Page 4 of 32 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 76 to 100 of 782

Thread: Crnogorski nacionalizam

  1. #76
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Fićo se nešto pobrkao. Dobro veli Ranko da se radi o uobičajenom sistemu sticanja pozcija u DPS-u.
    Potpuno je prirodno da je svaki čovjek nacionalista. Ne postoji apolitian čovjek pa prema tome ne postoji čovjek koji nema osjećaj šripadnosti nekoj političkoj grupi što u osnovi nacionalizam i jeste. radi se o svijesti pripadanju nekoj političkoj strukturi koja je u ovom slučaju država. Istina potrebno je da se razvie i kultura pa političke protivnike ne smatrati nacionalnim izdajnicima i metom za odstrijel. No Balkan je takav narod na žalost na vrlo niskom stepenu znanja i opšteg obrazovanja pa i pored visoke, prirodno urođene inteligencije, neobično lak za manipulisanje od strane bagre svake vrste. Najtužniji primjer je Bosna, nekad meni najmilija republika u SFRJ sa svojim mnoštvom vjera i naroda je bila vrlo slikovita i prijatna košnica. nije trebalo puno ološima da te nesrećne ljude zavadi i zakrvi, daće Bog veliki da im se se vrati po zasluzi. Nažalost one Bosne više nema.

  2. #77
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Meni je presmijesan narod sto sad pokusava da na sve nacine da saspe neku krivicu na Filipa.
    Ranko Krivokapic je cisti primjer extremnog nacinalizma. Jer na sve nacine pokusava da forsira nesto.
    Ja sam npr. nacionalista, isto tako se zalazem za crnogorski jezik, ali obzirom da su ovi drugi nacionalisti uveli crnogorski jezik sa dodatnim slovima ja onda vise ne pricam crnogorski vec pricam srpski. Prije toga sam pricao crnogorski i taj moj jezik se dovoljno razlikovao i od srpskog, i od bosanskog i od hrvatskog i nije bilo potrebe za novim slovima.
    Kada vidim predsjednika skupstine koji se rascepi preko one stollice, ruku baci preko naslona i iskrivi se skroz nekulturno i pocne sa da forsira moderni crnogorski jezik. Dovoljno je samo da se vidi njegovo ponasanje na zasijedanju skupstine i covjek ne mora biti pametan da bi vidio kolika je to ljiga od covjeka. I zalim sve takve ljude u CG. I u potpunosti podrzavam sve sto je rekao Filip.
    Last edited by Sh0ne; 06-11-11 at 12:51.

  3. #78
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    UnDeRgRoUNd
    Posts
    3,253
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    Meni je presmijesan narod sto sad pokusava da na sve nacine da saspe neku krivicu na Filipa.
    Ranko Krivokapic je cisti primjer extremnog nacinalizma. Jer na sve nacine pokusava da forsira nesto.
    Ja sam npr. nacionalista, isto tako se zalazem za crnogorski jezik, ali obzirom da su ovi drugi nacionalisti uveli crnogorski jezik sa dodatnim slovima ja onda vise ne pricam crnogorski vec pricam srpski. Prije toga sam pricao crnogorski i taj moj jezik se dovoljno razlikovao i od srpskog, i od bosanskog i od hrvatskog i nije bilo potrebe za novim slovima.
    Kada vidim predsjednika skupstine koji se rascepi preko one stollice, ruku baci preko naslona i iskrivi se skroz nekulturno i pocne sa da forsira moderni crnogorski jezik. Dovoljno je samo da se vidi njegovo ponasanje na zasijedanju skupstine i covjek ne mora biti pametan da bi vidio kolika je to ljiga od covjeka. I zalim sve takve ljude u CG. I u potpunosti podrzavam sve sto je rekao Filip.
    tako je shone
    Viktorija Badza! um zu sehen,dich nacktauf dem Nordpol !

  4. #79
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    U Crnoj Gori postoje Crnogorci, dpsdp Crnogorci, Crnogorci Srbi i poturčeni Crnogorci e kad svi shvate što su i kako su onda se može pričat o nacionalizmu, a do tad je ovo sve čista politika
    Last edited by chucknorris; 06-11-11 at 14:30.
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  5. #80
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa Rankov SDP je cist primjer. Oce sve da je Crnogorsko SVAKOGA mrze NIKUD IZ CRNE GORE i naravno sve sto je SRpsko se zaobilazi i mrzi kao da je od djavola! -.-
    Ne znam cemu to vodi? Miliji su im Albanci koji gledaju samo kako ce da ih zakinu i da ih podkradu nego Srbi.
    Ali to je ona ekipa koja je za vrijeme Titovo isla na studije u Zagreb a ne u Beograd u tome je stvar

  6. #81
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Daleko od ljudi
    Posts
    680
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    SVe je to čista sprdnja sa narodom. Ovi kao nacionalisti, ovi demokrate, ali u koaliciji ostaju i vozikaju se mercedesima čije gorivo mi plaćamo. Dobijali ili kupili stanove u BG, a javno ga kao nešto optužuju i kao fobični su. Važi.

    Gago020, ne vidim ništa loše u tome što je neko išao na studije u Zagreb. Zagreb je,ipak,Evropa. Ili makar dosta dobro glumi evropski grad. BG želi biti i dalje balkanski. Koji god je pošao u ZG, ostao je Crnogorac, a u BG kad pođu, vrate se veći Srbi od svetog Save.
    Eto, ja nikuĐ iz Cg nikad. Biće da sam nacionalista. Ili možda samo nemam sreće i para da putujem ka' drugi ljudi.
    C R N A G O R A

  7. #82
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    Meni je presmijesan narod sto sad pokusava da na sve nacine da saspe neku krivicu na Filipa.
    Ranko Krivokapic je cisti primjer extremnog nacinalizma. Jer na sve nacine pokusava da forsira nesto.
    Ja sam npr. nacionalista, isto tako se zalazem za crnogorski jezik, ali obzirom da su ovi drugi nacionalisti uveli crnogorski jezik sa dodatnim slovima ja onda vise ne pricam crnogorski vec pricam srpski. Prije toga sam pricao crnogorski i taj moj jezik se dovoljno razlikovao i od srpskog, i od bosanskog i od hrvatskog i nije bilo potrebe za novim slovima.
    Kada vidim predsjednika skupstine koji se rascepi preko one stollice, ruku baci preko naslona i iskrivi se skroz nekulturno i pocne sa da forsira moderni crnogorski jezik. Dovoljno je samo da se vidi njegovo ponasanje na zasijedanju skupstine i covjek ne mora biti pametan da bi vidio kolika je to ljiga od covjeka. I zalim sve takve ljude u CG. I u potpunosti podrzavam sve sto je rekao Filip.
    Vjerujem da ti je dugooooo trajalo to mučenje sa crnogorskim jezikom, ako si ga ikad pričao, pa ti nije teško palo da se vratiš na prirodni srpski Samo ne objasni što se ne odluči za srpsko-hrvatski, hrvatski, ili ne daj bože engleski, kad ti se toliko "zgadio" ovaj crnogorski sa tim užasnim riječima tipa krtola, đed ili šporet?

    No to bi vjerovatno ti i Fijip mogli objasnit bolje, mada je i on stvarno trpio ovih 8 godina od kako je predsjednik male, ali jezicima bogate države.
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  8. #83
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisam ja rekao da je lose samo tamo su sirili mrznju i kad se taj Crnogorac vrati on mrzi Srbe i ako ih mozda prije nije mrzio i onda redom to ide uci djecu i td.
    I to sve za vrijeme Tita i ako svi pricaju da tada nije bilo mrznje medju HRvatima i Srbima... ne k***c

  9. #84
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    Meni je presmijesan narod sto sad pokusava da na sve nacine da saspe neku krivicu na Filipa.
    Ranko Krivokapic je cisti primjer extremnog nacinalizma. Jer na sve nacine pokusava da forsira nesto.
    Ja sam npr. nacionalista, isto tako se zalazem za crnogorski jezik, ali obzirom da su ovi drugi nacionalisti uveli crnogorski jezik sa dodatnim slovima ja onda vise ne pricam crnogorski vec pricam srpski. Prije toga sam pricao crnogorski i taj moj jezik se dovoljno razlikovao i od srpskog, i od bosanskog i od hrvatskog i nije bilo potrebe za novim slovima.
    Kada vidim predsjednika skupstine koji se rascepi preko one stollice, ruku baci preko naslona i iskrivi se skroz nekulturno i pocne sa da forsira moderni crnogorski jezik. Dovoljno je samo da se vidi njegovo ponasanje na zasijedanju skupstine i covjek ne mora biti pametan da bi vidio kolika je to ljiga od covjeka. I zalim sve takve ljude u CG. I u potpunosti podrzavam sve sto je rekao Filip.
    Ne Šone i onda i sada pričaš srpskohrvatskim samo što mu je sad naziv zvanično promjenjen.

  10. #85
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaGo020 View Post
    Pa Rankov SDP je cist primjer. Oce sve da je Crnogorsko SVAKOGA mrze NIKUD IZ CRNE GORE i naravno sve sto je SRpsko se zaobilazi i mrzi kao da je od djavola! -.-
    Ne znam cemu to vodi? Miliji su im Albanci koji gledaju samo kako ce da ih zakinu i da ih podkradu nego Srbi.
    Ali to je ona ekipa koja je za vrijeme Titovo isla na studije u Zagreb a ne u Beograd u tome je stvar
    Gogo pojednostavljuješ. Sve je do sad bilo srpsko pa nije ni čudo da onesviješćenim crnogorcima moraš objasniti što je crnogorsko kako bi postali Crnogorci. Albanci su nam posštovane komšije jednao kao i Srbi. Tačno je da neki Albanci pokušavaju da zakinu na ponečemu ali Srbi ukidaju sve crnogorsko i sve je srpsko. E vidiš nije tako.

  11. #86
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Koliko se Fico UPINJA I TRUDIO DA VIDI NAZIJONALIZAM,
    od 1993, na odgovornim FUNKCIJAMA,
    i konacno je MACE -MILOVO I SVETOVO I RISTOVO PROGLEDALO,
    i kuce-tuce VIDJE CRNOGORSKI naZijonalizam,
    sve druge je PROPUSTIO, DA GA RAZMINU, jer tako je po KANONSKOM PRAVU,
    vidis trunj u tudjem, a ne vidis BALVANE OD VARDARA PA DO TRIGLAVA.


    Na Korita Ivanova,
    Lovcenske se krasne VILE,
    probudile,
    Hladne vode sa izvora,
    u ibrike zahvatile,
    pa dozivlju sve GLAVARE,
    da OBRAZE svoje plaknu,
    i crnilo sa OBRAZA,
    utiranje proslih STAZA,
    rad naroda malo maknu,
    jer se Fico nisko SROZA,
    isti ukus kao BOZA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  12. #87
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OSCAR View Post
    Vjerujem da ti je dugooooo trajalo to mučenje sa crnogorskim jezikom, ako si ga ikad pričao, pa ti nije teško palo da se vratiš na prirodni srpski Samo ne objasni što se ne odluči za srpsko-hrvatski, hrvatski, ili ne daj bože engleski, kad ti se toliko "zgadio" ovaj crnogorski sa tim užasnim riječima tipa krtola, đed ili šporet?

    No to bi vjerovatno ti i Fijip mogli objasnit bolje, mada je i on stvarno trpio ovih 8 godina od kako je predsjednik male, ali jezicima bogate države.
    Bio si mi na ignore list, ali kao da sam znao da si mi quote-ovao post, pa odlucih da vidim sto si napisao.

    Evo da ti objasnim, ne pricam hrvatski, jer ne koristim rijeci koje oni koriste, a moj crnogorski se razlikovao od srbijanskog i bez tih novih slova. Nova slova nisu bila potrebna. Sada i neka neskolovana baba iz neke cuke prica knjizevnim crnogorskim jezikom. E ja tim jezikom ne pricam niti cu pricati. Ako Bog da nece ga ni moje dijete uciti, niti ce uciti o Hari Poter u 8 razredu. Tuga!
    Ja ne mogu da vjerujem odakle ovoliko zagrizenih nacionalista? Ubili bi sve sto je srbijasnko, jer izgleda da ima dosta neskolovanih ljudi pa ne prave razliku izmedju Srbina i Srbijanca. Zbog ovakvih ljudi se i vodio rat na ovim prostorima.
    Samo da se zna nemam nista protiv normalnih nacionalista, i ja sam jedan od njih. Volim i sve sto je crnogorsko, ali ne volim ovo sto pojedini ljudi prave od nje!

    Samo da ce mi ta stoka sa vlasti omoguciti normalan zivot i okrenuti se narodu, i pozabaviti se ekonomskim pitanjima, a manje da raspravljaju o nebitnim govn*ma.

    "DA NECEMO LJEBA JES, GLASACEMO DPS"!!!

    Ko mi objasni psihu ovog naroda ja toga vodim na veceru!

    btw, Oscar, mozemo li da se ti i ja vise ne komentarisemo.

  13. #88
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,525
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Jedno je željeti da imaš svoje, drugo je braniti nekome da ima svoje... Ovo prvo važi za crnogorce, drugo za srbe(iz cg), većinom... Jesam li ja nacionalista zato što bih kaznio sve koji ne poštuju obilježja ove države, ili što bih kaznio popove koji proklinju i šire vjersku mržnju...? To je svuda u svijetu normalno, samo se u cg naziva nacionalizmom, i to od strane predśednika države... Đe si vidio ti te crnogorce što bi ubli sve srpsko, ja ne poznajem nijednog (većina društva su mi crnogorci), isto ne bih mogao reći za ovaj srpski dio...
    #fakenews

  14. #89
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    ni ja ne poznajem tog srbina koji bi ubio sve crnogorsko( ni obrnuto), tj. zabolje ih za politiku
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  15. #90
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Moram da priznam da me pomalo zabavlja kad o '90-ima i tome šta se tada zbivalo pišu oni koji su tada bočicu sisali ili im nicali prvi zubi. Toliko o tome...

    Što se tiče crnogorskog nacionalizma... Interesantno je da crnogorski nacionalizam prepoznaju samo Srbi, ali ne i ostali narodi koji žive u CG. Ne makar na nivou raširenog utiska. Samo ta činjenica je dovoljna da padne u vodu svako avetanje o nekakvom crnogorskom nacionalizmu.

    O čemu se zapravo onda radi??!
    Pa sva tajna krije su u odgovoru na pitanje - da li su Crnogorci poseban narod? A zna se šta podrazumijeva biti "poseban narod". To znači da su vaše etno-kulturološke i identitetske karakteristike (kolektivna svijest jedne socijalne grupe) takve da vas drugi narodi (a i vi sami sebe) jasno odvajaju od svih ostalih naroda.
    Da pojednostavim (sporijima)... Nijedan narod nije nacija ukoliko se isti osjeća i prepoznaje kao derivat/podvrsta nekog drugog naroda. Upravo tu i postoji problem kod Srba i onih dualnog (obično i srpskog) identiteta. Oni prosto Srbe ne doživljavaju kao drugi narod. To je najvidljivije upravo na pitanju sporta i kulture. Identifikacija koja se osjeća prateći srpski program, čitajući srpskog pisca, gledajući srpskog sportistu/e i sl., jednostavno se javlja kod ovih ljudi (bez obzira recimo kakve odnose u tom trenutku Podgorica i Beograd imali), dok kod onih koji se jasno osjećaju kao pripadnici (podrazumijeva se - zasebne) crnogorske nacije tog osjećaja nema.
    Dakle, sav jal i nervoza navodnim "crnogorskim nacionalizmom" prisutna je kod onih koji imaju ili srpski identitet, ili proživljavaju (u Sociologiji davno obrađenu) pojavu koja se zove - kriza identiteta.
    Iza sve te larme tih takvih krije se zapravo iskreni strah. Najviše strah od novog i nepoznatog, ali i strah od neminovnog suočavanja (koje će "dualni" morat proć) a to je da sebe pronađu u jednom od ta dva identiteta.
    To uopšte nije stvar toga želi li to neko ili ne... Jednostavno, nakon kalemljenja crnogorskog na srpsko stablo (u 18. i 19. vijeku) ova dva stabla započinju ponovo svako svoj poseban život. Neke "grančice" su se tu malo "uplele" i nije im najasnije ni šta se dogodilo i događa, a još manje u kom pravcu sada da usmjere svoje izdanke kako im na kraju oba stabla ne bi blokirala Sunce.


    Pametnome je jasno, a sporiji će "pristići" kolonu...

    Što se tiče Vujanovića... Ne radi se ni o kakvom ličnom uvjerenju (ovaj nesretnik je do juče sasvim druge priče pričao), već se radi o svijesti da kroz godinu dana idu predsjednički izbori i da ako uopšte kani pokušati zadržati radno mjesto (obzirom da je podrška DPS-a i SDP-a njegovoj novoj kandidaturi u domenu SF-a) nema više šta da čeka... Jasno se mora odbiti od partije, a pritom i pokušati povući za sobom što više onih "dualnog identiteta" na koje Filip jedino i može da računa obzirom da podršku na drugom mjestu niko mu neće dati.
    Niti bih mu šanse da uspije potcjenjivao, niti preuveličavao. Lično mislim da on nema gabarita (poželjnu prošlost i lične osobine) da bi u tome uspio, no sama ideja je itekako izvodljiva. Ona je već dokazana u Hrvatskoj i Filip bi htio da pokuša imitirati način kako je Mesić postao predsjednik. Trik je bio upravo u tome da dospije u drugi krug, a onda bi ga kao "umjerenijeg" glasali i jedni i drugi. Kažem, Mesiću je uspjelo, a da li će Filipu?... Vidjećemo... To zavisi od jako puno toga...
    Ali, interesantno je vidjeti da uvijek ima dovoljno onih spremnih glasati korov iz DPS-ovog "rasadnika", i to bez ikakvog osvrta na to što je taj izgovarao koliko juče... To je karakteristika onih glasača koji imaju problem da se s mukom prisjete što su večerali prethodnog dana. To su ostaci "leftovers" koji među nama svjedoče da još nijesmo (svi) izašli iz pretpolitičkog društva.
    Last edited by El Re; 07-11-11 at 11:37.

  16. #91
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bargdad
    Posts
    2,024
    Thanks Thanks Given 
    23
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Ja ne znam kako neko ima vremena za nacionalizam pored svih muka o kojima moras brinut svakog prvog u mjesecu...

  17. #92
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,318
    Thanked in
    2,020 Posts

    Default

    Istup predsjednika Vujanovića je prije svega reakcija na ekstremni oblik nacionalizma. Ako se on osjetio poniženim ili ugroženim,
    njegovo je pravo dići glas. No, veći problem je osuda čovjeka kojem su praktično vezene ruke, kad je vođenje države (na čijem je čelu) u pitanju.

    Mislim da bismo trebali, prije svega, definisati pojmove s kojima ovdje svi baratamo.

    Što je nacionalizam, i što dovodi do transformacije u ekstremni oblik?

    Na Balkanu, pa sam tim i u Crnoj Gori nacionalizam je još uvijek ekvivalent patriotizmu.

    Nacionalista je patriota, ali patriota ne mora bit nacionalista.

    No, jedino analiza glavnih vrijednosti patriotizma i nacionalizma može nam dati pravu sliku.
    The more things change, the more they stay the same.

  18. #93
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Moram da priznam da me pomalo zabavlja kad o '90-ima i tome šta se tada zbivalo pišu oni koji su tada bočicu sisali ili im nicali prvi zubi. Toliko o tome...
    Što se tiče Vujanovića... Ne radi se ni o kakvom ličnom uvjerenju (ovaj nesretnik je do juče sasvim druge priče pričao), već se radi o svijesti da kroz godinu dana idu predsjednički izbori i da ako uopšte kani pokušati zadržati radno mjesto (obzirom da je podrška DPS-a i SDP-a njegovoj novoj kandidaturi u domenu SF-a) nema više šta da čeka... ...
    Pricati o crnogorskom nacionalizmu je kao da neko sad pocne da siri teorije kako je vidio dlakave zabe. To je nasmjesnija tvrdnja izrecena zadnjih godina, cak i smjesnija od onih koji to tvrde pa navedu evo Ranko Krivokapić, a kad pitas da daju primjer onda je "tuc-muc" i na kraju trt." Jeftina demagogija jer je moderno sve i svasta trtljati o Crnogorcima i to je demokratija a ako se suprostvai tim prdnjavama onda se je neko nacionalista, sovinista a djelimicno i homofobicna licnost. Crnogorci samo jos sto se ne izvinjavaju sto su Crnogorci i izrazavaju neki cudni nacionalizam jer bezobrazno i krajnje sovinisticki navijaju za svoju reprezentaciju, znaju i ponosno pjevaju svoju himnu, a usput imaju i malo mozga pa im nekakv aleb ne moze objasniti da je tu himnu napisao neko cak i prije nego se rodio. Sto se tice jadnog i zalosnog autora tih rijeci steta trositi rijeci, a da u Crnoj Gori ima i "n" od nacionilizma ne bi ga on mrcio funkcije na kojoj je, ali...

  19. #94
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nacionalizam negdje postoji kada ga kao takvog prepoznaju svi, a ne (kao u ovom slučaju) samo pripadnici srpske manjine i zaljubljenici u Srbiju i Srbe.
    Koliko velikim slovima ovo treba da se napiše da bi pojedini to shvatili??
    Da u CG postoji bilo kakva segregacija izazvana stavljanjem neke nacionalnosti/nacije u povlašćen položaj, Evropa bi to odavno prepoznala i time se itekako bavila. Kako toga nema, strah od nekakvog "crnogorskog nacionalizma" je zapravo samo jadan pokušaj da se omete proces nacionalne afirmacije jednog i to, ni manje ni više nego - državotvornog naroda!
    Onog bez kog te države ne bi bilo, niti bi ko za njom vidio potrebu.

    Ali takvo nešto je moguće samo u CG i to upravo zato što nacionalizma nema! Da ga zaista ima, ti i takvi (navodno "ugroženi" od crnogorskog nacionalizma) u CG ne bi smjeli prst podić a kamoli da pjevaju tužbalice o tome...
    Probajte u Srbiji ili Hrvatskoj da izađete u javnost i javno optužujete Srbe/Hrvate za raširen nacionalizam, pa bi brzo tokom šetnji trotoarom počeli da se osvrćete a auto da parkirate ili u garažu ili samo na kakvo jako prometno javno mjesto...Pitajte Žarka Puhovskog, Sonju Biserko, Natašu Kandić i sl.(koji prolaze kroz to), koliko je pametno i bezbjedno to javno govoriti... A vode računa kuda i kada idu upravo zato jer nacionalista tamo ima. I to za nekoliko država, a ne samo za njih dvije...
    Samo neki očigledno i ne znaju šta znači raširen nacionalizam pa lupaju gluposti koje čuju na TV-u, poput ove Vujanovića koji (sve mi se čini) neće još dugo u toj stolici.
    Last edited by El Re; 07-11-11 at 13:38.

  20. #95
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako izgleda taj extremni crnogorski nacionalizam? Neka mi neko da primjer sto je to uopste.....


    Jeli to kao srpski ili albanski extremizam? Ili mozda kao extremne grupe kod bosanaca i vjerski manijaci? Kako izgleda to? Kako se manifestuje?

  21. #96
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Pricati o crnogorskom nacionalizmu je kao da neko sad pocne da siri teorije kako je vidio dlakave zabe. To je nasmjesnija tvrdnja izrecena zadnjih godina, cak i smjesnija od onih koji to tvrde pa navedu evo Ranko Krivokapić, a kad pitas da daju primjer onda je "tuc-muc" i na kraju trt." Jeftina demagogija jer je moderno sve i svasta trtljati o Crnogorcima i to je demokratija a ako se suprostvai tim prdnjavama onda se je neko nacionalista, sovinista a djelimicno i homofobicna licnost. Crnogorci samo jos sto se ne izvinjavaju sto su Crnogorci i izrazavaju neki cudni nacionalizam jer bezobrazno i krajnje sovinisticki navijaju za svoju reprezentaciju, znaju i ponosno pjevaju svoju himnu, a usput imaju i malo mozga pa im nekakv aleb ne moze objasniti da je tu himnu napisao neko cak i prije nego se rodio. Sto se tice jadnog i zalosnog autora tih rijeci steta trositi rijeci, a da u Crnoj Gori ima i "n" od nacionilizma ne bi ga on mrcio funkcije na kojoj je, ali...
    Svojeručno potpisujem do u poslednju zapetu...

  22. #97
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    66
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto prije shvatimo da smo ***** lakse ce nam bit. Ali velika *****, najgora. Sve generacije nasih djedova su se dijelile i svadjale, na ove- na one, i te ***** sebicne (mislim na nase djedove ) ni malo obraza nisu imali a leba jos manje. Isti smo i mi danas. Zna li ko oko cega se mi svadjamo??? Oko cega se svadjamo??? Zna li neko sto znaci dogovor????

  23. #98
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ova GOSPODA STO OD DLAKE PRAVE GREDU,
    trebaju ZNATI, da ce DRZAVA BITI SLUSKINJA SVAKOM POJEDINCU I GLEDAT GA KAO SVETINJU,
    ali i BIC BOZIJI SVAKOM NEPRIJATELJU DRZAVE CRNE GORE,
    AKO MISLIMO BITI DRZAVA, JER SE PLJUVANJE I FLERTOVANJE SA ONIMA KOJI SERU PO NAMA DVIJE DECENIJE; NIKAKO NE ISPLATI.
    DAS IM MALI PRST, A ONI OCE CIJELU RUKU I GLAVU,
    E TOGA VISE NEMA, NECE NAM IZ BEOGRADA ODREDJIVAT, U KOJU CRKVU CU BOGA MOLIT, DA BRACI BOG DA BOLJU PAMET I VISE LJUBAVI ZA NASU DRZAVU CRNU GORU.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  24. #99
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    .

    Nijesam vidio crnogorski nacionalizam jer sam rano legao te veceri. Kaze mi komsija Josip da se signal Total TV bio izgubio, slavina u kuhinji se sama odvrnula, a njegovoj zeni Ljerki je otpala sva kosa.
    Moze li neko okacit na youtube, hvala.


    Franjo Ozbolt, crkvena opstina Grbalj


    ______

  25. #100
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    potpisujem i ja Hari sve ali moram dodati ponovo i nanovo i opet... za ovo su krivi DPS i SDP. ne poštuju sebe. ne poštuju glasače. ne poštuju ni državu svoju.

Page 4 of 32 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Istorija Crne Gore
    By zippy in forum Istorija
    Replies: 254
    Last Post: 17-12-23, 18:53
  2. Jevrem Brkovic: Vuk je Crnogorcima oteo jezik
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 158
    Last Post: 06-01-11, 17:38
  3. Replies: 21
    Last Post: 18-12-10, 01:08
  4. ponovo: crnogorski nacionalizam i radikalizam
    By castel nuovo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 25
    Last Post: 12-06-04, 12:41
  5. Crnogorci i VLAST
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 18
    Last Post: 20-02-04, 19:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •