Results 1 to 19 of 19

Thread: Dubai ili Doha?

  1. #1
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,716
    Thanks Thanks Given 
    2,377
    Thanks Thanks Received 
    4,480
    Thanked in
    2,589 Posts

    Default Dubai ili Doha?

    stae bolje za hanimun?
    mjesec septeembar 8-10 dana


    prednosti mane???


  2. #2
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,942
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,615
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    Nesto trece
    Doha je klasicni promasaj. U dubai imas aktivnosti svakako za 4-5 dana. 7 max da podjes i do abu dabija. A za medeni mjesec ljepse poc na neko evropsko ostrvo... Tenerife i Kanari. Mozda je i Maroko dobra alternativa.

  3. #3
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Moj izbor bi bio Katar.
    Dubai obidjes za 2 sata, nemas nista zanimljivo (fontane, i Burj Khalifa). Zabava u hotelima je svugdje ista. Doha je bogatija, imas i muzeje i sl.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Dubai obidjes za 2 sata? Je li realno ovo da citam. Bio sa 7 dana prvi put i falilo mi je jos min dan dva. U dohu sam bio pola dana i ne bih se bez neke muke vracao tamo. U Dubai sam bio 3x i opet bih otisao 33x.
    Posto je covjek pitao za ova dva grada vjerovatno mu se ide tamo pa moj glas ide za Dubai bez sekunde razmisljanja a ako sta treba dodatno da se pomogne, vici ��

    Samo da znas da je u septembru tamo 35-40stepeni

  5. #5
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,716
    Thanks Thanks Given 
    2,377
    Thanks Thanks Received 
    4,480
    Thanked in
    2,589 Posts

    Default

    pa zanima me sve.
    razmisljam da uzmem hotel sa doruckom ali sve ostalo napolje
    plaza, hrana, taksi, engleski (?)...?


  6. #6
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,942
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,615
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    Reci koji ti je budzet, posto je tamo sve u krv.

    Plaza je kod marine JBR, onako nista specijalno. Iza su naredjane one visoke zgrade, lijepo setaliste The Walk koje je dugacko nekoliko kilometara. Marina naselje je isto lijepo uvece za setnju. Restorani i kafei su bas skupi. Tipa u kafe su kolaci, kafe i sendvici po 4-5e. 10-20e po osobi minimum, zavisi sto se naruci. Restorani tek ubijaju, 50e po osobi za rucak/veceru minimum. Svi ti dodaju makar 20% poreza na cijene. Hotel ne znam ima li pristojan ispod 100e za noc. Mozda 80 da se nategne minimum.

    Imas metro koji vozi cijelom duzinom dubaija. Nije bas jeftin, zavisi cijena karte od duzine voznje, moze bit 1e za kracu voznju, a moze i 4e ako se vozis tipa od Marine da po business bay dje je Burz Kalifa. Taksi nije preskup kao po evropi , ali isto nije ni jeftin, 3-6e voznja u prosjeku.
    Dubai ima nekoliko interesantnih muzeja. Ima i stari dio Bur Dubai. Definitivno za posjetiti.
    Imas i par interesantnih beach klubova, nesto kao Lido Bazen u porto. Naravno da je skupo, ali je dobra alternativa plazi koja nije bas zanimljiva.
    Ako cs da budes dzek, 80e po osobi je high tea u Burj Al Arab onaj fensi hotel. Malo nekih sendvica i kolaca sa dragom na vrhu hotela sa premocnim pogledom. Masu para jeste, ali je medeni mjesec potez
    Pored dubaija ti je Sharja, jos jedan emirat i ne tako interesantan. Abu Dhabi definitivno ne bi trebalo zaobici. Busom za 2 sata. Ima sto da se vidi. Mozda uzeti onaj Big Bus turu ako cete samo na dan. Mislim da je oko 30e karta. Al onda sve obidjete u dan.
    Naravno u Dubai na dan poci na turu po pustinji i dune bashing.
    Do novembra ubija vrucina, tako da prije 8 popodne se ne moze setati napolje, a dozivljaj je samo prosetati od WTC pa do Burj Khalife onim bulevarom, sve neboderi naokolo. Kao da si na drugu planetu.
    Dohu necu komentarisati, jer je kao da u pg podjes turisticki, samo sto imas sat vremena da vidis poneku zgradu.

    Kad je medeni mjesec opet lobiram za neku drugu destinaciju, a u emorate se svakako moze poci nekom drugom prilikom od novembra do marta, kad se moze izaci napolje da se proseta.



    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  7. #7
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,495
    Thanks Thanks Given 
    5,341
    Thanks Thanks Received 
    3,830
    Thanked in
    1,518 Posts

    Default

    Idi brate u portugal, madeira da uzivas.
    Uzmes rent a car prosetas kao covjek

    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

  8. #8
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,934
    Thanks Thanks Given 
    1,494
    Thanks Thanks Received 
    790
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    Lisabon-Porto ?
    Konekcija preko brisela ryan air za 150€ ste oboje zavrisili karte ...

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  9. #9
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,716
    Thanks Thanks Given 
    2,377
    Thanks Thanks Received 
    4,480
    Thanked in
    2,589 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Reci koji ti je budzet, posto je tamo sve u krv.

    Plaza je kod marine JBR, onako nista specijalno. Iza su naredjane one visoke zgrade, lijepo setaliste The Walk koje je dugacko nekoliko kilometara. Marina naselje je isto lijepo uvece za setnju. Restorani i kafei su bas skupi. Tipa u kafe su kolaci, kafe i sendvici po 4-5e. 10-20e po osobi minimum, zavisi sto se naruci. Restorani tek ubijaju, 50e po osobi za rucak/veceru minimum. Svi ti dodaju makar 20% poreza na cijene. Hotel ne znam ima li pristojan ispod 100e za noc. Mozda 80 da se nategne minimum.

    Imas metro koji vozi cijelom duzinom dubaija. Nije bas jeftin, zavisi cijena karte od duzine voznje, moze bit 1e za kracu voznju, a moze i 4e ako se vozis tipa od Marine da po business bay dje je Burz Kalifa. Taksi nije preskup kao po evropi , ali isto nije ni jeftin, 3-6e voznja u prosjeku.
    Dubai ima nekoliko interesantnih muzeja. Ima i stari dio Bur Dubai. Definitivno za posjetiti.
    Imas i par interesantnih beach klubova, nesto kao Lido Bazen u porto. Naravno da je skupo, ali je dobra alternativa plazi koja nije bas zanimljiva.
    Ako cs da budes dzek, 80e po osobi je high tea u Burj Al Arab onaj fensi hotel. Malo nekih sendvica i kolaca sa dragom na vrhu hotela sa premocnim pogledom. Masu para jeste, ali je medeni mjesec potez
    Pored dubaija ti je Sharja, jos jedan emirat i ne tako interesantan. Abu Dhabi definitivno ne bi trebalo zaobici. Busom za 2 sata. Ima sto da se vidi. Mozda uzeti onaj Big Bus turu ako cete samo na dan. Mislim da je oko 30e karta. Al onda sve obidjete u dan.
    Naravno u Dubai na dan poci na turu po pustinji i dune bashing.
    Do novembra ubija vrucina, tako da prije 8 popodne se ne moze setati napolje, a dozivljaj je samo prosetati od WTC pa do Burj Khalife onim bulevarom, sve neboderi naokolo. Kao da si na drugu planetu.
    Dohu necu komentarisati, jer je kao da u pg podjes turisticki, samo sto imas sat vremena da vidis poneku zgradu.

    Kad je medeni mjesec opet lobiram za neku drugu destinaciju, a u emorate se svakako moze poci nekom drugom prilikom od novembra do marta, kad se moze izaci napolje da se proseta.



    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

    dugujem picu

    doha otpada
    99,9% ce biti dubai
    misio sam da rezervisem hotel sad,
    da se nadje za 100 eura sa bazenom

    mene najvise zanima taj moderni dio a tamo je sve novo i moderno
    puca mi za muzeje i sranja

    burj khalifa, palme i takve stvari me zanimaju
    Last edited by TAKUMI; 10-03-18 at 12:35.


  10. #10
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,070
    Thanks Thanks Given 
    507
    Thanks Thanks Received 
    425
    Thanked in
    236 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    dugujem picu

    doha otpada
    99,9% ce biti dubai
    misio sam da rezervisem hotel sad,
    da se nadje za 100 eura sa bazenom

    mene najvise zanima taj moderni dio a tamo je sve novo i moderno
    puca mi za muzeje i sranja

    burj khalifa, palme i takve stvari me zanimaju
    Javi se Archiu....Covjek zivi tamo..
    Ja sam mu se javio skoro jer mi se drug s zenom smorio,tj posle 7-8 dana vise nisu znali dje ce vise..Kaze nikad vise i da je Bali 30x bolja solucija..P.s kaze da stari dio Dubai-a ljepsi za obic..Ali eto archi ce ti vj sve reci i izac u susret

    Sent from my Le X620 using Tapatalk

  11. #11
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,716
    Thanks Thanks Given 
    2,377
    Thanks Thanks Received 
    4,480
    Thanked in
    2,589 Posts

    Default

    auuu da archi je tamo

    zaboravio sam potpuno mada vjerovatno me nece jebat 2% jer je zauzet njihovim babama


  12. #12
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,942
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,615
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    Pa naravno da je Bali bolja solucija
    Pare koje bi se potrosile na hotel u Dubai mpgu da nadoknade skupocu karte do Balija. I treba nam viza.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Ja sam platio 80e hotel na 60 i nekom spratu sa fantasticnim pogledom na burj khalifu... Drugi put sam bio u dijelu Deira 50e nocenje i treci put za 7 dana 400e svaki put hotel 4*...ne znam odakle to da se ne moze naci pristojan za 100e
    Sa ovim da ti se jebe za muzeje i sranja i da trazis moooderni dio ja se iskljucujem jer ocigledno nemamo ista interesovanja... Naci ce se neko drugi da ti pomogne ��

  14. #14
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kb8 View Post
    Dubai obidjes za 2 sata? Je li realno ovo da citam. Bio sa 7 dana prvi put i falilo mi je jos min dan dva. U dohu sam bio pola dana i ne bih se bez neke muke vracao tamo. U Dubai sam bio 3x i opet bih otisao 33x.
    Posto je covjek pitao za ova dva grada vjerovatno mu se ide tamo pa moj glas ide za Dubai bez sekunde razmisljanja a ako sta treba dodatno da se pomogne, vici ��

    Samo da znas da je u septembru tamo 35-40stepeni
    Kod mene je bas suprotno. Izuzmem li Dubai Mall, Dubai Museum i Burj Khalifu u Dubaiu mene ama baš ništa nije privuklo.
    Doha ima sve što i Dubai (građevine, hotele, plaže - Dukhan beach npr) ali i znamenitosti (Opera, Muzej islamske umjetonost, Islamski kulturni centar...) Dubai ima Dubai Marinu, Doha Pearl. I jedan i drugi grad imaju stari dio sa pijacama.

  15. #15
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    dubai je ludilo ljudi.svakako treba tamo otici.svaka preporuka za Dubai.soping mallovi (dubai mall i emirat mall su top.)Burdz Kalifa ,safari,odlazak u Abu dabi u ferari world,ma ludilo.

  16. #16
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,070
    Thanks Thanks Given 
    507
    Thanks Thanks Received 
    425
    Thanked in
    236 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    dubai je ludilo ljudi.svakako treba tamo otici.svaka preporuka za Dubai.soping mallovi (dubai mall i emirat mall su top.)Burdz Kalifa ,safari,odlazak u Abu dabi u ferari world,ma ludilo.
    Zavisi ko sto voli.Tajland za manje para nudi 50x bolje iskustvo..

    Sent from my Le X620 using Tapatalk

  17. #17
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    dugujem picu

    doha otpada
    99,9% ce biti dubai
    misio sam da rezervisem hotel sad,
    da se nadje za 100 eura sa bazenom

    mene najvise zanima taj moderni dio a tamo je sve novo i moderno
    puca mi za muzeje i sranja

    burj khalifa, palme i takve stvari me zanimaju
    po onome sto trazis mislim da ti je Makao najblizi . luksuz m sve sljasti , soliteri neonke. a opet imas i onaj stari smek joji Dubai nema .ali sve je stvar ukusa

  18. #18
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,070
    Thanks Thanks Given 
    507
    Thanks Thanks Received 
    425
    Thanked in
    236 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    po onome sto trazis mislim da ti je Makao najblizi . luksuz m sve sljasti , soliteri neonke. a opet imas i onaj stari smek joji Dubai nema .ali sve je stvar ukusa
    Ma pusti vidis da Se Takumi boji buba i ostalih insekata..Zeli da sljasti sve..

    Sent from my Le X620 using Tapatalk

  19. #19
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    Ma pusti vidis da Se Takumi boji buba i ostalih insekata..Zeli da sljasti sve..

    Sent from my Le X620 using Tapatalk
    e vala u Makou mu vise sljasti . Nesto sto je nastalo pre tridesetak godina i vjerovatno ce taman toliko jos trajat uporediti sa necim sto postoji hiljadama godina (volio muzeje ili ne) nije za uporedjivati .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. abu dabi / dubai
    By gigabyte in forum Putovanja
    Replies: 7
    Last Post: 20-02-14, 13:25
  2. Dubai - zivot i rad?
    By Mojsije in forum Putovanja
    Replies: 105
    Last Post: 06-08-13, 22:19
  3. Dubai
    By kb8 in forum Putovanja
    Replies: 4
    Last Post: 03-10-12, 10:47
  4. Dubai
    By manekenka20 in forum Putovanja
    Replies: 6
    Last Post: 21-09-10, 07:06
  5. Efekat Dubai
    By Hari Krisna in forum Ekonomija
    Replies: 3
    Last Post: 01-12-09, 20:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •