Page 2 of 8 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 188

Thread: Legalizacija objekata kod nas

  1. #26
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,032
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Neplodno zemljiste, zamisli koliko godina taj nije plaćao porez. Kad nama kući za kuću i 12000 kvadrata svakakve zemlje godisnje dođe oko 50e(možda i manje)

  2. #27
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,647
    Thanks Thanks Given 
    2,664
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    Ovo nije porez ovo je legalizacija bespravno podignutih objekata...porez ce doci kasnije kad se kroz placanje lagalizacije objekti dovedu namjeni . . Nije ovo samo na placevima vec i stambene zgrade takodje, koknretno mojza zgrada je legalna do 4 sprata, 5 sprat i stanovi na petome imaju teret u listu "G"(nema dozvolu)i oni ce morati da predaju zahtijeve urbanizmu.
    1.list nepokretnosti
    2.zahtijev za legalizaciju dijela objekta
    3.elaborat od neke geodetske agencije kancelarije itd
    Sve ovo je u startu osudjeno na propast jer niko nece dati ovolike pare za legalizaciju a oni da ruse (drzava)srusise sebe automatski

    Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  3. #28
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,679
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Većinu je to zemljište zapalo džabe pa neka plaćaju, drugi bili blesavi pa kupovali zemlju, plaćali takse itd.
    ova gore cijena je za one koji su gradili na svojoj zemlji. A oni koji su gradili na državnoj plaćaju isto to + otkup zemljišta

    Mada gledao sam mapu sa tim zonama, recimo Doljani i Vranići su otprilike na istoj udaljenosti od centra, Vranići su u 4. zoni i plaćaju 63e po kvadratu a Doljani su u 6. zoni i ne plaćaju ništa
    Last edited by chucknorris; 11-03-18 at 23:02.
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  4. #29
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,679
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  5. #30
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,032
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    ova gore cijena je za one koji su gradili na svojoj zemlji. A oni koji su gradili na državnoj plaćaju isto to + otkup zemljišta

    Mada gledao sam mapu sa tim zonama, recimo Doljani i Vranići su otprilike na istoj udaljenosti od centra, Vranići su u 4. zoni i plaćaju 63e po kvadratu a Doljani su u 6. zoni i ne plaćaju ništa
    Sustina je ista, plac se samo 2.5% vise za nelegalnu gradnju, u odnosu na ono sto je uobicajeno. Nego su svi navikli da ne placaju porez, struju, vodu, komunalije pa opsta kuknjava. Uostalom, ne mora odjednom, moze i na rate. Ko je sve legalno radio ne vjerujem e je imao tu soluciju, nego odma kes

  6. #31
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,444
    Thanks Thanks Given 
    5,237
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Dje si ti vidio da doljani ne placaju nista kad je i u doljane 63e

    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

  7. #32
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,389
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    ova gore cijena je za one koji su gradili na svojoj zemlji. A oni koji su gradili na državnoj plaćaju isto to + otkup zemljišta

    Mada gledao sam mapu sa tim zonama, recimo Doljani i Vranići su otprilike na istoj udaljenosti od centra, Vranići su u 4. zoni i plaćaju 63e po kvadratu a Doljani su u 6. zoni i ne plaćaju ništa
    Prijatelju doljani i burum sve do skoro Ubli i Kuca ti je 4 i 5 zona i placa se.... ova mapa koja je postavljena par postova iznad je prosirena, ova je iz 2013-te...

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Sustina je ista, plac se samo 2.5% vise za nelegalnu gradnju, u odnosu na ono sto je uobicajeno. Nego su svi navikli da ne placaju porez, struju, vodu, komunalije pa opsta kuknjava. Uostalom, ne mora odjednom, moze i na rate. Ko je sve legalno radio ne vjerujem e je imao tu soluciju, nego odma kes
    Prijatelju ja kada sam pravio kucu i cijelo moje naselje skoro, nije za nasu ulicu postojao detaljni urbanisticki plan i placevi nisu bili urbanizovani i nije se mogla dobiti dozvola za gradnju... znali smo da pripadamo IV zoni, ali dozvole nisu dali.....
    I svi smo mi na nasoj ulici na svojim placevima pravili kuce i komunalno ih sami opremili prije 15 godina, a samo u mojoj ulici ima sigurno izmedju 150-200 kuća bez dozvole jer fizicki nismo mogli dobiti dozvolu pare ti nisu mogle pomoci....a jedna smo od manjih ulica u PG... da stvar bude jos gora, ni dan danas za moju ulicu ne postoji detaljni plan i ne moze da se dobije gradjevinska dozvola a zivimo na 2km od centra u Maslinama..... a kad sam to pitao, pa kao legalizovacemo ti je tako sto cemo postojece stanje da unesemo u detaljni plan, a reko pa sto niste to uradili evo 15 godina, kaze nije to lako, a kad cete da uradite, veli brat a sta znam ide tender bla bla racunaj za koju godinu.... fala vi reko necu da legalizujem.,.,...

    i jos jednu stvar koju iskusno precutkuju da kazu, placanje na rate ti ne daje drzava nego moras da podneses zahtjev u banku! ako nemas za stalno posao ili nisi kreditno sposoban ili vec imas kredit, ti ne mozes legalizovati kucu jer ti banka nece dati kredit.... smijurija ljudi..... ja garantujem da 90% ljudi kojima su kuce nelegalne ne moze dobbiti na kredit u banku tolike pare da legalizuju objekat.....
    ima slucajeva dosta dje kuca zbog starosti po procjeni ovlastenog procenitelja vrijedi manje nego sto treba da se plati za legalizaciju, tako da ne moze ni hipoteka da se stavi na kucu nego mora na nesto dodatno...

    i sad oni ocekuju da mi dajemo 20-30 hiljada eura da legalizujemo kuce koje vrijede malo vise od toga i stare su 15 godina? vazi kako da ne.... Porez nije problem da se placa, i treba da se placa, ali da se legalizuju kuce pod ovim uslovima, trika nema....
    a bas da vidimo na koji ce nacin da startuju preko izvrsitelja 95 000 ljudi, pa posle da ruse te kuce kao..... nista od toga nema ljudi..... ovaj zakon ce ili da se produzi opet ili ce da ide na izmjene.....

    Zakon mora da bude sistemski uradjen da se 100 000 objekata uvede u sistem pa makar se legalizvovalo za 1 euro, ali posle godisnje mogu uzimati 6 - 8 miliona eura poreza od tih objekata.....
    Srbija je to rijesila kao sto sam vec rekao za 3 do 5 hiljada eura po objektu fiksno u zavisnosti od kvadrature, ali posle dobili pola miliona objekata u sistemu od kojih naplacuju desetine miliona eura poreza svake godine.....
    Last edited by lucke91; 12-03-18 at 08:26.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  8. #33
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,809
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    standardna prica ocemo nesto preko noci. sve radimo tako. 20godina se dizu brda i doline i sad je odjednom prioritet za kucu u doljane da platis 20hiljada eura.
    f6

  9. #34
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Mislim da sad idu na biolosko istrebljenje ovog naroda, ovaj zakon ne predstavlja nista drugo. Oce li ih narod pustiti vidjecemo, evo su izbori brzo pa ako ostanu na vlasti u PG narod se apsolutno slozio da dovede u pitanje svoj opstanak radi njihovog dobra. Znaci ili oni ili narod, druge opcije nema !

  10. #35
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,679
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Evo kreću sa umanjenjima cijena, u PG ko plaća na rate umanjenje 30%, ko plaća odjednom 40%

  11. #36
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,647
    Thanks Thanks Given 
    2,664
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    Prijedlogom odluke o naknadi za komunalno opremanje građevinskog zemljišta za bespravne objekte u Glavnom gradu Podgorici predložena su umanjenja čak do 40 odsto ukupne obračunate naknade. Prijedlogom odluke koja je jednoglasno usvojena na Sjednici odbora za finansije, privredu i razvoj Glavnog grada, za jednokratno plaćanje, koje podrazumijeva plaćanje naknade u cjelokupnom iznosu u roku od 15 dana od dana zaključivanja ugovora, vlasnik ima pravo na umanjenje od 15 odsto od vrijednosti naknade. Na to umanjenje, dodatno se obračunava umanjenje od 25 odsto za bespravne objekte osnovnog stanovanja do 200 m2 ukupne neto površine, što je za ovu kategoriju ukupno umanjenje od 40 odsto. Za bespravne stambene objekte ukupne neto površine do 500 m2, dodatno umanjenje je 20 odsto, odnosno ukupno 35 odsto.Popusti su predviđeni i za vlasnike koji se odluče za plaćanje naknade u jednakim mjesečnim ratama. Za bespravne objekte osnovnog stanovanja do 200 m2 umanjenje je 30 odsto obračunate komunalne naknade, a za bespravne stambene objekte ukupne neto površine do 500 m2 umanjenje je 25 odsto.

    Na ovaj način Glavni grad je pokazao da vodi odgovornu politiku u ovoj oblasti, omogućavajući legalizaciju objekata na što povoljniji način, a sa druge strane obezbjeđuje sredstva za zahtjevno infrastrukturno opremanje pomenutih lokacija.

    Podsjećamo da su predložene naknade po m2 podijeljene na VI zona, od čega je za VI zonu naknada nula eura. Za Ia zonu, u kojoj ima i najmanje nelegalnih objekata, naknada je 141, 56 eura, I zonu 136, 68, II zonu 97,63, III zonu 73, 22, IV zonu 63,46, V zonu 48, 81 euro. Naknade su predložene kao proizvod prosječnih troškova komunalnog opremanja i koeficijenata opremljenosti po zonama.

    O Prijedlogu odluke će se izjasniti Skupština Glavnog grada na sjednici 16. marta





    Bice ovo da padne sve u vodu ide ovo na fixnu cijenu garantovano

    Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  12. #37
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,444
    Thanks Thanks Given 
    5,237
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Ide to na max 3000e

    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

  13. #38
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,032
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Idu izbori, vidiš odgovorno ponašanje

  14. #39
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Svaka čas` svakome ali...
    Mećat u isti koš objekte koji su napravljeni prije 40 godina i prošli 2-3 DUP-a i ove divlje objekte prije koju godinu koje su napravljeni kad se branilo nema veze s mozgom.
    Mora se neka selekcija pravit jer mi logike nema ovaj sistem.

  15. #40
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,809
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    e kako to selektovat to sami bog zna. a potpuno si u pravu.
    f6

  16. #41
    Join Date
    May 2011
    Posts
    347
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Ne kontam kako se placa porez na tu kuću a istovremeno pishesh da treba da se legalizuje? Izvini,maloprije se probudih i nejasno mi je.
    Placam i ja porez na svoju kucu i pise vlasnik 1/1. A nema me u katastar nidje. Eto ti nase drzave i zakona.

  17. #42
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,647
    Thanks Thanks Given 
    2,664
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    Imamo li kakve naznake, insajder dojave
    Priblizava se datum do kraja podnosenja zahtijeva (2mjeseca).i dalje veoma mali broj vlasnika podnio zahtijev za legalizacijom
    Po meni pisi propalo

    Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  18. #43
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,032
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Ako odustanu od ovoga i legalizuju nekima za dž, neka slobodno udare katanac. I oni koji su plaćali uvijek sad treba da okrenu ploču i zdravo. Plaćaš struju blesav, plaćaš porez blesav, plaćaš komunalije suludan.

  19. #44
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,647
    Thanks Thanks Given 
    2,664
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    Mislio sam na visoke cjene legalizacije ne na odustajanje od projekta...naprotiv veoma sam pozitivno nastrojen da se ovo odradi do kraja ali 20.k eura platit legalizaciju kuce od 300m2nedje na zlaticu ili koknretno mog stana kod stadioka crvene stijene 35m2 x73 eura(2555€)plus elaborat notar banka racunaj jos 500€ jos neka ***** taksa ova ona...3000+€ za 35 m2 u jebene tolose...ne sprdajmo se ljudi

    Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  20. #45
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,032
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    To ti je 3 kvadrata novogradnje, realna cijena . Podgorica je centar, svi bi u PG

  21. #46
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,658
    Thanks Thanks Given 
    470
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Pa na zlatici IV zona, na rate 100 kvadrata oko 3330 eura. A u petoj zoni je 2300eura. Nije to skupo cini mi se....

  22. #47
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,032
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    A dje skupo, više te košta da to odradiš regularnim putem. No, svi bi se mi vadili da ne plaćamo obaveze. Prije je priča bila da će to da ide na 20-30k po objektu. E sad, muka je na one koji su recimo na vrh zgrade dograđivali stanove, objekte dizali na tuđu zemlju itd. Oni ne mogu nikakve dozvole dobiti kako mi se čini.

  23. #48
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,658
    Thanks Thanks Given 
    470
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Ironija, nasa kuca je radjena 1984. tada su dolaziki da ruse i plaćali su moji doplate jer su previse suterena iskopali. A sad je oko nase kuce jedno 10 hiljada objekata koji su radjeni bez dozvole
    Uglavnom mi imamo nesto dogradjeno pa moramo plaćati, ali bas nije skupo.

  24. #49
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,647
    Thanks Thanks Given 
    2,664
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    A dje skupo, više te košta da to odradiš regularnim putem. No, svi bi se mi vadili da ne plaćamo obaveze. Prije je priča bila da će to da ide na 20-30k po objektu. E sad, muka je na one koji su recimo na vrh zgrade dograđivali stanove, objekte dizali na tuđu zemlju itd. Oni ne mogu nikakve dozvole dobiti kako mi se čini.
    Nije istina, da je regularno ovaj kreten (investitor)sto je digao potkorvlje tada platio prije 10 godina i tada je cijena bila 70 eura ...no ispade skuplje ovako ...suma sumare od legalizacije nema nista, poslednja info ,na teritoriji cijele drzave nema prijavljeno 5% od ukupnog broja

    Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  25. #50
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    dosta je i 5% ako ima do sad. svi čekaju zadnji momenat. al već to ide malo brže zadnjih dans.
    evo juče ja dovedoh neku geo agenciju za izradu plana elaborata itd za kuću, prikači se 6 komšija iz ulice da i njima odrade, da se prijave... a do juče su ti isti pričali kako ih niti interesuje niti će centa dat a ne prijavljivati se

    Sent from my Moto E (4) Plus using Tapatalk

Page 2 of 8 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 156
    Last Post: 10-11-21, 08:51
  2. legalizacija mariJuane!
    By pa$a milet in forum Nauka generalno
    Replies: 27
    Last Post: 29-05-15, 08:55
  3. Usluge Legalizacija-ucrtavanje objekata vec od 99e
    By PesPro in forum Ostali oglasi
    Replies: 74
    Last Post: 31-05-14, 10:44
  4. Legalizacija marihuane u CG?
    By Sick-Boy in forum Sve i svašta
    Replies: 684
    Last Post: 09-01-08, 11:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •