Results 1 to 18 of 18

Thread: Kablovska?

  1. #1
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Kablovska?

    Ne znam jeli bilo ali mislim da je sada ova tema veoma aktuelna... naime kao sto vidimo uskoro za nekoliko mjeseci ali u svakom slucaju do kraja ove godine kako je ukapirah ce da kroz PG bude uvedena kablovska... E sad me zanima ako se ja dobro razumijem preko nje cemo moci i na net...
    Kolika je brzina na taj nacin> Dali ce to usloviti da padne cjena ADSL-a ?

    Sve korisne info cu rado da procitam a vjerujem da zanima i veliki broj ljudi ...

    Hvala

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    O kablovskoj se prica od kad sam ja krenu u skolu, pocetka 90 tih koliko ja znam :-)
    Nacuo sam neke price da bi taj posao trebao da odradi Oleg Obradovic, tj da otvori svoju firmu i on time da se bavi. Mada to nijesam provjerio tako da uzimam sa velikom rezervom.
    Agencija za radio difuziju je najavila da ce krajem godine raspisat tender za kablovsku TV.
    Ali i dalje postoji jedan problem. Uz telefonski racun ti placas TV pretplatu. AKo se uvede kablovska ti neces vise morat da placas tu pretplatu njima no firmi koja se bavi kablovskom televizijom.
    E sad oce li agencija (bolje citaj RTCG) odustat od naplate pretplate preko telefonskog racuna ostaje da se vidi.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  3. #3
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    220
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kablovska nece moc kuda idu linije telekoma jer kad su prodali telekom prodali su i infrastrukturu, e sad ja sam cio da ce on kablove preko dalekovoda da sprovodi.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    UnDeRgRoUNd
    Posts
    3,253
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    imam neki osjecaj da ce da nabiju cijene ida ce bit sprdnja neka,ka ono u telekom kad si morao prvo da imas isdn pa onda adsl
    Viktorija Badza! um zu sehen,dich nacktauf dem Nordpol !

  5. #5
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    161
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a shto s onima koji vec imaju kablovsku (BLOK V i VI)?

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    It's not who we are and where are we, it's about in what we believe and what we choose...

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,695
    Thanks Thanks Given 
    2,100
    Thanks Thanks Received 
    1,062
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milivoje_Taxista View Post
    a shto s onima koji vec imaju kablovsku (BLOK V i VI)?
    nista.bar ja imam samo par programa van ovih sto fataju sa antenom:cnn,pro7 i jos par njih.
    sto se kablovskog interneta tiche,jos godinu-dvije ga niko nece ni namirisat,evo sto vam kazem,znam neke ljude sto rade u radiodifuzni,pa ako su me oni slagali,i ja cu vas,no ko ce bolje bit upoznat sa situacijom do oni...

  8. #8
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by eskim View Post
    To je koliko vidim telekom triple-play mreža (vozi voice/data/video kroz telefonsku paricu). Biće to i kod nas, samo polako .

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Drug, sve je to super, mora bit al aj ti objasni onome iz SHavnika da mora da resetuje pptp sesiju zbog nestanka struje ili necheg tako banalno slichnog.

    Lako je kupit tehnologiju ali razumjet je i prilagodit svojim potrebama, to malo teze ide.
    It's not who we are and where are we, it's about in what we believe and what we choose...

  10. #10
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno , plus, neće niko uzeti ADSL da bi gledao TV i/ili telefonirao - osim ako se ne ponudi neka za dž varijanta .

    Dok sa druge strane kontra ide lakše, svi znaju šta je kablovksa, i svi hoce 56 kanala na TVu za 3EUR/mesečno (lupam), zato to i jeste unosan biznis.

    A kasnije naravno preko istog tog kabla može i data/voice.....

  11. #11
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja sam citao da ce bit neki wirles mozda WiMax do kraja godine a kablovsku cemo pricekat - ako budu uzimali Telekomovu mrezu bice preskupo a drugacije ne moze jer niko sem da je lud nece razvlacit mrezu po CG !
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  12. #12
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma kakav bre kraj godine . Suviše je to kratak period, neće stići ni tender za kablovsku da se uradi, a ne još da povezuju korisnike.

    Isto važi i za WiMax etc..

  13. #13
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    220
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Valjda UNDP radi na nekom wireless-u ...

  14. #14
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vjerovatno mislis na USAID? Rade na besplatnoj distribuciji interneta, ustanovama, na podruciju CG, od drzavnog znacaja (bolnica, sud, skole...). Projekat se zove Montenegro connect. Mislim da je xxxxx pisao o tome.

    Samo da dodam da od WiMax-a nece biti nista ni u narednih, makar godinu dana.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ovo je ozbiljno do moga... zvanicna informacija je: " Kablovska televizija će brzo pokriti cijelu Crnu Goru". Kad? -Brzo.
    Ako bude brzo kao i kad su ovi obecavali ADSL onda cemo se nacekati...

    E imamo agenciju, zlatila nam se. Rade svoj posao koliko i ostale drzavne sluzbe, samo kad ono bas moraju, inace nemaju kad od kafenisanja po kancelarijama i igranja pasijansa na masinama od po 800e...

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    A sto cemo sa ovom TV pretplatom na telefonske racune sto placamo?
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  17. #17
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    E ovako. Prema 100% provjerenim informacijama iz pouydanih izvora, za sada su za tender za izradu KDS-a (kablovski distributivni sistem) zainteresovane dvije kompanije. Jedna je vodeća svjetska kompanija iz oblasti telekomunikacija i izgradnje mreža (riječ je o multinacionalnoj kompaniji sa sjedištem u Kanadi) koja je toliko puna para da je spremna da gradi, ukoliko T-com bude zajebavao sa kablovima, svoju nezavisnu infrastrukturu.

    By The Way, prema usvojenom pravilniku, a i direktivama EU koje svakako moramo implementirati u naše zakonodavstvo prije ili kasnije, T-com je u obavezi da infrastrukturu na ravnopravoj i tržišnoj osnovi, što će reći po realnim i normalnim cijenama, ustupi svakoj zainteresovanoj strani. Naravo, oni će zatezati ali tome će se stati na kraj.

    Takođe, ovo oko izgradnje sopstvene infrastrukture i nije toliko komlikovano kakao se možda nekima čini na prvi pogled jer im je prva asocijacija na to - prekopani grad. Ne zaboraite da ispod svakog grada postoji mreža kanala koja je u vlasništvu opštine a koja se može iskoristiti za provlačenje FiberOptic-e - riječ je naravno o kanalizacionim mrežama.

    Druga kompanija koja se sigurno javlja na tender, možda čak i više sigurno jego prva koju sam pomenuo, je grčka firma kojom rukovodi naš čovjek koji je na taj način već u Crnoj gori prije jedno desetak godina osnovao jednu telekomunikacionu firmu

    Obje kompanije planiraju da pored TV kanala, u usluge upakuju i internet, kao i fiksnu telefoniju. I na kraju, što se tiče brige oko radio-difuzne pretplate, ne zaboravite da će licencirani distributeri ARD-u plaćati taksu po svakom priključku, tako da će se na taj način očuvati sistem finansiranja javnih servisa u Crnoj Gori (dakle nije u pitanju samo RTCG, već i sve lokalne radio i TV stanice)

    P.S. Namjerno nisam pominjao imena firmi i ljudi gore navedenih da ne bih bivšim kolegama novinarima oduzimao hljeb

  18. #18
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    150
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by eskim View Post
    eeee moj druze mogo smo mi daleko..... ja sam imao godinu dana root server sto sam kupio u 1und1 ............ vrhinskiiiiiiiiiiiiiiiii nema price............

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kablovska TV!
    By Fabia_Elegance! in forum Internet
    Replies: 37
    Last Post: 12-08-06, 15:57
  2. Kablovska TV i Wireless
    By Dragone in forum Primorski
    Replies: 23
    Last Post: 26-05-06, 11:26
  3. Kablovska U Nasem Gradu
    By ssrdan in forum Primorski
    Replies: 15
    Last Post: 13-02-06, 09:36
  4. Replies: 24
    Last Post: 13-05-05, 22:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •