Page 3 of 9 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 51 to 75 of 212

Thread: Svadba

  1. #51
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Olosh View Post
    Ne bih da kvarim temu, ali kad se budem zenio, ako se budem zenio... Kum i kuma kod mene doma, platicu one fukare te vjencavaju da mi dodju doma i zdrao.
    Popjanit se iz 3,4 noci sa drugovima i bracom i sestrama i ceraj bre. Kakve svadbe i cuda.
    Ako se njeni ne slazu ne interesuje me, neka naprave njoj zensku svadbu ka sto se pravilo, no je sad moderno zajednicke da se prave.
    A mozda je i dovedem doma samo bez ikakvih ceremonija. Ako se ni ona ne slaze onda neka $edi doma s njima.
    Da zovem ja rodjake nekakve govnjene sto ih vidim samo po sahrana i svadaba, a ne, nema trika. Ili da platim nekog degena 1 000 i kusur eura da me slika.
    Mrs... Ima bi jos sto napisat no se pometoh.
    a dje,najjace je kuci

  2. #52
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,719
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Moraš napraviti neki ručak za rodbinu i prijatelje (ne mora na dan vjenčanja, meni nije bio) jer u protivnom... bar godinu dana nema slobodnog vikenda od te rodbine i prijatelja koji dolaze na čestitku.

    Sent from my Motorola 8400

  3. #53
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,622
    Thanks Thanks Given 
    10,576
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Uzimate li "chekere" (ljude od povjerenja koji će kontrolisati šank ukoliko je kratko piće Vaše) ili uzimate full ponudu (no i tada su neki spremni da muljaju)?
    Nudi li ko opciju da se dobije popust a plati što se popije? Pitam zato što ja,žena i dvoje adolescenata kad nas pozovu na svadbu popijemo (5-6 kratkih pića ili bocu vina,bocu kisele i 10tak sokova) a koštamo mladence...pa...od 100-140€ nas četvoro.

    Sent from my room

  4. #54
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,834
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    A hrana?


    Btw, ja sam čekera uzimao, 50e im je tarifa e sad pitanje je koliko je bio "od povjerenja" no aj sad...

    Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  5. #55
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Moraš napraviti neki ručak za rodbinu i prijatelje (ne mora na dan vjenčanja, meni nije bio) jer u protivnom... bar godinu dana nema slobodnog vikenda od te rodbine i prijatelja koji dolaze na čestitku.

    Sent from my Motorola 8400
    Blago Vama s tolikom rodbinom i prijateljima, nama je tacno 4oro ljudi doslo pored sve te velike 'rodbine' i 'prijatelja'

  6. #56
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Blago Vama s tolikom rodbinom i prijateljima, nama je tacno 4oro ljudi doslo pored sve te velike 'rodbine' i 'prijatelja'
    Vjerovatno ne živite u grad đe vam je većina rodbine...

    Kod mlade se po običaju dolazi na čestitku i poslije vjeridbe, iako će isti ti gosti ići i na vjenčanje...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  7. #57
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko izadje pice za 30ak ljudi onda???

  8. #58
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Ispod 10e po osobi...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  9. #59
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,622
    Thanks Thanks Given 
    10,576
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    A hrana?


    Btw, ja sam čekera uzimao, 50e im je tarifa e sad pitanje je koliko je bio "od povjerenja" no aj sad...

    Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
    Dobro,hrana se podrazumijeva i znam treba da zarade restorani,ali naplatiti 25-35€ po stolici meni(popijem 4-5 čaša alkohola),djetetu od 13-14g i ženama(većini bar),mnogo je.Zbog toga i pitam za čekere.Meni su kumovi isto plaćali 40-50€ tu uslugu i donose svoje kkratko piće.Vele,ljeto je,neće proć puno kratkog i pogodiše da su duga pića restorana a kratka njihova.Septembar je bio,vrućina,250 ljudi,prošlo 20-30 boca žestine(600-700€ u diskont) a razlika u paketu mu bila 5-6€ po osobi.Znači,ladno je prištedio 600-700€.Veli:"Raetne bile ovome momku 50€ dnevnice"

    Sent from my room

  10. #60
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Hotel Podgorica, evo vam iz prve ruke, meni za 40 osoba 15 eura po osobi švedsi sto, septembar, ručak na terasi, vrućina je bila, od 14-19h 40 ljudi je popilo 600 eura...eto tako tako je ispalo po računu...samo je torta i loza bila nasa sve ostalo njihovo
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #61
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    skoro sam imala jednu svadbu u Gosovic, to se vjerovatno bira sto ce se postavit na sto, tek na taj tanjir bjese mesine za dva pelagonca i da pretekne. koje su to bacene pare po glavi gosta bile, a pice se nije moglo nadospjet, islo se dva puta u diskont po jos.
    dva i dva su tri

  12. #62
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    174
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Olosh View Post
    Ne bih da kvarim temu, ali kad se budem zenio, ako se budem zenio... Kum i kuma kod mene doma, platicu one fukare te vjencavaju da mi dodju doma i zdrao.
    Popjanit se iz 3,4 noci sa drugovima i bracom i sestrama i ceraj bre. Kakve svadbe i cuda.
    Ako se njeni ne slazu ne interesuje me, neka naprave njoj zensku svadbu ka sto se pravilo, no je sad moderno zajednicke da se prave.
    A mozda je i dovedem doma samo bez ikakvih ceremonija. Ako se ni ona ne slaze onda neka $edi doma s njima.
    Da zovem ja rodjake nekakve govnjene sto ih vidim samo po sahrana i svadaba, a ne, nema trika. Ili da platim nekog degena 1 000 i kusur eura da me slika.
    Mrs... Ima bi jos sto napisat no se pometoh.
    Zdravo bio za ovaj smijeh i fala ti.

    A ima i istine

  13. #63
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    174
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A ja taman mislio da se zenim...sad me isprepadaste i opteretiste
    Te ne valja nijedan restoran u Pg, te kradu na kratka pica, pa i na rodbinu drugacije gledam...
    Lol

  14. #64
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,622
    Thanks Thanks Given 
    10,576
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Tačno treba promijeniti običaj:
    Svako ko donese zdravicu na svadbu neka pije to što je donio i kraj.Dogovoriš sa restoranom hranu ...i vode...česmovače.
    PS Bez za.bancije ako je stari običaj da se s' flašom dolazilo na veselje...treba nekog starog upitati od kud taj običaj?

    Sent from my room

  15. #65
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    436
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Svadba je cisti minus.Dosta novca a prije svega dosta nervoze.Svi su uvezani - restoran, muzika, poslasticara i fotograf.
    Svaticete to ali kasno, kao sto sam i ja shvatio.
    Dogovoris jedan meni sa restoranom, oni zadnja dva dana mijenjaju.
    Muyika oce da se dodvori restoranu da bi ih preporucivao.
    Kamerman na cd-u snima i po minut-dva restoran vani, prilaze i parkinge...zasto?pa zato sto uzimaju proviziju od gazde restorana za reklamu
    Poslasticare u PG imaju smijesne cijene i svi pokusavaju da uvale lazne torte od stiropora...ciganisanje

  16. #66
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    To ako vjeruješ na riječ vlasniku restorana/salona za sve...

    Nije teško provjeriti koji je dobar bend, pjevač, pjevačica, fotograf... Đe su dobre torte i dekoracije... Al treba odvojiti vremena...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  17. #67
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gitarista View Post
    Svadba je cisti minus.Dosta novca a prije svega dosta nervoze.Svi su uvezani - restoran, muzika, poslasticara i fotograf.
    Svaticete to ali kasno, kao sto sam i ja shvatio.
    Dogovoris jedan meni sa restoranom, oni zadnja dva dana mijenjaju.
    Muyika oce da se dodvori restoranu da bi ih preporucivao.
    Kamerman na cd-u snima i po minut-dva restoran vani, prilaze i parkinge...zasto?pa zato sto uzimaju proviziju od gazde restorana za reklamu
    Poslasticare u PG imaju smijesne cijene i svi pokusavaju da uvale lazne torte od stiropora...ciganisanje
    Uhhh BOG te vidio,kad si sve ovo skonta...mislim odmah toga dana ili ...?
    ...

  18. #68
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    436
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Nisam istoga dana vec kasnije..-U sustini na svadbi ne prodje ni hrane ni pica, ama nista..nas narod je po prirodi stidan kad su takve manifestacije, a kad ubacis vjencanje u restoranu, fotografisanje, zdravice, tortu, ples...niti ko sta jede ni pije.To odgovara vlasniku restorana i taman kad se ljudi opuste posle 18h on kaze muzici sad sporije pjesme i fajront.
    Obisao sam sve Podgoricke restorane i znam sta pricam, 2 puta mi je mijenjao jelovnik i to 2 dana prije svadbe...
    Seljacka posla, jer ljudi koji drze te restorane su turbo seljaci, koji samo gledaju da zavrnu.

    Meni je sve ispalo ok, al dosta je bilo natezanja i brige da se sve to organizuje.

  19. #69
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,834
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Ja ne znam kakve si prčvare to obilazio, čuš gazda se miješa u muziku, laganiji veli tempo posle 18h haha...

    Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  20. #70
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    E ako znam chasti mi,em treba da se ozenish em da pratish ko ce te okalapit taj dan,uh kutara brate mili
    ...

  21. #71
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Ja ne znam kakve si prčvare to obilazio, čuš gazda se miješa u muziku, laganiji veli tempo posle 18h haha...

    Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
    Eo i ja se čudim... Kakve veze ima gazda sa muzikom i tempom...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  22. #72
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gitarista View Post
    Nisam istoga dana vec kasnije..-U sustini na svadbi ne prodje ni hrane ni pica, ama nista..nas narod je po prirodi stidan kad su takve manifestacije, a kad ubacis vjencanje u restoranu, fotografisanje, zdravice, tortu, ples...niti ko sta jede ni pije.To odgovara vlasniku restorana i taman kad se ljudi opuste posle 18h on kaze muzici sad sporije pjesme i fajront.
    Obisao sam sve Podgoricke restorane i znam sta pricam, 2 puta mi je mijenjao jelovnik i to 2 dana prije svadbe...
    Seljacka posla, jer ljudi koji drze te restorane su turbo seljaci, koji samo gledaju da zavrnu.

    Meni je sve ispalo ok, al dosta je bilo natezanja i brige da se sve to organizuje.
    Ja nisam primijetio da je nas narod stidanna svadbama. Desi se neko da je stidan, 45% jedu umjereno, 25% iju i piju malo vise i 25% se raznose od alkohola i hrane, 3% ceraju po doktora jer im.je skocio pritisak od riljanja slanoga i masnoga ili im.je cir proradio, ili su se onesvijestili od boce. Ostatak su ovi stidni
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  23. #73
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Ja ne znam kakve si prčvare to obilazio, čuš gazda se miješa u muziku, laganiji veli tempo posle 18h haha...

    Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Eo i ja se čudim... Kakve veze ima gazda sa muzikom i tempom...

    Sent from Tapatalk
    njesu prčvare, nego naši restorani koji su "najprometniji" kad su svadbe u pitanju....nameću muziku, jer njima muzika da "popust" a oni razliku u dzep stavljaju da bi ta muzika koja im daje popust svirala svake neđelje...ozvučenje duplo naplaćuju, jer instaliraju svoje kojim ucjenjuju muziku da mora da svira na njega, ako neće onda muzika donosi svoje ali njima plati i to koje ne koristi u protivnom ne može da svira u tom lokalu....to rezultir većom cijenom za mladence a ovi novi koji se te kale se potkrpe iz "bakšiša" ,isto tako, ako je svadba dogovorena od 2 do 8 nerijetko "stručnjaci" koji obitavaju na potezu ka Zlatici i tuda neđe, kroje kad ćeš brzu kad ćeš sporiju kad da malo spuštiš i napraviš pauzu jer po defaultu nakon torte većina gostiju se pokupi...... to nerijeto opet po defaultu povuče i neke goste koji nijesu mislili da idu, "ajmo, vidi, svi odoše"...Lažu ljude da su neki fotografi zauzeti i muzičar da bi uvalili svoje...ili lažu za cijenu, kažu mladencima, "možeš ti da zoves i ovog pjevača ali on ti je preskup a vjeruj mi ništa bolju atmosferu neće napraviti od ovih" ili "nemaš ih što zvat zauzeti su oni za 25. slučajno znam"...sve u svemu MAFIJA braćo :*
    Što opet ne znači da ti neće svadba biti vrh!
    Imaš slučajeve da se ljudi oduševe i budu prezadovoljni nečim što nijesu htjeli ali im se nametnulo, a opet bude da nešto traže i plate dobro pa budu nezadovoljni i ogorčeni

    Ima neki bend iz SRB koji dolazi i uzima 2000 eura za svadbu, plus ti ako im ponudiš tri, ladno otkače ove za 2000 i dođu kod tebe...e oni su recimo na jednoj svadbi LOM napravili, prepricavalo se kako su dobri, a drugi put su zamalo dobili po prknu...zavisi od milion faktora a i od ukusa gotiju i mladenaca

    Zaboravih da dodam, da neke gospoŽe koje se bave dekoracijom, ako imaju dogovor sa gazdom pa slučajno mladenci imaju nekoga svoga koji dekoriše, nekoga drugoga, onda ova prva sačekuje i prijeti, par puta je bilo i batina...ali ti mladiču koji se ženiš nemaš potrebe da znaš te stvari jer ti si dobio ono što ti se nametnulo, iako nijesi svjestan da ti je nametnuto, ili ono na čemu si insistirao a bitke muzičara ili fotografa ili cvjećara ti ne biješ ti samo plati na kraju koliko ti se reklo
    Ovo znam jer mi je brat bio u Italiju
    Last edited by zvoncica; 05-02-19 at 23:36.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  24. #74
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    njesu prčvare, nego naši restorani koji su "najprometniji" kad su svadbe u pitanju....nameću muziku, jer njima muzika da "popust" a oni razliku u dzep stavljaju da bi ta muzika koja im daje popust svirala svake neđelje...ozvučenje duplo naplaćuju, jer instaliraju svoje kojim ucjenjuju muziku da mora da svira na njega, ako neće onda muzika donosi svoje ali njima plati i to koje ne koristi u protivnom ne može da svira u tom lokalu....to rezultir većom cijenom za mladence a ovi novi koji se te kale se potkrpe iz "bakšiša" ,isto tako, ako je svadba dogovorena od 2 do 8 nerijetko "stručnjaci" koji obitavaju na potezu ka Zlatici i tuda neđe, kroje kad ćeš brzu kad ćeš sporiju kad da malo spuštiš i napraviš pauzu jer po defaultu nakon torte većina gostiju se pokupi...... to nerijeto opet po defaultu povuče i neke goste koji nijesu mislili da idu, "ajmo, vidi, svi odoše"...Lažu ljude da su neki fotografi zauzeti i muzičar da bi uvalili svoje...ili lažu za cijenu, kažu mladencima, "možeš ti da zoves i ovog pjevača ali on ti je preskup a vjeruj mi ništa bolju atmosferu neće napraviti od ovih" ili "nemaš ih što zvat zauzeti su oni za 25. slučajno znam"...sve u svemu MAFIJA braćo :*
    Što opet ne znači da ti neće svadba biti vrh!
    Imaš slučajeve da se ljudi oduševe i budu prezadovoljni nečim što nijesu htjeli ali im se nametnulo, a opet bude da nešto traže i plate dobro pa budu nezadovoljni i ogorčeni

    Ima neki bend iz SRB koji dolazi i uzima 2000 eura za svadbu, plus ti ako im ponudiš tri, ladno otkače ove za 2000 i dođu kod tebe...e oni su recimo na jednoj svadbi LOM napravili, prepricavalo se kako su dobri, a drugi put su zamalo dobili po prknu...zavisi od milion faktora a i od ukusa gotiju i mladenaca

    Zaboravih da dodam, da neke gospoŽe koje se bave dekoracijom, ako imaju dogovor sa gazdom pa slučajno mladenci imaju nekoga svoga koji dekoriše, nekoga drugoga, onda ova prva sačekuje i prijeti, par puta je bilo i batina...ali ti mladiču koji se ženiš nemaš potrebe da znaš te stvari jer ti si dobio ono što ti se nametnulo, iako nijesi svjestan da ti je nametnuto, ili ono na čemu si insistirao a bitke muzičara ili fotografa ili cvjećara ti ne biješ ti samo plati na kraju koliko ti se reklo
    Ovo znam jer mi je brat bio u Italiju
    Neka si nam rekla...

    E ne znam, ja bih toga "gazdu" lokala odma pozdravio, pa da je "najelitniji" u PeGe... Ucjene ne podnosim, pa da je za najmanju sitnicu...

    Najbitnije je na vrijeme krenuti u organizaciju, da može čoek sve sam ispitati, provjeriti i ocijeniti...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  25. #75
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Neka si nam rekla...

    E ne znam, ja bih toga "gazdu" lokala odma pozdravio, pa da je "najelitniji" u PeGe... Ucjene ne podnosim, pa da je za najmanju sitnicu...

    Najbitnije je na vrijeme krenuti u organizaciju, da može čoek sve sam ispitati, provjeriti i ocijeniti...

    Sent from Tapatalk
    naravno...slažem se...kod takvog gazde "neki" mogu da rade jedino ako neka "mafija" nešto pravi pa te neke angažuju pa ne smijej azda da progovori...inače mnoga vrata su mnogima zatvorena, to da znaš, jer ne pristaju na ucjene
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

Page 3 of 9 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Svadba sa pratiljom ili solo?
    By makach in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 27
    Last Post: 09-06-14, 20:03
  2. Crnogorska svadba
    By THE_BOSS in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 44
    Last Post: 31-12-10, 01:36
  3. Krvava svadba !
    By G R A D in forum Sve i svašta
    Replies: 9
    Last Post: 22-06-05, 09:18
  4. Svadba u Banatu!
    By WhiTeTiGeRrrGrL in forum #montecafe
    Replies: 0
    Last Post: 16-12-04, 07:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •