Page 2 of 8 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 186

Thread: Vracanje Kilometraze

  1. #26
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,203
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    4,529
    Thanked in
    2,398 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Laz View Post
    Realna kilometraza za autoputeve i svijet...
    Dje ima standarda, auto se vozi 2-3god i onda novo kupis ga zamjenis novim uz malu ili nikakvu doplatu.

    ^^^^^
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #27
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Ship
    Posts
    518
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Laz View Post
    Sve se vraca, sve se placa...Drug kad je uvezao auto za prodaju, spustio je kilometrazu 100 000km taman za 10-15 eura...

    Mazdu 6 sam kupio na Cetinjski plac, uvezena iz Italije mmmm...Tada na satu 250 000km
    Spolja bez tacke, unutra bez puno tragova...Posle prva 2 pranja se skinuo turtle wax color magic i pojavile su se ogrebotine i cuda...
    Evo me sad na 300k, unutra i dalje top, spolja dosta losa...Prije bih rekao da je 500 000k obrnula, ali i dalje ide, dobro je to

    Mislim da je bolje uzet auto s malo vise kilometara, nego neku sumnjivu kilometrazu 120-140k


    Fino broj sasije i u ovlasceni platis 20-30e da ti daju istoriju servisa...I vidis kad su radjeni servisi itd pa uporedis
    Izgleda najvise pluseva ide za ovlasceni servis. Problem je sto placodrzci vjerovatno kupuju najjeftinija auta koja su bila u pogonu kao taksi, rentacari slicnemazge za ceranje.
    Don't be afraid to be weak
    Don't be too proud to be strong

  3. #28
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    1,020
    Thanks Thanks Received 
    1,635
    Thanked in
    842 Posts

    Default

    Svako ko uzima auto za preprodaju uzima auto na koje moze najvise da zaradi...Ne zanima ga ispravnost i servisna istorija vec da ha dobro uvali nekome



  4. #29
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,952
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default Vracanje Kilometraze

    Imam 5 godina star Bmw koji je kupljen prošle god na 159 000km. (Nisam ga mogao nać s manjom kilometražom, sem da ga platim 3-5 hiljada više).

    Mogao sam kupiti jeftinije u lošijem stanju, ali nisam htio. Vodio računa da “potrefim” dobar auto - da me ne bi dočekala veća ulaganja.

    Sad je na 187 000km. Cio je kao nov i nema tragova korišćenja. Sem redovnog servisa i par stvari koje sam preventivno uložio radi meraka, od kad je kod mene : jednom mi je crkla sijalica.

    Analizom bord kompjutera sam vidio da je najviše vožen po autoputu (6tom brzinom na 2000rpm ide 130km/h koliko je i ograničenje)
    Spreman sam da se kladim da je sve u boljem stanju nego na istom auto koje je prešlo 87 000km kroz Crnu Goru.

    Ipak, ne mogu ga prodat bez gusala jer narod više voli da vidi “malu brojku”

    Dobar prijatelj je kupio Bmw F10 kod jednog od poznatijih placeva i, iako nije loš auto, vidno istrošenije djeluje unutra od mog, a prešao je 120 000km. Vjerovatno je više km ostvario kroz grad.

    Bitno je kupiti ne istrošen auto - i sačuvati glavu i novčanik.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by cvxcomputers; 25-01-18 at 19:40.

  5. #30
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Ja sam 2012/13 prodavao Golfa 6 2010 godiste sa 170k većina kolega me ubjeđivalo da vratim na 50k i da ga tako prodam jer je bio kao iz salona i spolja i unutra, al prodat je na 170k. Da me niko ne kune.
    Sad imam auto sa 85,000km prava km kupljeno od prvog vlasnika na 74,000km. Pozvao druga u ovlašćeni servis provjerio km po broju šasije, u auto su bili svi računi iz ovlašćenog servisa, sve se poklopilo kako je rekao vlasnih i uzeh auto.

  6. #31
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,728
    Thanks Thanks Given 
    10,776
    Thanks Thanks Received 
    5,110
    Thanked in
    2,380 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Black View Post
    Ti si onda idealna ovca za sisanje, ako ne mozes vidjeti sto su presvukovani djelovi...Sve sto se zamijeni vidi se, od sunca sve mora isto ili slicno da matira...A svaki majstor ti odozdo moze rec koliko je auto preslo...Smo da ga digne, opet u 10-30k tacno.
    Ovce su oni u fabriku što stavljaju kilometarsat u auto,umjesto da pitaju stručnjaka koji nakon 200-300k km može pogoditi u 20k km!

    Sent from my 6055P using Tapatalk

  7. #32
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,773
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    4,929
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    Ispricah ovo nekoliko puta, al' da ponovim svojevremeno prodavah Mercedesa sa oko 240.000 km (a vjerujem i da je to bilo lažno jer ga kupih sa standardnih 160.000) te dolazi kupac, kaze odlican, al' puno presao. Rekoh, jel' samo to problem, ako jeste dodji sjutra i bice kilometraza koja ti odgovara, samo mi je reci da podesim. Gleda me, puta, pa kako ti tako. A šta drugo? Ne spustih cijenu, a on ga ipak kupi. (u pitanju je bio W123 300D)

  8. #33
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,691
    Thanks Thanks Given 
    2,367
    Thanks Thanks Received 
    4,470
    Thanked in
    2,585 Posts

    Default

    to si mogo pred njim

    ne znam kad ce se stati na put tim stvarima


  9. #34
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,530
    Thanks Thanks Given 
    1,049
    Thanks Thanks Received 
    779
    Thanked in
    547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    to si mogo pred njim

    ne znam kad ce se stati na put tim stvarima
    Nikad - nema nacina jer sto god da urade nacice se neko voljan da ulozi vrijeme i znanje da zaobidje sistem
    Jes smanjuju prodavci, smanjuju preprodavci

    Quote Originally Posted by cvxcomputers View Post
    Imam 5 godina star Bmw koji je kupljen prošle god na 159 000km. (Nisam ga mogao nać s manjom kilometražom, sem da ga platim 3-5 hiljada više).
    Potpisujem... moderna auta, narocito srednjei vise klase bi uz dobar servis i odrzavanje MORALA preci 500.000 bez problema... I bolje je uzeti auto sa 250.000 na sat vozeno po civilizaciji nego neko koje je premrcilo 70.000 na nase puteve

    Inace - za kolegu - ko sto rekose SAMO ovlasteni servis koji ce ti dati istoriju sevisa. Ako se stvari ne poklapaju, ako imas rupe u servisima, ako je zadnji servis bio prije 2 godine, a od tad je presa 43 kilometra i slicno - samo zaobidji... sto ce ti ta muka.

    I jos nesto - CUDO treba da se desi da nadjes auto po inostranstvu koje godisnje prelazi ispod 30.000 (narocito dizeli). Ja skoro to u mini nam Goru prelazim, ne ljudi kojima je normalno putovati do posla po 100km svaki dan u jednome pravcu.
    Opet, ako pogledas autodiler - svi su ti tu na 180.000 ako su francuzi - od onih 2003 pa do ovih 2015...
    Da se razumijemo, vjerujem ja da se moze naci auto iz 2003 sa 180.000 ili manje, ali da bas sva ta uvezu nasi hostapleri mi je sumnjivo

    P.S. MondoAuto u Gornju Goricu je plac dje sam uzeo svoj auto i jos sigurno 4-5 za prijatelje po mojoj preporuci. Jako posteno rade, servisne se istorije poklapaju, nema lazi nema prevare, pa kome se sta svidi
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  10. #35
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,691
    Thanks Thanks Given 
    2,367
    Thanks Thanks Received 
    4,470
    Thanked in
    2,585 Posts

    Default

    nacina ima ali nikome to nije zanimljivo


  11. #36
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,878
    Thanks Thanks Given 
    1,643
    Thanks Thanks Received 
    2,819
    Thanked in
    1,223 Posts

    Default

    Sa cijenama autoventure sa cetinja i pdv od 21 trenutno se ne isplati dovodit auto


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  12. #37
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,950
    Thanks Thanks Given 
    1,359
    Thanks Thanks Received 
    1,665
    Thanked in
    944 Posts

    Default

    Jes, stvarno su mu neke cijene brutalne...

  13. #38
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,069
    Thanks Thanks Given 
    506
    Thanks Thanks Received 
    424
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post
    Nikad - nema nacina jer sto god da urade nacice se neko voljan da ulozi vrijeme i znanje da zaobidje sistem
    Jes smanjuju prodavci, smanjuju preprodavci



    Potpisujem... moderna auta, narocito srednjei vise klase bi uz dobar servis i odrzavanje MORALA preci 500.000 bez problema... I bolje je uzeti auto sa 250.000 na sat vozeno po civilizaciji nego neko koje je premrcilo 70.000 na nase puteve

    Inace - za kolegu - ko sto rekose SAMO ovlasteni servis koji ce ti dati istoriju sevisa. Ako se stvari ne poklapaju, ako imas rupe u servisima, ako je zadnji servis bio prije 2 godine, a od tad je presa 43 kilometra i slicno - samo zaobidji... sto ce ti ta muka.

    I jos nesto - CUDO treba da se desi da nadjes auto po inostranstvu koje godisnje prelazi ispod 30.000 (narocito dizeli). Ja skoro to u mini nam Goru prelazim, ne ljudi kojima je normalno putovati do posla po 100km svaki dan u jednome pravcu.
    Opet, ako pogledas autodiler - svi su ti tu na 180.000 ako su francuzi - od onih 2003 pa do ovih 2015...
    Da se razumijemo, vjerujem ja da se moze naci auto iz 2003 sa 180.000 ili manje, ali da bas sva ta uvezu nasi hostapleri mi je sumnjivo

    P.S. MondoAuto u Gornju Goricu je plac dje sam uzeo svoj auto i jos sigurno 4-5 za prijatelje po mojoj preporuci. Jako posteno rade, servisne se istorije poklapaju, nema lazi nema prevare, pa kome se sta svidi
    Kazi mi Mondo kod Golubovica i Cupa ?ili je onaj u donju goricu na tehnicki?

    Sent from my Le X620 using Tapatalk

  14. #39
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,950
    Thanks Thanks Given 
    1,359
    Thanks Thanks Received 
    1,665
    Thanked in
    944 Posts

    Default

    Čupko, Saša Labovic taj Mondo pretpostavljam njih hvale...
    Last edited by stefke; 26-01-18 at 15:53.

  15. #40
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,950
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    Zar ima dva monda?

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  16. #41
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,148
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Uzeo u Mondo skoro jedan auto. Skroz korektni, ostali mi duzni neke sitnice i nabavili li bez problema.

    Ventura ima fina auta, za vidjet, ali kako se frlja cijenama po nekad, i jos je pravo june to je smiješno.

    Vidjeh kod njega auto prije 6 mjeseci, pitam koliko cijena dolje, spušta radnik 100€, zovem vlasnika i pitam da spusti još i da ga vozimo, kaže daleko smo sa cijenom i spusti mi slusalicu, EEEEJ!, te frustracije. Ok, kupimo taj dan auto u Mondo.

    Posle 15 dana isti taj auto spusta na diler za cijenu koju smo mi nudili, danas, posle 6 mjeseci jos mu je na plac, i nece proc jos za 6.
    Objasnite mi jel on dobro?

    Poslato s Jadrana

  17. #42
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,878
    Thanks Thanks Given 
    1,643
    Thanks Thanks Received 
    2,819
    Thanked in
    1,223 Posts

    Default

    One cijene koje ventura ima sa golfovima 7 ne moze niko u region imat.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  18. #43
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Ship
    Posts
    518
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    One cijene koje ventura ima sa golfovima 7 ne moze niko u region imat.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Vidjeh po 7-8 iljada sto je ono?
    jesu li izlupani golfovi ili
    Don't be afraid to be weak
    Don't be too proud to be strong

  19. #44
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,490
    Thanks Thanks Given 
    5,331
    Thanks Thanks Received 
    3,825
    Thanked in
    1,515 Posts

    Default

    Sve su to kola iz lizing kuca iz fra. Zato su tako i jeftina, uzimaju se na aukciju i prodaju.

    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

  20. #45
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,041
    Thanks Thanks Given 
    466
    Thanks Thanks Received 
    208
    Thanked in
    135 Posts

    Default

    Dje vam dodje tacno taj Mondo? Znam da ima ondje kroz Donju Goricu nekoliko a.p. pa da ne promasim?
    But if you never try, you'll never know..

  21. #46
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,950
    Thanks Thanks Given 
    1,359
    Thanks Thanks Received 
    1,665
    Thanked in
    944 Posts

    Default

    Kad skrenes na kruzni (onaj novi, montazni) desno, picis pravooooo i onda sa lijeve strane posle 1km (odmah pored puta) ne mozes promasiti

  22. #47
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,691
    Thanks Thanks Given 
    2,367
    Thanks Thanks Received 
    4,470
    Thanked in
    2,585 Posts

    Default

    volim kad ljudi kazu nemozes promasit


  23. #48
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,393
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Olosh View Post
    Ove price prodavaca kako ima servisnu knjigu, garancija na km, vidimo se stara. Ima ovih fasifikatora sto ti servisnu knjigu i km u nju stavljaju po zelji hahah.

    Stara podjes sa servisnom u ovlašćeni servis,gdje svaki taj servis je morao bit evidentiran u sistem,ako se nesto ne poklapa, onda to mozes da pricas stara..
    Last edited by loodilo; 29-01-18 at 08:00.

  24. #49
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,530
    Thanks Thanks Given 
    1,049
    Thanks Thanks Received 
    779
    Thanked in
    547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LUKA! View Post
    Dje vam dodje tacno taj Mondo? Znam da ima ondje kroz Donju Goricu nekoliko a.p. pa da ne promasim?
    Sa lijeve strane kad ides ka NK (prije 7 Avgusta, a posle marketa Bodiko).
    Imaju veliku ceradu preko ograde na koju pise MONTOAUTO.



    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Čupko, Saša Labovic taj Mondo pretpostavljam njih hvale...
    Koliko znam 3 su vlasnika, ja sam se dogovarao svaki put sa Sasom Pejovic.

    Auta uzimaju na autkcije, vecinom iz lizing kuca. Ako vam nije dusa mzoete i originalnog vlasnika naci caskom (FB i ostale mreze stocker style)
    Svidja mi se sto ne lazu i ne izmisljaju. Na vecinu mana ti samo paznju skrenu (vidi ogrebotina tu, ogrebotina tamo).
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  25. #50
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,530
    Thanks Thanks Given 
    1,049
    Thanks Thanks Received 
    779
    Thanked in
    547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tom View Post
    Uzeo u Mondo skoro jedan auto. Skroz korektni, ostali mi duzni neke sitnice i nabavili li bez problema.

    Ventura ima fina auta, za vidjet, ali kako se frlja cijenama po nekad, i jos je pravo june to je smiješno.

    Vidjeh kod njega auto prije 6 mjeseci, pitam koliko cijena dolje, spušta radnik 100€, zovem vlasnika i pitam da spusti još i da ga vozimo, kaže daleko smo sa cijenom i spusti mi slusalicu, EEEEJ!, te frustracije. Ok, kupimo taj dan auto u Mondo.

    Posle 15 dana isti taj auto spusta na diler za cijenu koju smo mi nudili, danas, posle 6 mjeseci jos mu je na plac, i nece proc jos za 6.
    Objasnite mi jel on dobro?

    Poslato s Jadrana
    Ista prica. Meni su bili rekli zavrsit mape za navigaciju, svaki dan me je covjek zvao da mi kaze da nije zaboravio, ali se momak ne javlja koji im radi mape.
    Na kraju me spojio sa nekim drugim iz Bara koji je to zavrsio (TeamView style)
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

Page 2 of 8 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem Vracanje podataka sa HDD-a
    By Balsa in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 2
    Last Post: 23-02-14, 10:48
  2. vracanje na fabricki OS
    By djuka_pv in forum Android
    Replies: 8
    Last Post: 08-05-13, 08:50
  3. Info Vracanje podataka sa HDD??
    By Gam3r48 in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 11
    Last Post: 18-12-12, 16:25
  4. Vracanje obrisanog
    By kambodza in forum Software
    Replies: 2
    Last Post: 29-08-07, 17:29
  5. ne slaganje kilometraze
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 10
    Last Post: 11-09-06, 11:11

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •