Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 34 of 34

Thread: Problemu u nepotizmu

  1. #26
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ne mogu reci da se slazem...

    Priordno je da odredjeni djelovi jedne zemlje budu manje razvijeni. Ali nerazvijenost placaju svi gradjani bez obzira gdje zivjeli... Pa tako tehnicki ti placas siroku familiju Ejupa Nurkovica da glume sherife po Rozajama. Sto je tuzno...



    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    Placamo mi decenijama svuda serife, ali nikome nije do zore gorila pa nece ni njima. Sa njima se ne bih mijenjao i za takav parazitski zivot, pa ne znam kakve pozicije i milione da smicu.
    Nacin zivota koji vide i to sto ne znaju za bolje je njima najveca kazna u zivotu, a jednom ce ih stic i spuz kad dodje vrijeme.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  2. #27
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,807
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    Albanci prisvajaju crnu goru i milo u zatvor... evo tacno 20godina ista prica


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  3. #28
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Neeko reče da nema ništa protiv da se neko iz porodice poslodavca pojavi na intervjuu i testiranju pa ako pokaže rezultate..bla bla...bla bla...koji je to majčin sin koji bi u CG dokazao da je to bilo regularno sve da pomenuti kandidat ima za 50 % bolje reference od svih ostalih prijavljenih, tako da je to samo šuplja priča...isto kao što je šuplja priča bilo kojega poslodavca koji će reći, aaa moje dijete je kao i svi kandidati imalo testiranje i pokazalo najbolji rezultat zato je pimljeno....a-ha! Nema toga, osim u privatnoj firmi u državnoj bi trebalo biti zabranjeno zakonom da imaš bilo kakve veze rodbinske sa poslodavcem u momentu započinjanja radnog odnosa...to neće riješiti npotizam jer budimo realni, niko od nas da je u mogućnosti da zaposli svoje bližnje ne bi rekao boli me uvo neću da te zaposlim...tj malo je takvih koji bi to rekli.
    Ovdje nažalost nepotizam u svakoj sferi života jeste ogromni problem jer zakoni nijesu za sve isti, eventualna pravila i načela nijesu za sve ista i jednostavno nije moguće uvesti čak ni neke drastične kazne koje bi nas uvele u red u gradjanskom smislu, da postanemo uzorni, kulturni građani naših gradova, jer neko bi mogao da lomi i ruši a neko ne bi...do god postoji inaj koji ne odgovara pred zakonom sistem ne može da funkcioniše A bojim se da će mnogo vode Moračom poteći dok se iskorijeni primitivizam sa naših prostora.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  4. #29
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    KaramaZov “otac policajac, zna kako stvari funkcionišu…” tja zar to nije elitizam i pravljenje grupacije koja kontroliše stvari, i to lično i familijarno – zar nije dosta toga bilo do sada. Naravno da može neko da pokriva odgovornu funkciju i bude glup – nažalost za pojedine funkcije je dovoljno da čovjek bude u partiji ili da klima glavom i osmjehuje se šta god šef kaže…ne vjerujem da su te takozvane “visoke funkcije” išta drugačije od toga…gledam tvoje postove i iskreno se nadam da si sarkasitčan…
    Opet i ovaj posto momku sa 1000 Eura smatram sarkazmom jer Budva nije puna bogatih lacmanki, i ti pričaš o plati a ne o ekonomskoj koristi – da počnem, plata 1000E a koliko iznose primanja to samo oni znaju, sva porodica zaposlena i svi rade, članstva u bordovima…i još kojekakve funkcije – i slika se drastično mijenja. Što reče BozoR treba da se čovjek buni protiv establišmenta, i da ga stalno dovodi u pitanje jer je to jedini način da se kvalitativno nešto promijeni..bez obzira koliko je dobro ili može biti bolje. Nažalost naša opoziciona scena je apsolutno žalostna, nevjerojatno koliko je tu licemjerja i teatralnosti i gluposti. I ne nalazim ničeg dobroga u našoj opoziciji jer da su ustanju da urade nešto valjda bi za 25…6 godina koliko je DPS na vlasti uspjeli da nešto urade. I ne vjerujem ni da je opozicija lišena nepotizma, samo nije toliko očigledan kao što je ovaj ekipe na vlasti. Malo je neobično ako pogledate da ni ta opozicija ne stoji loše,nešto ne vidim da se pate i kupuju po prodavnica, ni jednom nijesam sreo nekog opozicionara u prodavnici…barme ne neko od ovih “visokih”.
    NHM dobar komentar, privatinici neka rade sa svojim param šta hoće, a samim tim neka i zapošljavaju koga hoće, mada kod privatnika nije problem nepotizam (iako je zastupljen, ali opet to je privatna stvar a ne društvena)….ali ovo za treće koljeno….e to je stvarno sprdnja.
    GaNdaLf WhitHe o kakvom iskustvu govoriš, ajde da nam je nezaposlenost manja pa da kažeš “svi plivamo,neko bolje neko lošije” ali kako će ljudi da dođu do iskustva ako je to zauzeto nečijim sinom,bratom,sestrom,ženom….
    ZvonČice…nažalost našem primitivizmu ne vidim kraj, prosječan čovjek na ovim prostorima već vjekovima ima isto prosječno razmišljanje

  5. #30
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hm, nekako sam očekivao da će ova tema da dobije više komentara. Znači li ovo da je nepotizma toliko oko nas da je narod oguglao i da se predao letargiji, da nema više promjena niti nekoga ko je spreman barem da primijeti "nepotizam" i druge probleme koji su naša svakodnevnica.

  6. #31
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,673
    Thanks Thanks Given 
    1,248
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    570 Posts

    Default Problemu u nepotizmu

    Ja ne znam cemu cudjenje. 70% ljudi u Cg je zaposleno nepotizmom, vezom ili partijskom knjizicom i sad nastupa kao neko iscudjavanje. Ovo je cg i uvijek ce tako biti, ko god da dodje na vlast. Cus mene 70% ljudi...80.
    Meni je dosta bilo junacenja, od sad gledam da se uvalim nedje u drzavno da mi pada laka para. Dajem sebi dvije godine, ako se za to vrijeme nista ne desi palim za Ameriku sa zenom (imacu je do tad), dosta je bilo dranja koze od privatnika i jos mizernije plate od drzavnih, sa malo slobodnih dana


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  7. #32
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,715
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,219
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Ne avetajte, na pola foruma se komentariše nepotizam. Sve u okviru zasebnih oblasti: na automobilizmu se priča o kaznama koje se ne pišu, vozačima koji gaze pješake i ne idu u zatvor i slično; društvena hronika puna tema o raznim budalaštinama državnih organa, Budućnost Crne Gore i Politika isto tako.

    Đe god mrdneš po forumu, komentariše se nepotizam.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  8. #33
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    796
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    56 Posts

    Default

    Problem sa nepotizmom je sto je u CG to na sva zvona. Mislim da bi trebali kao na Zapadu da ne pricamo kad zaposljavamo svoje.
    Ukratko, toga svudje ima, uvijek je bilo i bice. Kod nas u CG se o tome otvoreno prica dok se na Zapadu fino, licemjerno, o tome cuti i pljuje po nerazvijenim zemljama sto to isto rade.
    Nazalost, nasi ljudi misle da toga samo na Balkanu ima a to je van Balkana bar trostruko veceg obima.

  9. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    ...


    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Sell the Vatican, Feed the World!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. u problemu..... moze li pomoc?
    By Stormbringer in forum Ljubav
    Replies: 24
    Last Post: 03-07-08, 14:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •