Page 27 of 32 FirstFirst ... 17232425262728293031 ... LastLast
Results 651 to 675 of 782

Thread: Crnogorski nacionalizam

  1. #651
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,562
    Thanks Thanks Given 
    1,111
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    Može on u sumu da ode da brani ukradene milione zajedno sa svojim kompanjerosima


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #652
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,398
    Thanks Thanks Given 
    14,542
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default

    A nebitan skroz, postao je ko engleska kraljica.

    Samo ona to po rođenju.

    On po zaslugama biće od AB revolucije.
    Nego,nije ni tema.

    Samo da nam se bilo koji političar više ne igra sa osjećanjima i stavljaju tapiju na emocije na koje nemaju pravo.

    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 14-07-22 at 21:19.
    No pasaran!

  3. #653
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

  4. The Following 4 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  5. #654
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Ovo ti je baš preko gola.

    Događaji koje navodiš ama baš nikakve veze sa nekakvim crnogorskim nacionalizmom nemaju. Sprovedeni su u režiji tada preovladavajućeg osjećanja u Crnoj Gori i Srbiji- hegemonizma, baziranog na srpstvu i još uvijek jugoslovenstvu kao dominantnim odrednicima.
    U to vrijeme, malobrojni crnogorski nacionalisti su pjevali pjesme izvinjenja Dubrovniku, i bukvalno rizikovali glave protiveći se upravo svemu tome.

    Relativizacija kojom braniš tezu- da su ti tadašnji srpski nacionalisti danas prešli u crnogorske, veze čak ni sa malim mozgom nema.
    Prvo, mnogo ih je, a ne vjerujem ni da si im ušo u glave pa pročitao od koje su danas fele.
    Drugo, i bitnije, to što je neko danas, i ti događaji od tada, nisu povezana stvar. Ti događaji nisu vezani za crnogorski nacionalizam, na ama baš nikakav način. Čak i sve suprotno tome.

    I, jedino na šta ukazuje, da se na kraju i kod onog najboljeg dijela, za koji te lično držim, ipak širi partijska matrica:
    Dok shjedite u poslaničkim klupama, i vladinim foteljama, sa nekim od najtvrđih zagovornika upravo tih događaja, i već dvije godine na istom fonu sa grupacijama koje te događaje ne žele da osude, i maltene javno pokazuju spremnost da ih ponove, jedino što vas interesuje je da ih isporjektujete na Mila&DPS, koji su ih se, bar za zeru više od ovih sa kojima koalirate, odrekli.

    Čisto da se razumijemo, ja sam u to vrijeme glasao Socijalističku partiju Ljubiše Stankovića, kasnije SDPR Žarkov, protiveći se baš tome o čemu govoriš. I zbog toga vukao posljedice.
    Ali ću pet ispast najgrđi DPSovac, u ocjeni tvoje stranke, koja shjedi u istu stolicu, i vodi istu priču, sa najgorim pobornicima, ideološkim tvorcima i sledbenicima baš tih istih stvari koje spočitavaš drugima.

    Potpuno isto se odnosi na tezu Njemačka Njemačkoj, Francuska Francuskoj, jer si čak i sam naveo jedan od osnovnih razloga tome- nacionalizam, kao agenda, koji je izazvao i izveo pomenute zločine u Crnoj Gori, je bio srpski. I sam si ga uveo u priču.
    Što se tiče nekažnjenosti, to je tek odvojena tema. U kojoj si, pride, po mom mišljenju, skroz u pravu. Ali opet, ni to veze pod milim bogom sa crnogorskim nacionalizmom nema.
    По твом мишљењу да ли су покрштавање плава и гусиња 1913., етничко чишћење шаховића 1924. и масакр мобилисаних кос. албанаца у бару 1945. производи српског или црногорског национализма?
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  6. #655
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Odlican tekst:
    Preskače se činjenica da svaki put kada se desi ekstremistički ekces u “procrnogorskom“ političkom bloku, on kolektivno bude osuđen i stigmatizovan, i da kod upravo tog političkog bloka stoji brana ka širenju negativnog trenda kod Crnogoraca.
    Nesto slicno pomenuh prije dan na ovoj temi. Sadasnji Cg nacionalizam je haotican i ne ide dalje od paljenja guma i nesuvislih izjava likova kao Mijo Popovic. Kao sto se kaze u kolumni, kad se dese takvi verbalni ekcesi, bude i reakcije i to upravo iz procrnogorskih krugova:
    https://www.vijesti.me/kolumne/612603/krivi-su-albanci
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...nogorski-rezim

    U Bg jedno vrijeme niko nije smio dirnuti mural Ratki Mladicu. Sto je imalo jasnu podrsku vlasti. U CG te iste Vijesti izbjegavaju kritiku srpskog nacionalizma. Kao sto kaze autor ove kolumne:

    Ono što ne postoji je kritika srpskog nacionalizma na stranama ND Vijesti
    Ovo dosta govori i o razlozima za onu sramotnu kolumnu Kosovica. Ono sto podriva temelje Crne Gore, sto je stvarna bomba u njenom temelju, jeste srpski, a ne crnogorski nacionalizam. To je svakom razumnom i objektivnom jasno. Nazalost, Vijesti, koje su nekad bile na braniku nacionalnih interesa CG, postale su dio mehanizma koji rusi Crnu Guru. Iznutra. Kolumna Kosovica je dio takve politike. Svaka cast ljudima kao sto su Brano Mandic, Balsa, Ratka, Djuro. Ali, to se svodi na "individualni stav" tih ljudi. Politika Vijesti vodi u drugom, "interesnom" pravcu. Nju kreiraju kljucni ljudi u "Vijestima": Zeljko Ivanovic, Misko Perovic, Srdjan Kosovic.

    Za Kosovica sam mislio da je OK novinar, jer je imao par dobrih tekstova. Ne vjerujem da se on utopio u relativizaciju i konformizam "Vijesti". Prije mislim da je on jedan od kreatora takve sadasnje politike te, nekad dobre novine.
    Last edited by Ostoja; 14-07-22 at 23:37.

  7. #656
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    ...U Bg jedno vrijeme niko nije smio dirnuti mural Ratki Mladicu. Sto je imalo jasnu podrsku vlasti.
    Kao što u Podgorici niko ne smije da dirne mural kvislingu Krstu Zrnovom, jer odmah navale DPS mediji da je "oskrnavljen".


    Ono sto podriva temelje Crne Gore, sto je stvarna bomba u njenom temelju, jeste srpski, a ne crnogorski nacionalizam..
    Oba nacionalizma.

  8. #657
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,470
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    441
    Thanked in
    285 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Odlican tekst:


    Nesto slicno pomenuh prije dan na ovoj temi. Sadasnji Cg nacionalizam je haotican i ne ide dalje od paljenja guma i nesuvislih izjava likova kao Mijo Popovic. Kao sto se kaze u kolumni, kad se dese takvi verbalni ekcesi, bude i reakcije i to upravo iz procrnogorskih krugova:

    Ja sam se baš toj rečenici najviše nasmijao. I prestao čitati tekst.

    Da, reaguje se na ekscese crnogorskog nacionalizma, ako on rijetko ili slučajno potkači Albance recimo. Kao u tom slučaju koji navodiš.

    Ali ispoljavanje crnogorskog nacionalizma na račun Srba u Crnoj Gori, ne nailazi ni na kakve reakcije. Kakve reakcije? Daj neki primjer.

    Pa taj Mijo Popović je dobitnik svih mogućih književnih nagrada u CG. A svoj književni opus je u najvećoj mjeri izgradio na srbofobičnosti.

    Ni autor tog teksta i stalni kolumnista Danasa nije od mnogo bolje fele. Poznati NVO borac protiv velikosrpskog nacionalizma.

    Tako da ne znam ni što sam otvarao link.

  9. #658
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,143
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    1,982
    Thanked in
    854 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    По твом мишљењу да ли су покрштавање плава и гусиња 1913., етничко чишћење шаховића 1924. и масакр мобилисаних кос. албанаца у бару 1945. производи српског или црногорског национализма?

    Po mom mišljenju prvo dvoje je direktan proizvd teritorijalnih pretenzija i agresivnog nacionalizma, treće je nešto sasvim drugačije.

    Takođe, po mom mišljenju, ni prvo, ni drugo, ni treće, nisu više živa agenda, odnosno, postojeći i iskazani osjećaji kod pripadnika crnogorske nacije.

    Konačno, po mom mišljenju, sa tim premetanjem tema u nepoznatom pravcu đe ih nema, postaješ blago naporan.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  10. The Following User Says Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  11. #659
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,398
    Thanks Thanks Given 
    14,542
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default

    Tekst ko tekst jeste odličan ali ne da znamo ko je Velimirović,Nedić i ostala družina nego ima još nešto tamo oko '45.

    Ovo sa njihovog sajta.
    "Na poziv Verske komisije 14. i 15. juna 1945. godine održana je u Nikšiću sveštenička skupština na kojoj je prisustvovalo 78 sveštenih lica. Skupština je dostavila Svetom Arhijerejskom Sinodu rezoluciju u kojoj se traži:

    1) da će pravoslavna crkva u Jugoslaviji organizuje tako da budu ravnopravni svi pravoslavni bez obzira na nacionalnu pripadnost.."

    A i ono odvojenost od države.

    Znamo i ko je bio Joanikije Lipovac.
    (čuš imenjak)

    Naravno u svom tom tekstu na njihovoj stranici ima i pravljenje žrtve iako su sarađivali sa fašistima.

    Za početak da sklone trobojke sa hramova,gromobran ne moraju iz razumljivih razloga.
    Znamo svi kako je to sa bacačem gromova,ne bira.


    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 15-07-22 at 00:34.
    No pasaran!

  12. #660
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,398
    Thanks Thanks Given 
    14,542
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default

    Ovdje ih je vjerovatno pitao kakav im je duvan,naivni pop.

    Navukli čojka nema druge.

    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  13. #661
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    Ja sam se baš toj rečenici najviše nasmijao. I prestao čitati tekst.

    Da, reaguje se na ekscese crnogorskog nacionalizma, ako on rijetko ili slučajno potkači Albance recimo. Kao u tom slučaju koji navodiš.

    Ali ispoljavanje crnogorskog nacionalizma na račun Srba u Crnoj Gori, ne nailazi ni na kakve reakcije. Kakve reakcije? Daj neki primjer.

    Pa taj Mijo Popović je dobitnik svih mogućih književnih nagrada u CG. A svoj književni opus je u najvećoj mjeri izgradio na srbofobičnosti.

    Ni autor tog teksta i stalni kolumnista Danasa nije od mnogo bolje fele. Poznati NVO borac protiv velikosrpskog nacionalizma.

    Tako da ne znam ni što sam otvarao link.
    U Crnoj Gori su ljudi osudjivani na zatvor zbog antisrpskog verbalnog delikta:
    https://www.cdm.me/hronika/podgorica...eseci-zatvora/

    Kako je u Srbiji? Imas neku presudu zbog izazivanja mrznje prema Crnogorcima?

    Mijo Popovic je poltron bivse vlasti. Imas koliko hoces tekstova u kojem se nasao na tapetu. Narocito "Vijesti" i Balsa Brkovic.

    Polupismeni "knjizevnik". Takvi cesto dobijaju nagrade u CG. Kao, recimo, brat Joanikija Micovica. Kao drastican primjer da se onima koji sire mrznju protiv Crnogoraca ta ista Crna Gora daje nagrade.

    Tipican primjerak ugrozenog srpstva u CG.
    Last edited by Ostoja; 15-07-22 at 00:51.

  14. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  15. #662
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,482
    Thanks Thanks Given 
    2,518
    Thanks Thanks Received 
    2,396
    Thanked in
    1,360 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/sport/fudbal/...i-ste-sljedeci

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  16. #663
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,482
    Thanks Thanks Given 
    2,518
    Thanks Thanks Received 
    2,396
    Thanked in
    1,360 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    https://www.vijesti.me/sport/fudbal/...i-ste-sljedeci

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    jel ovo spamovanje?

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  17. #664
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    jel ovo spamovanje?

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Не.

    То је сигнал да ће да појефтини квадрат са лијеве стране Мораче.

    Па се виђи...

  18. #665
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    675
    Thanks Thanks Given 
    1,001
    Thanks Thanks Received 
    365
    Thanked in
    160 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    https://www.vijesti.me/sport/fudbal/...i-ste-sljedeci

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Dobro je što smo u NATO.

  19. #666
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Po mom mišljenju prvo dvoje je direktan proizvd teritorijalnih pretenzija i agresivnog nacionalizma, treće je nešto sasvim drugačije.

    Takođe, po mom mišljenju, ni prvo, ni drugo, ni treće, nisu više živa agenda, odnosno, postojeći i iskazani osjećaji kod pripadnika crnogorske nacije.

    Konačno, po mom mišljenju, sa tim premetanjem tema u nepoznatom pravcu đe ih nema, postaješ blago naporan.
    Моје питање је било да ли су ти догађаји проузроковани српским или црногорским национализмом?
    Да ли су агенда или нису можемо се не сложити, али колико припадника црногорске нације прати агенду? Да ли је могуће да су антиалбански и антимуслимански сентименти присутни само код срба у цг?
    А да сам напоран можда јесам, али оно тема је црногорски национализам, мислим да се држим исте.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  20. #667
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Моје питање је било да ли су ти догађаји проузроковани српским или црногорским национализмом?
    Да ли су агенда или нису можемо се не сложити, али колико припадника црногорске нације прати агенду? Да ли је могуће да су антиалбански и антимуслимански сентименти присутни само код срба у цг?
    А да сам напоран можда јесам, али оно тема је црногорски национализам, мислим да се држим исте.
    Nije moguće.
    Prisutni su i kod Crnogoraca, ali u značajno manjoj mjeri.

    Mislim da istraživanja javnog mnjenja po pitanjima međuetničke distance daju dobar uvid u ove odnose.
    CEDEM, jun 2019


    Dok kod crnogorskih Srba 20,8-23,1% populacije ima negativan odnos prema Muslimanima i Bošnjacima kao sugrađanima, kod Crnogoraca je taj procenat 7,2-8,7%.
    Dok kod crnogorskih Srba 31,6-35,5% populacije ima negativan odnos prema druženju i posjećivanju sa Muslimanima i Bošnjacima, kod Crnogoraca je taj procenat 13,6-14,2%

    Za Albance važi ista priča.
    Čak 49% crnogorskih Srba ima negativan odnos prema Albancima kao sugrađanima, dok je kod Crnogoraca taj procenat 21,7%.
    Što se tiče druženja i posjećivanja sa Albancima 73% Srba ima negativan odnos dok je kod Crnogoraca 35,6%.
    Last edited by ASC; 15-07-22 at 11:17.

  21. The Following 2 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  22. #668
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,562
    Thanks Thanks Given 
    1,111
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MLS View Post
    Dobro je što smo u NATO.
    Znam da se mnogima to u ovoj drzavi ne svidja,ali bolje je izmedju ostalog i zbog ovakvih neandetalaca


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #669
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Врло интересантна табела, са пар изненађујућих статистика, нема скорије од 2019?
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  24. #670
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Врло интересантна табела, са пар изненађујућих статистика, нема скорије од 2019?
    Tražio i ja.
    Ako i ima, nije javno objavljivano.

  25. #671
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,470
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    441
    Thanked in
    285 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    U Crnoj Gori su ljudi osudjivani na zatvor zbog antisrpskog verbalnog delikta:
    https://www.cdm.me/hronika/podgoricanin-na-facebook-u-napisao-srbe-na-vrbe-za-podsticanje-mrznje-deset-mjeseci-zatvora/


    Kako je u Srbiji? Imas neku presudu zbog izazivanja mrznje prema Crnogorcima?
    E svaka čast ako je za tebe "Srbe na vrbe" tek verbalni delikt, a ne eklatantni govor mržnje, koji je jednom morao biti i procesuiran.
    A masu je takvih koji su prolazili i još uvijek prolaze nekažnjeno , dok se u zatvor išlo za "prdnjavo prdnjava" na račun direktora policije.


    U crnogorskim medijima takvi i slični izlivi mržnje prema Srbima se uglavnom prećutkuju i ignorišu. To je istina.
    Osvrnu se na njih samo prosrpski mediji.
    Ostali se prave kao da se "nije desilo".

    Banalan je primjer, ali nadji mi ne Vijestima članak o Banetu, unuku narodnog heroju. Nema ga.
    A kamoli nekog kritičkog osvrta na tu prirodu crnogorskog nacionalizma. A takvih primjera je mnogo.
    O CDM-u, Analitici, Anteni, Pobjedi...da ne pričamo.

    Čak i kad se neki Kosović javi da podsjeti na neke takve dogadjaje , bude ovdje i od strane medijskih "gradžanista" popljuvan kao najveća splačina.

    Zaštitinik gradjana u CG je rekao da riječ "posr.bica" uopšte nije govor mržnje. Što znači da je to već institualizovano. Pa nemojte se čuditi ako Draginja sa time nastavi u skupštini ili na nekim odborima.

    Čitam i na Vijestima ovu hronologiju dešava od prekjuče u Nikšiću i rekonstrukciju incidenta.
    Sve znaju o grupi koja se okupila pod trobojkama. I gdje su se okupili i kakve su majice nosili, šta su pričali tokom vožnje, koje su zastave nosili, znaju se čak i imena i prezimena ljudi sa snimaka koji nešto pjevaju. Ma i namjere im se znaju.

    S druge strane, o ovoj drugoj znatno brojnijoj grupu se ništa ne zna. Vijesti se prave da ne znaju ni šta su ti ljudi pjevali ni klicali, ni kakve su majice nosili, a bože sačuvaj da im se identitet otkrije.
    Iako svi to možemo vidjet na snimcima i fotografijama.
    Čak i ovdje na forumu se brišu kontraverzne fotke.
    Prećutukuje se, prikriva se, a kroz par mjeseci "nije se desilo".
    I uvijek je tako po pravilu.

    Ali to što se većina medija u CG prave blesavi, to što vajni kolumisti lažu o nekakvoj reakciji koja ne postoji...ne znači da to Srbi ne vide.

    A nacionalizmi se medjusobno hrane.
    Mijo Popovic je poltron bivse vlasti. Imas koliko hoces tekstova u kojem se nasao na tapetu. Narocito "Vijesti" i Balsa Brkovic.
    Ma zbog čega se nalazio na tapetu?
    Ne sigurno zbog svoje srbofobije i što gostuje u emisijima kod deklarisanih neoustaša gdje priča bedastoće.
    Već očigledno zato što je Balša imao neke svoje favorite za nagrade koje je Mijo požnjeo kao Majkl Felps.

    Polupismeni "knjizevnik". Takvi cesto dobijaju nagrade u CG. Kao, recimo, brat Joanikija Micovica. Kao drastican primjer da se onima koji sire mrznju protiv Crnogoraca ta ista Crna Gora daje nagrade.
    Da. I znamo kakve je to reakcije izazvalo.
    Glave ste obijali zbog toga.

    Kao i kad neki Srbi pjevaju u kafani "Od glave Zete do grada Spuža".

    A kad se pjeva "Jeknu nešto iz grobnice..."..., to su neki čobani budale.
    Last edited by Massaro; 15-07-22 at 13:13.

  26. The Following User Says Thank You to Massaro For This Useful Post:


  27. #672
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Црногорски национализам , а кога неће да види само ко не жели да га види, задњих двадесет година прати просто правило да што се иде дубље у шуму више је и дрва за потпалу .

  28. #673
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    E svaka čast ako je za tebe "Srbe na vrbe" tek verbalni delikt, a ne eklatantni govor mržnje, koji je jednom morao biti i procesuiran.
    To jeste govor mrznje i zbog toga se u Crnoj Gori ide u zatvor. Mislim na govor mrznje kojim se targetiraju Srbi (ovo nije jedina takva presuda).


    Ja te pitah, ima li slicna presuda za govor mrznje prema Crnogorcima u Srbiji? Ima, ili nema? Zasto cutis?

    A dadoh primjer brata Joanikija Micovica koji je prepoznat po govoru mrznje prema Crnogorcima. Od te iste Crne Gore je dobio knjizevnu nagradu. Primjer ugrozenog srBstva u Cg. Nije ga lako Srbima u CG. Vidjeli smo to prje neki dan u Nk.

    Sto bi kazao Porfirije, takva ugrozenost Srba nije postojala ni u Pavelicevoj NDH

  29. #674
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,470
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    441
    Thanked in
    285 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    To jeste govor mrznje i zbog toga se u Crnoj Gori ide u zatvor. Mislim na govor mrznje kojim se targetiraju Srbi (ovo nije jedina takva presuda).
    Pa nema baš mnogo takvih presuda, s obzirom koliko je takav govor mržnje bio zastupljen na socijalnim mrežema.
    Može biti da medju Srbima nema nekih Ljuba Filipovića i Zekovića koji trče u policiju da prijave čim pročitaju nešto uvredljivo.



    Ja te pitah, ima li slicna presuda za govor mrznje prema Crnogorcima u Srbiji? Ima, ili nema? Zasto cutis?
    Da bih ti slične presude naveo, morao bi da mi navedeš slične primjere govora mržnje prema Crnogorcima u Srbiji. Kao "Srbe na vrbe".
    Ajd da čujem.
    A dadoh primjer brata Joanikija Micovica koji je prepoznat po govoru mrznje prema Crnogorcima. Od te iste Crne Gore je dobio knjizevnu nagradu. Primjer ugrozenog srBstva u Cg. Nije ga lako Srbima u CG. Vidjeli smo to prje neki dan u Nk.

    Sto bi kazao Porfirije, takva ugrozenost Srba nije postojala ni u Pavelicevoj NDH
    To nije rekao Porfirije, nego Irinej.

    A tu mržnju prema Crnogorcima po kojoj je prepoznat Joanikijev brat, prepoznali su oni koji godinama nijesu to isto prepoznavali kod Mije Popovića.

  30. #675
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    Pa nema baš mnogo takvih presuda, s obzirom koliko je takav govor mržnje bio zastupljen na socijalnim mrežema.
    Može biti da medju Srbima nema nekih Ljuba Filipovića i Zekovića koji trče u policiju da prijave čim pročitaju nešto uvredljivo.





    Da bih ti slične presude naveo, morao bi da mi navedeš slične primjere govora mržnje prema Crnogorcima u Srbiji. Kao "Srbe na vrbe".
    Ajd da čujem.


    To nije rekao Porfirije, nego Irinej.

    A tu mržnju prema Crnogorcima po kojoj je prepoznat Joanikijev brat, prepoznali su oni koji godinama nijesu to isto prepoznavali kod Mije Popovića.
    Mislim da je zbog govora mrznje u CG bila zabranjena emisija Milomira Marica. Mrzi me sad da trazim po netu, ali su izlivi mrznje prema Crnogorcima mnogo cesci nego je obrnut slucaj u CG. Svakdnevno imas u medijima. Samo se treba podsjetiti na utakmice CZ i Buducnosti. "Ubi, ubi da Crnogorac ne postoji". To nije jezik mrznje? Neko procesuiran? Jes, kako ne.

    Jeste, Irinej. Zamisli da je polozaj Srba gori u NDH u toj mjeri da crnogorska policija mlati Crnogorce u Nk, a sa Srbima "diskutuje". A Srbin Micovic koji vrijedja Crnogorce na nacionolnoj osnovi dobija knjizevnu nagradu. Od te iste Crne Gore

    Nije ga lako Srbima u CG.

  31. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


Page 27 of 32 FirstFirst ... 17232425262728293031 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Istorija Crne Gore
    By zippy in forum Istorija
    Replies: 254
    Last Post: 17-12-23, 19:53
  2. Jevrem Brkovic: Vuk je Crnogorcima oteo jezik
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 158
    Last Post: 06-01-11, 18:38
  3. Replies: 21
    Last Post: 18-12-10, 02:08
  4. ponovo: crnogorski nacionalizam i radikalizam
    By castel nuovo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 25
    Last Post: 12-06-04, 13:41
  5. Crnogorci i VLAST
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 18
    Last Post: 20-02-04, 20:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •