Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 34

Thread: Problemu u nepotizmu

  1. #1
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question Problemu u nepotizmu

    Koliko je u redu zaposliti svoga brata, sestru, dijete u firmi u kojo radite? Ne pričam o porodičnim ili privatnim frimama već govorim o državnim firmama u kojima se plate odvajaju od budžeta, državnim frmama čiji rad utiče ne samo na pojedine djelove društva već je direktno ili posledično vezano za cio narod.
    Neko negdje reče da je logično da djeca ljudi na položajima treba da imaju ista prava kao i druga, ali kako je onda moguće da ima ljudi sa istom školskom spremom, istim prosjekom koji i dalje čame na birou, nakon ove mrvice koja im je bačena a koja se zove obavezan pripravnički. Da li bi trebalo dostavti spiskove zaposlenih, da narod ima uvid u dešavanja i zaposene u državnim firmama?
    I generalno pitanje koje se nadovezuje na ovo - zar ne bi trebalo da ta neka pitanja, i neki ugovori koji su od značaja za cijelu državu budu negdje online dostupna svima koji su zainteresovani da to pogledaju?

  2. #2
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Samo jedno logicno pitanje- je li bolje da se na istom radnom mjestu zaposli dijete nekog funkcionera koji je vec radio na tim ili slicnom poslovima, ili da se dovede neko ko pojma nema o tome poslu...
    Dijete ili rodjaci funkcionera su provjereni ljudi, bolje je zaposliti njih negi da dovedes nekog sa ulice za koga ne znas ni ko je ni sto je...
    Pa ne no je li...?

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by alcatelista View Post
    I generalno pitanje koje se nadovezuje na ovo - zar ne bi trebalo da ta neka pitanja, i neki ugovori koji su od značaja za cijelu državu budu negdje online dostupna svima koji su zainteresovani da to pogledaju?

    Godinama sam se isto ovo pitao... I onda sam otkrio zakon o slobodnom pristupu informacijama.


    U principu mozes da posaljes mail bilo kojoj drzavnoj instituciji i firmi, pozoves se na zakon o slobodnom pristupu informacijama, posaljes pitanje stavis adresu i kako zelis da te kontaktiraju i obavezni su ti odgovoriti u roku od dvije nedjelje.
    Preko 100 upita sam poslao do sada I uglavnom odgovore u prvo 5-7 dana.

    Sto se tice nepotizma, sta reci ?

    Vrlo je malo casnih ljudi ostalo. Meni bi ispod casti bilo da radim negdje i primam platu a da nijesam sposoban da pokrivam to radno mjesto ili da za mnom nema potrebe. Pogotovo sto u drzavnim institucijama uglavnom ne postoji prakticno znanje koje bi se moglo primijeniti bilo dje drugo ( pricam o kancelarijskim i salterskim poslovima). Znaci radis nedje za 400 eur, ides 5 dana nedeljno na posao 8sati, niti sta znas, niti ces sta nauciti, niti sta doprinosis. Jedina ti je preporuka sto ti je tajo neki funkcionercic u DPS pa su te morali ubacit da zajedno sa tajom sisate drzavnu sisu.


    E sad hipoteticki vlast se smijeni nekada. Dobijas otpremninu od 5 - 10 000eur, to se pojede poslije godinu dana. Tajo ti je isto ostao bez posla a i majka jer ste svi bili ubaceni preko veze. Umjesto sa 2000eur morate da prodjete mjesec sa 80eur socijale
    Ne znas nista da radis, imas 40 godina i niko te nece. Pokusavas da nadjes posao, ali svi znaju da si bio DPS-ov potrcko i bot...
    Predajes se i pocinjes da vozis taxi i pricas svima kako je bilo banja dok je DPS vlada', takzovano zlatno doba... Zlatno doba za tebe i slicne. A onda MUK

    Poyy za sve funkcionercice, mamine i tatine sceri i sinove koji ovo citaju Nece vasa jos dugo
    Last edited by Gandalf_White; 17-01-18 at 19:54.
    One Ring to Rule them all...

  4. #4
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Ahahahahahhahahhahhah...
    Tebi brate nije dobro...

    Znaci, ako se ikad promijeni vlast, svi depesovci ce ostati bez posla... tj tatini i mamini sinovi zajedno sa tatama i mamama... i doci ce novi, mladi obrazovani ljudi... koji podrzavaju opoziciju... koja je poznata po strucnosti...
    Pa vi ste gori od DPSa... ja znam makar 10ak ljudi koji pokrivaju fina mjesta a da glasaju opoziciju... a Serblja koliko hoces, 90 posto radnika sa sjevera su Srbi... ua koga glasaju, misterija... o tome se ne prica javno...
    I eto, svi oni rade...
    A opozicija bi odma ciscenje... ko ih ne podrzava, caos... da ostavljaju familije na ulicu, da im djeca gladuju... uzas...

    Nego, nije mi jasna ova tvoja racunica...
    Ako tata, mama, sin i cerka ostanu bez posla (kako bi tu tuzbe pljustale, bilo bi da se vracaju na posao, da im se naknade nrisplacene zarade, kamate, troskovi advokata...) i svi oni uzmu otpremninu, kako dodje do cifre od 5 iljada...
    Malo je to...
    Uzeli bi sigurno 30-40 iljada...
    Taman da dignu hostel na Zabljak i obrcu milione...

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,807
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    jedva cekam. taman da panu ovi vise i neka idu da taksiraju gadovi ovi a mi cemo na vlast... malo i mi da klepamo.
    f6

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    jedva cekam. taman da panu ovi vise i neka idu da taksiraju gadovi ovi a mi cemo na vlast... malo i mi da klepamo.
    Pa ne mogu samo DPS-ovci socialu da primaju i materijalna obezbjedjenja... Moze to bolje.

    A tu trulu pricu ovi su odlicni nakrali su se sta ce ovi kad dodju... Nekome drugome




    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  7. #7
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,214
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default Problemu u nepotizmu

    E ne znam. Ja glasam za taj DPS. Posao drzavni ne radim. Jer eto otisao sam iz Niksica prije 8g. Prvo na studije u Pg pa posao u BD. Ne sisam drzavnu sisu. Ne prihvatam posao od 400e jer me tu nidje nema prihvatio sam drugi posao mimo struke i koji sam mogao da radim sa osnovnom skolom.

    Ne osudjujem nikoga. Smatram da su bolji trenutni od onih koji se bore za vlast. To je moje licno misljenje.



    A ovo da li zaposliti? Pa zasto ne. Ja npr znam covjeka koji radi u CB. I sin mu studira tj pred kraj je, i kojeg interesuje posao koji mu otac radi. I vazda se trudio da ga ovaj nauci po nesto. Pa zasto da se on ne zaposli.

    Studirao sam sa cerkama 2 gunkcionera. Mislim da ni jedna ne radi u drzavnim firmama. Ali znam da su obje mozgovi bili. Studenti generacije.

    Vise puta smo vjezbali zajedno isl. Obje nijesu ucile ono da nabubaju ili da neke zadatke i formule eto odrade. Nego sjecam se odlicno. I kad su odgovarale usmeno to nije bilo iz knjige sve od tacke do tacke. Nego sve lijepo, jasno i primjer uz to.

    Onda Bila je neka formula iz Ekonometrije. Djevojka je napisala formulu. I isla u nazad da shvati kako se do toga doslo.

    I zasto ih ne zaposliti. Pa ja bih njih ujutro zaposlio.

    A drug moj koji je takodje sa mnom studirao, samo je bubao i ucio na pamet i zadatke masinski radio. 2 dana posle ispita da ga pitas sta je ucio ne bi znao ime predmeta koji je polagao, a ne sto drugo.


    Sent from my iPhone 7 using Tapatalk
    Last edited by AmFi; 18-01-18 at 09:00.

  8. #8
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    I pored svega sto se desava u drzavi ti si/bi opet glasao?

    Glasace dps i df i slicnih partija treba maltretirati psihicki i fizicki.
    Tu es mon héro!

  9. #9
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AmFi View Post

    A ovo da li zaposliti? Pa zasto ne. Ja npr znam covjeka koji radi u CB. I sin mu studira tj pred kraj je, i kojeg interesuje posao koji mu otac radi. I vazda se trudio da ga ovaj nauci po nesto. Pa zasto da se on ne zaposli.

    Sk
    Pa to ti pricam...
    Je li pametnije zaposliti njega, otac mu je policajac, zna kako stvari funkcionisu, ili dovest npr nekoga za koga ne znas ni ko je ni sto je...
    Nekad se znalo druze, ko treba da pocne da radi u mup, db i ta mjesta, provjere ti citavu familiju, od ujaka do cukundjeda... dolazili su ljudi iz sluzbe, i komplet naselje bi ispitivali kakav je taj, kakva mu je familija...
    A sad oce da se zaposljavaju preko javnog oglasa i Uprave za kadrove... da polazes testove pa ko sto ponese...

    Sa mnom su ucile cerke dva visoka funkcionera... odmah se vidjela razlika, odmahnse vidjelo da su djevojke sposobne i inteligentnije od ostalih...
    Mislite li da neko moze da pokriva odgovorne funkcije a da bude glup... to mozda po prici ovih botova sa foruma...geni su cudo...
    I sad te djevojke ne bi trebalo da grade svoju karijeru jer su im tate na polozaj...
    To je cista disktiminacija...

  10. #10
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,214
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    CB - Centralna Banka

    Ne centar bezbjednosti


    Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

  11. #11
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Isti djavo... shvatio si sustinu...
    U stvari, Centralna banka je mnogo ozbiljnija institucija, monetarna politika i tako to...
    I sad tu treba da dovedes tamo nekoga za koga ne znas ni ko je ni sto je zato sto mu je veci prosjek za 0.2... ili zato sto je na testiranje uzeo 2 boda vise...

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,807
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    meni rece komso koji je u vrh DF samo da ovi panu odma ce mi namjestit konkurs da upanem u centralnu banku. pa neka ovi iz centralne voze taksi...
    f6

  13. #13
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,145
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    Slavis Alfu, glasaš Dps, jos u potpis neki stih Malog Knindze ili Ristovu poslanicu i...
    Školovao si se, vlast ti je omogućila da ne radiš to za sta si potrošio godine zivota i ti kažeš da glasaš za njih. Ne mogu da shvatim!

    Jesu ovi drugi ista bagra i balafurdija ali dps, eeeeej! 30 godina, Rat za mir i državni udar!

    Poslato s Jadrana

  14. #14
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Kako mu vlast nije omogucila da radi...
    Pa momak je fino napisao da radi...
    Radi u Splendid, ima platu put 1000 eura, malo manje no ministar, zivi u Budvu, nasa je neku bogatu lacmanku...
    Ko je zasluzan sto je BD turisticka prijestonica i sto imamo takve hotele nego ova vlast...
    Fino je covjek napisao da mu se vise isplati taj posao, vise zaradjuje, primorska klima, plaza...
    Sto ces vise

  15. #15
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,087
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Hahaha, e qq nama kukavcima sa ovakvom omladinom. Kako su vam mozgove isprali, još ste sretni što vas ebu. Zar nije poenta da se bunis protiv svega, posebno u mladosti. A ne da sa 20-30 godina budes "pametan" i snalazljiv. Pi

    Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk
    this time next year...

  16. #16
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bozoR View Post
    Zar nije poenta da se bunis protiv svega, posebno u mladosti. A ne da sa 20-30 godina budes "pametan" i snalazljiv. Pi

    Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk
    E zbog ovakvog rezona nam se drustvo raspada...
    Znaci poenta je da se bunis protiv svega i svacega, iako za to nemas razloga... da kukas, grinjas, ka ome babetine od 100 god...
    Vala bas pi...
    Necu vise komentarisati na ovu temu. Pozdrav...

  17. #17
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,145
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    Sto se napravi od covjeka od kad su ga zaposlili na drzavne jasle. Ranije je stalno grinjao, kad ne troluje.

    Poslato s Jadrana

  18. #18
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,493
    Thanked in
    1,746 Posts

    Default

    Zanimljiviji si bio kad si ima manje vremena za forum...
    #fakenews

  19. #19
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,087
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Karamazove, ne poznajemo se, i nećemo se nikad upoznati, tako da nijesi ti izazvao emotivnu rrakciju kod mene. Iznerviralo me to što sam u tvojim, i postovima još nekolicine, prepoznao način razmišljanja generacije odrasle pod ovim nakaradnim vrijednosnim sistemom. Jer nije sve u parama i položaju, i to po cijeni nekih važnijih stvari. Ali da ne davim mnogo, prastaj, ne zamjeri, i nastavi da postuješ jer nema razloga da prekidaš. Svako dobro

    Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk
    this time next year...

  20. #20
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Zdrav humor sam uvijek cijenio, sprdanje sa ljudima u stanju socijalne potrebe koji nemaju para da zadovolje osnovne potrebe svoje đece je bijedno.

    Uživajte u socijalnim davanjima, možda neko nekad i osjeti trunku srama zbog toga, to bi bio znak da nije sve pošlo u PM.

  21. #21
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,715
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,221
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Sto se tice nepotizma, sta reci ?

    Vrlo je malo casnih ljudi ostalo. Meni bi ispod casti bilo da radim negdje i primam platu a da nijesam sposoban da pokrivam to radno mjesto ili da za mnom nema potrebe. Pogotovo sto u drzavnim institucijama uglavnom ne postoji prakticno znanje koje bi se moglo primijeniti bilo dje drugo ( pricam o kancelarijskim i salterskim poslovima). Znaci radis nedje za 400 eur, ides 5 dana nedeljno na posao 8sati, niti sta znas, niti ces sta nauciti, niti sta doprinosis. Jedina ti je preporuka sto ti je tajo neki funkcionercic u DPS pa su te morali ubacit da zajedno sa tajom sisate drzavnu sisu.
    Nije nepotizam samo zaposliti nesposobnog čovjeka neđe đe ima realne potrebe za radnikom ili zaposlit nekoga bespotrebno. Nepotizam je i zaposlit sposobnog čovjeka na mjesto koje je neophodno. Pitanje je kako se zapošljava, ne koliko je sposoban. Ako se čovjek zapošljava ne uzimajući u obzir mogućnost zapošljavanja nekog drugog kandidata, to je nepotizam. Nebitno da li je u pitanju rodbinska, partijska ili neka druga veza.



    Quote Originally Posted by AmFi View Post
    A ovo da li zaposliti? Pa zasto ne. Ja npr znam covjeka koji radi u CB. I sin mu studira tj pred kraj je, i kojeg interesuje posao koji mu otac radi. I vazda se trudio da ga ovaj nauci po nesto. Pa zasto da se on ne zaposli.

    Studirao sam sa cerkama 2 gunkcionera. Mislim da ni jedna ne radi u drzavnim firmama. Ali znam da su obje mozgovi bili. Studenti generacije.

    Vise puta smo vjezbali zajedno isl. Obje nijesu ucile ono da nabubaju ili da neke zadatke i formule eto odrade. Nego sjecam se odlicno. I kad su odgovarale usmeno to nije bilo iz knjige sve od tacke do tacke. Nego sve lijepo, jasno i primjer uz to.

    Onda Bila je neka formula iz Ekonometrije. Djevojka je napisala formulu. I isla u nazad da shvati kako se do toga doslo.

    I zasto ih ne zaposliti. Pa ja bih njih ujutro zaposlio.
    Niko ne kaže da ne treba zaposlit potomke dps funkcionera ni pod kojim okolnostima. Ako su te osobe toliko sposobne, onda neka budu testirane sa svim ostalim kandidatima. Ako se pokažu kao najbolji kandidati, neka ih prime. Ovo pogotovo važi sa poslove koji se finansiraju iz budžeta. Iskreno, glupo mi je privatnicima nametat obavezu zapošljavanja putem konkursa. Za njihove pare neka biraju koga oće.

    Što se tiče učenja posla od oca, nema te priče sa ćaćom koja može nekoga pripremiti za obavljanje poslova sa punim radnim vremenom. Što se konkretno CB tiče, poznajem dosta sadašnjih i bivših zaposlenih koji su doprinijeli da se CB naziva Institutom za majku i dijete. Mada može i za oca i dijete, jednako su zastupljeni potomci. Čak poznajem i ljude koji su treće koljeno zaposlenih u CB.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Nije nepotizam samo zaposliti nesposobnog čovjeka neđe đe ima realne potrebe za radnikom ili zaposlit nekoga bespotrebno. Nepotizam je i zaposlit sposobnog čovjeka na mjesto koje je neophodno. Pitanje je kako se zapošljava, ne koliko je sposoban. Ako se čovjek zapošljava ne uzimajući u obzir mogućnost zapošljavanja nekog drugog kandidata, to je nepotizam. Nebitno da li je u pitanju rodbinska, partijska ili neka druga veza.





    Niko ne kaže da ne treba zaposlit potomke dps funkcionera ni pod kojim okolnostima. Ako su te osobe toliko sposobne, onda neka budu testirane sa svim ostalim kandidatima. Ako se pokažu kao najbolji kandidati, neka ih prime. Ovo pogotovo važi sa poslove koji se finansiraju iz budžeta. Iskreno, glupo mi je privatnicima nametat obavezu zapošljavanja putem konkursa. Za njihove pare neka biraju koga oće.

    Što se tiče učenja posla od oca, nema te priče sa ćaćom koja može nekoga pripremiti za obavljanje poslova sa punim radnim vremenom. Što se konkretno CB tiče, poznajem dosta sadašnjih i bivših zaposlenih koji su doprinijeli da se CB naziva Institutom za majku i dijete. Mada može i za oca i dijete, jednako su zastupljeni potomci. Čak poznajem i ljude koji su treće koljeno zaposlenih u CB.
    U maloj sredini kao sto je CG nepotizma ce uvijek biti... To je jednostavno tako + je takav mentalitet

    Ali ovo sto se sada desava prelazi sve granice...


    Pogledate samo Rozaje da ne guglam sad, mislim da je rozaje ili neki tako grad...

    Gradonacelnik ne jeebe sisteme, zaposlio je cerku da bude direktorka nekog djecijeg centra ili centra za socijalni rad (naknadno cu okacit vijest, od prije par godina je) momak koji se prijavio na konkurs imao je vise iskustva, bolje reference tuzio ih je, dobije spor - inspekcija nalozi da se. Primi on i gradonaclnik kaze nece moci. Kao da je ta institucija njegova licna ka' da mu je babo ostavio. Po dolasku je zaposlio obje sestre, njihove muzeve i 4 njihove djece + 2 supruge od brace i njihovu djecu...


    Pa alo rodjaci, moramo da razdvojimo sta je javno i javni interes a sta je privatno... Ja sam vec pricao o tome, i svjestan sam kao i svi sto imaju 2 ciste u glavu da bez Depesovog kadra necemo se oporaviti. Ipak oni imaju iskustva i ima ljudi koji rade. Ali oni su recimo 30-40% ostalo je nepotizam i partijski interes.



    P.S.

    Necu previse komentarisati Amfijevo misljenje, decko je posteno izasao i iznio sta misli i koga glasa.
    Iako ne prati dnevno politicku situaciju i veze nema sta se radi sa drzavom niti ga zanima, iako ne postoji ni jedan argument koji bi opravdao pljacku, mora da se glasa, jer uvijek postoji interes...

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Evo kako to izgleda


    Šef rožajske Bošnjačke stranke (BS) Amer Nokić ocijenio je da neće dozvoliti da nepotizam obilježi vladavinu te partije, uprkos tome što je predsjednik Opštine Ejup Nurković (BS) do sada zaposlio brojne članove familije.

    Nokić je rekao da rodbinske veze ne bi smjele da budu preporuka, već da bi trebalo da budu prepreka prilikom imenovanja na rukovodeća mjesta.

    On, međutim, kaže da ne vidi ništa loše u tome što je Dženita Kurtagić, kćerka predsjednika Opštine Ejupa Nurkovića, nedavno došla na čelo još neizgrađenog Dnevnog centra.

    “Pozivam sve koji posjeduju propisane reference i imaju interesovanja da budu na tom mjestu, da se prijave na konkurs kada bude raspisan, bez bojazni da će neko biti u prednosti u odnosu na njih”, poručio je Nokić.

    [http://www] Amer Nokić FOTO: facebook

    On je kazao da je Kurtagićeva lani ostala bez posla u Centru za socijalni rad, “zahvaljujući politički instruiranim inicijativama”.

    Kurtagićeva je radila kao psiholog, a otkaz je dobila nakon što je pravosnažnom sudskom odlukom utvrđeno da je na posao primljena nezakonito, a na štetu Nedžada Murića koji je po istoj presudi primljen na njeno radno mjesto.

    Kao politički neistomišljenik BS, Murić je ubrzo otpušten, pa je Kurtagićeva radila oko godinu i po. Murić je podnio tužbu zbog poništenja konkursa i prije nekoliko dana dobio prvostepenu presudu u svoju korist...

    Nokić tvrdi da Nurkovićev sin - Dženis Nurković nikada nije zasnovao radni odnos u Ski-centru “Hajla”.

    Dženis se, međutim, medijima predstavljao kao menadžer tog kolektiva.

    [http://www] Ejup Nurković FOTO: Vijesti

    Nokić kaže da su zlonamjerni komentari o Nurkovićevom nepotizmu, kada je riječ o zapošljavanju zeta Emira Kurtagića na mjesto v.d. direktora Agencije za projektovanje, imenovanje šuraka u Upravni odbor Komunalnog preduzeća, svastike u Savjet RTV i šurnjaje u biblioteci.

    “Kada su u pitanju 'obična' radna mjesta, smatram da nemamo pravo komentarisati proces sprovođenja oglasa, osim ako je narušena primjena zakona. Svaki drugi komentar smatram zlonamjernim, pogotovo kada, kao u slučaju savjeta za RTV Rožaje, javni konkurs stoji 60 dana na sajtu, i nakon toga se za određeni strukovni profil prijavi samo jedno lice. Takvi komentari su, očito, politički obojeni”.

    Brat gradonačelnika imenovan je za direktora Muzeja Ganića kula, bliski rođak za direktora Komunalnog preduzeća, a zaposlena su i dva sestrića.

    Jednom od njih, Upravna inspekcija zabranila je rad na mjestu komandira Vatrogasne.



    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  24. #24
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Cus Rozaje, te bubasvabe tamo samo neka su zdravo, taman ne zasluzuju nista bolje od zivota u tu šupu.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Cus Rozaje, te bubasvabe tamo samo neka su zdravo, taman ne zasluzuju nista bolje od zivota u tu šupu.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
    Ne mogu reci da se slazem...

    Priordno je da odredjeni djelovi jedne zemlje budu manje razvijeni. Ali nerazvijenost placaju svi gradjani bez obzira gdje zivjeli... Pa tako tehnicki ti placas siroku familiju Ejupa Nurkovica da glume sherife po Rozajama. Sto je tuzno...



    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. u problemu..... moze li pomoc?
    By Stormbringer in forum Ljubav
    Replies: 24
    Last Post: 03-07-08, 14:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •