Results 1 to 19 of 19

Thread: Ekspertni ultrazvuk - trudnoca

  1. #1
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    269
    Thanks Thanks Given 
    216
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default Ekspertni ultrazvuk - trudnoca

    Postovani, supruga treba na preporuku ginekologa da uradi ekspertni ultrazvuk za trudnocu. Ginekolog preporucuje 2 klinike u pg, ,,Natal'' i ,,Life''. Zvali smo u obije, reklu su nam da se zakazuje 7 dana unaprijed i da je cijena 70eur.
    U medjuvremenu smo dobili info da za isti pregled klinika ,,Gea'' u Bar naplacuje 30eur.
    Da li je moguce da je tolika razlika u cijeni i zasto?

  2. #2
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,939
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    U PG toliko kosta obicni ultrazvuk za trudnice. Jeste li sigurni da su vas dobro razumjeli, da treba ekspertni ultrazvuk?

  3. #3
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    269
    Thanks Thanks Given 
    216
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    U PG toliko kosta obicni ultrazvuk za trudnice. Jeste li sigurni da su vas dobro razumjeli, da treba ekspertni ultrazvuk?
    Tako je, treba bas takav, ekspertni ultrazvuk. Razlika u cijeni mi je nejasna, zasto je u pg 70 a u Bar 30 eur.

  4. #4
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,389
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Alexinho11 View Post
    Tako je, treba bas takav, ekspertni ultrazvuk. Razlika u cijeni mi je nejasna, zasto je u pg 70 a u Bar 30 eur.
    Sumedica u zabjelsku vektru u suterenu, dr uskokovic, 30 eura.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  5. #5
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    269
    Thanks Thanks Given 
    216
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Sumedica u zabjelsku vektru u suterenu, dr uskokovic, 30 eura.
    Hvala na informaciji @lucke91

  6. #6
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    60
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima taj uz u klinickom, ako imate kakvu vezu ili ako upucuje iz doma zdravlja nek vam da uput, a ovo od 70e je 4D ultrazvuk.

    Sent from my MI 5 using Tapatalk

  7. #7
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    316
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Alexinho11 View Post
    Postovani, supruga treba na preporuku ginekologa da uradi ekspertni ultrazvuk za trudnocu. Ginekolog preporucuje 2 klinike u pg, ,,Natal'' i ,,Life''. Zvali smo u obije, reklu su nam da se zakazuje 7 dana unaprijed i da je cijena 70eur.
    U medjuvremenu smo dobili info da za isti pregled klinika ,,Gea'' u Bar naplacuje 30eur.
    Da li je moguce da je tolika razlika u cijeni i zasto?
    Jeste da je prošlo više od pola godine al ako se sjećate gdje Vam je supruga išla na ekspertski i koja je bila cijena? Danas me dr Miketić po drugi put vratio iz Kliničkog bez urađenog ultrazvuka, ne samo mene nego sve trudnice koje su imale zakazano a pritom su nekolike bile sa primorja. Oba puta ni jedna od nas po njegovom nije imala dovoljno dobar razlog za pregled ili potpunu dokumentaciju.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Šta je razlika između "ekspertnog" i klasičnog ultrazvuka?
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  9. #9
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    316
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Šta je razlika između "ekspertnog" i klasičnog ultrazvuka?
    Koliko sam shvatila u tome ko gleda ultrazvuk. Doktori koji rade taj ultrazvuk su perinatolozi pa valjda mogu bolje da uoče da li ima nekih anomalija.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Iskreno, to zvuči kao naše standardno prodavanje magle. Zar za te stvari nisu relevantniji double i triple testovi?
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  11. #11
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    316
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Iskreno, to zvuči kao naše standardno prodavanje magle. Zar za te stvari nisu relevantniji double i triple testovi?
    Double i tripl testov su statisticki, dok na ovaj nacin doktor detaljno pregleda organe beba, ne gleda da li beba ima neki sindrom vec da li su organi razvijeni kako treba. Nisam strucnjak za te stvari samo pisem sto mi je receno. Npr mene doktorica salje jer je bebi uvecan zeludac.

  12. #12
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Dabl i tripl ti ne znace ama bas nista. Pouzdaniji je nifty, ali i skuplji.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  13. #13
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,389
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćiro View Post
    Jeste da je prošlo više od pola godine al ako se sjećate gdje Vam je supruga išla na ekspertski i koja je bila cijena? Danas me dr Miketić po drugi put vratio iz Kliničkog bez urađenog ultrazvuka, ne samo mene nego sve trudnice koje su imale zakazano a pritom su nekolike bile sa primorja. Oba puta ni jedna od nas po njegovom nije imala dovoljno dobar razlog za pregled ili potpunu dokumentaciju.
    Kao neko cija je zena ovo skoro sve prosla evo ukratko....

    Ekspertski ultrazvuk je takozvani 4D ili 5D ultrazvuk kojim moze da se bolje vidi plod, struktura ploda kao i detaljna struktura, oblik, prokrvljenost i funkcija svakog pojedinacnog organa unutar ploda... to ne moze da se vidi klasicnim 2D ultrazvukom koji je po PG 30 eura..... taj ultrazvuk radi doktor specijalista za tu oblast, i ne moze bilo koji doktor koji radi klasicni ultrazvuk....

    kao takav on se daje samo zenama za koje se procijeni da imaju rizicnu trudnocu, tj. obicnim ultrazvukom se primijeti da im nesto nije u redu sa plodom pa da se provjeri detaljno ili ako je ranije imala prinudni abortus ili pobacaj zbog abnormalije ploda pa pri novoj trudnoci da se provjeri jel sve u redu i da nije doslo opet do abnormalije.

    Za ovakvim pregledom apsolutno nema potrebe kod slucajeva kada se tokom predloga vidi da je sve u redu, i u KBC Miketic koji jedini to radi 2 puta mjesecno nece da radi i ima pravo da odbije svakog ko tamo dodje a da nije u pitanju rizicna trudnoca.... kad ti je rekao da nema dovoljno dobrog razloga ili dokumentacije, to ti je pristojno rekao da ti je sa tvojim djetetom sve u redu i da nema potrebe za pregledom i da se nosis u tri lijepe pizdee materine jer ima puno bitnijih i komplikovanijih problema nego sto je tvoj.....

    a nazalost zavladalo je kolektivno ludilo medju modernim mladjanim podgoricankama da je to nesto sto moraju odradit i mnogi ljudi tamo dolaze iako apsolutno nemaju razloga za to jer im je na pregledima prije toga utvrdjeno apsolutno uredno stanje kroz obicni ultrazvuk...

    Mnogi ‚‚moderni‚‚ roditelji misle da im je to neophodno iako apsolutno nije pa pokusavaju da dodju na taj pregled ekspertski i na taj nacin sprijece nekog kome je taj pregled zaista potreban...

    Tako da ako vam u KBC kaze mietic i vas doktor koji prati trudnocu da je sve ok, i da vam nalaz koji konstatuje ok stanje, nema potrebe da idete na ekspertski i u KBC Miketic vas nece primiti....

    I neka nece ima pravo.


    Ko ipak misli da je njegovo dijete toliko vaznije od ostale djece u ovoj drzavi, a i pored urednih svih nalaza oce da ode na ekspertski silom na sramotu kako bi eto siguran bio da je sve u redu, fino idite privatno u kliniku Life, bacite 70 eura da bi vam opet neko rekao da je sve u redu, i to je to..... ako vec ocete pomodarstvo i detaljan pregled i pored urednih ostalih nalaza, mojne da fatate veze i idete u KBC da bi ustedjeli 70 eura.... na taj nacin uskracujete prostor nekome kome je to stvarno potrebno.....
    Last edited by lucke91; 10-10-18 at 18:46.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  14. #14
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    316
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Kao neko cija je zena ovo skoro sve prosla evo ukratko....

    Ekspertski ultrazvuk je takozvani 4D ili 5D ultrazvuk kojim moze da se bolje vidi plod, struktura ploda kao i detaljna struktura, oblik, prokrvljenost i funkcija svakog pojedinacnog organa unutar ploda... to ne moze da se vidi klasicnim 2D ultrazvukom koji je po PG 30 eura..... taj ultrazvuk radi doktor specijalista za tu oblast, i ne moze bilo koji doktor koji radi klasicni ultrazvuk....

    kao takav on se daje samo zenama za koje se procijeni da imaju rizicnu trudnocu, tj. obicnim ultrazvukom se primijeti da im nesto nije u redu sa plodom pa da se provjeri detaljno ili ako je ranije imala prinudni abortus ili pobacaj zbog abnormalije ploda pa pri novoj trudnoci da se provjeri jel sve u redu i da nije doslo opet do abnormalije.

    Za ovakvim pregledom apsolutno nema potrebe kod slucajeva kada se tokom predloga vidi da je sve u redu, i u KBC Miketic koji jedini to radi 2 puta mjesecno nece da radi i ima pravo da odbije svakog ko tamo dodje a da nije u pitanju rizicna trudnoca.... kad ti je rekao da nema dovoljno dobrog razloga ili dokumentacije, to ti je pristojno rekao da ti je sa tvojim djetetom sve u redu i da nema potrebe za pregledom i da se nosis u tri lijepe pizdee materine jer ima puno bitnijih i komplikovanijih problema nego sto je tvoj.....

    a nazalost zavladalo je kolektivno ludilo medju modernim mladjanim podgoricankama da je to nesto sto moraju odradit i mnogi ljudi tamo dolaze iako apsolutno nemaju razloga za to jer im je na pregledima prije toga utvrdjeno apsolutno uredno stanje kroz obicni ultrazvuk...

    Mnogi ‚‚moderni‚‚ roditelji misle da im je to neophodno iako apsolutno nije pa pokusavaju da dodju na taj pregled ekspertski i na taj nacin sprijece nekog kome je taj pregled zaista potreban...

    Tako da ako vam u KBC kaze mietic i vas doktor koji prati trudnocu da je sve ok, i da vam nalaz koji konstatuje ok stanje, nema potrebe da idete na ekspertski i u KBC Miketic vas nece primiti....

    I neka nece ima pravo.


    Ko ipak misli da je njegovo dijete toliko vaznije od ostale djece u ovoj drzavi, a i pored urednih svih nalaza oce da ode na ekspertski silom na sramotu kako bi eto siguran bio da je sve u redu, fino idite privatno u kliniku Life, bacite 70 eura da bi vam opet neko rekao da je sve u redu, i to je to..... ako vec ocete pomodarstvo i detaljan pregled i pored urednih ostalih nalaza, mojne da fatate veze i idete u KBC da bi ustedjeli 70 eura.... na taj nacin uskracujete prostor nekome kome je to stvarno potrebno.....
    Kao prvo nisam ja ta koja instistira na tom ultrazvuku već moja doktorica koja prati trudnoću. Drugo ne da je bio neljubazan nego se oba puta nesojski ponašao, do te mjere da su pojedine trudnice plačući izlazile od njega. Ne znam za "moderne" roditelje jer ne spadam medju njima, druga mi je trudnoća i sve završavam preko Doma zdravlja, al medju nama koje smo čekale i ovog i prošlog puta ja ne znam ni jednu koja je voljno sama došla da čeka u hodnik sa 50 drugih žena 2-3 sata da bi je on na kraj uplakao ili iznervirao. A mislim da ovi "modrni" i idu privatno ne čekaju po hodnicima kbc-a. A da su nas kod njega privatno poslali doktori ne bi sigurno bio problem da nas primi. Tu je problem njihov odnos sa doktorima iz Domova zdravlja pa se prepucavaju preko nas. A ne radi taj ultrazvuk dva puta mjesecno nego makar nedeljno dva puta koliko sam vidjela na raspored.

  15. #15
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,444
    Thanks Thanks Given 
    5,237
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Svaki pregled raditi, ne saliti se.
    Nema posle popravke...

    Tako da i na 16D bih isao da sad cekam opet dijete.
    Medjutim sve doktore koje sam placao su bile neznalice do tog miketica koji nas je sprijecio da napravimo katastrofu.

    Taj life, natal ona crnogorac, filipovic i mesar raicevic su teski raspadi koji blage veze nemaju

    Miketic je jedini od liste koji nije pare uzeo i sve fino objqsnio i umirio nas.

    Ono govbo od jovovica je bjezalo kroz kodru da ga ne udavim, ***** naduvano

    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

  16. #16
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,389
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćiro View Post
    Kao prvo nisam ja ta koja instistira na tom ultrazvuku već moja doktorica koja prati trudnoću. Drugo ne da je bio neljubazan nego se oba puta nesojski ponašao, do te mjere da su pojedine trudnice plačući izlazile od njega. Ne znam za "moderne" roditelje jer ne spadam medju njima, druga mi je trudnoća i sve završavam preko Doma zdravlja, al medju nama koje smo čekale i ovog i prošlog puta ja ne znam ni jednu koja je voljno sama došla da čeka u hodnik sa 50 drugih žena 2-3 sata da bi je on na kraj uplakao ili iznervirao. A mislim da ovi "modrni" i idu privatno ne čekaju po hodnicima kbc-a. A da su nas kod njega privatno poslali doktori ne bi sigurno bio problem da nas primi. Tu je problem njihov odnos sa doktorima iz Domova zdravlja pa se prepucavaju preko nas. A ne radi taj ultrazvuk dva puta mjesecno nego makar nedeljno dva puta koliko sam vidjela na raspored.
    Nisam ni rekao za tebe, pricao sam generalno na osnovu na desetine slucajeva dje sam cuo od roditelja kojima je beba savrsena da oce ekspertski, eto "da budu sigurni"...

    A i obrati paznju da ti doktorka u dom zdravlja namjerno to ne radi da bi napravila posao nekom jer je svjesna da ces na kraju morati privatno da das 70 eura.

    Na kraju ni taj ekspertski ne moze puno promijeniti, bice kako je Bog zamislio na kraju.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  17. #17
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    269
    Thanks Thanks Given 
    216
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Alexinho11 View Post
    Postovani, supruga treba na preporuku ginekologa da uradi ekspertni ultrazvuk za trudnocu. Ginekolog preporucuje 2 klinike u pg, ,,Natal'' i ,,Life''. Zvali smo u obije, reklu su nam da se zakazuje 7 dana unaprijed i da je cijena 70eur.
    U medjuvremenu smo dobili info da za isti pregled klinika ,,Gea'' u Bar naplacuje 30eur.
    Da li je moguce da je tolika razlika u cijeni i zasto?
    Dobro vece. Evo da odgovorim, supruga je isla u ,,Medical centar'' u Pg, niksicki put. Bila je kaze dr. Haliti, pregled je kostao 70 Eur. Kaze da je imala neku beauty friend karticu od Cosmetics a i da je imala 15% popusta.

  18. #18
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    316
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Alexinho11 View Post
    Dobro vece. Evo da odgovorim, supruga je isla u ,,Medical centar'' u Pg, niksicki put. Bila je kaze dr. Haliti, pregled je kostao 70 Eur. Kaze da je imala neku beauty friend karticu od Cosmetics a i da je imala 15% popusta.
    Hvala puno na odgovoru, provjericu da li taj popust i dalje vazi jer imam karticu Cosmeticsa. Haliti radi i u KBC ali mene zapanuo Miketic oba puta jer doktori ne vide na zakazivanje koji je doktor tada u smjenu.

  19. #19
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    316
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Nisam ni rekao za tebe, pricao sam generalno na osnovu na desetine slucajeva dje sam cuo od roditelja kojima je beba savrsena da oce ekspertski, eto "da budu sigurni"...

    A i obrati paznju da ti doktorka u dom zdravlja namjerno to ne radi da bi napravila posao nekom jer je svjesna da ces na kraju morati privatno da das 70 eura.

    Na kraju ni taj ekspertski ne moze puno promijeniti, bice kako je Bog zamislio na kraju.
    Znam i sama takve slucajeve, i koji idu cijelo vrijeme privatno i sve moguce preglede rade a svi nalazi i ultrazvuci uredu. Po meni ako ni jedan nalaz ili utrazvuk nije zabrinjavajuci nema potrebe za tim stvarima. Ali ako postoji neka sumnja radije bih da se provjeri. Isto znam i doktore koji zabrinu pacijente pa salju na 3D kod svojih kolega al nije slucaj to sa mojom doktoricom bas nije za privatnike nego pokusava da iskoristi sve mogucnosti koje su nam date preko drzavnog zdravsvenog sistema kad smatra da je to potrebno.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ultrazvuk abdomena
    By bumba in forum Medicina
    Replies: 6
    Last Post: 29-11-13, 18:23
  2. Trudnoca i sve vezano za nju
    By podgoricanka86 in forum Medicina
    Replies: 86
    Last Post: 26-01-13, 11:19
  3. Trudnoca
    By MALAodSKANDALA in forum Medicina
    Replies: 37
    Last Post: 19-08-10, 12:49
  4. AbORTus (i nezeljena trudnoca)
    By TiJaNaaaA in forum Sex i erotika
    Replies: 151
    Last Post: 21-11-06, 14:50
  5. Trudnoca...
    By Juice in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 28-07-05, 14:02

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •