Results 1 to 7 of 7

Thread: Rusija

  1. #1
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Question Rusija

    Ima li ko da je putovao za Rusiju/Moskvu i okolinu ili bio na odmor par dana? Kako zivi narod tamo, kako je "nasim" ljudima koji su otisli tamo da zive ako znate nekoga, kako se snalaze i kako su se snasli ako jesu?
    Nikad nisam bio a vazda sam se pitao, pa me eto zanima kakav bi zivot bio tamo, kakvi su im poslovi/plate/troskovi, sto se najprije moze naci kao posao ako nisi njihov drzavljanin, kako prihvataju "nase" ljude generalno?

  2. #2
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    St.Petersburg
    Posts
    137
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Posao mozes naci uglavnom u nekoj medjunarodnoj kompaniji, neke obicne ruske kompanije tesko da ce uzeti strance jer je mnogo komplikovano zbog papira.
    Zavisi sta ti se svidja, meni se zivot tamo svidja, ali mnogim nasim ljudima ne. Samo se zale na vrijeme i slicne stvari
    Gradovi su dosta veliki (Moskva i Sankt Peterburg), tako da se dosta vremena gubis u prevozu, bukvalno uvece dodjes s posla. Ali zato ima milion stvari da vidis i da radis, tako da nikad nije dosadno.
    Cijene su skuplje nego kod nas, ali nije preskupo. Javni prevoz je prejeftin u odnosu na druge evropske zemlje.

  3. #3
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Vec sam zamalo izgubio nadu da ce mi iko kazati ista vezano za temu , sad evo makar imam neku generalnu sliku sta i kako, fala za info... Ako ima jos neko da podijeli misljenje bilo bi lijepo...

  4. #4
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,943
    Thanks Thanks Given 
    3,215
    Thanks Thanks Received 
    5,620
    Thanked in
    2,276 Posts

    Default

    Moskva je preskupa, u rangu pariza, longona, amsterdama... javni prevoz i nije toliko skup, ali zato stanovi jesu. Normalan zivalj zivi i 15-30km od centra, osim onih koji su od roditelja naslijjedili nekretninu. Plate su slabe, 300-500e, sto je nista za moskvu, u ostatku rusije prosjek je 250 manje vise... imigranti iz bivsih sovjetskih drzava i iz unutrasnjosti rusije rade slabije placene poslove. Nasih ima dosta na gradjevinu i petro industriji. Tu su mozda malo bolje placeni ali je odrti zivot. O klimi se zna vec sve. Moskva djeluje raskosno i bogato, ali za obicnog coeka nema tu srece. Ne bi ja tamo bez 2000-3000e mjesecno obrca

  5. #5
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Moskva je preskupa, u rangu pariza, longona, amsterdama... javni prevoz i nije toliko skup, ali zato stanovi jesu. Normalan zivalj zivi i 15-30km od centra, osim onih koji su od roditelja naslijjedili nekretninu. Plate su slabe, 300-500e, sto je nista za moskvu, u ostatku rusije prosjek je 250 manje vise... imigranti iz bivsih sovjetskih drzava i iz unutrasnjosti rusije rade slabije placene poslove. Nasih ima dosta na gradjevinu i petro industriji. Tu su mozda malo bolje placeni ali je odrti zivot. O klimi se zna vec sve. Moskva djeluje raskosno i bogato, ali za obicnog coeka nema tu srece. Ne bi ja tamo bez 2000-3000e mjesecno obrca
    Hehehe hvala ti za info brt , zemlja kao zemlja mi je jako interesantna ali izgleda ce se sve zavrsiti na "putovanju" i "posjeti" samo, nasoj dragoj Rusiji... Interesantna zemlja i neki ljudi se odluce da odu zavazda tamo pa sam se morao informisati kako "prezivljavaju tamo" ali ocigledno nije vrijedno ako iole zivis odje normalan zivot jer gledano na ovo sto si naveo 2-3k mjesecno u odnosu na 300-500e plate ehhh... Ali dobro, turisticki otici i doziviti nesto "novo" pretpostavljam da ne moze skoditi... Koliko bi trebalo novaca za otic "turisticki" proc' taj neki "nocni" zivot a i "kulturni" odredjena zanimljiva mjesta da kazem i lijepo se proves' ako ima ko da zna ili je bio ili neke ponude nasih "travel" agencija jer vidim da uglavnom skoro sve daju cijene samo za "putovanje" ali me interesuju i troskovi ovoga ostalog?
    Last edited by nemam ti kad; 18-02-18 at 17:48.

  6. #6
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,224
    Thanks Thanks Given 
    2,765
    Thanks Thanks Received 
    4,549
    Thanked in
    2,408 Posts

    Default

    Ja planiram da odem tamo krajem marta, kad malo okopni

    Salim se, nije zbog snijega (koji je trenutno po Moskvi bas 'dobar' iako je temperatura samo 4-5 stepeni ispod nule) nego zbog drugih obaveza.

    Gledao bi da makar jedan dan odem nedje drugo iako mi je drugi najzanimljviji grad (St. Peter) dosta daleko ali ne i nedostizan.

    Smjestaj sam informativno vec gledao i nalazio sam ga za nekih 300e za nedelju dana bilo da je neki osrednji hotel ili solidni stan.

    Karta svakako iz Tivta... Preko njihove Pobede povratna se moze nac' za nekih 100-injak eura, 160e sa koferom u oba pravca.

    E sad trosenje tih nedelju dana nisam racunao jos ali znam da je Moskva bas skupa. Rekose mi da je prevoz (pa cak i taxi) dosta jeftin kao i vodka pa je najekonomicnije da uzmes litar vodke i da se vozis po gradu

    One 'bijele noci' sjevernije su mi isto zanimljive ali mislim da je to negdje krajem aprila sto mi je previse daleko, za sad.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. #7
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    St.Petersburg
    Posts
    137
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bijele noci u Peterburgu je najbolje da vidis u junu, u aprilu je jos zima skoro

    Sto se tice plata, pa i nije bas istina da su plate u Moskvi 300-500 eura, ne znam za koje pozicije ti gledas, radnik u supermarketu mozda dobija toliko, ali na imalo boljoj poziciji sa fakultetom mozes da zaradjujes mnogo vise.
    Last edited by Eragon; 21-02-18 at 11:23.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Rusija
    By opmne in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8
    Last Post: 30-04-13, 03:36
  2. A Rusija?
    By MadGod in forum Politika generalno
    Replies: 28
    Last Post: 05-11-10, 01:08
  3. BBC - Rusija '90-ih
    By Escobar_BP in forum Politika generalno
    Replies: 0
    Last Post: 24-01-10, 16:27
  4. Rusija-Ukrajina-gas
    By sinisam in forum Politika generalno
    Replies: 29
    Last Post: 19-01-09, 15:43
  5. Rusija otplatila dug MMF-u
    By G R A D in forum Politika generalno
    Replies: 20
    Last Post: 08-03-05, 03:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •