Page 2 of 8 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 192

Thread: Chip tuning turbo benzinca - iskustva iz prve ruke?

  1. #26
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    53
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Na otvoreno vozim striktno u S, zbog turbo rupa koje (bez zajebancije) mogu da budu dosta opasne pri naglim preticanjima, posebno ako vozite jače auto + zadnja vuča.
    U početku u normalnom režimu, dešavalo mi se da treba naglo da izvršim i završim neko preticanje sklopim gas, zbog turbe rupe kola se bukvalno naglo katapultiraju đe sam par puta naletio na šljunak pa da ne bješe sistema, preticanja bi završava' poprečke
    A koji auto u pitanju?

    Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,083
    Thanks Thanks Given 
    714
    Thanks Thanks Received 
    1,950
    Thanked in
    965 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Na otvoreno vozim striktno u S, zbog turbo rupa koje (bez zajebancije) mogu da budu dosta opasne pri naglim preticanjima, posebno ako vozite jače auto + zadnja vuča.
    U početku u normalnom režimu, dešavalo mi se da treba naglo da izvršim i završim neko preticanje sklopim gas, zbog turbe rupe kola se bukvalno naglo katapultiraju đe sam par puta naletio na šljunak pa da ne bješe sistema, preticanja bi završava' poprečke

    a zar ti nije lakse sami minus jednom taknut... da prebaci u nizu, pa posle toga krenes u preticanje.... ipak mislim da ne pretices bas toliko da ti citavim putem treba sport

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,927
    Thanks Thanks Given 
    4,774
    Thanks Thanks Received 
    9,792
    Thanked in
    3,715 Posts

    Default

    F10 528i 245hp, mogu samo da zamislim u tim situacijama šta radi jedna C klasa AMG, W204. Vozio sam je ali ne u okolnostima koje sam opisao gore
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,927
    Thanks Thanks Given 
    4,774
    Thanks Thanks Received 
    9,792
    Thanked in
    3,715 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    a zar ti nije lakse sami minus jednom taknut... da prebaci u nizu, pa posle toga krenes u preticanje.... ipak mislim da ne pretices bas toliko da ti citavim putem treba sport
    Nemam šaltanje na volan, a u tiptronik mod ne znam jesam li 2 puta prebacio...
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  5. #30
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,171
    Thanks Thanks Given 
    1,024
    Thanks Thanks Received 
    1,637
    Thanked in
    843 Posts

    Default

    0:51 turbo lag is reaaaal



  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,083
    Thanks Thanks Given 
    714
    Thanks Thanks Received 
    1,950
    Thanked in
    965 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Nemam šaltanje na volan, a u tiptronik mod ne znam jesam li 2 puta prebacio...
    pf....kakvo si to auto kupio
    nema saltanje na volan, nema navigaciju....

  7. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,927
    Thanks Thanks Given 
    4,774
    Thanks Thanks Received 
    9,792
    Thanked in
    3,715 Posts

    Default

    Nauk za idući put, ništa me tad nije zanimalo sem da je baš taj motor, boja i apoteka stanje.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  8. #33
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    53
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    Kakva su iskustva sa chip tuningom turbo benzinca u CG, generalno? Interesuju me prije svega iskustva iz prve ruke, ne rekla-kazala, i sl?

    Moje jedino je sa bratovom lagunom, dizel, koja je purnjala i imala još neke probleme sa motorom, sve dok nije utvrđeno da je čipovana. Kad je vraćena na normalu, sve se normalizovalo.

    Konkretno, imam Cooper S turbaša, 2008. god, sa 174 hp, koji je zahvalan za chip tuning. Generalno, ne bih to radio, auto ima sasvim dovoljno snage za naše puteve na papiru, ali s obzirom da je prvi vlasnik bila žena, izgleda se na autu od 30+k eura stisla za 50ak eura, koliko je doplata za sport taster, koji maltene svaki Cooper S ima, sem moj, tako da mnim da mi je auto uvijek u normal modu, iliti štednom realno, pa je malo tromo (ne bih znao, dok ne uporedim sa nekim drugim Cooper S-om, koji ima sport taster).

    Svratio sam do ovih iz Sefa (ATM chip tuning), rekao da me nazovu kad budu neki auto radili, da vidim kako to ide, ali još ništa...
    Imas radove na instagram i na fb sto bi te zvali u komisiju ?

    Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

  9. #34
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,208
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Limiter View Post
    Pozdrav doplati za S mode

    Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
    aha. Kako?
    Quote Originally Posted by acs View Post
    pozdrav
    pozdrav!



    Quote Originally Posted by LUKA! View Post
    To sport dugme vjerovatno moze neko da ti napravi bez previse muke. Vozim opel astru i na nju nemam to sport dugme a vidio sam da neke imaju pa sam malo trazio po internetu i vidio da to nije bas nesto prekomplikovano.. Naruci se sa ebaya to sport dugme, poveze se i preko dijagnostike podesi - aktivira.
    A sto se chipovanja tice licno nisam imao iskustvo ali, kao sto su momci gore spomenuli, cuo sam sve najbolje za Vlada iz ATM Chiptuninga.
    "vjerovatno" i "neko", toliko i ja znam, al nit znam ko, nit znam za sigurno. Jedino znam da Voli motors ne moze/ne umije, a i sa zvanicnog Mini support emaila, i isto su mi iz Delta Motors SRB javili:
    "2. Sport taster se nemože naknadno ugraditi."
    Quote Originally Posted by Limiter View Post
    Kad je vec 50 eu doplata i kad se zena stisnula najbolje je u ovlasteni to doplatit onda

    Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
    pozdrav!
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  10. #35
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,171
    Thanks Thanks Given 
    1,024
    Thanks Thanks Received 
    1,637
    Thanked in
    843 Posts

    Default

    E pa to ti je ono izgleda sto ja rekoh...ECU(a uz njega i servo vjerovatno) ne podrzava dvije razlicite mape...Tako da se ne moze samo ugradit prekidac...



    Ali vazda mozes odraditi obicni remap, da malo probudi auto.



  11. #36
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,208
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Laz View Post
    Milim da nije u pitanju samo sport dugme/prekidac...ECU mora da podrzava dvije mape istovremeno, Sport i Normal..Tvoj nema sport dugme, tako da vjerovatno nema ni Sport mapu, a mozda ECU ni ne podrzava 2 mape.
    (mada opet ne vjerujem da su pravili tolike razlike, vjerovatno moze da se podesi u ecu i da se napravi na obicni prekidac)
    evo sa interneta sta S dugme zapravo radi

    Mijenja mod servo upravljaca: u S modu je volan jos direktniji a tezi
    Mijenja mapu gasa- dozvoljava naglo "doziranje" gasa, pa auto zivlje ide, dok u normal modu ecu to pegla i postepeno dodaje ili smanjuje gas
    Otvara termostat da smanji temperaturu na 82c
    Kod automatika agresivnije salta

    kod novijih modela takodje podesava ogibljenje i dodaje ono pucanje iz auspuha pri pustanju gasa.

    Od trzista za koje je namijenjen zavisi je li Sport mod standardna oprema ili se doplacuje...


    Realno ja bih odradio remap, taman u ATM...Ta auta sa vrlo malo cackanja bas zivnu A ne utice nesto previse na zivotni vijek motora, bez ako neces neku ludacku mapu
    ja radije da dobijem sve ono sto se dobija sa S modom (direktnije upravljanje, zvuk, itd), nego maltene garantovanih 205 konja (moze i preko sa nategnutim parametrima, al cemu), ali ne znam dje/kako... Ovi u ATM ne znaju nista o tome, jos su "zeleni" Toliko zeleni da me lik ubjedjivao da je moj S sa kompresorom, a ne turbash (pocetnicka greska, al ipak, da se ne lazemo, to ne uliva povjerenje).
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  12. #37
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,208
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Laz View Post
    E pa to ti je ono izgleda sto ja rekoh...ECU(a uz njega i servo vjerovatno) ne podrzava dvije razlicite mape...Tako da se ne moze samo ugradit prekidac...



    Ali vazda mozes odraditi obicni remap, da malo probudi auto.
    bilo bi mi draze da mogu da ga namjestim da je stalno u S modu, za sve, pa i nek ostane na 174 konja...
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  13. #38
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,171
    Thanks Thanks Given 
    1,024
    Thanks Thanks Received 
    1,637
    Thanked in
    843 Posts

    Default

    Ma vjeruj mi da mozes u ATM...A ovih minija ima raznih
    I turbo i kompresor verzija
    Milion kola su odradili, svi srecni i zadovoljni...Na valjke testiras prije i posle, nema nikakvog nagadjanja
    Mogu da ti programiraju taj odziv gasa!(za servo nisam siguran ali odziv na papucicu gasa moze 99.99%)

    Moze da ti programira pops and bangs mapu, da puca iz auspuha

    A jbg...Vjerovatno se Sport mod malo vise od 50e doplacivao, s obzirom koliko parametara mijenja...


    Btw do 2007 ih ima supercharger sa 168ks i turbo 172
    Last edited by Laz; 08-02-18 at 15:44.



  14. #39
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,210
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    761
    Thanked in
    531 Posts

    Default

    Verbalni - od price preko tel nema nista.
    Ti ako ovako nastavis da cekas misljenja i gledas sto ce ko reci na forum nikad cipovat auto neces.

    Moj mini fabricki 170ks brzi je od tvojeg modela 185hp cipovanog.
    Moj se cipovao nesto oko 13-14ks.

    Trenutno ima oko 220hp ali cemo i to tacno vidjeti.....

    A ti raspravljas o cipovanju i gledanjem na YouTube....

    U ATM podjes fino pripremis pare i sto pozelis oni ce da ti naprave - cip/mjerenje snage/zvuk/ itd.....

    https://www.instagram.com/p/BexNU2bFGp1/

  15. #40
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    53
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    ja radije da dobijem sve ono sto se dobija sa S modom (direktnije upravljanje, zvuk, itd), nego maltene garantovanih 205 konja (moze i preko sa nategnutim parametrima, al cemu), ali ne znam dje/kako... Ovi u ATM ne znaju nista o tome, jos su "zeleni" Toliko zeleni da me lik ubjedjivao da je moj S sa kompresorom, a ne turbash (pocetnicka greska, al ipak, da se ne lazemo, to ne uliva povjerenje).
    Posto sam bio taj dan( radili su mi auto) kad si ti mijenjao oklop kod Ivice i Vlada za kupera kompresora jer si se i sa drugim cooperom pohvalio, a Vlado bio tu i pitao si ga prvi dan kad si tu bio za kupera 2007 sta se moze uraditi on je odgovorio on je kompresor mali je dobitak, to sto sad kazes je velika laz, na to si se ti nadovezao i rekao ne ovo je turbo , uzeo covjek telefon provjerio i rekao od 2007 sa turbom moze da se digne na 205 vecina 2007 je odje kompresor koliko ih ima i to je sva prica taj dan bila.
    Posle par dana si opet dosao i bio si tu dok je Vlado cipovao pasata CC a ja sam isto u boks bio kad si prisao i pitao citiram od rijeci do rijeci:
    -sta cemo raditi, koliko je mjerenje?
    Odgovorio ti je 50 eura, tvoja prica je bila sledeca osim sto si mu dok covjek radi auto prinio telefon i pustao mu klipove kako tvoj cooper radi cudnim zvukom posle 800km
    Jel mozes uzet moj br telefona kad budes radio turbo benzinca da me zovnes ja cu doc izdvojit 2-3 sata da posmatram proceduru kako radis ipak nije meni do 200 eura koliko kosta remap ipak moj auto kosta 11000 eura i ne bih volio neko smece od mape da mi bude u auto, na sta ti je vlado odgovorio da nisi pogrijesio ti mozda i da kod njega ne mozes smece dobit. Ja i Bosko vlasnik pasata smo se pogledali i rekli Vladu posle da mu skidamo kapu koga mora sve slusat i ispostovat.
    U tom vas je prekinuo momak koji je za sjutri dan zakazao BMW 116 benzinca turbo i koji je kod njih odradjen sjutra dan.
    Tako da ti evo sve od rijeci do rijeci i nemoj pljuvat odje ka kakva zena jer nikad ne znas ko je svedok price bio. A i Bosko Kankaras je na forum odje i moze potvrdit.
    Zato napisah gore ko si ti da bi te oni ili bilo koji tuner zvao da ti gledas sto rade oni i da im na vr glave visis? Rade auta 2017 godina i ti pricas zeleni, a ne minija 2007 jos malo oldtimer.

    Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

  16. #41
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,208
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Laz View Post
    Ma vjeruj mi da mozes u ATM...A ovih minija ima raznih
    I turbo i kompresor verzija
    Milion kola su odradili, svi srecni i zadovoljni...Na valjke testiras prije i posle, nema nikakvog nagadjanja
    Mogu da ti programiraju taj odziv gasa!(za servo nisam siguran ali odziv na papucicu gasa moze 99.99%)

    Moze da ti programira pops and bangs mapu, da puca iz auspuha

    A jbg...Vjerovatno se Sport mod malo vise od 50e doplacivao, s obzirom koliko parametara mijenja...


    Btw do 2007 ih ima supercharger sa 168ks i turbo 172
    sve ja znam o minijima, imam 2, dobro znam koji imaju i je li moj turbash ili kompresor BTW, AFAIK, sa kompresorom nema bas 168hp, nego manje, 10 manje od turbasha...

    Kolega @brzi_pas sa foruma, stari znalac, tjuner i drugar ce takodje pogledati sta i kako, tj. vec je dao par vrlo korisnih savjeta

    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Verbalni - od price preko tel nema nista.
    Ti ako ovako nastavis da cekas misljenja i gledas sto ce ko reci na forum nikad cipovat auto neces.

    Moj mini fabricki 170ks brzi je od tvojeg modela 185hp cipovanog.
    Moj se cipovao nesto oko 13-14ks.

    Trenutno ima oko 220hp ali cemo i to tacno vidjeti.....

    A ti raspravljas o cipovanju i gledanjem na YouTube....

    U ATM podjes fino pripremis pare i sto pozelis oni ce da ti naprave - cip/mjerenje snage/zvuk/ itd.....

    https://www.instagram.com/p/BexNU2bFGp1/
    od kad ti imas minija? I kad cemo se potrkat?
    Quote Originally Posted by Limiter View Post
    Posto sam bio taj dan( radili su mi auto) kad si ti mijenjao oklop kod Ivice i Vlada za kupera kompresora jer si se i sa drugim cooperom pohvalio, a Vlado bio tu i pitao si ga prvi dan kad si tu bio za kupera 2007 sta se moze uraditi on je odgovorio on je kompresor mali je dobitak, to sto sad kazes je velika laz, na to si se ti nadovezao i rekao ne ovo je turbo , uzeo covjek telefon provjerio i rekao od 2007 sa turbom moze da se digne na 205 vecina 2007 je odje kompresor koliko ih ima i to je sva prica taj dan bila.
    Posle par dana si opet dosao i bio si tu dok je Vlado cipovao pasata CC a ja sam isto u boks bio kad si prisao i pitao citiram od rijeci do rijeci:
    -sta cemo raditi, koliko je mjerenje?
    Odgovorio ti je 50 eura, tvoja prica je bila sledeca osim sto si mu dok covjek radi auto prinio telefon i pustao mu klipove kako tvoj cooper radi cudnim zvukom posle 800km
    Jel mozes uzet moj br telefona kad budes radio turbo benzinca da me zovnes ja cu doc izdvojit 2-3 sata da posmatram proceduru kako radis ipak nije meni do 200 eura koliko kosta remap ipak moj auto kosta 11000 eura i ne bih volio neko smece od mape da mi bude u auto, na sta ti je vlado odgovorio da nisi pogrijesio ti mozda i da kod njega ne mozes smece dobit. Ja i Bosko vlasnik pasata smo se pogledali i rekli Vladu posle da mu skidamo kapu koga mora sve slusat i ispostovat.
    U tom vas je prekinuo momak koji je za sjutri dan zakazao BMW 116 benzinca turbo i koji je kod njih odradjen sjutra dan.
    Tako da ti evo sve od rijeci do rijeci i nemoj pljuvat odje ka kakva zena jer nikad ne znas ko je svedok price bio. A i Bosko Kankaras je na forum odje i moze potvrdit.
    Zato napisah gore ko si ti da bi te oni ili bilo koji tuner zvao da ti gledas sto rade oni i da im na vr glave visis? Rade auta 2017 godina i ti pricas zeleni, a ne minija 2007 jos malo oldtimer.

    Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
    eto, bio si, prenio si sve prilicno vjerno, al znas sta nisi? Prvo, nisam se HVALIO sa drugim kuperom, nisam hvalisavac, , drugo ne znam na sta mislis, kad kazes "velika laz"? Trece, apsolutno i sigurno nisam rekao (jer me citiras, velis od rijeci do rijeci) "ne bih volio neko smece od mape da mi bude u auto", niti je on pominjao smece. Ko me zna, kao prvo, zna da to nije moj rjecnik, nisam bukac podgoricki, a definitivno ne bih dosao kod nekoga u radnju da mu slazem pricu kako su njegove mape "smece" ili mozda smece, pitao sam koji se problemi mogu javiti zbog tjuninga i kad ne treba da se radi. Imam NULA iskustva sa chipovanjem, sto sam i napisao u naslovu teme, osim sa bratovom Lagunom, koja je radila loshe zbog losheg chip tuninga, sto sam isto napisao u OP. Takodje, imam nula iskustva sto se tice ljudi koji to rade ili ne rade, i kako rade, jer da znam sve ne bih otvarao ovaj topic, moje je da PITAM. Za kraj, meni je super sto si se izgleda registrovao samo da bi spamovao ovaj topic, imas 6 postova, svih 6 odje, a konstruktivni doprinos temi nula, sem sto tracaris i lukavo izokreces ono sto sam rekao, a vrlo dobro znas sta sam i kako sam rekao, jer si zapamtio sve sto je bitno. pozzz!
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  17. #42
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,210
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    761
    Thanked in
    531 Posts

    Default

    Nisam ti ja mjerilo.

    ------

    Mjerilo cu ti zavrsiti sa mojim drugom..

    Cooper S 2013 1.6 turbo 184hp

  18. #43
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    pg
    Posts
    7,928
    Thanks Thanks Given 
    515
    Thanks Thanks Received 
    443
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    veliki Laz

    lijepo se igrajte nemoj loptu da vam uzmem
    * Profesionalni detailing vozila *
    Instagram : Tico Detailing

  19. #44
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    53
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tico View Post
    veliki Laz

    lijepo se igrajte nemoj loptu da vam uzmem
    Eo ispade sad da mu neko stavlja rijeci u usta , OD A do S je sve kako sam rekao,
    @Verbalni kad ti budu ti momci odradili nesto a ti ne budes zadovoljan ili te oni nesto neispostuju onda pricaj i pljuj po nekom i tracari za nekim , a do tad nemas nikakvo pravo ni jednu firmu , mehanicarsku, tunersku, itd da spominjes. Kad ti budu "zeleno" odradili posao tad pisi. Pored 20 preporuka za ATM ti posle svega toga izgleda spamujes sam sebi svoju temu, ljudi ti ih predlazu a ti pricas negativno o njima toliko o tebi koliko cijenis misljenja drugih momaka sa foruma. Ja se nisam radi toga registrovao zanima me sve u vezi auta tako da mi ovo prvo pade da otvorim da citam. E ako bi te iko pozelio ka musteriju ubij ti mene.

    Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

  20. #45
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    53
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    sve ja znam o minijima, imam 2, dobro znam koji imaju i je li moj turbash ili kompresor BTW, AFAIK, sa kompresorom nema bas 168hp, nego manje, 10 manje od turbasha...

    Kolega @brzi_pas sa foruma, stari znalac, tjuner i drugar ce takodje pogledati sta i kako, tj. vec je dao par vrlo korisnih savjeta


    od kad ti imas minija? I kad cemo se potrkat?


    eto, bio si, prenio si sve prilicno vjerno, al znas sta nisi? Prvo, nisam se HVALIO sa drugim kuperom, nisam hvalisavac, , drugo ne znam na sta mislis, kad kazes "velika laz"? Trece, apsolutno i sigurno nisam rekao (jer me citiras, velis od rijeci do rijeci) "ne bih volio neko smece od mape da mi bude u auto", niti je on pominjao smece. Ko me zna, kao prvo, zna da to nije moj rjecnik, nisam bukac podgoricki, a definitivno ne bih dosao kod nekoga u radnju da mu slazem pricu kako su njegove mape "smece" ili mozda smece, pitao sam koji se problemi mogu javiti zbog tjuninga i kad ne treba da se radi. Imam NULA iskustva sa chipovanjem, sto sam i napisao u naslovu teme, osim sa bratovom Lagunom, koja je radila loshe zbog losheg chip tuninga, sto sam isto napisao u OP. Takodje, imam nula iskustva sto se tice ljudi koji to rade ili ne rade, i kako rade, jer da znam sve ne bih otvarao ovaj topic, moje je da PITAM. Za kraj, meni je super sto si se izgleda registrovao samo da bi spamovao ovaj topic, imas 6 postova, svih 6 odje, a konstruktivni doprinos temi nula, sem sto tracaris i lukavo izokreces ono sto sam rekao, a vrlo dobro znas sta sam i kako sam rekao, jer si zapamtio sve sto je bitno. pozzz!
    Eto opet se hvalis , sve ti znas o minijima imas 2. Pa kad sve znas o njima sto kupi minija bez S moda? Sto ga sam ne ugradis kad sve znas o njima? Sto ga ne cipujes?

    Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

  21. #46
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,171
    Thanks Thanks Given 
    1,024
    Thanks Thanks Received 
    1,637
    Thanked in
    843 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    "velika laz"?
    Quote Originally Posted by Tico View Post
    veliki Laz
    nisam ja nista kriv majke mii




    Iii opet, remapom mozes da dobijes dosta snage, bolji odziv na pedalu gasa, ispeglan obrtni momenat i snagu, manju turbo rupu itd...Moze da ti napravi i tu pops and bangs mapu najvjerovatnije, da puca(plamenove ne moze bacat ako ima katalizator )...
    Sto se tice upravljanja, za to imas milion drugi modifikacija...Miniji imaju veliko aftermarket trziste

    drugi anti rol bar, gumice od poliuretana, opruge, koiloveri itd...Svasta nesto tu moze da se cacka.




    sto se tice brzog psa, cini mi se da bas voli da iscijedi maksimum snagu iz motora, a tjunira na ulicu?(ne znam je li kakve valjke nabavljao)
    mislim da je bolje na valjke

    A sto se tice ATM-a, pa njihovih mapa ima svuda po svijetu, nisu oni samo kod nas...UK, Dubai, jebena Afrika itd...
    Last edited by Laz; 08-02-18 at 18:45.



  22. #47
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    pg
    Posts
    7,928
    Thanks Thanks Given 
    515
    Thanks Thanks Received 
    443
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    a dje ce na minija poliuretan..i onako je ka karting
    * Profesionalni detailing vozila *
    Instagram : Tico Detailing

  23. #48
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,171
    Thanks Thanks Given 
    1,024
    Thanks Thanks Received 
    1,637
    Thanked in
    843 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tico View Post
    a dje ce na minija poliuretan..i onako je ka karting
    zamisli poliuretan i koiloveri-gevinde kroz Podgoricu Potres mozga



  24. #49
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    53
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jes no dje to ima odje uradit? Koji majstor i koja firma koja cipuje moze njega zadovoljit? Na nos bi im iskijalo

    Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

  25. #50
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    pg
    Posts
    7,928
    Thanks Thanks Given 
    515
    Thanks Thanks Received 
    443
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    da bi se dobio potres mozga mnogima fali 1 uslov
    * Profesionalni detailing vozila *
    Instagram : Tico Detailing

Page 2 of 8 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Chip tuning
    By micko94 in forum Automobilizam
    Replies: 14
    Last Post: 08-03-13, 23:08
  2. Informacije iz prve ruke...
    By cvxcomputers in forum Centralni
    Replies: 152
    Last Post: 08-09-11, 02:44
  3. Chip tuning
    By brzi_pas in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 471
    Last Post: 14-03-11, 03:37
  4. ASUS GTX 580 DirectCU II iz prve ruke....
    By Perica_barii in forum Hardware
    Replies: 24
    Last Post: 14-02-11, 10:47
  5. chip tuning
    By VooDooPrle in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 107
    Last Post: 22-03-07, 11:30

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •