04-18 at 19:23.

  10. #310
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Mislim da je neprimjereno da se analizom jednog magistarskog rada bavi student osnovnih studija koji nije ni blizu završetka studija, i koji nije napisao ni diplomski, a kamoli naučni rad. A da ima elemenata plagiranja, vjerovatno ima - uostalom, prije dvije godine su iznesene tvrdnje da je prepisivanja bilo i u doktoratu dekana Pravnog fakulteta.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  11. #311
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,710
    Thanks Thanks Given 
    1,256
    Thanks Thanks Received 
    883
    Thanked in
    577 Posts

    Default Lokalni izbori u 12 opština - 2018

    Evo je opet ona prica “plagiraju oni ali plagiraju i ovi iz vlasti”. U cemu je razlika sto bi rekao lepetenac?

    SVI su isti i od sad cu da gledam nedje da se uhljebim, ne interesuje me u koju stranku, samo da imam koristi


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  12. #312
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Razmontirali su ovoga maloga Djukanovica, evo masu objava dje je svasta zborio protiv Demokrata. No je pustio spicu za ove neodlucne, sto je I bio valjda neki cilj. Ali ja sam mislio da sad I jece bit neka reakcija ovako brzo jer je ovo malo I sokantno ali se vidi da Becic dobro radi, vidite odmah ovoga maloga raskrinkase. A nagledacemo se svega u ovu kampanju.

  13. #313
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Ako bi sve diplomske radove u CG provukli kroz softver za utvrdjivanje plagijata, ne bi ostalo diplomaca u CG dovoljno da se napuni školska učionica, a ne amfiteatar.

    Zato to niko neće ni da uradi. A tek od kad wikipedia i google postoji... Ne vjerujem da jedan postoji.

  14. #314
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Evo je opet ona prica “plagiraju oni ali plagiraju i ovi iz vlasti”. U cemu je razlika sto bi rekao lepetenac?

    SVI su isti i od sad cu da gledam nedje da se uhljebim, ne interesuje me u koju stranku, samo da imam koristi


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Razlika je. Niko ne smije prnut Milu da je plagirao svoj rad, a iskreno, ne vjerujem ni da ga je on pisao. Al smiju to koristiti da zakopaju Bečića. To je ta razlika.

    Ja sam bio neodučan, al ovo mi tek sad tjera inat i kapric da glasam Demokrate+URA. Svi su oni gov*a, al su DPSovci def veća.

  15. #315
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,710
    Thanks Thanks Given 
    1,256
    Thanks Thanks Received 
    883
    Thanked in
    577 Posts

    Default

    Posle ovoga mnogi radovi ce se pregledat
    A ovi velji oppzicionari bi jedva cekali da to nadju Milu ako je uopste isplagirao, ali to za njega ne bi ni bilo iznenadjenje jer je fakultet zavrsio sa sesticom. Tako sam makar cuo, ne znam je li tacno


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  16. #316
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,627
    Thanked in
    2,280 Posts

    Default

    To sto vi bolonjci spinujete sto je Gazda sa 6icom diplomira, a ta njegova 6ica po starom sistemu je bolja no vase 9ke po bolonji.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  17. #317
    Join Date
    May 2013
    Posts
    625
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Posle ovoga mnogi radovi ce se pregledat
    A ovi velji oppzicionari bi jedva cekali da to nadju Milu ako je uopste isplagirao, ali to za njega ne bi ni bilo iznenadjenje jer je fakultet zavrsio sa sesticom. Tako sam makar cuo, ne znam je li tacno


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Погрешно си чуо, имао је све 10-ке. :lolblue::lolblue::lolblue:

  18. #318
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by el_del View Post
    Погрешно си чуо, имао је све 10-ке. :lolblue::lolblue::lolblue:

    Obojica ste u pravu. Kad je zavrsio imao je sesticu, a sad kad provjeris u arhivi ima sve desetke.

  19. #319
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Koliko ja znam po starom sistemu na vecini fakulteta nije bilo diplomskog rada, samo ispiti.

    Ja moram prokomentarisati ovo. Nevjerovatno me nerviralo ono magistar Aleksa Becic.

    Kad ce rezultati za ostale? Ima ko info? Zivo me interesuje Sehovic. Imam neki predosjecaj. Mada i Hrapovic...

    Sent from my SM-J530F using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  20. #320
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    ...

    Kad ce rezultati za ostale? Ima ko info? Zivo me interesuje Sehovic. Imam neki predosjecaj. Mada i Hrapovic...
    Ovi tvrde da su svi ostali ok sem Becica.

  21. #321
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,943
    Thanks Thanks Given 
    511
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    658 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    Koliko ja znam po starom sistemu na vecini fakulteta nije bilo diplomskog rada, samo ispiti.

    Ja moram prokomentarisati ovo. Nevjerovatno me nerviralo ono magistar Aleksa Becic.

    Kad ce rezultati za ostale? Ima ko info? Zivo me interesuje Sehovic. Imam neki predosjecaj. Mada i Hrapovic...

    Sent from my SM-J530F using Tapatalk
    Previse je lukav Sehovic da dozvoli sebi takav kiks.

  22. #322
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Ovaj mali Djukanovic je studirao sa mojim bratom na ETF, kasnije se prebacio na ekonomiju...
    Bistar decko, igrao je (i dobijao) sah zatvorenih ociju, ali nesto nije htio da uci...
    Uglavnom, tada je bio teski opozicionar... crnogorac, ali opozicija...
    No sto znam, prebaci se na ekonomiju, ko zna kakvi su mu sad stavovi.
    Ali ako su ostali oko njega iz DFa kao sto napisa neko, mozda sve ovo nije dpsovo maslo

  23. #323
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Previse je lukav Sehovic da dozvoli sebi takav kiks.
    Nije ni Aljeksa naivan, nesto ne mogu da vjerujem da bi se tako prosuo...
    Nije mi jasno-44 strane je prepisao (sto samo po sebi nije plagijat), ili te 44 strane nije citirao kako treba

  24. #324
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,958
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    79 Posts

    Default

    Koliko god mi Sehovic bio nesimpatican, cuo sam za njega da je bio jedan od najjacih studenata na generaciji i da je bas ono inteligentan momak. Tesko da je on tako nesto napravio. A nije da ne bih volio :-)


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #325
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Pa ja tek sad citam na fb, Demokrate direktno i optuzuju DF...
    Koliko sam srecan sto sam glasac DPSa, zamisli da sam opozicija, pa da sad vagam kome da dam glas...
    A kako li je tek ovim starim liberalima po forumu, koga oni da zaokruze, na kakve li su tek oni muke...

    I poslije Milo kao ne valja...
    Kako odradi sve ovo, skolski.
    No me nesto strah, ovo je prvi put da se na forum iz petnih zila ne potencira pad depeesa...
    Koliko su bile uspjesne vase prognoze, mozda taman i pane
    Last edited by karamazov; 20-04-18 at 22:53.

Page 13 of 71 FirstFirst ... 3910111213141516172363 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Lokalni izbori 2018
    By chucknorris in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 16-12-17, 19:01
  2. Lokalni Izbori - 2014
    By chucknorris in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4614
    Last Post: 27-05-14, 07:35
  3. Lokalni izbori u Niksicu
    By dacho in forum Centralni
    Replies: 5
    Last Post: 04-10-12, 10:45
  4. lokalni izbori u NK
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 09-02-05, 12:03
  5. Kotor - lokalni izbori
    By -=H2SO4=- in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 18-12-04, 01:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •