Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 26 to 50 of 76

Thread: Rad u USA

  1. #26
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Ne znam sto da vam kazem... neke price koje ja cuh je da momci rade za 5000$ fiksno mjesecno, dok zene mogu izaci na masu vise pominje se dnevnica od 300$ kod bugara do 800$ kod nekih kao amerikanaca (al rece djevojka da je radila od 8 ujutro do 4 uvece) 20h znaci...

  2. #27
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    703
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Neka ne pomamljujte ovaj narod

  3. #28
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,444
    Thanks Thanks Given 
    5,237
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    nemojte, što vam ja zla oću
    Ovo i ja cuh, vidim da se ekipa odmakla od njega

  4. #29
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,891
    Thanks Thanks Given 
    154
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    158 Posts

    Default

    a ko je Beli?
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  5. #30
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,546
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Beli kako mi je vruce :P


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    +382 ...

    Weekend house for renting

    https://www.facebook.com/grandpashouse1/

    @grandpashouse1

  6. #31
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,580
    Thanks Thanks Given 
    132
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Nijesam bio na farme i nijesam radio. Ali poucen iskustvom naseg naroda i narodskih seljackih prica i lazi, ja sam sve to fino preskocio i pricao sa vlasnicima farmi i ljudima (ne crnogorima, nego holandjanima francuzima, italijanima)

    dakle

    Na farmi (na crno) imaju dva posla koja mogu da se rade

    1. Rad na polju (ljeto) a to je zalivanje, okopavanje, gruba sjeca, berba, susenje i slicno. Tu su manje pare i daje se neka mizerna satnica od 10-15 dolara sto je go **** u poredjenju sa kalifornijskom minimalnom satnicom (koju prima masni crnac na pranje suda u mekdonalds na primjer)

    2. Ono zbog cega ljudi idu - trimmeri

    Kalifornija proizvodi neke od najboljih komada trave na kugli zemaljskoj i kao takva premium trava mora imati human touch i mora se rucno srediti prije nego ode u dalju prodaju. Budovi se obradjuju rucno sa makazicama.

    NE POSTOJE SATNICE NE POSTOJE DNEVNICE NE POSTOJE PLATE.

    Radis onoliko koliko trimujes. Placa se 150-200 dolara per pound of weed. Dakle pola kila obradjenog proizvoda. Kazu da neuki trimeri mogu na pocetku jedva izgurati taj minimum ali da iskusni mackovi koji sisaju sto na sat mogu 2-3-4 pounda da obale ko' iz ckepi. To su ljudi koji zaradjuju 500 na dan.

    Radis minimum osam sati dnevno, ako hoces da radis 16 ili 20 ti mozes naravno.

    Ta prica da zene uzimaju vise je kao manje vise istina ali zbog mitova da se nudi vise para ako rade gole (sto nije iskljuceno s obzirom da su to mega seljacine koje zive u sumu po godinu dana i zene ne vide. Za zene je dosta zajebano jer ima dosta maltretiranja, napastvovanja, nerijetke su price o silovanju i tako dalje)

    Nas zalosni narod ide preko tih koljaca koji se ugradjuju, zajeb5avaju ih, reketiraju, stavljaju u bungalove od po 800 ljudi, ne placaju ih, ne daju im da se ustanu kad sjede po 10 sati dnevno i slicno... klasika bijelo roblje. Tako ga ne treba ici bez da rizikujete da ubijete nekog pod pritiskom, barem bih ja tako razmisljao.

    Farmi ima milion, dostina ih drze amerikanci, prava je fora da se upadne kod kakvog postenog coeka na mali farmicu family business, koji placa posteno na kraj dana i koji te pusta da kampujes kod njega u dvoriste. Takvi ljudi nerijetko i daju jedan obrok dnevno s obzirom da si u boziju guz7cu i nema prodavnice na vidiku. Radi se u ekipama od po 10ak trimera, placa se na kraj dana, niko te ne reketira niti zajebava6a. To bi meni bio cilj. Sve ostalo je voda.

    Kazu da ove godine opada cijena PER POUND jer ce biti mnogo veca konkurencija.

  7. #32
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,064
    Thanks Thanks Given 
    496
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    A na ove farme po AL kako placaju ahhaahah
    A cuo sam i ja da taj muski dio posla tezak i slabo placen..Jedna ujnina kuma je na seckanje kaze da zaradjuje 200-300$ ali ono 10min i cepaj..Super joj bilo.
    Skoro sam upoznao neku dalabu mladu kaze da je 700-800$ uzimala dnevno nego nisam joj mogoa rec da ne prdi i da krene put Kolasina

    Sent from my Le X620 using Tapatalk

  8. #33
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,580
    Thanks Thanks Given 
    132
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Niko nije uzimao 800 da dan sjeckajuci pa da je radio 24h na 200 dolara pola kila rezim

  9. #34
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @Feeleep
    Kako doc do postenoga amerikanca koji cete ilegalno zaposlit na farmu? Nikako. Zato nasi i idu preko ovih koljaca i spavaju na zemlju ili na daske i vrse fizioloske potrebe u sumu.
    Last edited by DrvoShegach; 26-02-18 at 19:55.

  10. #35
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,580
    Thanks Thanks Given 
    132
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    A ko ti sta moze garantovati, ne moze niko nista... Ali bih visevjerovao covjeku koji mi na mail kaze dodji brate odje radices ljetos citavo i trim sezonu pod tim i tim uslovima nego da mi neki retos odje zavrsava, kunem ti sr u Ostrog. ali hocu da pricam sa sto vise nasih ljudi, interesuju me i ljudi koji su radili za amerikance najvise, ko moze da me spoji sa postenim vlasnikom farme, bas ne zalim da platim.

  11. #36
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Feeleep View Post
    A ko ti sta moze garantovati, ne moze niko nista... Ali bih visevjerovao covjeku koji mi na mail kaze dodji brate odje radices ljetos citavo i trim sezonu pod tim i tim uslovima nego da mi neki retos odje zavrsava, kunem ti sr u Ostrog. ali hocu da pricam sa sto vise nasih ljudi, interesuju me i ljudi koji su radili za amerikance najvise, ko moze da me spoji sa postenim vlasnikom farme, bas ne zalim da platim.
    Pa i ja. U pravu si.

  12. #37
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    ovo je vrhunac novinarstva jedan novinar da ovako popali omladinu podgoricku ja ne mogu da vjerujem.dje god podjem cujem ovu pricu prica rekla kazala ....sneza je rekla da je primala i do 900$ dnevno hahahahahahahahahahahahahhhahahhaah a onda se javila sanela koja je primala svega 500 $ dnevno i zeznula je zdenka sa zlatice koja se ugradila . ahhahahahahahahhahahahahahahahahah

  13. #38
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,580
    Thanks Thanks Given 
    132
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Moze da te neko napali na nesto ako si mali retard. Pot trimmers scena postoji u sjevernoj Kaliforniji preko 10 godina ljudi iz citavog svijeta dolaze. Malo se sad proculo kod nas to je sve.

  14. #39
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ako ces da ides na 2-3 mjeseca u USA sa turistickom vizom - NEMOJ !

    Jer moras znati da se rentiranje dvosobnog stana krece od 1000-2000 $ u zavisnosti od lokacije i stanja istog.
    Takodje ti si sa turistickom vozom bez Social Security Numbera i work permit-a bez kojih mozes da radis samo na crno (selidbe, gradjevina, moleraj itd).

    Jedina isplativa varianta su ti npr te plantaze, gdje imas smjestaj, hranu + plata, kako su obicno to neke vukojebine u Cali, nemas je gdje ni trositi, tako da mozes za tri mjesece donijeti $$$ kuci.

    Moras znati da je velika vjerovatnoca da nakon toga neces moci vise nikad u USA, jer obicno svima koji na turisticku vizu B1/B2 ostanu nekoliko mjeseci, sumnjice ih da su radili na crno i obicno im vise nije moguc ulazak u SAD.

    Toliko od mene

  15. #40
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,256
    Thanks Thanks Given 
    1,347
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    836 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rade_pg View Post
    Ako ces da ides na 2-3 mjeseca u USA sa turistickom vizom - NEMOJ !

    Moras znati da je velika vjerovatnoca da nakon toga neces moci vise nikad u USA, jer obicno svima koji na turisticku vizu B1/B2 ostanu nekoliko mjeseci, sumnjice ih da su radili na crno i obicno im vise nije moguc ulazak u SAD.

    Toliko od mene
    I call bullshit.
    Imas li sta da potkrijepis ove tvrdnje?



    Sent from my Pixel using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  16. #41
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,580
    Thanks Thanks Given 
    132
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    spavaš u šatoru ili kupis za 3 soma razdrnadnu kamp prikolicu. prodas u otpad za 2k kad zavrsis.

    vizu dobijas na vise godina sa vise ulazaka. niko te nista ne sumljici. samo izadji za manje od 6 mjeseci i sve okej.

  17. #42
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    703
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Nije bas tako, ovi iz Homeland Security-a mogu da posumnjaju da ides da radis na osnovu toga sto si ostao nekoliko mjeseci prosli put, i onda ti daju sledeci put dozvolu boravka tipa mjesec dana, bez obzira sto je tvoja viza 3 godina.

    Nego mene zanima dje se cuvaju tolike pare tamo, jos ako zive 50 ljudi u jednoj kuci, zakopavaju li se ili sta

  18. #43
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sten View Post

    Nego mene zanima dje se cuvaju tolike pare tamo, jos ako zive 50 ljudi u jednoj kuci, zakopavaju li se ili sta
    Evo cekamo drugi dio clanka iz Vijesti , cekamo sanelu, miru i božanu da se jave i prenesu poruku kako sacuvati 900$ koje se zarade za dan .
    Legenda kaze da je zdenka , koja se ugradjivala , napravila kucu na zlaticu i da je ljubavnica vlasnika jedne plantaze.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #44
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto ste se ufatili za tekst iz Vijesti. U zadnje 3 godine nasi ljudi idu i rade to u USA. A vi sad sto ste procitali pravite haos od toga.

  20. #45
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Jes i uzimaju 1000$ za dan kako ne


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. #46
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,294
    Thanks Thanks Given 
    64
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Ja mislim da vecina ovih sto bacaju komentare nema ni pasos.. A price su im: drug od druga pa njegov brat od druga, i svako po nesto svoje doda..
    Lijepo je tema otvorena za one koji imaju info iz prve ruke za razne poslove i sta moze da se radi..

    No dobro, mi obozavamo da prdulecamo oko svega jer bolje znamo
    Njegoševa kletva " Dabogda braćo moja ! Nemo'te me zajebavat ! "

  22. #47
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Poker_Sindrom View Post
    Jes i uzimaju 1000$ za dan kako ne


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Uzimaju od 3 - 5 iljada za branje mjesecno. Za trimovanje vise. Te price od 1 000 $ dnevno su bajke za malu djecu

  23. #48
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mislim da je dovoljno licno iskustvo, jer sam sam bio 6 mjeseci u USA i ponistili su mi vizu kad sam stigao u CG pod izgovorom da niko ne ostaje pola god turisticki
    A znam jos dosta takvih iskustava...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #49
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rade_pg View Post
    Mislim da je dovoljno licno iskustvo, jer sam sam bio 6 mjeseci u USA i ponistili su mi vizu kad sam stigao u CG pod izgovorom da niko ne ostaje pola god turisticki
    A znam jos dosta takvih iskustava...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    gdje su ti je ponistili? nesto su ti nasli
    jer ne mogu bez razloga da poniste...

  25. #50
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Jesu, nasli su mi 1 kg kokaina
    Da se ne ponavljam, sumnjivo im je svako duze ostajanje na turistickoj vizi, jer znaju i oni za ovu ekspanziju rada na crnom u USA.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •