Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 76 to 86 of 86

Thread: Rimac

  1. #76
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    ali je interesantan jer se prvi put događa da tehnologija ide u suprotnom smjeru, a to je ono što je meni zanimljivo. Tačno, ima tog tzv. hajps oko električnih automobila (i kompanija) te je moguće da su to sada tzv. lebdeće vrijednost kao svojevremeno internet kompanije. Videćemo.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  2. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  3. #77
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,470
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    441
    Thanked in
    285 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Teško da ćeš ga vidjeti jer ih je napravljeno 8 (osam) proimjeraka za prodaju. Prvi je prodat u Španiju i rastavljen je za potrebe jedne kompanije tamo, a jedan je zapaljen (Ričard Hamond se slupao) što će reći da se zna da je 20% voznog parka uništeno.
    Nevera će za razliku od prvog modela biti ,,velikoserijski" model jer je planirano da se napravi 150 tih automobila. Jedna kompanija znana pod imenom Pininfarina pušta u prodaju kupe čija tehnička osnova je Rimac Nevera. Taj Pininfarinin kupe čija je tehnička osnova Rimac Nevera će se zvati Battista. Treba li da objašnjavam šta znači to ime u svijetu dizajna?
    Ako je Mate prevarant skidam kapu jer osim grupacije VW uspio je da zezne i kraljevsku porodicu, koreance, evropsku uniju,... Konte Zanović 21. vijeka

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Jasno je šta Pininfarina znači u svijetu dizajna, ali ne znam šta znači u svijetu automobilizma.
    To je kao kad bi recimo Armani najavio proizvodnju električnog superautomobila.

    Opet to ništa ne znači.
    Rimac ima šasiju i karoseriju. Pomenuo si špansko vozilo Volar za koji je takođe upotrebljena šasija i karoserija od Concept Onea.
    To je za Rimca radila hrvatska firma Board Guardian.
    I šta je bilo sa tim Volarom?

    Tako i ovi iz Pininfarine pokušavaju nešto sklepati, a da li će uspjeti, vidjećemo.
    Dijelovi za te super brže električne automobile se proizvode širom svijeta i svi nešto sklapaju.

    Nego da vidimo ko ima gotov proizvod na ulici, u serijskoj proizvodnji.
    Rimac ga nema.
    On je samo napravio veliki PR oko svoje svemirske budzotine, nevidjenih performansi, što nije testirano i dokazano.

    Ja se pitam što on bar bicikl za serijsku proizvodnju ne napravi. Već je isto sklepao neko čudovište od 50kg koje košta 10 000 eura. Pa to kad ostane bez baterije, ne može se pedalati.
    Što ne napravi neku konkurenciju Tesli? Što ne napravi neki mali električni automobil za gradsku vožnju?

    Ja u stvari ne vidim šta ima država od njegove manufakture. Bez trake i serijske proizvodnje nema rasta BDP-a.

  4. #78
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    Jasno je šta Pininfarina znači u svijetu dizajna, ali ne znam šta znači u svijetu automobilizma.
    To je kao kad bi recimo Armani najavio proizvodnju električnog superautomobila.

    Opet to ništa ne znači.
    Rimac ima šasiju i karoseriju. Pomenuo si špansko vozilo Volar za koji je takođe upotrebljena šasija i karoserija od Concept Onea.
    To je za Rimca radila hrvatska firma Board Guardian.
    I šta je bilo sa tim Volarom?

    Tako i ovi iz Pininfarine pokušavaju nešto sklepati, a da li će uspjeti, vidjećemo.
    Dijelovi za te super brže električne automobile se proizvode širom svijeta i svi nešto sklapaju.

    Nego da vidimo ko ima gotov proizvod na ulici, u serijskoj proizvodnji.
    Rimac ga nema.
    On je samo napravio veliki PR oko svoje svemirske budzotine, nevidjenih performansi, što nije testirano i dokazano.

    Ja se pitam što on bar bicikl za serijsku proizvodnju ne napravi. Već je isto sklepao neko čudovište od 50kg koje košta 10 000 eura. Pa to kad ostane bez baterije, ne može se pedalati.
    Što ne napravi neku konkurenciju Tesli? Što ne napravi neki mali električni automobil za gradsku vožnju?

    Ja u stvari ne vidim šta ima država od njegove manufakture. Bez trake i serijske proizvodnje nema rasta BDP-a.
    drzava ima desetine miliona poreza koji joj se plati godisnje (poredjenja radi dao je drzavi tipa 25 miliona, a uzeo 2.5 poticaja za koje ga prozivaju)
    + priliv od "turizma" investitora
    + promociju stvarnoga turizma/drzave

    +zamisli kad se napravi fabrika/kampus + proizvede ovih 150 komada po ~2 miliona koliko ce drzava zaraditi... a prodace se svaki nista ne brini, bice ih sto ce kupit i po 2-3 ako uspiju da im budu drugih boja to i onako ne kupujemo mi, nego milijarderi

    ima tu dosta PR-a, bez njega ne bi bilo nista, ali ocito ima i pametnih ljudi koji nesto rade i razvijaju

    sto se bicikla tice - bice bolji neki naredni vjervotno - pa oni su prije C1 imali nekolika el automobila... ima, mislim, preko 10 godina da su testirali samovozeci auto te je trebao sam da se odveze na parking, skupi i uparkira (koji je bio neka sklepotina, ram sa cijevima, ali se testiro softver, ne ljepota )

    a sto se tice pariranja tesli - jbg, nema svrhe ulaziti odmah u trku sa nekim ko je vec toliko uradio, to bi bilo uzaludno... oni imaju svoj put, svoju viziju i drze se nje... cilj su im ocito hiperautomobili i razvoj nekih naprednih resenja... vjerovatno je smislenije stvarno pokusati napraviti taj taxi sto se sam vozi, pa onda prodavati softver nego praviti fabriku za auta od 50-100k jer to je skroz druga prica nabavke, proizvodnje, servisne podrske itd itd
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  5. #79
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,361
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    MONTENEGRO 🇲🇪
    PodgoricaTravelGuide

    🚗RenaultClio3
    📷SonyA6400

  6. #80
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,625
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    830
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    ma nista to,nema hrvacka rast bruto BDP-a od toga

  7. #81
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Jura se fura - Rimac Nevera



    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  8. #82
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Rimac je predstavio svoj najnoviji automobil - Bugatti W16 Mistral. Ovaj automobil sa W16 motorom iz 8 litara radne zapremine izvlači 1.577 KS i 1.600 Nm. Najavljeno je da je ovo zadnji Bugatti automobil sa W16 motorom (hoće li sledeći biti hibrid?), da će ih biti napravljeno u 99 primjeraka, da jedan primjerak (bez poreza) košta 5 miliona eura, te da su svi već prodati (kaparisani). Prvih 40 primjeraka će biti isporučeni kupcima tokom 2024 god.






    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  9. #83
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,155
    Thanks Thanks Given 
    1,013
    Thanks Thanks Received 
    1,619
    Thanked in
    837 Posts

    Default






  10. #84
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,566
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,428
    Thanked in
    2,560 Posts

    Default

    Da li je realno da pored svih auta on nadje Neveru?


    https://www.facebook.com/reel/225118...?fs=e&s=TIeQ9V


  11. #85
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,689
    Thanks Thanks Given 
    1,738
    Thanks Thanks Received 
    753
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    ha! ovo je kod mene nedje! je li bila ova na Monterey car week? mislim da im je ova glavna za US, vodaju je od grada do grada.
    ne odoh ni ove godine, nisam se mogao uklopiti sa obavezama :/
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  12. #86
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,036
    Thanks Thanks Given 
    454
    Thanks Thanks Received 
    204
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Mrguud 🥲
    But if you never try, you'll never know..

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •