Page 2 of 32 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 26 to 50 of 782

Thread: Crnogorski nacionalizam

  1. #26
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE View Post
    - NACIONALISTI SU NAPRAVILI CGSUVERENOM I SLOBODNOM
    Grijesis, Crnogorci, Albanci, Bosnjaci, Hrvati i poneki Srbin su napravili CG suverenom.
    Nemoj da brkas nacionalizam i patriotizam. Ako crnogorski nacionalizam uzme maha moze doci do mrznje i netrpeljivosti prema ostalim nacijama, nacijama koje su zajedno sa nama doprinjele odvajanju Crne Gore.
    Takodje, porast CG nacionalizma bi uslovio porast Albanskog, Srpskog, Bosnjackog i eto nas 15 godina unazad...

    Voli Crnu Goru, ali nemoj extremno!
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  2. #27
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kao prvo nije se radilo o odvajanju a kao drugo mijeshash pravljenje drzhave i zaokruzhivanje hemijskom...

    Chisto da mi niko ne zamjeri svakako da je i u redovima koji su najzasluzniji za ostvarivanje ovoga cilja bilo i muslimana albanaca srba i ostalih ali nemoj da se shalimo i pravimo nekim velikim evropskim gradjanima - niko Crnu Goru nije "oslobodio" do Crnogorci!

  3. #28
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikollaki View Post
    Kao prvo nije se radilo o odvajanju a kao drugo mijeshash pravljenje drzhave i zaokruzhivanje hemijskom...

    Chisto da mi niko ne zamjeri svakako da je i u redovima koji su najzasluzniji za ostvarivanje ovoga cilja bilo i muslimana albanaca srba i ostalih ali nemoj da se shalimo i pravimo nekim velikim evropskim gradjanima - niko Crnu Goru nije "oslobodio" do Crnogorci!
    O cemu se radilo ako ne o odvajanju? Crna Gora je vec bila napravljena kao drzava, samo sto je bila u zajednici sa republikom Srbijom.

    Tom hemiskom su napravili Crnu Goru samostalnom drzavom jednako Bosnjaci, Albanci, Hrvati, poneki Srbi i mi Crnogorci.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  4. #29
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    No, nacionalno izjasnjavanje nije pitanje etnickih obiljezja vec subjektivna stvar, pa tako neko ko se prekjuce izjasnjavao kao Jugosloven, Srbin ili Crnogorac, juce Srbin, danas kao Crnogorac, sutra moze biti Marsovac po vlastitom izboru. Njegovo je pravo da se izjasni kako hoce. Ako se dovoljan broj ljudi u CG izjasne kao Marsovci mogli bi doci na ideju da oforme "Marsovsku listu" da zastite svoje interese ili da budu konstitutivni narod.
    Ovo je sustina,
    etnicki zna se ko je matica naroda na ovim prostorima,

    izuzev albanaca i malo turaka,
    i to je ono sto istorija kao nauka mjeri ,

    istorija se jos ne bavi tom subjektivnom tumacenju etnickog porijekla
    Zamislite Milo kaze ,
    juce ste bili Srbi
    danas ste Crnogorci
    od sjutra ,pa sve dok se ne kaze osjecate se kao DPS-ovci,
    Britva

  5. #30
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Milo mi je shto si ti prihvatio tu ideologiju da Juzni Sloveni = Srbi...

    A shto se Mila tiche ako tebi on i njemu slichni (bili na poziciji ili opoziciji) odredjuju shto si i ko si svaka ti dala...

  6. #31
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    O cemu se radilo ako ne o odvajanju? Crna Gora je vec bila napravljena kao drzava, samo sto je bila u zajednici sa republikom Srbijom.

    Tom hemiskom su napravili Crnu Goru samostalnom drzavom jednako Bosnjaci, Albanci, Hrvati, poneki Srbi i mi Crnogorci.
    Eto ako ti je bash merak mosh rec razdruzhivanje ali odvajanje nikako jer da bi se od nechega odvojio morash bit dio toga - mi dio srbije nismo bili stvarno jesmo dio drhzavne zajednice ali samim nashim istupanjem iz iste ona je prestala da postoji tako da se teshko odvojit od nechega shto ne postoji...

    A ja ti opet kazhem nije isto potez hemijskom i napravit drzhavu doves je do nezavisnosti...

  7. #32
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikollaki View Post
    Eto ako ti je bash merak mosh rec razdruzhivanje ali odvajanje nikako jer da bi se od nechega odvojio morash bit dio toga - mi dio srbije nismo bili stvarno jesmo dio drhzavne zajednice ali samim nashim istupanjem iz iste ona je prestala da postoji tako da se teshko odvojit od nechega shto ne postoji...

    A ja ti opet kazhem nije isto potez hemijskom i napravit drzhavu doves je do nezavisnosti...
    haha! Necemo se prepirati oko gluposti

    Sto se tice zalaganja za Nezavisnost, naravno da su se Crnogorci najvise zalagali a manjine nas podrzale kad nam je najvise trebalo!
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  8. #33
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Niko im to ne osporava - samo mi malo pripane muka kad chujem izjave tipa ovi ili oni su donijeli drzhavu (a onda bi "to" josh i da naplate)...

  9. #34
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Jesu doprinijeli! A nemaju sto da naplate jer su ucinili i sebi uslugu i napravili CG boljim mjestom za zivot.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  10. #35
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MonterO View Post
    E sad. Da li je došlo vrijeme da i Crnogorci dobiju svoju nacionalnu stranku?
    ... nadam se da ne ... ako nije formirana dok se CG borila za povratak svome identitetu , sad joj tek ne treba ... iskreno se nadam da će za četiri godine na izborima sve postojeće nacionalne stranke brojit ukupno 10-ak posto ... i bit na margini krupnih pitanja ...

  11. #36
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MonterO View Post
    Poznato je da do sada nije bilo nijedne respektabilne stranke koja je bilo izrazito crnogorski nacionalistička.

    Liberali, SDP, bez obzira na poimanje sa druge strane su uvijek imale mnogo jaču gradjansku crtu.

    Srpske nacionalne stranke su sa razlogom bile najjače (i proporcionalno albanske) i kao što vidimo ostale su na sceni.
    Bošnjaci su uglavnom koketirali sa vlašću. Ne može se reći da su oni više gradjanski orijentisani, s obzitom da su uglavnom glasali jedinstveno. Crnogorci su ipak bili "najširi". ..

    E sad. Da li je došlo vrijeme da i Crnogorci dobiju svoju nacionalnu stranku? Ovo ne bi smatrao za pozitivan pomak, nego prosto pitam
    Mislim da Crnogorcima i Bosnjacima ide na cast sto nemaju nacionalnih stranaka. Ostali mogu cojstvo nosit.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  12. #37
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Grijesis, Crnogorci, Albanci, Bosnjaci, Hrvati i poneki Srbin su napravili CG suverenom.
    Nemoj da brkas nacionalizam i patriotizam. Ako crnogorski nacionalizam uzme maha moze doci do mrznje i netrpeljivosti prema ostalim nacijama, nacijama koje su zajedno sa nama doprinjele odvajanju Crne Gore.
    Takodje, porast CG nacionalizma bi uslovio porast Albanskog, Srpskog, Bosnjackog i eto nas 15 godina unazad...

    Voli Crnu Goru, ali nemoj extremno!
    Voli je i extremno, ali ka multietnicku. Crnogorce dichi tolerancija prema drugima, to ne smijemo izgubit jer je to najvece blago koje imamo.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  13. #38
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic View Post
    Mislim da Crnogorcima i Bosnjacima ide na cast sto nemaju nacionalnih stranaka. Ostali mogu cojstvo nosit.
    Polako Petre. Bošnjaci imaju svoju Bošnjačku stranku i ona će imati dva poslanika u parlamentu. To je čista nacionalčna stranka nastala od SDA i pandan je SNS-u.


    Ta nacionalna stranka je poidržala DPS, a referendum tek nakon što je usvojen zakon o manjinama. Ali se to zaboravilo u euforiji.

    BS i SNS se razlikuju tek u odnosu prema režimu, a i to zbog različitih NACIONALNIH interesa.

  14. #39
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by glodur View Post
    ... nadam se da ne ... ako nije formirana dok se CG borila za povratak svome identitetu , sad joj tek ne treba ... iskreno se nadam da će za četiri godine na izborima sve postojeće nacionalne stranke brojit ukupno 10-ak posto ... i bit na margini krupnih pitanja ...
    Bravvoo!!!

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    JUSTICE,
    kakve veze ima bulumenta guslara koje si pomenuo s pricom izmedju nas dvojice?
    Zar ako se ne slozim sa vazecim stavom "o crnogorskom nacionalizmu" odmah postajem Srbenda na kvadrat?

    I opet ti ponavljam: moj nacionalni identitet je moja licna stvar. I nikad necu prihvatiti da mi bilo ko, a ponajmanje kompleksasi poput Jevrema Brkovica, odredjuju mjeru crnogorstva. Jer takva mjera ne postoji. Ili si Crnogorac ili nisi. Cim pocnes uvoditi mjere- trazeci bolje ili ispravnije Crnogorce, ojde ti polako u fasizam.
    I dalje- odredi se ti nacionalno kako hoces, apsolutno me briga. Jer nacionalno nikad necu staviti ispred gradjanskog, niti drzave.

    Te stoga, ako ti je ovo prica s kojom zelis izjednaciti LSCG, pa makar dijelio postelju sa kompletnim rukovodstvom LSCG tih godina- ni to necu prihvatiti.

    Iskorak koji je LSCG napravio sa Narodnom Slogom direktno ti protivrijeci. A taj iskorak je toliko bitna tekovina te partije - pa samo da su to ucienjli, dosta je od njih. Jer su pokazali, ono sto rece Nihil, da je drzava gradjanska (kakvi god da smo gradjani) tekovina.
    Za mene je Narodna SLoga bila pozitivna tekovina samo zbog toga sto je razblazila i zamutila Czetnike.....razbila, osula i desetkovala Narodnu Stranku ...smanjila broj onih koji su prihvatili chetnicku ideologiju za svoju...

    NArodna Sloga je takodje razbila DPS....potpuno ....cuvena formula Dejana Vucinica o tome da minus i plus daju minus tj. da kad spojis srpstvo i crnogorstvo dobijes gubljenje vlasti SKCGa tj DPSa....tj . fundament po kojem se SKCG do danas odrzao na vlasti , teorija o dualnom identitetu .....kad spjis nespojivo razbiju se temelji necemu sto je sagradjeno na stalnoj i doziranoj konfrontaciji dva razlicita tj nespojiva temelja....

    Za mene tekovine Narodne Sloge su veoma pozitivne samo zato sto su, ubrzale raspad DPSa onog starog i sto su profilisale Crnogorsku struju unutar SKCG ....i sto su dovele do potpunog unistenja chetnickog kolosa zvanog nekadasnja Narodna Stranka....i na kraju cak i do Samostalnosti....
    Narodna SLoga je bila velika prevara za Cetnike....istorijska ...i nesto bez cega nebi danas imali ni drzavu....i onaje dokazala superiornost i pravicnost nasu....bas ono sto veli GRAD....koliko je primjera ideoloske mutacije iz Crnogorca u Srbina ....a koliko obrnuto?
    Jeste li se kada zapitali zbog cega?
    Odgovor je veoma lak....U LAZI SU KRATKE NOGE....
    Srpstvo u CG je zasnovano na Guslarskim pjesmama i mitovima...a fakti su na strani 1000 godina duge tradicije nasenacije i drzave...dzaba su skrivali od nas sve....VERBA VOLANT SCRIPTA MENENT.....i to je fakat....

    Isto tako mislim da ce danas PZP dovesti do potpunog unistenja tzv militantnog srpstva tj cfetnistva.....lagano...lagano ravodnjavajuci ih....sve dok i oni ne postanu civilizovani gradjani , odani svojoj zemlji....a SNS i SRS ce u tor...ka i sve ultradesnice tog tipa na svijet....

    Dakle....nema pomirenja ....imaju samo porazeni i pobjednici....uvjek je tako bilo i bice....tek kad neko potpuno pobjedi ....moze da napravi pomirenje sa reaktivno nesposobnim protivnikom....
    Znaci jos malo....uloga PZPa u narednim godinama je krucijalna.... sljedece izbore i SNP i NS i DSS ce se boriti za cenzus....a Ujedinjeni Radikali ce imati 4,5 do 7 % i to je to ...
    Imacemo jak PZP ,jake Zelene i jos mozda neke svjeze snage....

    A tada ce Crna Gora biti sve ono sto jedan prosjecan Chetnik ni sada vec ne moze da zamisli ....tada ce vec sva djeca jos u osnovnoj skoli znati da su Rasi popalili sve Dukljanske gradove i pokusali zatrijeti svu nasu kulturu, da je 1918 bio Bozicni Ustanak...i da su na LAzinama Chetnici pucali na omladinu a talijani komandovali ...."pali".......

  16. #41
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    638
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    26 Posts

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by JUSTICE View Post
    Za mene je Narodna SLoga bila pozitivna tekovina samo zbog toga sto je razblazila i zamutila Czetnike.....razbila, osula i desetkovala Narodnu Stranku ...smanjila broj onih koji su prihvatili chetnicku ideologiju za svoju...

    NArodna Sloga je takodje razbila DPS....potpuno ....cuvena formula Dejana Vucinica o tome da minus i plus daju minus tj. da kad spojis srpstvo i crnogorstvo dobijes gubljenje vlasti SKCGa tj DPSa....tj . fundament po kojem se SKCG do danas odrzao na vlasti , teorija o dualnom identitetu .....kad spjis nespojivo razbiju se temelji necemu sto je sagradjeno na stalnoj i doziranoj konfrontaciji dva razlicita tj nespojiva temelja....

    Za mene tekovine Narodne Sloge su veoma pozitivne samo zato sto su, ubrzale raspad DPSa onog starog i sto su profilisale Crnogorsku struju unutar SKCG ....i sto su dovele do potpunog unistenja chetnickog kolosa zvanog nekadasnja Narodna Stranka....i na kraju cak i do Samostalnosti....
    Narodna SLoga je bila velika prevara za Cetnike....istorijska ...i nesto bez cega nebi danas imali ni drzavu....i onaje dokazala superiornost i pravicnost nasu....bas ono sto veli GRAD....koliko je primjera ideoloske mutacije iz Crnogorca u Srbina ....a koliko obrnuto?
    Jeste li se kada zapitali zbog cega?
    Odgovor je veoma lak....U LAZI SU KRATKE NOGE....
    Srpstvo u CG je zasnovano na Guslarskim pjesmama i mitovima...a fakti su na strani 1000 godina duge tradicije nasenacije i drzave...dzaba su skrivali od nas sve....VERBA VOLANT SCRIPTA MENENT.....i to je fakat....

    Isto tako mislim da ce danas PZP dovesti do potpunog unistenja tzv militantnog srpstva tj cfetnistva.....lagano...lagano ravodnjavajuci ih....sve dok i oni ne postanu civilizovani gradjani , odani svojoj zemlji....a SNS i SRS ce u tor...ka i sve ultradesnice tog tipa na svijet....

    Dakle....nema pomirenja ....imaju samo porazeni i pobjednici....uvjek je tako bilo i bice....tek kad neko potpuno pobjedi ....moze da napravi pomirenje sa reaktivno nesposobnim protivnikom....
    Znaci jos malo....uloga PZPa u narednim godinama je krucijalna.... sljedece izbore i SNP i NS i DSS ce se boriti za cenzus....a Ujedinjeni Radikali ce imati 4,5 do 7 % i to je to ...
    Imacemo jak PZP ,jake Zelene i jos mozda neke svjeze snage....

    A tada ce Crna Gora biti sve ono sto jedan prosjecan Chetnik ni sada vec ne moze da zamisli ....tada ce vec sva djeca jos u osnovnoj skoli znati da su Rasi popalili sve Dukljanske gradove i pokusali zatrijeti svu nasu kulturu, da je 1918 bio Bozicni Ustanak...i da su na LAzinama Chetnici pucali na omladinu a talijani komandovali ...."pali".......
    -> u predgovor istorijskih chitanki

  17. #42
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE View Post
    ...Narodna SLoga je bila velika prevara za Cetnike....istorijska ...i nesto bez cega nebi danas imali ni drzavu....i onaje dokazala superiornost i pravicnost nasu
    Slusas li ti sebe? Vasa velika prevara je dokazala vasu pravicnost? :-)



    ...koliko je primjera ideoloske mutacije iz Crnogorca u Srbina ....a koliko obrnuto?
    Jeste li se kada zapitali zbog cega?
    Odgovor je veoma lak....U LAZI SU KRATKE NOGE....
    Cekaj da vidimo:
    1991 - Crnogoraca 61,86%, Srba 9,34%
    2003 - Crnogoraca 43,16%, Srba 31,99%

    Stvarno, iz koje u koju grupu se vise prelazilo?

  18. #43
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kad neko ima iskustva od Djeda kad je krojio chitanke....ne preostaje nishta no da i on kroji...kud ce krushka..no pod auto
    Dje shareno pashce laje,
    tu djevojka lijepa je.....

  19. #44
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Slusas li ti sebe? Vasa velika prevara je dokazala vasu pravicnost? :-)





    Cekaj da vidimo:
    1991 - Crnogoraca 61,86%, Srba 9,34%
    2003 - Crnogoraca 43,16%, Srba 31,99%

    Stvarno, iz koje u koju grupu se vise prelazilo?
    Samo sto su aktivisti SNS-a falsifikovali ove rezultate 2003.
    Nemoguce da u Andrijevici i Beranama onoliki broj groj glasova uzimaju DPS-SDP.
    Ili tamo zive Srbi koji se osjecaju Crnogorcima? :blah:

  20. #45
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE View Post
    Isto tako mislim da ce danas PZP dovesti do potpunog unistenja tzv militantnog srpstva tj cfetnistva.....lagano..
    ...Justice, iracionalnost tvoga posta nije me puno iznenadila, znam koliko si čeka referendum i pobjedu (svaka čast) ... ali ovo sa Yogi strankom je već biser ...
    ... zar zbilja misliš da se ova interesna groopacija neće rasut u paramparčad kad Yogi shvati da mu ovoga puta niko ništa neće ponuditi ... zar ima naivnih da misle da će on bit uzorni šef poslaničkog kluba ? ...

    ... kad su Moogyja pitali ovih dana ko će mu sada zamijenit joker-narodnjake u opštinskom parlamentu kad ga ucijene sdp-ovce , on se sa klasičnim moogee smile brecnuo ... "stigle su nove snage, i ima ih više" ...

  21. #46
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    220
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako retardirana prica... Albanci mogu bit Crnogorci a dok napr. Bosnjaci i Srbi ne mogu???

    Ja mislim da cete se slozit samnom da je Marko Miljanov pametniji bio no svi mi a svi ste zaboravili ono `...a Jedna ih je majka rodila`.

    Za mene je bit Crnogorac ili Srbin isto a vi mozete do sjutra prdnjavit i pricat i polemisat a meni ce i dalje bit mali posa za Vas....

    Nije li ovo lijepo?

    Dok je god Vas koji potencirate Srbin Crnogorac ovaj onaj nama nece bit bolje, umjesto da potencirate prichu kolke su Vam plate i koja prava kao radnici i potrosaci imate vi prdnjavite o nacionalizmu.

    Ako ti mislis da si Crnogorac i da nisi Srbin ili da si Albanac i Crnogorac ko ti moze promijenit misljenje i zasto bi ga uopste mijenjao? Svi koji zivimo u CG smo Crnogorci... zato jer zivimo u CG.. da zivimo u Madjarsku bili bi Madjari ili u Srbiju Srbijanci.

    Mogu Vam samo rec jedno.... kako je lijepo mislit svojom glavom

  22. #47
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jeste svi smo Crnogorci ali ne ka shto bi ti volio (ka geografska odrednica) no ka nacionalna!

  23. #48
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikollaki View Post
    Jeste svi smo Crnogorci ali ne ka shto bi ti volio (ka geografska odrednica) no ka nacionalna!

    Pa naravno da smo.
    Nijesmo nacija, narodnost, etnicitet, kako ko voli da definise, a imamo drzavu hiljadu godina???
    Kako je moguce da neko ima drzavu hiljadu godina a da nije zasebna nacija?

  24. #49
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by glodur View Post
    ...Justice, iracionalnost tvoga posta nije me puno iznenadila, znam koliko si čeka referendum i pobjedu (svaka čast) ... ali ovo sa Yogi strankom je već biser ...
    ... zar zbilja misliš da se ova interesna groopacija neće rasut u paramparčad kad Yogi shvati da mu ovoga puta niko ništa neće ponuditi ... zar ima naivnih da misle da će on bit uzorni šef poslaničkog kluba ? ...

    ... kad su Moogyja pitali ovih dana ko će mu sada zamijenit joker-narodnjake u opštinskom parlamentu kad ga ucijene sdp-ovce , on se sa klasičnim moogee smile brecnuo ... "stigle su nove snage, i ima ih više" ...

    Hoce..ti si potpuno u pravo ...oni ce se rasut u male komade....ali ce u tom trenutku rasuti i razmutiti sve ove Chetnike koji su im sada prisli ...a mnogo ih je ...masa ...to su vec sada ex Cetnici....PZP je provizorni purgatorijum za Cetnike... ja ga vidim kao takvog...i nista vise...

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ...............!

    Quote Originally Posted by G R A D View Post
    Kako je moguce da neko ima drzavu hiljadu godina a da nije zasebna nacija?
    E vala mi je bas smijesno da se danas, u 21.( i slovima DVADESET PRVOM) vijeku govori o odnosu drzave i nacije. To dozivljavam kao tragediju drustva u kojem zivim. Ono nije imalo sluha da te probleme rijesi tokom toliko godina istorije nego uvjek ostavljano nekome drugom to da rijesi. I danas, kad su ljudska prava i slobode bastina citavog civilizovanog svijeta, danas kad se na osnovu odnosa prema tom pitanju ocjenjuje koliko je neko drustvo moderno, demokratsko, uredjeno.... imamo osobe, kao sto je nas dragi forumas GRAD, koji se budi ratujuci s Turcima, a zaspijeva ratujuci s Njemcima.

    Da, nacija je nekad odredjivala drzavu. Meni niko na ovom bijelom svijetu ne moze osporiti moju nacionalnu pripadnost, ali isto tako ne osjecama ama bas nikakvu potrebu da istu bilo kome drugom dokazujem ili namecem. Jednako mi mucno i tuzno djeluje tvoja, GRADe, "odbrana" crnogorstva kao sto mi, s druge strane, mucno i tuzno djeluje "odbrana" srpstva. S tim sto mi "odbrana crnogorstva" teze pada jer nekad znadoh smatrati svoje sunarodnike tolerantnijima.... No... jbg.

    GRADe, tvoja odbrana Crne Gore zadaje joj vise problema neg koristi. Svojom retorikom i "argumentacijom" jedino sto postizes jeste dodatno grupisanje u vanvremenske nacionaln(/istick)e torove ciji su, vidjeli smo to na Balkanu, sukob i medjunarodno posredovanje jedini rezultat. Samo nastavi..... I ti si danasnja Crna Gora. Nazalost.
    Caesar`s wife must be above suspicion

Page 2 of 32 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Istorija Crne Gore
    By zippy in forum Istorija
    Replies: 254
    Last Post: 17-12-23, 19:53
  2. Jevrem Brkovic: Vuk je Crnogorcima oteo jezik
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 158
    Last Post: 06-01-11, 18:38
  3. Replies: 21
    Last Post: 18-12-10, 02:08
  4. ponovo: crnogorski nacionalizam i radikalizam
    By castel nuovo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 25
    Last Post: 12-06-04, 13:41
  5. Crnogorci i VLAST
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 18
    Last Post: 20-02-04, 20:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •