Results 1 to 17 of 17

Thread: Dermatolozi za akne

  1. #1
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Dermatolozi za akne

    Zdravoo.. Imam problem sa aknama, i uzasno mi smetaju. Zanima me da li ste imali iskustva sa nekim dermatolozima koji su dobri za ovaj problem. Trenutno se lijecim kod Jelke Milic, iz Kotora, i interesuje me da li znate kakva je? :fat: A i cula sam za ordinaciju Reichel iz Kotora, pa ako znate sta, pisite...

  2. #2
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja mislim da je ona solidan dermatovenerolog. Imas u Bd dr Oliveru Kovacevic-radi privatno, posto vidim da si iz primorskih krajeva. Nekome prija ovo ili ono kod tih bubuljica ali znam da Zn treba da se unosi, dobar je za kozu koja ima akne. Imas raznih preparata ali meni je najprakticniji u direkt obliku, kesice bez rastvaranja. Ja to pijem za imunitet ali dobre su za kozu.

  3. #3
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Rajhel?
    Ja sam isao kod tog zubara, veceg prevaranta nisam sreo a prelos zubar. Ta sto radi dermatologiju, mozda mu je zena... ne znam, u nekom bliskom srodstvu jeste. Zaobisao bih Rajhele. Jednom sam pogrijesio. Vise ne bih pa da ce mi lice bit preorano.

    A sto se tice Jelke Milic, isto negativno. Bio sam kod nje zbog upaljenja koze, potkozne bubuljice-tako djelovalo na prvi pogled, ni pogledala nije, dala mi je neke masti da mazem koje mi nisu pomogle, da bih na kraju posle nekog vremena sve bilo zbog uraslih dlaka od brijanja kontra smjeru dlake. Naravno da ona to nije znala.
    A kad sam je pitao da jos nesto mi vidi po licu dala mi je njen broj i da dodjem kod nje privatno u Tivat. Naravno da nisam otisao

    Tako da, moj savjet, zaobidji oboje. Siroka ti je Crna Gora, nije to neki neresiv problem.
    Last edited by Dusan.; 24-02-18 at 00:39.

  4. #4
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cetinje
    Posts
    990
    Thanks Thanks Given 
    162
    Thanks Thanks Received 
    67
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Stari doktor Karadaglić iz Beograda, dolazi u Pg u Sine Lorbo kod semafora.Mora se zakazati i čekati kad dođe.

    Izvrćeće te i uzet ti malo para da bi ti na kraj dao tačnu terapiju.Ali je najbolji jbga.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile

    Quote Originally Posted by HENKEL View Post
    Stari doktor Karadaglić iz Beograda, dolazi u Pg u Sine Lorbo kod semafora.Mora se zakazati i čekati kad dođe.

    Izvrćeće te i uzet ti malo para da bi ti na kraj dao tačnu terapiju.Ali je najbolji jbga.
    Cula sam za njega, ali se bas puno ceka... A znam da propisuje pretezno jake tablete, a nesto bas ne zelim da ih pijem
    Last edited by sunshine999; 24-02-18 at 15:47.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dusan. View Post
    Rajhel?
    Ja sam isao kod tog zubara, veceg prevaranta nisam sreo a prelos zubar. Ta sto radi dermatologiju, mozda mu je zena... ne znam, u nekom bliskom srodstvu jeste. Zaobisao bih Rajhele. Jednom sam pogrijesio. Vise ne bih pa da ce mi lice bit preorano.

    A sto se tice Jelke Milic, isto negativno. Bio sam kod nje zbog upaljenja koze, potkozne bubuljice-tako djelovalo na prvi pogled, ni pogledala nije, dala mi je neke masti da mazem koje mi nisu pomogle, da bih na kraju posle nekog vremena sve bilo zbog uraslih dlaka od brijanja kontra smjeru dlake. Naravno da ona to nije znala.
    A kad sam je pitao da jos nesto mi vidi po licu dala mi je njen broj i da dodjem kod nje privatno u Tivat. Naravno da nisam otisao

    Tako da, moj savjet, zaobidji oboje. Siroka ti je Crna Gora, nije to neki neresiv problem.
    To mu je zena, valjda.. Znam da ih ima mnogo, ali odlucih odje pomoc da potrazim, ako je neko imao iskustva, da mi kazd utiske ili preporuci nekog.. Trenutno se lijecim kod Jelke, privatno.. Rekla je da dodjem za mjesec dana, i da ce do tada biti bolje, pa cekam..Pa ako ne pomogne, da onda idem dalje

  7. #7
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Olja View Post
    Ja mislim da je ona solidan dermatovenerolog. Imas u Bd dr Oliveru Kovacevic-radi privatno, posto vidim da si iz primorskih krajeva. Nekome prija ovo ili ono kod tih bubuljica ali znam da Zn treba da se unosi, dobar je za kozu koja ima akne. Imas raznih preparata ali meni je najprakticniji u direkt obliku, kesice bez rastvaranja. Ja to pijem za imunitet ali dobre su za kozu.
    Jesi li imala iskustva sa njom? Ili neko da znas Pijem trenutno neke vitaminske kapsule, zbog koze.

  8. #8
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,326
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sunshine999 View Post
    Zdravoo.. Imam problem sa aknama, i uzasno mi smetaju. Zanima me da li ste imali iskustva sa nekim dermatolozima koji su dobri za ovaj problem. Trenutno se lijecim kod Jelke Milic, iz Kotora, i interesuje me da li znate kakva je? :fat: A i cula sam za ordinaciju Reichel iz Kotora, pa ako znate sta, pisite... :grin:
    Nemam apsolutno nista pozitivno da kazem za dr Jelku. Meni je licno unistila lice u potpunosti sa pogresnim terapijama, jedino sto mi je pomoglo je roakutan ali ga je dozirala kao da imam 40kg tjelesne mase a ne 90kg, tako da se problem vratio odmah nakon sto je roakutan izasao iz sistema. Naravno, sada opet forsira identicne terapije koje mi je davala prije roakutana iako mi je svaka od tih pravila haos po licu i tijelu (sto sam joj i nave ali kaze "Sada nisi u istoj situaciju kao ranije!"), tako da sam odlucio da se drzim sto podalje od ordinacije dr Jelke.

    Istina, poznajem mnoge kojima je dr Jelka pomogla i rijesila razne problem (istina, ne i akne) tako da sam ja mozda izolovan slucaj. Sve u svemu, za doktora koji nekome propise roakutan a ne vodi evidenciju koliku dozu mu propisuje za vrijeme trajanje cijele terapije, ne bih imao nista pozitivno za reci.

    @Sunshine
    Cisto me interesuje koje terapije ti je dala? Ja koliko vidjeh apsolutno svima propisuje identicno, forsira one Cerin kapsule (meni su licno unistle lice u potpunosti) i onda samo mijenja kreme za hidrataciju/gelove za kozu sa svakim pregledom...

  9. #9
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    MOje iskustvo sa aknama koje su problme hormonalnog dispalansa tj manjka progesterona je sledece. Imala sam akne po bradi i oko usana, one velike gadne ali nisu bile bolne, pila sam femisan A kapi koje su mi regulisale problem hormona skroz iz korijena i od tada dobijem one zenske akne par komada sitnih jednom mjesecno i to jesve. Pored femisana odlicna stvar za akne je i ulje cajevca, ja konkretno uzimam sos serum u farmasiju koji je 100% cisto ulje cajevca i koristim ga za sve i svasta, npr za gljivice kad se pojave, akne, ujede insekata, sve zivo lijeci jer je jedan od najboljih prirodnih antiseptika. Caj od virka tj vrkute, haducka trava, priroda je puna ljekova samo treba pronaci onaj koji tebi prija.
    dva i dva su tri

  10. #10
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    more i sunce ,nema boljeg lijeka

  11. #11
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,326
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Poker_Sindrom View Post
    more i sunce ,nema boljeg lijeka
    Kod mene je uvijek najgore ljeti bilo. Izgleda da nismo svi isti.

  12. #12
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by HENKEL View Post
    Stari doktor Karadaglić iz Beograda, dolazi u Pg u Sine Lorbo kod semafora.Mora se zakazati i čekati kad dođe.

    Izvrćeće te i uzet ti malo para da bi ti na kraj dao tačnu terapiju.Ali je najbolji jbga.
    Isao sam ja kod njega nekoliko puta. Veliki je problem to zakazivanje telefonom svaki put pa ih ne mozes dobit kao da su predsjednici. Isto je dosta skup, ako se sjecam jer je to davno bilo svaki pregled oko 30-40e.
    Meni je u pocetku prepisao neke Doksiciklin tablete koje su me kroz 2-3 dana tako ocistile od akni da mi nikad nista tako nije pomoglo. To sam uzimao cini mi se oko mjesec dana pa posle opet na pregled kod njega. Za tih mjesec dana nisam vise nista imao problema, pa posle na pregled mi je prepisao neke kreme koje nisu imale efekta pa se opet vratilo. I tako meni se cinjelo da me sve vrti u krug, jedan mjesec mi necim makne, drugi mi vrati i tako neprestano tako da sam prestao da idem vise.
    Moj savjet ti je neke prirodne stvari probaj kao sto je gore napisano neka prirodna ulja, npr ulje od crnog kima (corokota) i da pazis na ishranu. Prati kad jedes npr masno ili slatko ili tako neke stvari da li ti se pogrosa stanje. Uglavnom ishrana je tu najveci problem ako su u pitanju neke manje akne kao sto je bio problem kod mene. Ima i tezih slucajeva pa ne treba generalizovati, i dermatolozi su tu ljudi od struke da to prepoznaju, ali eto nazalost ja sam imao osjecaj da su se samnom samo poigravali kako bi sto vise para uzimali. Mozda nisam u pravu ali eto posle mozda 4-5 pregleda ja sam prestao da idem kod Dr. Karadaglica.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  13. #13
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cetinje
    Posts
    990
    Thanks Thanks Given 
    162
    Thanks Thanks Received 
    67
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    @Archi,

    fala na savjetima ali ja nemam nikakvija akni. Čisto bakarno lice ká kakvi stari Crnogorac.

    Ali zato ima mi supruga. Istina,pomoga joj je Karadaglić i djelimično izliječio,ali nas je izvrtio samo tako i oskuba dobrija para.

  14. #14
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,326
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Update...

    Ispostavilo se da mi je dr Jelka davala samo kozmeticke preparate + da sam bio na roakutanu bez potrebe duze od pola godine (+ na dozi koja je besmisleno mala za moju kilazu - sto je na kraju ispalo i dobro jer mi roakutan nije ni trebao). Doktorica Olivera iz Budve mi je rijesila problem za sedmicu dana sa odgovarajucim antibioticima posto sam ustvari imao infekciju (cim me je vidjela rekla mi je da uopste nemam acne vulgaris). Na antibioticima sam jos jednu sedmicu i iskreno se nadam da je to, to.

    Eto, opekoh se dobro sa dr Jelkom i potrosih poprilicno mnogo... Tako da, ako kome znaci, moj savjet je da je izbijegavate u sirokom luku, barem sto se ticne akni jer gospodja propisuje samo Uriage kozmeticke preparate (jer ocigledno sa istima ima "deal") i to je to.

  15. #15
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Update...

    Ispostavilo se da mi je dr Jelka davala samo kozmeticke preparate + da sam bio na roakutanu bez potrebe duze od pola godine (+ na dozi koja je besmisleno mala za moju kilazu - sto je na kraju ispalo i dobro jer mi roakutan nije ni trebao). Doktorica Olivera iz Budve mi je rijesila problem za sedmicu dana sa odgovarajucim antibioticima posto sam ustvari imao infekciju (cim me je vidjela rekla mi je da uopste nemam acne vulgaris). Na antibioticima sam jos jednu sedmicu i iskreno se nadam da je to, to.

    Eto, opekoh se dobro sa dr Jelkom i potrosih poprilicno mnogo... Tako da, ako kome znaci, moj savjet je da je izbijegavate u sirokom luku, barem sto se ticne akni jer gospodja propisuje samo Uriage kozmeticke preparate (jer ocigledno sa istima ima "deal") i to je to.
    Hvala za info , ja imam problem sa aknama na ledjima.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    DavidM probaj sa cajevcem da se mackas pred spavanje, jeste da ruzno "mirise" ali radi posao
    dva i dva su tri

  17. #17
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,361
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    Meni čajevac lijepo miriše.

    Druga stvar, čitam vaše komentare, i dolazim do logičnog zaključka, vi koji ste imali pozitivna iskustva sa nekim lijekom i ako su vam se vratile akne čim ste prestali da ga pijete, potražite na kutiji ili na netu sastav lijeka i tražite koje povrće ima tih ili sličnih sastojaka i probajte sa time da se hranite u što većem obimu pa javite kako se osjećate mjesec dana kasnije..
    MONTENEGRO 🇲🇪
    PodgoricaTravelGuide

    🚗RenaultClio3
    📷SonyA6400

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •