Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 51 to 75 of 76

Thread: Rad u USA

  1. #51
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,294
    Thanks Thanks Given 
    64
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Sta ima da nalaze kome sta, imaju svoje sisteme, prate ko ulazi izlazi koliko se zadrzao. Ostanes duze od predvidjenog nece te pitat za razlog, po kratkom postupku.
    Njegoševa kletva " Dabogda braćo moja ! Nemo'te me zajebavat ! "

  2. #52
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,580
    Thanks Thanks Given 
    132
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    NE POSTOJI DUZE OD PREDVIDJENOG.
    viza 3god i max stay godisnje 6 mjeseci.
    poy

  3. #53
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,256
    Thanks Thanks Given 
    1,347
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    836 Posts

    Default

    Ovo je bitno - max stay 6 months: ali samo ako vam imigracija prilikom ulaska da I-94 na pola godine. Moze ako mu se cefne da ti da na 15 dana, pa se puši...

    Sent from my Pixel using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  4. #54
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,580
    Thanks Thanks Given 
    132
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    to zavisi od vrste vize. Turisticka dozvoljava max stay 6 mjeseci.

  5. #55
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,689
    Thanks Thanks Given 
    1,738
    Thanks Thanks Received 
    753
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    JEste durio ali carinik moze da ti kaze da se vratis prvim sledecim letom nazad kuci.
    Ne smijes ni aerodrom da napustis.
    Moze da ti kaze da imas 15 dana da obidjes to sto si mislio i posle togaa da picis kuci. Ti ostanes 16 dana i nikad vise vizu vidjet' neces.

    Moze da se zaradi samo treba covjek da je bas spreman na to. Zivis u savniku i ne gledas sunca ni mjeseca.
    Vratis se posle 6 mjeseci i pitaju te doma dje si bio i ti kazes u savnik.
    Doduse donio si pare.
    Ako je to to onda je u redu.
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  6. #56
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    663
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ima li ko kakvih novih iskustava saznanja?

  7. #57
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,911
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Drug jedan bio, radio na crno, vratio se i htio sad opet kad prc ne puste ga u zemlju

  8. #58
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Budva, Podgorica
    Posts
    2,232
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Ja sam cuo da su stavili novog lika za vize, pa se taj ne libi da odbija , veliki broj ljudi je popio odbijanje,nije vise tako lako kao prije.

    Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

  9. #59
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,294
    Thanks Thanks Given 
    64
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Jesu li poceli da traze pristup fejzbuku i td ?
    Njegoševa kletva " Dabogda braćo moja ! Nemo'te me zajebavat ! "

  10. #60
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,393
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    prije 10 dana su vratili ljudima pasose bez viza, koje su prethodno odobrili..

  11. #61
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    738
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pozitiva View Post
    Ja sam cuo da su stavili novog lika za vize, pa se taj ne libi da odbija , veliki broj ljudi je popio odbijanje,nije vise tako lako kao prije.

    Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
    Ja sam skoro bio i da ne preceram taj dan su dali najmanje 60 viza

  12. #62
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,103
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,456
    Thanked in
    2,366 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by loodilo View Post
    prije 10 dana su vratili ljudima pasose bez viza, koje su prethodno odobrili..
    Ne kapiram ovo...

    Mozes li da pojasnis?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. #63
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,485
    Thanks Thanks Given 
    203
    Thanks Thanks Received 
    675
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Pa vjerovatno su ljudima na viziranju prvobitno rekli da im je viza odobrena i da dođu da podignu pasoše za neđelju dana ili koliko već, a na kraju nije bilo ništa od toga. Prvi put čujem za to stvarno.

  14. #64
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,103
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,456
    Thanked in
    2,366 Posts

    Default

    Tako sam i shvatio ali ne kapiram kako se to desilo... Pogotovo sto je pisano u mnozini a ne neki izolovani slucaj (da je recimo napravio neko $ranje u tih par dana)...

    Ako uzmu pasos to je iskljucivo da 'ostampaju' vizu na njega, ne fore radi.

    Nisam nikad cuo za ovakav slucaj pa eto.. pitah za pojasnjenje jer vjerujem da ima vise informacija cim je i ovo napisao...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. #65
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    738
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Desava se to dosta cesto, ali ne bukvalno da ti vrate prazan pasos bez znanja...

    znam par slucaja kad su im rekli da su dobili vizu a onda posle par sati ili nakon jednog dana da ih pozovu na tel da opet dodju i da im saopse da moraju da im anuliraju vizi

  16. #66
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,485
    Thanks Thanks Given 
    203
    Thanks Thanks Received 
    675
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    "Dosta često" - baš teško.

  17. #67
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,448
    Thanks Thanks Given 
    5,241
    Thanks Thanks Received 
    3,745
    Thanked in
    1,494 Posts

    Default

    Mogu li da provjerim ko je dobio iz CG green card? Da vidim laze li me jedan ili oce gore da ostane na crno

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  18. #68
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,103
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,456
    Thanked in
    2,366 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by biancoceleste View Post
    Desava se to dosta cesto, ali ne bukvalno da ti vrate prazan pasos bez znanja...

    znam par slucaja kad su im rekli da su dobili vizu a onda posle par sati ili nakon jednog dana da ih pozovu na tel da opet dodju i da im saopse da moraju da im anuliraju vizi
    Ne znam, ja za ovo prvi put cujem.

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Mogu li da provjerim ko je dobio iz CG green card? Da vidim laze li me jedan ili oce gore da ostane na crno

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk
    Isto kao da si pitao mogu li da saznam ima li Pero Jankovic dosije u policiji...

    Ne bi trebalo da mozes. Mozes ako imas nekog 'tamo'.

    Eto tako.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  19. #69
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,448
    Thanks Thanks Given 
    5,241
    Thanks Thanks Received 
    3,745
    Thanked in
    1,494 Posts

    Default

    Ok, hvala na info. Nisam bio upucen u proceduru.
    Nista, da mu vjerujem onda.

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  20. #70
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    738
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lackie View Post
    "Dosta često" - baš teško.
    makar jednom mjesecno se desava

  21. #71
    Join Date
    Jan 2019
    Location
    Podgorica
    Posts
    16
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pozdrav drugari, odgovor na svu vašu priču biće dosta dug, ali ne pričam bzv

    Dobijanje američke vize vam je čista sreća.
    Poznanica radi u USA ambasadu i rekla mi je prije godinu dana (tada sam dobio vizu) da u USA ambasadi postoji to neko nepisano pravilo đe imaju određen procenat ljudi kojima daju vize...tipa u septembru i oktobru prošle godine, pošlo ih je ukupno 70 ljudi, a u novembru i decembru tek 20tak.
    Crnac koji je postavljen ove godine, normalan je lik, kao i njegovi prethodnici. Drug mi je bio prije 15 dana i upravo kod njega dobio vizu. Rekao mi je da je totalno opušten lik, voli da se zaebava i to isto tj slično očekuje i od vas, opuštenost.
    Što se tiče poslova u USA, odmah ću vam reći jer sam bio gore prošle godine na 4 mjeseca...ako idete za New York, vrlo je bitno da imate social security number a dozvola za rad se stiče vremenom, kad skupite malo para i kad baš odlučite da ostanete gore jer se sve plaća...Selidbe su aktuelne kod našeg naroda, kao i restorani/kafane ko poznaje posao šankera, konobara, pranje čaša/tanjira u šank i kuhinji, naravno, tu je i moleraj, zidanje i sl...Za sve ove poslove potrebno je da imate neku preporuku, tipa ako imate druga u USA da vas preporuči u restoran, kafanu, na selidbe i sl...dnevnica nije ispod 100$, za moleraj i zidanje, građevinski radovi u suštini, dnevnica se kreće između 120 i 200$, u kafane liše dnevnice, ako ste dobar konobar, možete imati i dobar bakšiš, takođe, isto važi i za šankera. Što se tiče perača čaša u kuhinji ili šanku, plata se kreće između 2800 i 4000$, opet sve zavisi od iskustva, brzine pranja, truda i sl., kao i restorana/kafane.
    Neki vlasnici restorana i kafana znaju da nagrade svoje radnike ako vide da se trudite, to im je jako bitno i važi za sve poslove.
    Što se selidbi tiče, to vam zavisi u koju ste firmu. Recimo imate firmu za selidbe u New York, Simply Moving đe radi gro podgoričana, tu imate zagarantovanu dnevnicu od 100$ + 7% zarade po poslu (u jednom danu zna biti više od 2 posla) + bakšiš koji se kreće od 20 do 200$ i imate moguićnost napredovanja, ali morate dobroo da se potrudite da biste došli na taj nivo. Što se bakšiša u pomenutom poslu tiče, zavisi vam sve koga selite (jevreji su najveće stipse i njih možete da selite cijeli dan a da ne dobijete ni čašu vode, a kamoli bakšiš), takođe, tu su i kinezi, indijci, šveđani, italijani...mjesečno primanje u selidbama u mjesecima februar-maj iznosi 2500 do 3500$ + bakšiši ako vas sreća prati, a od maja do septembra, možete izaći na 5000$ + bakšiši koji su u tom periodu predobri.
    Ako se odlučite za posao u gradu, najbitnije od svega ovoga jeste smještaj koji se kreće od min 500$ (ovo je dakle soba i opet, ako imate sreće, može biti i cijela kuća...ja i drug smo prošle godine plaćali po 600$ dvije sobe a mogli smo i cijelu kuću da koristimo, amer bio dobar lik - vlasnik kuće) pa na više, a najbolje bi bilo kad biste mogli da nađete cimera ili više njih pa dijelite sve troškove mjesečnog življenja koje vam ukupno ispada skoro 1000-1500$ po čovjeku (tu vam je dakle: mjesečni prevoz metroom 120$, novi broj, kartica za tel 50$ (bedža pozivi, net i poruke traju tri mjeseca), struja/voda 100/150$ (struja/voda obično ulaze u cijenu smještaja ali ima svega, kao i kod nas ), takođe, tu je i hrana, možda i po koji robni tj odjevni predmet, a neđe ćete i izaći...morate jer nije New York ili bilo koji drugi američki grad selo )...dakle, najvažnije od svega je smještaj.
    Što se plantaža tiče, imate dvije pozicije, odmah ću vam reći da ne možete da radite kao trimeri, to rade samo žene i tako je na sve plantaže. Najveći broj plantaža ne drže ameri, već bugari, kao i rusi, makedonci, a onda dođu svi ostali. Ameri drže jedan do tri plastenika čisto za svoj merak da imaju i nešto malo za tržište, a od prošle godine ne zapošljavaju naš narod jer smo mi bajka, drugim riječima tamo đe treba da budemo zadovoljni zbog vlasnika i posla kojeg imamo tj radimo, mi se trudimo da ga zaebemo, potkrademo, manje radimo i brojimo dane do isplate. Većina našeg naroda radi kod bugara (u vlasništvu imaju više desetina plastenika), plantaže su 50/50% (jedan dio plantaža je legalan, drugi dio nije). Posao koji radite na plantaže jeste grover, to vam je okopavanje, čišćenje zelene površine, sađenje marihuane, prskanje otrovima, poneki građevinski posao tipa dizanje plastenika, rad sa ekserima (not droga , bušilicama itd...groverski posao nije nimalo lak. Radi se 12h, a nekad i 14h...od 07h do 15h se radi, onda imate odmor od 2h i opet do 23h naveče. Dozvoljeno vam je da pušite travu sve dok vam ista ne utiče na posao jer isti možete izgubiti. Na neka imanja imate dobru hranu, tipa postoje kuvari, dok na druga imanja morate sami da spremate. Opet, posao na plantažama takođe zavisi i kakva vam je ekipa sa vama. Ponoviću se, našeg naroda trebate da se čuvate jer onog trenutka kad vas i ako vas gazda pohvali zbog obavljenog posla, naši kreću da vam prave smicalice i sl., a opet, ako imate sreće, možete da nabasate na top ekipu i da vam svima bude dobro. Plantaže su udaljene od San Franciska na min 5h vožnje. Nije vam dozvoljeno da idete u grad, tj vi možete ali nema ko da vas poveze a i opet, nemate kad koliko se radi. Plata za početnika na plantaža jeste 3000$ + 300 do 500$ tipsa koji vam zavisi od želje i volje za radom, iskusniji groveri primaju između 4000 i 7000$ plus bakšiš od 300 do 500$ po mjesecu, tako da za pola godine možete donijeti pofino para i rezervisati svoje mjesto za iduću godinu.

    ovo nije napamet priča, za 4 mjeseca posla u USA sam radio od svega po malo.
    Ove godine nijesam uspio jer sam povrijedio ruku, ali sljedeće godine idem, nadam se u jednom pravcu

  22. #72
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    13
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da li ima neko iskustva sa agencijama iz Crne gore koje nalaze posao u Ameriku.

  23. #73
    Join Date
    Sep 2019
    Location
    ne mo'š promašit
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E vise valja ovaj post, no 15 thread-ova sa ovom tematikom na slicnim forumima. I cini mi se realna prica u usporedbi sa "drugovima drugova" koji su tamo ili su bili tamo. Imam jedno pitanje Nebojsa, kakve su sanse da se nadje posao ukoliko se sad podje (septembar-oktobar) jer mi se ne ceka zima sad posle sezone u CG? Mislim na urbanije zone, jer je tamo racunam lakse i promijenit posao, upoznat ljude ( stvorit veze za dalja zaposlenja) nego u nekoj pripizdini u CA. Jedan mi komsija rece (ozbiljan momak) da se u NY SSN zavrsava za 150$ (falsni) i da se moze koristit kod poslodavaca ne za ID ili banku i nesto slicno (dace mi i lokaciju dje se to radi). Stekao sam utisak da se tamo dosta toga moze zavrsit ispod ruke. Ja bih prije platio nekom (najozbiljnije) da mi nadje posao movinga, nego trazio uslugu nekim poznanicima. Dobio sam turisticku vizu na 3 god i htio bih to da iskoristim. Ukoliko imas nekoga kod se bavi tim "agentiranjem" za neku proviziju ili nesto slicno, molim te javi mi.

  24. #74
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    2,524
    Thanks Thanks Given 
    1,016
    Thanks Thanks Received 
    260
    Thanked in
    174 Posts

    Default

    A najgore od svega se nakaniti i poći

    A kad se ode, treba gledati tamo neke veze da se sklope sa strancima/našima, pa polako ulaziti u te vode...

    Makar je to neki logični stav, ja nisam bio tamo ali se razmišljam na neki poduhvat


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #75
    Join Date
    Jan 2019
    Location
    Podgorica
    Posts
    16
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by faust View Post
    E vise valja ovaj post, no 15 thread-ova sa ovom tematikom na slicnim forumima. I cini mi se realna prica u usporedbi sa "drugovima drugova" koji su tamo ili su bili tamo. Imam jedno pitanje Nebojsa, kakve su sanse da se nadje posao ukoliko se sad podje (septembar-oktobar) jer mi se ne ceka zima sad posle sezone u CG? Mislim na urbanije zone, jer je tamo racunam lakse i promijenit posao, upoznat ljude ( stvorit veze za dalja zaposlenja) nego u nekoj pripizdini u CA. Jedan mi komsija rece (ozbiljan momak) da se u NY SSN zavrsava za 150$ (falsni) i da se moze koristit kod poslodavaca ne za ID ili banku i nesto slicno (dace mi i lokaciju dje se to radi). Stekao sam utisak da se tamo dosta toga moze zavrsit ispod ruke. Ja bih prije platio nekom (najozbiljnije) da mi nadje posao movinga, nego trazio uslugu nekim poznanicima. Dobio sam turisticku vizu na 3 god i htio bih to da iskoristim. Ukoliko imas nekoga kod se bavi tim "agentiranjem" za neku proviziju ili nesto slicno, molim te javi mi.
    a znaš kako, ako imaš nekog gore ko može da te ubači na selidbe, u restorane, čak i moleraj i sl...možeš ići što se toga tiče kad god hoćeš . Najbitnije od svega ovoga jeste smještaj. To kad nađeš, preporučujem ti da budeš sa nekim jer život samca je dosta skup gore...što se veli, dok ne staneš na noge ). U New York je zimi teško naći posao, obično ponude prorade od aprila mjeseca...moleraj vazda možeš naći, plaća ti se između 120$ i 300$ dnevno, sve zavisi od tvojih vještina. SSN se kreće od 100 do 500$, ne znam zašto tako, ali uglavnom, ja sam je plaćao 150$ i možeš je koristiti kod poslodavca. Svi naši ljudi rade ti u tri moving firme, ''Simple Moving'' koja se nalazi u Bronksu, posao vodi momak iz Podgorice, Radojica...''Peace of cake'', neki cetinjanin to vodi i ''Dambo'' - tu ti posao vode neki likovi sa sjevera i Srbije... Sve se može završiti ispod ruke ako imaš prave ljude koji te neće zaebati za pare jer ima i toga .
    Iskoristi vizu, idi gore...svaki početak je težak, ne očekuj da ćeš preko noći zgrnut milione, ali ako se budeš dovoljno trudio, nikad se ne zna...bolje ti je gore raditi, mučit se i štekat pare nego ovđe da te jebe neko za 300e za posao za koji bi trebao da ti plati min 700e

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •