Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 27

Thread: CDM portal

  1. #1
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,361
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    110 Posts

    Angry CDM portal

    Oće li mi neko objasnit ko su ti novinari koji rade u našim portalima i ko su ti urednici koji zapošljavaju ovakve novinare. I molim za odgovor na pitanje koliku platu primaju ti novinari jer možda ja želim raditi za te pare ako je dozvoljeno pisati ovako nebulozne tekstove i prepisivati sa drugih portala i agencija za vijesti (njuz agencije)

    Ovo je tekst sa portala koji me je izrevoltirao da napišem ovo

    Junker: Niko još nije ispunio uslove za članstvo u EU

    Predsjednik Evropske komisije Žan-Klod Junker je danas u Sofiji izjavio da EU ostaje privržena evropskoj perspektivi Zapadnog Balkana.

    “Želim da kažem ono što sam rekao svojim prijateljima tokom posjete regionu: da EU ostaje privržena evropskoj perspektivi zapadnobalkanskih zemalja”, rekao je Junker poslije sastanka s predsednicima država ili vlada “zapadnobalkanske šestorke”.

    U obraćanju medijima u prisustvu svih učesnika sastanka, Junker je rekao da se tokom posjete regionu uvjerio da “svi zapadnobalkanski partneri dijele iste vrijednosti”.

    Istakao je da su zemlje regiona ostvarile “ogroman napredak” koji ga je “impresionirao”, ali da nijedna još nije ispunila sve kriterijume i uslove za članstvo.

    Na sastanku su učestvovali premijeri Albanije, Crne Gore i Makedonije Edi Rama, Duško Marković i Zoran Zaev, predsednici Srbije i Kosova Aleksandar Vučić i Hašim Tači i predsjedavajući Predsedništva BiH Dragan Čović.

    Na sastanku kojim je Junker završio višednevnu turneju po regionu s ciljem da detaljno obrazloži Strategiju EU za Zapadni Balkan, učestvovali su i predstavnica Evropske unije za spoljnu i bezbjednosnu politiku Federika Mogerini i komesar za proširenje Johanes Han, a predsjedavao Bojko Borisov, premijer Bugarske koja predsjedava EU.
    Junker je obišao 6 država u regionu a onda održao sastanak sa predstavnicima tih šest država i sve što vi imate da prenesete je jedna citirajuća rečenica i još dvije tri citirajuće riječi. Kakvo je to posrano novinarstvo? Što je taj Junker radio još ovamo, đe je bio i koga je obilazio. Može li malo opširnije o ovome da se kaže nešto?

    Kada se pojebu dva člana tamo nekakve zadruge koja se i ne emituje kod nas svi jedva čekaju to da objave sa velikim hvalospjevima, tekstovi kao da je Isus sišao sa neba i pomilovao zlatnu ribicu jbt. Mada ni za Isusa ne biste našli vremena i prostora a svi ste nekakvi veliki vjernici.

    Duže je ovo moje palamuđenje koje vjerovatno niko bitan i neće pročitati a vjerovatno će i bit izbrisano no tekst o posjeti velikog državnika EU koji je posjetio region. Ne jednu državu nego region...
    MONTENEGRO 🇲🇪
    PodgoricaTravelGuide

    🚗RenaultClio3
    📷SonyA6400

  2. #2
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,521
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Nema ti ovaj forum bas veze za portalom ja mislim...
    P.S. ko jos cuta tah portal, oni su u rangu kurira

  3. #3
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,361
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    Ovo je svaki dan nova vijest.. Veoma kreativno od pisca, dokaz njegove pameti i širokog raspona mašte.

    MONTENEGRO 🇲🇪
    PodgoricaTravelGuide

    🚗RenaultClio3
    📷SonyA6400

  4. #4
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,521
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Vala bi mogli i forum malo srediti, ne radi edit sa telefona, tek sad vidim sta napisah

  5. #5
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,361
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    Koliko god imali ili nemali veze sa portalom, nose isto ime i jedini su forum linkovan direktno sa njihovog portala.

    još jedna besmislena vijest:



    Ista ta vijest na blicu:
    https://www.blic.rs/vesti/svet/bodez...zje-uz/t0qvh0m

    Inače otvaram i nekakvu vijest o razvodu Emine Jahović i tome kako se prvi put obratila naciji preko instagrama od razvoda. Više teksta ima u toj vijesti nego u ove dvije.

    Znači nebitno je čiji je CDM, njih, Analitiku i Vijesti najviše kopiraju drugi portali. Poenta je da tamo rade ljudi koji primaju platu i objavljuju ovakve glupe tekstove. Samo da bi nešto napisali da ima sadržaja, da se vrti neka vijest pa makar imala jednu rečenicu.
    MONTENEGRO 🇲🇪
    PodgoricaTravelGuide

    🚗RenaultClio3
    📷SonyA6400

  6. #6
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,361
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    I šta je koji moj "Nebalistički sistem"?

    Ako ukucate ovu frazu u google, čak i sa pitanjem šta je to, jedino što iskaču su informativni portali kojima je prešlo u naviku da spominju izraz koji se niđe drugo ne spominje, ili je možda čak i isti izvor vijesti svaki put kada je "Nebalistički sistem" glavni akter.

    Možda je to i neki hrvatski izraz koji je zaživio i u srba, crnogorca i bilo kojeg drugog regionalca koji je pročitao neki domaći portal.
    MONTENEGRO 🇲🇪
    PodgoricaTravelGuide

    🚗RenaultClio3
    📷SonyA6400

  7. #7
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,361
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    Ovo je takođe velika vijest koja je od vitalnog značaja za sve crnogorce. Prava riječ zlata vrijedi, molim Pulicera novinaru za ovo remekdjelo...



    Makse tamo, ovo su servisne vijesti, ako vam je već toliko bitno da objavite, ili mećite na fejsbuk ili na tviter, ali nas poštedite ovoga na portalu. Može se to lako sredit da se vijesti sa društvenih mreža kao fleš informacije vrte i na portalu u nekoj podkategoriji...
    MONTENEGRO 🇲🇪
    PodgoricaTravelGuide

    🚗RenaultClio3
    📷SonyA6400

  8. #8
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,361
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    Saradnjom do kvalitetnijeg javnog prevoza u Podgorici

    Dugogodišnja uspješna saradnja Glavnog grada i GIZ-a doprinijela je promociji zaštite životne sredine, energetske efikasnosti i realizaciji značajnih projekata primjenjujući rigorozne ekološke standarde, istaknuto je danas na sastanku zamjenika gradonačelnika Podgorice Časlava Vešovića, sa predstavnicima Njemačke razvojne agencije GIZ i Otvorenog regionalnog fonda za energetsku efikasnost Jugoistočne Evrope ORF, u okviru implementacije projekta “Održiva urbana mobilnost u gradovima Jugoistočne Evrope”.

    Vešović je naglasio da gradska uprava kroz veliki broj relizovanih projekata, ali i onih koje planira da realizuje, kontinuirano doprinosi doprinosi očuvanju životne sredine i većem kvalitetu života u Podgorici.

    “Predstavnici GIZ-a su ocijenili da su odlična iskustva u saradnji sa Glavnim gradom najbolja preporuka da će se uspješna saradnja nastaviti i u narednom periodu, u kojem će se posebna pažnja posvetiti realizaciji konkretnih aktivnosti sadržanih u konceptu održive urbane mobilnosti”, saopšteno je iz Glavnog grada.

    Zamjenik gradonačelnika je ocijenio da je Podgorica kao jedan od potpisnika pisma o namjerama glavnih gradova Jugoistočne Evrope preuzela obavezu da sprovodi strategije u tom definisanom konceptu i da koristi najbolja iskustva i prakse razvijenih gradova kada je u pitanju održiva urbana mobilnost.

    “Potpisani sporazum podrazumijeva drugačiji pristup u regulaciji saobraćaja, na čemu će zajedno raditi eksperti GIZ-a koji su posjetili Podgoricu i nadležni organi i službe Glavnog grada kako bi Podgorica u narednom periodu mogla obezbijediti kvalitetniji javni prevoz, bolju mobilnost, alternativne vidove saobraćaja, bolja rješenja saobraćaja u mirovanju”, navode iz Glavnog grada
    Šta je ovaj GIZ još pričao, šta je u suštini tema razgovora? Od čega je skraćenica GIZ? U ovom tekstu čiji naslov glasi: "Saradnjom do kvalitetnijeg javnog prevoza u Podgorici" Javni saobraćaj se spominje samo na jednom mjestu u samom kraju teksta. Znači promašen naslov. Šta nije rečeno u tekstu:

    Komplet prvi pasus je jedna rečenica
    Dugogodišnja uspješna saradnja Glavnog grada i GIZ-a doprinijela je promociji zaštite životne sredine, energetske efikasnosti i realizaciji značajnih projekata primjenjujući rigorozne ekološke standarde, istaknuto je danas na sastanku zamjenika gradonačelnika Podgorice Časlava Vešovića, sa predstavnicima Njemačke razvojne agencije GIZ i Otvorenog regionalnog fonda za energetsku efikasnost Jugoistočne Evrope ORF, u okviru implementacije projekta “Održiva urbana mobilnost u gradovima Jugoistočne Evrope”.
    Podsjetite nas koji su to projekti. Pričate o dugogodišnjoj i uspješnoj saradnji. Što ste uspješno realizovali? Znači ovo nije političko pitanje, ovo je pitanje koje je novinar trebao sebi da postavi i da nađe odgovor, pa da spomene to u tom pasusu da nas podsjeti, pa da onda čitatelj kaže vau, stvarno je to tako, daaa.

    Naredna dva pasusa se nadovezuju na divnu priču iz prvog pasusa koju su zaboravili da napišu.

    “Potpisani sporazum podrazumijeva drugačiji pristup u regulaciji saobraćaja, na čemu će zajedno raditi eksperti GIZ-a koji su posjetili Podgoricu i nadležni organi i službe Glavnog grada kako bi Podgorica u narednom periodu mogla obezbijediti kvalitetniji javni prevoz, bolju mobilnost, alternativne vidove saobraćaja, bolja rješenja saobraćaja u mirovanju”, navode iz Glavnog grada
    Ođe imamo par zaboravljenih zareza i tačkicu koji unose potpunu konfuziju u tekst.. Inače me interesuje i šta su to alternativni vidovi saobraćaja koji su u planu za Podgoricu.
    MONTENEGRO 🇲🇪
    PodgoricaTravelGuide

    🚗RenaultClio3
    📷SonyA6400

  9. #9
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,294
    Thanks Thanks Given 
    64
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Ne nerviraj se tigre, ne ulazi na portale i gotovo ☺
    Njegoševa kletva " Dabogda braćo moja ! Nemo'te me zajebavat ! "

  10. #10
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Što je ovo zaboga... Novinarstvo u CG je umrlo sa raspadom SFRJ tako da ovo nije ništa novo.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,940
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Generalno, hoću TUMOR da dobijem kad čitam članke po domaćim novinama i portalima.

    Nisam lektor, ni “grammar Nazi”, ali prosto mi je nepojmljivo da pisani mediji mogu sebi dozvoliti taj stepen nepismenosti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #12
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,948
    Thanks Thanks Given 
    3,936
    Thanks Thanks Received 
    6,445
    Thanked in
    3,086 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssaajjkkoo View Post
    Ovo je svaki dan nova vijest.. Veoma kreativno od pisca, dokaz njegove pameti i širokog raspona mašte.

    Zonjo?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  13. #13
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,014
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Ima barem dvije godine kako nista od nasih portala ne citam osim radio jadrana, ili barem rijetko. Cak je i forum prsnuo zestoko pa i njega sve manje posjecujem. Eto napisah ovo bez veze, potajno se nadam da ce se nesto na bolje promjeniti...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  14. #14
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ulcinj
    Posts
    640
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssaajjkkoo View Post
    Oće li mi neko objasnit ko su ti novinari koji rade u našim portalima i ko su ti urednici koji zapošljavaju ovakve novinare. I molim za odgovor na pitanje koliku platu primaju ti novinari jer možda ja želim raditi za te pare ako je dozvoljeno pisati ovako nebulozne tekstove i prepisivati sa drugih portala i agencija za vijesti (njuz agencije)

    Ovo je tekst sa portala koji me je izrevoltirao da napišem ovo



    Junker je obišao 6 država u regionu a onda održao sastanak sa predstavnicima tih šest država i sve što vi imate da prenesete je jedna citirajuća rečenica i još dvije tri citirajuće riječi. Kakvo je to posrano novinarstvo? Što je taj Junker radio još ovamo, đe je bio i koga je obilazio. Može li malo opširnije o ovome da se kaže nešto?

    Kada se pojebu dva člana tamo nekakve zadruge koja se i ne emituje kod nas svi jedva čekaju to da objave sa velikim hvalospjevima, tekstovi kao da je Isus sišao sa neba i pomilovao zlatnu ribicu jbt. Mada ni za Isusa ne biste našli vremena i prostora a svi ste nekakvi veliki vjernici.

    Duže je ovo moje palamuđenje koje vjerovatno niko bitan i neće pročitati a vjerovatno će i bit izbrisano no tekst o posjeti velikog državnika EU koji je posjetio region. Ne jednu državu nego region...
    Apsolutno se slažem sa svim što si napisao i svaka ti stoji. Ali bi htio napomenuti da je CDM samo elektronski medij od (ako se ne varam, t.j. sami su oni rekli na tv) 4 novinara. Mišljenja sam da sa tako malo resursa koje imaju dosta se dobro izbore za taj kvalitet. Uglavnom elektronski mediji se oslone na tuđim izvorima kad objavljuju vijest, ali se potrude da na recimo drugoj rečenici dodaju izvor tipa: prema saznanju Blica, Kurira, tanjuga...
    Istraživačko novinarstvo se i dalje forsira od strane štampanih medija i po meni tu im je mjesto.
    E da za ono nebalističko: za vrijeme 2 svjetskog rata italijani pomoću njemaca formiraju albansku brigadu tzv baliste da bi se borile protiv albanskih komunista. Nebalističko=komunističko/a u ovom slučaju raketa🤣🤣🤣🤣🤣


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #15
    Join Date
    May 2011
    Posts
    7,105
    Thanks Thanks Given 
    161
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Sajko, traka portala se mora održavat' gotovo 20 sati dnevno. Jedino fos i cdm (da ja znam) imaju svoje novinare koji su na terenu i koji prave "originalan" sadržaj i to je često svega par ljudi, tako da je normalno što se masu oslanjaju na agencijske vijesti i druge izvore. Agencije uostalom i služe tome.

    Portal Vijesti ima taj luksuz što je mašinerija novine i televizije iza njih pa tu ima svašta da se pročita/vidi.

    Portali su medij za sve pa tako mora imat' sadržaja za sve i logično masu smeća ima jer ljudi smeće vole. A ne treba zaboravit' da portali žive od klikova.
    Lord, the pitiful screams of all them college-educated women!

  16. #16
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,689
    Thanks Thanks Given 
    2,067
    Thanks Thanks Received 
    4,597
    Thanked in
    2,460 Posts

    Default

    To nije portal, to je smetliste sa koga se siri nesnosan smrad.
    Forever young, i want to be forever young

  17. #17
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    Da pa'neš sa stolice

    AHAHAHA

    The more things change, the more they stay the same.

  18. #18
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,530
    Thanks Thanks Given 
    2,165
    Thanks Thanks Received 
    988
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Tekst o raketnom programu a slika pokazuje popularnost messenger aplikacija

  19. #19
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,689
    Thanks Thanks Given 
    2,067
    Thanks Thanks Received 
    4,597
    Thanked in
    2,460 Posts

    Default

    Axaxaxaxa, a nemojte ljudi.
    Forever young, i want to be forever young

  20. #20
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,294
    Thanks Thanks Given 
    64
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by METZ View Post
    Tekst o raketnom programu a slika pokazuje popularnost messenger aplikacija
    pakao
    Njegoševa kletva " Dabogda braćo moja ! Nemo'te me zajebavat ! "

  21. #21
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,361
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    Radio sam dugo godina u jednoj televiziji, oni su tada i pored male gledanosti bili institucija za 90% medijskih kuca u CG tako da jako dobro znam kako sa malo truda moze dosta toga kreativnog da se stvori. Mislim da niko od tih ljudi koji su tamo radili tada danas ne radi kao novinar, ali uz dobro vodjstvo urednika svi su bili i vise nego dobri novinari. Dopisnici su jednom nedeljno slali vijesti iz skoro svake opstine u CG. To je bilo cesto bar 5-6 vijesti ukupnog trajanja od sat vremena koje nemaju veze sa politikom i sve su bili autorski clanci. Ja ne velim da su portali sad duzni zaposljavati ljude po regionu, ali za tu dje zive uz malo truda iz nicega mogu napraviti pricu vrijednu citanja.

    Sent from my TA-1033 using Tapatalk
    MONTENEGRO 🇲🇪
    PodgoricaTravelGuide

    🚗RenaultClio3
    📷SonyA6400

  22. #22
    Join Date
    May 2015
    Posts
    109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    CDM, kazu prvi portal u cg, nastao po ugledu na poznatiji SerbianCafe, posle prodat vlasniku Pobjede... Sto podrzavaju, i kako se ponasaju tako im i ide u cg. Sad vise nije u fokusu finasijera, vec je to prvenstveno panalitika, zakljucite sami kako ce i to proci, nego da me ne infRiciraju moderatori.

    Nego ko su ovi fos (mirisu svjezi novci )?

  23. #23
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,948
    Thanks Thanks Given 
    3,936
    Thanks Thanks Received 
    6,445
    Thanked in
    3,086 Posts

    Default

    meni to miriše na dio već postojeće reklamne agencije...

  24. #24
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Cdm je klasicno dps klasilo , nesto tipa minut dva . Samim tim nesto sto se preskace . Isto bi se preskakalo da je i df glasilo . Ako me znanima nesto o nekoj stranci ili sta oni misle otici cu na njihov sajt . Da je srece i portali i tv i svi mediji bi trebali da su neutralni tj nezavisni . Ali ....,,,

    Послато са SM-T311 уз помоћ Тапатока

  25. #25
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,530
    Thanks Thanks Given 
    2,165
    Thanks Thanks Received 
    988
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Na čemu su ovi što pišu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Moj T-portal problem
    By hercules in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 27-03-13, 17:56
  2. Portal 2
    By getaway blues in forum Game Server CG
    Replies: 11
    Last Post: 17-05-11, 13:44
  3. Auti portal
    By Djule in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 1
    Last Post: 23-02-06, 13:10

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •