Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 66

Thread: Biti majka...

  1. #26
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,524
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    468
    Thanked in
    214 Posts

    Default

    Tebi Niko, čovječe, duboki naklon i svo poštovanje.
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  2. #27
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Ne ostvaris se u ulozi roditelja, nisi ostvario svoju sustinu, promasio si zivot podebelo ma sta ucinio od njega. To otvara horizonte na nacin na koji si mislio/la da nije moguce do tada, upoznas novorodjenog sebe.

    Samohrani su spartanci!
    Mozda nije bas pohvalno reci jer ima zaista ljudi koji ne vide sebe kao roditelje i sretni su tako,ali ne bih nista u sustini oduzela od recenog.Mozda bih samo dodala to da oni koji imaju zdravu i pravu djecu ne moraju da idu okolo i savjetuju one koji nemaju kako je to tesko,njihovo iskustvo je njihovo- drugi ima pravo na svoje.Eto jos nisam cula da neki bracni par koji uz svu zelju i volju ne moze da ima djecu prica kako je njima.Nisam to ni cula od poznanice koja je rodila autisticno dijete i muz,otac ih je napustio.Sjetim se jedne zene kad mi je sestri u 9 mjesec rekla za porodjaj "uf,ne znas kako je to" a sestra ne bi duzna pa joj rece "mora da je dobro cim si jos troje rodila".
    Temu sam inace davno postavila ali i dalje podrzavam situirane zene kojim bioloski sat kuca a nemaju stabilnog partnera za ovom metodom.To ne znaci da ce biti striktno samohrane jer partner moze doci u bilo koje doba a dijete i ne bas.Mislim bzv je zeni oduzeti pravo da bude majka,u slucaju kad su svi uslovi takvi da to zeli i moze.

    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
    Last edited by Artemis; 01-08-18 at 23:16.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  3. #28
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,250
    Thanks Thanks Given 
    685
    Thanks Thanks Received 
    528
    Thanked in
    383 Posts

    Default

    Dajte vi mene ženu, pa ćemo lako za dijete.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  4. #29
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Samohrana majka može biti izvrstan roditelj, ali mišljenja sam da nijedna žena ne bi trebala, već u startu, dijete lišiti oca.
    Dijete ima pravo na oba roditelja.
    Postoje situacije kad je samohrani roditelj nužnost, no, to je za mene, ipak, određeni otklon. Nije redovna situacija.
    Pogotovo sam žalosna kad čujem da neka žena jer joj otkucava biološki sat, odlazi u nekakav laboratorij kako bi stvorila uvjete
    da dijete bude stvoreno jer eto - ona želi imati dijete (iz određenih razloga).
    Odlučivši za njega kako će mu zauvijek biti oduzeto odrastanje uz onoga tko mu je, uz majku, darovao život.
    Ježim se od toga.

    Nemam poriva da bih ikome išto zabranjivala.
    Žene su uvijek nalazile način da postanu majke ili pak, da prekinu život ljudskome biću u utrobi.
    Tako će biti i dalje, kako stvari stoje.
    Last edited by naftali; 03-08-18 at 02:50.

  5. #30
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Uf Natali to kako si rekla zvuci bas nekako plasticno.Ja nisam nikako za to da se otac odpise i radi po svojoj volji.To su samo one redje situacije kad se nesto tako prosto namjesti i izgledi su da ne moze drugacije.U tom slucaju ne bih osudjivala.Ne zelim da vjerujem da se zena na to odlucuje hirovito,jer je svakako bolje i korisnije imati partnera,i ako Bog da dobrog oca sjutra djetetu.
    No ko zna...ne bi me cudilo da bi se kasnije vise krenulo u laboratoriju no prirodnim putevima koliko se danas poseze za botoksima i silikonima.Zene su vidno unistile svoju prirodnu ljepotu.

    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk



    "Tiha voda brijeg roni..."

  6. #31
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Je li moguće da ima ovako kvalitetna tema, a mislio sam da je forum mrtav...
    Krenuo sam da čituckam, kad nalećeh na ovaj post...
    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    A o cemu ja pricam i lomim glavu na forum nego o ovome...
    Sve se vrti oko djece...
    Mene u zivotu samo zanima da nadjem zenu koja ce da posluzi produzetku moje plemenite loze...
    Eto joj dijete neka ga seta, podize, izbaca na instegram, sto god oce, samo neka nosi moje prezime a da ja nemam nikakvih obaveza oko njega...sad, castio bi ga ja parom ponekad, kupio mu igracku, sladoled i tako to, ali ne stvarno da me obaveze sud 30 posto od plate da mu dajem, to vec nemam okle, ocu i ja da zivim...
    Dosta je sto cu da mu ostavim kucu i 4 ipo hektara zemlje u Buronje i moj stan kad ja umrem...
    Pozeljno bi bilo da se zove Vukota kao moj djed, ali i ne mora, prezime je najbitnije...
    Rekoh, ko je ova budala što oće da ispane duhovita na ovako ozbiljnoj temi, kad ono ja.. Ha... Pa dobro, pomislih da sam to vjerovatno davno pisao, kad ono prije po godine. Ne znam što mi je bilo, vjerovatno sam popio bio... Mada sam u suštini i tada iznio svoj stav...
    Nedje sam ranije pisao (možda i više puta) kako su današnje djevojke mnogo opasnije od nas momaka i da samo žele da nas iskoriste...
    One djevojke koje prodju 25 ili 26, 30 da ne pričam...
    Udaju se zato što moraju, rode jedno, eventualno dvoje djece, i onda ako su u mogućnosti tj. ako nijesu potpuno finansijski zavisne od supruga, lagano roknu jednu tužbicu za razvod braka. Nije to nikakva teorija, takvih slučajeva ima na stotine, ja ih znam makar 10ak..

    E pa da mi je kukavcu naći normalno čeljade, sa kojom bih odmah znao na čemu sam, ne bi me srećnijega bilo... da je zdrava, pametna djevojka, relativno zgodna, da nema kakvih felera, znači da ima dobar gen, i da se fino dogovorimo da je oplodim i svako na svoju stranu.
    Ja bih naravno to dijete izdržavao, to mi je svakako i zakonska obaveza, tu bih bio da pomognem što god da treba, a od nje bih očekivao da svoje dijete normalno posjećujem, bez zakonskih ograničenja (tipa svaki drugi vikend od..do... i pola ljetnjeg i zimskog odmora, kako to navode u presudama)
    Znači, neki normalan odnos, pa to je valjda u interesu djeteta, da ima oba roditelja, samo što ti roditelji ne bi živjeli zajedno...

    Ja inače od 4og srednje živim sam... a prije toga, pošto imam 6 godina starijeg brata koji je sa 14 godina otišao od kuće, maltene sam podizan kao jedinac... a uvijek sam imao svoju sobu, svoj prostor... i banja mi je bilo... i dan danas živim sam i banja mi je tako. Jednostavno ne vidim sebe u zajednici sa nekim... a tek to da ostatak života provedem pored jedne žene, sajens fikšn... ako bi mi se kojim slučajem desilo da se zahebem i da se oženim, znam da bih pored žene imao kombinacije...

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    P
    Izlasci, provod vagine - ko se do 30 nije proveo, napio i najjeba ne znam sta ima da trazi poslije. Bas mi nije jasno...
    Još nemam 30 godina, ali sam im se primakao opasno blizu... i ne, nijesam se nahebao, niti naizlazio, ni blizu, čak mislim da je najboljih 10-15 godina preda mnom, samo da me zdravlje posluži...
    neđe skoro kad sam sio sa društvom u lokal, jedan drug ode da se pozdravi sa nekim čovjekom. Vraće se i veli-ovo mi je ujak, ajde pogađajte koliko ima godina... ja gledam, čovjek fino izgleda, crn, markantan, fino sređen, obučen, vidi se da vodi računa o sebi, nekad se sigurno bavio sportom.... svi manje više rekosmo tu neđe oko 50...
    70 PUNIH GODINA taj čovjek ima, unučadi desetoro, i veli mu sestrić da ga ne suši, više hebe nego mi... kunem vam se, da pored njega sjedne neka od 25, ništa strašno ne bi bilo...
    Tako brate, znam da ti na ŽB nije lako, tamo neku startuješ, došla bi uža i šira familija sa puškama na tebe, makar tako kažu... Ali nemoj ovakvu priču da valjaš, znaš da to nije tako...

    Još ovo, SVAKI drug, rođak, kolega, oženjeni i neoženjeni ili varaju žene ili planiraju da ožene onu pravu koja će da im izrodi djecu i bude vjerna, a oni da uz nju imaju nešto sa strane... ali SVAKI...
    Cak mi je nekoliko udatih žena pričalo da se ne bojim ženidbe, da ne moram da budem ludo zaljubljen, nego da pored nje tražim onu pravu.. to su inače žene koje varaju svoje muževe, muževi naravno varaju njih, i one to ne kriju... Moderno vrijeme...

    Pa me zanima, je li poštenije ovako kao što sam ja zamislio... sve otvoreno, sve karte na sto, imamo zajedničko dijete, podižemo ga zajedno (kolko tolko), ali živimo odvojeno.. čist račun, nema laži, nema prevare...
    Do skoro sam mislio da je neki problem u meni, da se teško vezujem za ljude, da sam sebičan, egoista i sl... međutim, ima baš dosta ljudi koji razmišljaju isto kao i ja... priča mi jedan momak da ne može da spava u istu posteljinu dje je spavao sa djevojkom, nego da mora odmah da promijeni cistu, a ovu stavi u ves masinu...
    Sa druge strane, pricam sa jednim bratom o ovome, on oce kompletnu familiju, tj. zenu koja je stalno uz njega i redovno mu daje (sto je jedina prednost, sto jes,jes) i ljubavnicu... i prica mi za jednog rodjaka što ga je žena ostavila i povela mu djecu (što sam ja npr znao da će da se desi, ona je bila sigurica, ono o čemu sam gore pričao)... šetali su zajedno, lik je plakao, veli da mu život ništa ne valja...
    Last edited by karamazov; 18-08-18 at 02:54.

  7. #32
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,358
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    Mene je stvarno podigla maceha ali ta osoba mi je mozda bolja nego necije majke, uvjek se brinula o meni i zahvaljujuci njoj ja sam tu dje jesam, zelim joj svako dobro, ona je za mene majka iako ne dijelimo iste gene.

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Ovo je bilo lijepo pročitati. Bravo!

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Sell the Vatican, Feed the World!

  9. #34
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,358
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    Jes da sam joj jednom sisu okinuo zubima kad sam bio mali zbog cega me unistila od batina ali u principu je postujem..

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Ovo je bilo lijepo pročitati. Bravo!

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Samo da se pridruzim...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  11. #36
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,358
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    Ima stvarno raznih sudbina i nije lako tim malisanima sto imaju macehu, teze im je odrastanje sigurno bez prave majke. A sto se mene tice ja nemam macehu, to sam se salio malo bio, prastajte , i ovo za kidanje sise je isto bila sala.

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  12. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    E magarche jedan... ;-) Mrsh tamo, znash...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  13. #38
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,358
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    Hahah, pdastaj malo sam te otvorio sto se ono veli.

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  14. #39
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Vidim da je tema odavno a citajuci postove nekako ne mogah se suzdrzat a da ne recem jos i ovo...
    Gore nedje neko spomenu samohranu majku kao sinonim nemastine i samoodricanja. Doda bih da je (osim ako se ne radi o krepavanju od gladi) to samoodricanje i nemastina veliki + za vaspitavanje djeteta. Mnogo su vece sanse da to dijete izraste u jednu normalnu osobu osposobljenu da opet dobro vaspita i svoje dijete. To je fakultet koji mnogi nemaju tu "privilegiju" da ga zavrse. Nasuprot njima su dobro situirane majke koje su posesivne ili samozive, ili iskompleksirane, iliiiiiii BAHATE i samim tim ce i to dijete "unistiti" u samom startu vaspitavajuci ga tako sto ce mu ispunjavati zelje u ljubomornom isticanju izmedju svojih vrsnjaka. I to je jedna toliko nezdrava sredina koja je u stanju unistiti i potencijalno dobru genetiku.
    A sto se tice majke koja iz gore navedenih razloga nije u stanju da odgaja dijete zajedno sa bracnim partnerom.....to ne da je mana nego nasuprot.....po nekoj mojoj logici ta majka ima daleko vece i sanse i PREDISPOZICIJE da bolje vaspita dijete. Sacu malo da isfilozofiram ali ovo stvarno i mislim.......u pozadini iste stoje intelektualne prednosti i to ne male u odnosu na zene koje nemaju nikakvih problema da stupaju u brak ......a posebno u odnosu na one koje biraju muza po izgledu, ocima, ramenima, nogama misicima, sarmu, i dugackim prstima
    A kad smo kod $emena ......pazite......
    djed i baba, pradjed i prababa .......TU JE NEDJE MENTALNI SKLOP VASEG BUDUCEG DJETETA ......vase vaspitavanje ce imati mnogo manji ucinak nego sto ce to uciniti djedovi i babini geni.
    Ne gledajte na titule donatora jer to je samo sminka.......gledajte mu djeda i babu ono je izmedju njih

  15. #40
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,358
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    jes ali kralju u nemastinu dijete je neuhranjeno i ne moze normalno da se razvija.. to treba uzet u obzir.
    Čupatelj

  16. #41
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    potpuno nebitno........ bitnija je mentalna ishrana a i tvrdim da su takva djeca duzega vijeka od ovih sto im razni slatkisi cine pola dnevnog obroka
    uostalom i narav mu mnogo zavisi od onoga sto unosi u sebe

  17. #42
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,358
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    glupi su ti argumenti.
    Čupatelj

  18. #43
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Najvjerovatnije zbog toga što sam i sam priglup. Naravno da ima izuzetaka i na jednoj i na drugoj strani ......ali fakat je da nemastina hrani duh, dok visak ga potiskuje u drugi plan (citaj- sahranjuje) (uh kako sam ovo reka .....najezih se )

  19. #44
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,358
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    Slozio bih se sa tobom da ovo vazi ali za vec odraslu i razvijenu osobu ali dijete u razvoju ako je neuhranjeno ono stagnira, ne razvija se a to nije dobro. Ovo sto ti pricas ima cak utemeljenje i u medicini jer odredjeni hormoni koji izmedju ostalog izostravaju um se luce jedino kada covjek nista ne jede, ali ponavljam djecu ne treba izlagati tome.

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  20. #45
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,210
    Thanks Thanks Given 
    732
    Thanks Thanks Received 
    2,137
    Thanked in
    1,618 Posts

    Default

    Nije lako biti glumica i majka...
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  21. #46
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,358
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    nije lako ni maceha bit, jer od tebe se ocekuje da si losa i onda moras da se dokazujes dodatno.
    Čupatelj

  22. #47
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Solid View Post
    Slozio bih se sa tobom da ovo vazi ali za vec odraslu i razvijenu osobu ali dijete u razvoju ako je neuhranjeno ono stagnira, ne razvija se a to nije dobro. Ovo sto ti pricas ima cak utemeljenje i u medicini jer odredjeni hormoni koji izmedju ostalog izostravaju um se luce jedino kada covjek nista ne jede, ali ponavljam djecu ne treba izlagati tome.

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Ovdje na ovizi forum mrze filozofiranje pa ne mogu biti previse detaljan...... ali:
    Ostroumnost nema nikakve veze sa onim o cemu ja pisem. Ti hormoni koji izostravaju um nisu bili ni mrvicu u mom fokusu. Mnogo su ostroumnije osobe koje naginju KA lošijem karakteru nego ove o kojima ja pisem. Duh nije uslovljen visokom inteligencijom. On je plod samosvjesnosti. I možemo da ga istaknemo i isto tako pokopamo.....za razliku od intelekta koji je FIKSAN i skoro pa nepromjenljiv.

  23. #48
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,358
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    a to onda tek sad ne ide u prilog prvoj prici, jer sto ce prije svega prosjecnom covjeku ta filozofija i samosvijest od koje nema puno koristi, a kamoli djetetu pogotovo ako se uzme u obzir da je tacna tvoja konstatacija da je duh nesto sto se moze svojevoljno isticat ili pokopavat, najbolje onda nedje posle 20-e godine eksperimentisat sa tim, no posli smo malo duboko sad nije poenta duh na ovu temu nego majke i djeca itd. da ne pominjem da se i sami intelekt moze razvijat ali to je prica za drugu temu.
    Čupatelj

  24. #49
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,210
    Thanks Thanks Given 
    732
    Thanks Thanks Received 
    2,137
    Thanked in
    1,618 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Solid View Post
    nije lako ni maceha bit, jer od tebe se ocekuje da si losa i onda moras da se dokazujes dodatno.
    Nemam prihvatanje na tu nekakvu tvoju tezu. Neke se i ne trude, tj.većina, a i nije nužno da budu loše. Nema pravila u životu.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  25. #50
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,933
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Mozda nije tema, ali tesko bi podizao tudje dijete...

    Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Biti ili ne biti, pitanje je sad! Dal' da budem dobar il' da budem gad?
    By Ego_and_his_own in forum Religija i filozofija
    Replies: 38
    Last Post: 22-12-17, 23:53
  2. Majka...????
    By Daaron Aracus in forum Sve i svašta
    Replies: 30
    Last Post: 26-01-09, 15:33
  3. Njegoseva majka
    By Beranac in forum Istorija
    Replies: 2
    Last Post: 07-07-06, 12:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •