Page 4 of 9 FirstFirst 12345678 ... LastLast
Results 76 to 100 of 225

Thread: Porez na nekretnine

  1. #76
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    404
    Thanks Thanks Given 
    145
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    9 Posts

    Default Porez na nepokretnosti - zemlja i objekti

    Da li redovno plaćate porez na nepokretnosti - zemlja i objekti u vašoj Opštni.

    Da li ste informisani o tome da li postoji zastarjelost duga? Ako se ne plaća dugi niz godina! Koliko smo godina unazad u obavezi da izvršimo uplatu?
    Last edited by Amygdala; 09-03-18 at 18:37.

  2. #77
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,942
    Thanks Thanks Given 
    1,500
    Thanks Thanks Received 
    791
    Thanked in
    494 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Amygdala View Post
    Da li redovno plaćate porez na nepokretnosti - zemlja i objekti u vašoj Opštni.

    Da li ste informisani o tome da li postoji zastarjelost duga? Ako se ne plaća dugi niz godina! Koliko unazad godina smo u obavezi da izvršimo uplatu?
    Pet godina ne mozes im pobjeci drug

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  3. #78
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    1,498
    Thanks Thanks Given 
    130
    Thanks Thanks Received 
    301
    Thanked in
    197 Posts

    Default

    ko zna je li samo pet godina sad salju za porez od 2011g

  4. #79
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,339
    Thanks Thanks Given 
    513
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    368 Posts

    Default

    pet godina od isteka godine u kojoj je porez utvrđen.Što znači 6
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  5. #80
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    5 godina ako ni u jednom trenutku nisu pokrenuli bilo kakvu proceduru vezanu za dug koji mislis da je zastario...

    Tako su npr. 2016 poslali dopise za "prinudnu naplatu" (iako nista nisu naplacivali), za dugove iz 2011, 2012... Samim tim, dug iz 2011/2012 vise nije zastario

  6. #81
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,033
    Thanks Thanks Given 
    798
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

    Default

    Ljudi su se zalili na ta rjesenja jer su ih dobili tek u 2016.
    Desava se zbog neazurnih podataka da neko godinama ne dobija rjesenje.

  7. #82
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    566
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djiha View Post
    5 godina ako ni u jednom trenutku nisu pokrenuli bilo kakvu proceduru vezanu za dug koji mislis da je zastario...

    Tako su npr. 2016 poslali dopise za "prinudnu naplatu" (iako nista nisu naplacivali), za dugove iz 2011, 2012... Samim tim, dug iz 2011/2012 vise nije zastario
    upravo tako.apsolutna zastara je posle 10 godina
    “Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a
    fukara se obogati.”

  8. #83
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,287
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    4,614
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Zanima me jedna stvar...

    Kupio sam stan ima 5 godina.

    Uredno sam platio porez pri kupovini i od tada uredno placam porez na nepokretnost.

    Jutros mi je, nakon 5 godina, stiglo pismo iz Uprave Prihoda da su vrsili neku ponovnu procjenu i da je ona utvrdjena na znatno visociji iznos od onoga koji sam ja platio i za koji sam placao porez... te shodno tome moram sad da platim razliku koja je blizu 'iljadu eura.

    O cemu se radi i ima li kakve vajde da se co'ek zali i ide preko advokata ili je ono "cuti dok te karam" parola u ovoj nesreci od zemlje?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  9. #84
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Zanima me jedna stvar...

    Kupio sam stan ima 5 godina.

    Uredno sam platio porez pri kupovini i od tada uredno placam porez na nepokretnost.

    Jutros mi je, nakon 5 godina, stiglo pismo iz Uprave Prihoda da su vrsili neku ponovnu procjenu i da je ona utvrdjena na znatno visociji iznos od onoga koji sam ja platio i za koji sam placao porez... te shodno tome moram sad da platim razliku koja je blizu 'iljadu eura.

    O cemu se radi i ima li kakve vajde da se co'ek zali i ide preko advokata ili je ono "cuti dok te karam" parola u ovoj nesreci od zemlje?
    Wtf.............?!?!?!?!

    Sent from my SM-A536B using Tapatalk

  10. #85
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,287
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    4,614
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Wtf.............?!?!?!?!

    Sent from my SM-A536B using Tapatalk
    Znacio bi mi neki konstruktivniji komentar

    Inace se od prvog dana dospjeca odma racuna kamata od 0.03% na dan, valjda da te uplase pa da platis bez ikakvog prigovora.

    Evo ne vjerujem sto se radi u ovoj banana republici, srece mi. Onima koji na poreze duguju milione se prasta ili se rade razno-razne nagodbe a ovima sto redovno placaju se yebe majka, koliko moze.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  11. #86
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Zanima me jedna stvar...

    Kupio sam stan ima 5 godina.

    Uredno sam platio porez pri kupovini i od tada uredno placam porez na nepokretnost.

    Jutros mi je, nakon 5 godina, stiglo pismo iz Uprave Prihoda da su vrsili neku ponovnu procjenu i da je ona utvrdjena na znatno visociji iznos od onoga koji sam ja platio i za koji sam placao porez... te shodno tome moram sad da platim razliku koja je blizu 'iljadu eura.

    O cemu se radi i ima li kakve vajde da se co'ek zali i ide preko advokata ili je ono "cuti dok te karam" parola u ovoj nesreci od zemlje?
    Zali se. Prije par godina sam dobio porez koji je bio nerazumno visok. Podrum u kojem drzim alat su kategorisali kao stan, ili tako nekako, ne sjecam se detalja. Mislim da je bila neka greska oko godine izgradnje. Napisao sam prigovor i znacajno su mi smanjili porez. Moj utisak je bio, "ako prodje, prodje". Deru. U svakom slucaju, moras napisati pismeni prigovor. Probaj da smanjis.

  12. #87
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,287
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    4,614
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Zali se. Prije par godina sam dobio porez koji je bio nerazumno visok. Podrum u kojem drzim alat su kategorisali kao stan, ili tako nekako, ne sjecam se detalja. Mislim da je bila neka greska oko godine izgradnje. Napisao sam prigovor i znacajno su mi smanjili porez. Moj utisak je bio, "ako prodje, prodje". Deru. U svakom slucaju, moras napisati pismeni prigovor. Probaj da smanjis.
    Ali u pitanju je stan koji je kupljen prije 5 godina. Stan je procjenjen na odredjeni iznos. Porez od 3% sam platio pri kupovini. Od tada svake godine uredno placam porez.

    I sad mi stize da ipak stan ne vrijedi onoliko nego ovoliko. Na osnovu cega, zaboga? Ne bih javno da pisem sto bih uradio nacelnici koja je potpisala "rjesenje" ali 'iljadu eura bi joj sitnica bila.

    Prigovor iskljucivo preko advokata? Ne razumijem se, nisam se nikad bakcao sa ovakvim stvarima... pokusavao sam sto dalje da se drzim od trulom sistema i prokletih institucija koje nicemu dobrom ne sluze.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. #88
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Pa i meni je odjednom doslo znatno vise nego sto je prije bilo. Bilo mi cudno pa sam isao u katastar da provjerim. Navodno su pravili novu procjenu pa su tako neki porezi dostigli nerazumne iznose. Prigovor sam sam pisao. Cak mislim da sam ga rucno pisao i predao na arhivu. Kod mene se radilo o ociglednim greskama u pogledu starosti i namjene, tako da nije bila neka mudrost napisati prigovor. Ono, najlakse je angazovat advokata, ako poznajes nekog da je korektan.

  14. #89
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,287
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    4,614
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Pa i meni je odjednom doslo znatno vise nego sto je prije bilo. Bilo mi cudno pa sam isao u katastar da provjerim. Navodno su pravili novu procjenu pa su tako neki porezi dostigli nerazumne iznose. Prigovor sam sam pisao. Cak mislim da sam ga rucno pisao i predao na arhivu. Kod mene se radilo o ociglednim greskama u pogledu starosti i namjene, tako da nije bila neka mudrost napisati prigovor. Ono, najlakse je angazovat advokata, ako poznajes nekog da je korektan.
    Rekao bih da je drugacija situacija/slucaj.

    Ovo je meni kao tek sad dosla procjena koja je radjena od strane 2 vjestaka jos onda kad sam kupovao stan (2018. godine).

    Bez obzira sto sam ja platio porez (3%) na odredjenu vrijednost i sto placam godisnji porez na tu vrijednost, tek sad (nakon 5 godina) je stigla procjena ta dva vjestaka i na osnovu te procjene donijeto rjesenje od strane nacelnice da moram da platim 'razliku' u odnosu na onih 3% koje sam ja 2018. platio i 3% vrijednosti do koje su ta dva vjestaka dosla (njihova 'strucna' procjena), nakon 5 godina.
    Last edited by Fidel Castro; 29-03-23 at 09:48.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. #90
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Rekao bih da je drugacija situacija/slucaj.

    Ovo je meni kao tek sad dosla procjena koja je radjena od strane 2 vjestaka jos onda kad sam kupovao stan (2018. godine).

    Bez obzira sto sam ja platio porez (3%) na odredjenu vrijednost i sto placam godisnji porez na tu vrijednost, tek sad (nakon 5 godina) je stigla procjena ta dva vjestaka i na osnovu te procjene donijeto rjesenje od strane nacelnice da moram da platim 'razliku' u odnosu na onih 3% koje sam ja 2018. platio i 3% vrijednosti do koje su ta dva vjestaka dosla (njihova 'strucna' procjena), nakon 5 godina.
    Izgleda da je drugacije. Mozda je najbolje konsultovat advokata. Ako treba da platis razliku od hiljadu, to je bas mnogo.
    Last edited by Fidel Castro; 29-03-23 at 09:48.

  16. #91
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,287
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    4,614
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Izgleda da je drugacije. Mozda je najbolje konsultovat advokata. Ako treba da platis razliku od hiljadu, to je bas mnogo.
    Stan na osnovu pomenutih "strucnih vjestaka" procijenjen jedno 30 'iljada vise nego sto je placen i na sta je placen (i placan) porez. 3% na tu razliku je blizu 'iljadu eura.

    Imam neki strasan osjecaj da cu morat' da platim a da ce svaka druga peripetija samo vise da me kosta.

    Da zivim u nekom drugom sistemu sigurno ne bi tako razmisljao ali vodjen iskustvom, znam dje sam i kako stvari (ne) funkcionisu.
    Last edited by Fidel Castro; 28-03-23 at 16:21.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  17. #92
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Stan na osnovu pomenutih "strucnih vjestaka" procijenjen jedno 30 'iljada vise nego sto je placen i na sta je placen (i placan) porez. 3% na tu razliku je blizu 'iljadu eura.

    Imam neki strasan osjecaj da cu morat' da platim a da ce svaka druga peripetija samo vise da me kosta.

    Da zivim u nekom drugom sistemu sigurno ne bi tako razmisljao ali vodjen iskustvom, znam dje sam i kako stvari (ne) funkcionisu.
    Nisam strucnjak za pravo, ali mi naknadna pamet u ovom slucaju ne pije vodu.

    Ja imam (da nesto ne ureknem) obrnut slucaj. Pri kypovini prije godinu i po, 3% sam platio na cijenu iz ugovora, koja je ispala veca za nekih 20% u odnosu na sto je opstina procijenila stan, i na osnovu rjesenja sam platio porez za proslu godinu. Umanjenje sam imao po 1% za svaku godinu starosti objekta i jos jedno umanjenje jer mi je to stan u kojem zivim.

    Ja bi se zalio da sam na tvoje mjesto...

    Sent from my SM-A536B using Tapatalk

  18. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  19. #93
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,287
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    4,614
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Kakva "naknadna pamet"?

    Više je "zakasnjelo rjesenja" izgleda.

    Procjena izvršena 2018. godine, rješenje sačinjeno i meni poslato u martu 2023. godine.

    Poću ja do advokata sjutra ali iskreno nemam neke nade jer znam u kakvom smeću od sistema i institucija živim.

    Poslato preko goluba pismonoše
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  20. #94
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Kakva "naknadna pamet"?

    Više je "zakasnjelo rjesenja" izgleda.

    Procjena izvršena 2018. godine, rješenje sačinjeno i meni poslato u martu 2023. godine.

    Poću ja do advokata sjutra ali iskreno nemam neke nade jer znam u kakvom smeću od sistema i institucija živim.

    Poslato preko goluba pismonoše
    Ipak idi do advokata jer cisto sumnjam da ti je neko prodao stan 30 000 manje nego sto je vrijedio po tadašnjim cijenama ja sam se sudio evo 10 godina za procenu zemlje i konacno dobih sto sam tražio

  21. #95
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,719
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    924
    Thanked in
    471 Posts

    Default

    Je li se radi o naknadnoj korekciji poreza na promet nekretnine ili godišnjeg poreza na nekretnine ?

    Ili i jednog i drugog?

  22. #96
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,287
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    4,614
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bayo View Post
    Je li se radi o naknadnoj korekciji poreza na promet nekretnine ili godišnjeg poreza na nekretnine ?

    Ili i jednog i drugog?
    Naknadnoj korekciji procjene vrijednosti stana.

    Shodno tome i korekcija poreza na promet (3%) za razliku izmedju 3% koje sam platio i 3% koje su oni procjenili.

    Sto se godisnjeg poreza tice... vidjecu kad stigne iduci. Za jedno mjesec/dva ako nisam sto permutovao.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #97
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,719
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    924
    Thanked in
    471 Posts

    Default

    Ti si platio 3% na kupoprodajnu cijenu stana iz ugovora. Ako oni tada nisu imali primjedbu na cifru koja je navedena u ugovoru, mislim da sad nemaju osnova da je koriguju.

    Uostalom, sa navedenom vrijednošću su se u tom momentu saglasili, tj donijeli rešenje po kojem si platio porez i knjižio stan.

    Ja bi se žalio u svakom slučaju. Ona zatezna kamata na dnevnom nivou je prdnjava priča, još je nikome nisu naplatili.

  24. #98
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Torino, Italy
    Posts
    468
    Thanks Thanks Given 
    50
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Fidel, isti slucaj kod sestre mi.
    Kupila stan u Baru prije 5-6 godina, platila odma porez 3% od iznosa kupovine iz ugovora.
    Napominjem da joj je dolazio procjenitelj i usmeno potvrdio da ce taj iznos biti procjenjen.
    Radi se o starijoj zgradi u Makedonskom naselju.
    Sad joj stiglo rjesenje da mora da plati razliku.
    Nisam je shvatio da li joj u tom rjesenju stoji da su joj sada opet radili procjenu neki anonimusi
    ili je tadasnji procjenitelj ipak vise procjenio stan. Ali ipak, posle 5 godina da stigne rjesenje, sramota i bruka.

  25. The Following User Says Thank You to stara.dama For This Useful Post:


  26. #99
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,287
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    4,614
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bayo View Post
    Ti si platio 3% na kupoprodajnu cijenu stana iz ugovora. Ako oni tada nisu imali primjedbu na cifru koja je navedena u ugovoru, mislim da sad nemaju osnova da je koriguju.

    Uostalom, sa navedenom vrijednošću su se u tom momentu saglasili, tj donijeli rešenje po kojem si platio porez i knjižio stan.

    Ja bi se žalio u svakom slučaju. Ona zatezna kamata na dnevnom nivou je prdnjava priča, još je nikome nisu naplatili.
    Nisu imali primjedbu ali je to bilo usmeno. Pismeno nikad nije stigla njihova procjena vec sada, 5 godina kasnije koja se 'mimoilazi' sa originalnom cifrom za 30k eura.

    Tako da se bojim da nije u pitanju korekcija vec njihova "originalna procjena" koja je navodno ustanovljena 2018. godine ali je rjesenje donijeto sad, prije par dana.

    Quote Originally Posted by stara.dama View Post
    Fidel, isti slucaj kod sestre mi.
    Kupila stan u Baru prije 5-6 godina, platila odma porez 3% od iznosa kupovine iz ugovora.
    Napominjem da joj je dolazio procjenitelj i usmeno potvrdio da ce taj iznos biti procjenjen.
    Radi se o starijoj zgradi u Makedonskom naselju.
    Sad joj stiglo rjesenje da mora da plati razliku.
    Nisam je shvatio da li joj u tom rjesenju stoji da su joj sada opet radili procjenu neki anonimusi
    ili je tadasnji procjenitelj ipak vise procjenio stan. Ali ipak, posle 5 godina da stigne rjesenje, sramota i bruka.
    Pa vjerovatno su krenuli u neku akciji "deri dok mozes" jer zvuci kao identican slucaj.

    Kao sto napisah... po onome sto ja vidim NIJE sad radjena ponovna procjena vec je to ona originalna, samo su se sad sjetili da donesu rjesenje o toj razlici.


    P.S. Svjesni smo svi da su cijene nekretnina skocile. Da li shodno tome i svi placamo veci porez na nepokretnost?

    Kakva je situacija kod vas?

    Jer ja od kad sam uzeo stan, tih prvih par godina sam placao po 1% manje (na osnovu starosti zgrade od jedne godine u odnosu na proslu) svake godine. Sve do 2022. godine kad mi je dosao veci porez nego prosle. I to samo 24% u odnosu na proslu godinu ili ti 25% ako se uzme u obzir onaj 1% za starost zgrade.

    Jel' i to dodje normalno?

    Cisto da ako krenem da ih tuzim da im onda vec yebem 4 majke jer ima jos dosta drugih stvari koje sam kulirao do sad ali ako su vec toliki cigani i olos od ljudi onda cemo da se "igramo" prljavije. Jos od prosle godine su babi, bez ikakve provjere i pitanja, dodali turisticku taksu na kucu u Sutomoru. Kuca koja se NIKAD nije izdavala. Na moje pitanje "zbog cega" odgovor je bio da su "pretpostavili da se izdaje jer je u zoni koja je popularna za izdavanje turistima".

    Sto je mnogo, mnogo je.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  27. #100
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,952
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    Ja bi ovo, nasao par slucajeva, sastavio detalje i obratio se nekim novinama da objave :-)
    To je stvarno sramota.

    Послато са SM-F936B помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

Page 4 of 9 FirstFirst 12345678 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. sadasnji porez na IT opermu u CG ?
    By daconi in forum Hardware
    Replies: 3
    Last Post: 02-10-07, 10:42
  2. porez na dobit
    By shrek in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8
    Last Post: 29-09-06, 01:19
  3. Porez na vikendice (za strane drzavljane)
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 75
    Last Post: 05-04-06, 12:59
  4. GZP - Porez na bogatstvo steceno u periodu od 1992 - 2004
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13
    Last Post: 31-07-04, 11:04
  5. Porez na vozila!!!
    By shale in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 46
    Last Post: 17-04-04, 05:04

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •