Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 28

Thread: Put do pakla je posut dobrim namjerama

  1. #1
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Put do pakla je posut dobrim namjerama

    Volim ovu izreku, jer mi se svako malo pokaže da je tačna.

    Nagovorih jednog decka, stranca, da se makne malo od roditelja, i ukljuci u jednu drustvenu,grupnu aktivnost...jer praznike i vrijeme provodi samo s roditeljima.bilo mi ga zao...

    Nagovorila sam ga ne toliko zbog fizicke aktivnosti,koliko zbog novih prijatelja,vrsnjaka(ima 18 ) ucenja jezika.

    Preznajanje...neprijatnost, ukocenost, ruke mu se znoje, odmah je odustao, jos posle tog sata, guzve novih ljudi, ucinje mi se da upade u jos vecu depru...

    Tako da...nije do roditelja i nove sredine.

    Nikad vise...

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ako je neko ekstremno introvertna osoba, stidljiva, ima agorafobiju, nema samopouzdanja ili samouvjerenosti ne moze da se radi kao sto si ti naumila pa da ga grunes na ples i da mu se tako napravi usluga...
    Da si stvarno imala dobru namjeru, pozvala bi ga na caj ili u setnju a ne bi ga ubacila u frku odmah

    Ono sto si ti u toj situaciji imala je kompleks Boga ili tvoja zelja da se osjecas bolje tako sto ces nekome uciniti uslugu.

    Sta si ti u stvari uradila je sledece :

    Zamisli da neko ima panicni strah od pasa. Umjesto da se nadje mali ker koji je tih i dobar i sladak pa da ta osoba polako pridje i oslobodi se od straha kroz vise susreta, ti si tu osobu ubacila u sobu punu razjarenih pitbulova


    Ili kad tata hoce da izlijeci sina peedera tako sto mu plati najbolju prostitutku

    JEdnostavno nije nacin
    One Ring to Rule them all...

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,588
    Thanks Thanks Given 
    695
    Thanks Thanks Received 
    448
    Thanked in
    211 Posts

    Default

    Razocaran sam.
    Vidjevsi rijec pakao u naslovu temu na PDF-u Ljubav, najblaze receno, ocekivao sam neki, ne bas hard-core, ali soft-core sadomazohizam svakako. Kad ono medjutim nista od navedenog ni u nekom ultra-light smislu...












    p.s. izvinjavam se, permutovao sam PDF Ljubav sa Sex i erotika!

  4. #4
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    U tom slucaju bilo bi put do k...... je posut dobrim namjerama.


    Edit:LEpo se izrazavaj decko.
    Last edited by Artemis; 24-01-18 at 23:09.

  5. #5
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,211
    Thanks Thanks Given 
    119
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    69 Posts

    Default

    Nema potrebe da se osjecas lose, dobro si mislila,dobro ucinjela. Mora nekada prhnuti iz gnijezda.
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  6. #6
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,800
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,317
    Thanked in
    2,168 Posts

    Default

    Zar nije put popločan?

    Valjda svako polazi od sebe kad dobro namjerava, samo što nismo svi isti. Tako nešto.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  7. #7
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Samo pomazem kad traze od mene i to samo iznosenje namjestaja, cementa, izlivanje ploče, kosidba itd. Ostalo tipa “tesko je nekom pa da mu ja samoinicijativno pomognem savjetom ili djelom” ne dolazi u obzir. I ovo gore polako prekidam. Ledja jbg
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  8. #8
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,018
    Thanks Thanks Given 
    3,953
    Thanks Thanks Received 
    6,512
    Thanked in
    3,105 Posts

    Default

    nevezano za godine, al... kako nekog mozes nagovoriti i kako neko moze sa nesigurnoscu da uradi nesto...

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,588
    Thanks Thanks Given 
    695
    Thanks Thanks Received 
    448
    Thanked in
    211 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    nevezano za godine, al... kako nekog mozes nagovoriti i kako neko moze sa nesigurnoscu da uradi nesto...
    Mislim da su godine bas presudan faktor u ovom slucaju. A kao sto je i Gandalf (white) rekao, vrlo vjerovatno je riječ o introvertnoj i veoma labilnoj osobi, tj. ovo mi, donekle, lici na raus.de iz 96' godine...

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,588
    Thanks Thanks Given 
    695
    Thanks Thanks Received 
    448
    Thanked in
    211 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    nevezano za godine, al... kako nekog mozes nagovoriti i kako neko moze sa nesigurnoscu da uradi nesto...
    Mislim da su godine bas presudan faktor u ovom slucaju. A kao sto je i Gandalf (white) rekao, vrlo vjerovatno je riječ o introvertnoj i veoma labilnoj osobi, tj. ovo mi, donekle, lici na raus.de iz 96' godine...

  11. #11
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,018
    Thanks Thanks Given 
    3,953
    Thanks Thanks Received 
    6,512
    Thanked in
    3,105 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by assassinate View Post
    Mislim da su godine bas presudan faktor u ovom slucaju. A kao sto je i Gandalf (white) rekao, vrlo vjerovatno je riječ o introvertnoj i veoma labilnoj osobi, tj. ovo mi, donekle, lici na raus.de iz 96' godine...
    Pa valjda bi i pomisao na tu stvar izazvalo neprijatan osjecaj, imao 18, 28 ili 38. sto znam...
    Mozak je zaebana rabota.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,588
    Thanks Thanks Given 
    695
    Thanks Thanks Received 
    448
    Thanked in
    211 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    Pa valjda bi i pomisao na tu stvar izazvalo neprijatan osjecaj, imao 18, 28 ili 38. sto znam...
    Mozak je zaebana rabota.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Pa upravo zbog toga darling. Emocijalno labilne i mlade osobe, podlozne i ponizne su pred bilo kakvim autoritetom, pa sve i da je u pitanju destruktivnost u najotvorenijem smislu.

  13. #13
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ako je neko ekstremno introvertna osoba, stidljiva, ima agorafobiju, nema samopouzdanja ili samouvjerenosti ne moze da se radi kao sto si ti naumila pa da ga grunes na ples i da mu se tako napravi usluga...
    Da si stvarno imala dobru namjeru, pozvala bi ga na caj ili u setnju a ne bi ga ubacila u frku odmah

    Ono sto si ti u toj situaciji imala je kompleks Boga ili tvoja zelja da se osjecas bolje tako sto ces nekome uciniti uslugu.

    Sta si ti u stvari uradila je sledece :

    Zamisli da neko ima panicni strah od pasa. Umjesto da se nadje mali ker koji je tih i dobar i sladak pa da ta osoba polako pridje i oslobodi se od straha kroz vise susreta, ti si tu osobu ubacila u sobu punu razjarenih pitbulova


    Ili kad tata hoce da izlijeci sina peedera tako sto mu plati najbolju prostitutku

    JEdnostavno nije nacin
    Jako je zanimljiv i sarmantan, nisam ga dozivljavala kao introvertnu osobu...psihoanalizu svevideceg oka(ko se igra Boga) ne želim da komentarišem.

  14. #14
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tema nije trebala da pokrene analizu konkretog slucaja i psiholoske disertacije, nego slicne primjere....
    Kao kad ucinis sestri, da prevezes punackog druga, a on ti sjedne na telefon i slomi ekran.

  15. #15
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Jednom sam isla kod prijatelja s kojima sam inace vrlo bliska i kojima sam u tom periodu bas nekako i preko mjere nastojala da se nadjem.I idem ja tako putem i razmisljam bas nesto kako bih da im nesto olaksam,i naidjem na sred ulice vrapca.Bjese ljetnje vrijeme i on ono na cesti cudno kresti i ide prema sredini ceste pa ja u momentu prvo sto pomislih bjese kako ce ga auto sprstit i pokusah da ga sklonim sa ceste prema parkiranom autu po strani u hladovini pa dako nekako uspije da uzleti.Kresti on jos jace dok ga ja guram tamo i govorim mu ono sazaljivo "budalice auto ce te zgazit" a opet mi neka jeza koliko se on nesto buni tim krestanjem kad u tren oka iskoci i capi ga ispred mene ulicna odvratna macka koja se ustvari skrivala iza auta i od iste je bjezao.Aaaaa imala sam da poludim!I nema sto...gledam macku s njim u usta kako bjezi i govorim sebi e cuku,e avetinjo,e gluperdo gdje ga gurnu...
    Onda mi je sinulo usled svega toga da je tako i u zivotu.Da nekad od zelje i volje iz najboljih namjera da pomognemo ucinimo samo kontra,ili jednostavno sputavamo neke ljude da se sami ispolje i izbore.



    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk



    "Tiha voda brijeg roni..."

  16. #16
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    znaš kako....generalno mislim da je dobro sa nekim kome nije nešto potaman i dobro, mnogo razgovarati, i tješiti i razumjeti i biti podrška u smislu da razumiješ da je takva osoba i da ti to ne smeta dati na znanje i da je voliš dati na znanje iako je specifična...međutim, nikad nijesam bila za preduzimanje neke akcije, tipa, ja kao bolje znam da bi tebi prijalo da prošetaš...ne, biti tu ako taj neko poželi da prošeta iako mu se ne šeta, govoriti mu da bi mu to značilo, ali nametati bilo što čak iako je iz potpuno dobre namjere nije po meni ok...lično ne volim da mi se bilo što nameće, pa ni ne namećem...možda je izgledalo da je Gandalf grub, tj pregrub, ali moram nerado priznati da sam saglasna sa njim o ovom slučaju...moguće da osobe koje kao ja o ovome razmišljaju ljudima koji ih gledaju sa strane djeluju kao hladne, bez empatije, brige za druge...ali nije tako, stvarno mislim da je bolje ne petljati se....

    Evo skoro je jedna prijateljica krenula u neki privatni biznis, kao u realizaciju plana koji je mogao ali nije morao da bude uspješan (uspješan za normalan život, ne radi se o biznisu milionskom) i taman kad je sve pripremila, skoro započela, poznanica koja nije znala za njene planove joj se javi da joj je "završila" da ode na neki razgovor za posao, za pripravnički...ona što će, ode na razgovor i prime je...i što? Ništa! pripravnički je odradila, pošla kući posle toga, a ovaj posao nije završila koji je započela, sve se poremetilo...iz najbolje namjere još grđe joj napravi...eto tako stvari inače teku....vjerujem da se i vama dešva da kad nešto prodajete, niko ne pita niti zove, onaj momenat kad ga nekome daš tj pokloniš ili ga jednostavno makneš iz kuće, zovu svaki čas život je ***va pogana
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. #17
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparklica View Post
    Jako je zanimljiv i sarmantan, nisam ga dozivljavala kao introvertnu osobu...psihoanalizu svevideceg oka(ko se igra Boga) ne želim da komentarišem.
    Najvjerovatnije da se radi o izuzetno inteligentnoj osobi(posjeduje šarm koji nije "transparentnog" karaktera). Kod takve djece senzibilitet prema mnogim stvarima sa kojima se susrijeću je možda PREURANJENO prenaglašen! Čak zna da bude i tada mnogo "konkretniji"(realniji) nego kod odraslih ljudi prosječne inteligencije. Što kod đeteta stvara neku vrstu šokova, koji opet kako na psihu tako ostavljaju dubok korijen i fzičke prirodei. Taj fizički je u stvari i najodgovorniji za kasniju "(A)socijalizaciju" (ako sam se dobro izrazio) osobe.
    Psiholozi tvrde da je psiha uzrok. Ali u ovakvim i sličnim slučajevima je takvo ponašanje posljedica više fizičke prirode :znojenje, nervoza, crvenilo.....i td. A psiha je sasvim zdrava .....čak mnogo zdravija nego u ljude sa NAOKO "normalnim" ponašanjem.
    Ne treba ih ČAČKAT.....možda bi mogli da nam budu PROFESORI .....samo da se steknu okolnosti

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Bijaše li u 'Ekvilibrijumu' s mojim najmilijim Bejlom onaj lijek koji su morali da piju da bi urnisali sve emocije, osjećanja, samilost, empatiju, altruizam (ona čuvena scena sa psićem)...

    Mislila sam da se to dešava samo u filmu...i zaj*bala se...
    Samo neka ste zdravo...
    Last edited by KRKNA; 25-01-18 at 09:04.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  19. #19
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Jednom sam isla kod prijatelja s kojima sam inace vrlo bliska i kojima sam u tom periodu bas nekako i preko mjere nastojala da se nadjem.I idem ja tako putem i razmisljam bas nesto kako bih da im nesto olaksam,i naidjem na sred ulice vrapca.Bjese ljetnje vrijeme i on ono na cesti cudno kresti i ide prema sredini ceste pa ja u momentu prvo sto pomislih bjese kako ce ga auto sprstit i pokusah da ga sklonim sa ceste prema parkiranom autu po strani u hladovini pa dako nekako uspije da uzleti.Kresti on jos jace dok ga ja guram tamo i govorim mu ono sazaljivo "budalice auto ce te zgazit" a opet mi neka jeza koliko se on nesto buni tim krestanjem kad u tren oka iskoci i capi ga ispred mene ulicna odvratna macka koja se ustvari skrivala iza auta i od iste je bjezao.Aaaaa imala sam da poludim!I nema sto...gledam macku s njim u usta kako bjezi i govorim sebi e cuku,e avetinjo,e gluperdo gdje ga gurnu...


    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
    kako si samo mogla zaspat poslije, likvidirala si vrapčića mučenika, mačka ništa nije kriva dobro joj učinjelo.

  20. #20
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,211
    Thanks Thanks Given 
    119
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    69 Posts

    Default

    Jeste Ekvilibrijum. Treba naci balans i razmisliti kako pomoci nekome, a sa druge strane sacuvati ga od sopstvenog ludila.
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  21. #21
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @Artemis...jajks, e baš o tome pričam

  22. #22
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,800
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,317
    Thanked in
    2,168 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Jednom sam isla kod prijatelja s kojima sam inace vrlo bliska i kojima sam u tom periodu bas nekako i preko mjere nastojala da se nadjem.I idem ja tako putem i razmisljam bas nesto kako bih da im nesto olaksam,i naidjem na sred ulice vrapca.Bjese ljetnje vrijeme i on ono na cesti cudno kresti i ide prema sredini ceste pa ja u momentu prvo sto pomislih bjese kako ce ga auto sprstit i pokusah da ga sklonim sa ceste prema parkiranom autu po strani u hladovini pa dako nekako uspije da uzleti.Kresti on jos jace dok ga ja guram tamo i govorim mu ono sazaljivo "budalice auto ce te zgazit" a opet mi neka jeza koliko se on nesto buni tim krestanjem kad u tren oka iskoci i capi ga ispred mene ulicna odvratna macka koja se ustvari skrivala iza auta i od iste je bjezao.Aaaaa imala sam da poludim!I nema sto...gledam macku s njim u usta kako bjezi i govorim sebi e cuku,e avetinjo,e gluperdo gdje ga gurnu...
    Onda mi je sinulo usled svega toga da je tako i u zivotu.Da nekad od zelje i volje iz najboljih namjera da pomognemo ucinimo samo kontra,ili jednostavno sputavamo neke ljude da se sami ispolje i izbore.
    Nije to otliko loše, samo ti malo pada glas pred kraj. Eto 3+, pa ćeš odgovarat za četvorku.


    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    znaš kako....generalno mislim da je dobro sa nekim kome nije nešto potaman i dobro, mnogo razgovarati, i tješiti i razumjeti i biti podrška u smislu da razumiješ da je takva osoba i da ti to ne smeta dati na znanje i da je voliš dati na znanje iako je specifična...međutim, nikad nijesam bila za preduzimanje neke akcije, tipa, ja kao bolje znam da bi tebi prijalo da prošetaš...ne, biti tu ako taj neko poželi da prošeta iako mu se ne šeta, govoriti mu da bi mu to značilo, ali nametati bilo što čak iako je iz potpuno dobre namjere nije po meni ok...lično ne volim da mi se bilo što nameće, pa ni ne namećem...
    Što bi kolega remark rekao, stara malezijska izreka veli: Najbolje se nameće u devedeset treće.
    Last edited by NHM; 25-01-18 at 12:42. Reason: Pogrešno citirah
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  23. #23
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    kako si samo mogla zaspat poslije, likvidirala si vrapčića mučenika, mačka ništa nije kriva dobro joj učinjelo.
    Ne pitaj.(bezosjecajan si)

    NHM daj mi 1 pa da polazem u avgust,vrabac je pametniji od mene.




    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk



    "Tiha voda brijeg roni..."

  24. #24
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,800
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,317
    Thanked in
    2,168 Posts

    Default

    Vrabac mnogo hteo, mnogo započeo, čas umrli njega je omeo. Čuš mene Artemis.
    Last edited by NHM; 25-01-18 at 12:51.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  25. #25
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jedne godine na fakultetu, bjese jedan profesor, koji je tako volio studentima da uskrati prvi rok zbog njegovih projekata u avgustu koje je licno radio i redovno je ljude obarao da bi mu dolazili studenti u avgust. Mene je lik bas gotivio i ja imadoh 10, medjutim vidim skoro cijela klasa pade. Htjedoh bit legionar, na kraj me prospijali ljudi da sam htio da se bunim, stoe najgore zbog tih bas ljudi. Ishod ja jedva polozio ispit sa 6, ostali lagano prosli. Pa se ti igraj revolucionara...

    Poslano sa mog GT-I8262 koristeći Tapatalk
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Plac u DOBRIM VODAMA
    By VladoDg in forum Nekretnine
    Replies: 24
    Last Post: 01-08-12, 07:43
  2. Predlog dobrim ljudima
    By Pioneer in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 25
    Last Post: 23-03-05, 14:30

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •