Results 1 to 18 of 18

Thread: Kako da udjem u BIOS kod windowsa 10

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Kako da udjem u BIOS kod windowsa 10

    Dakle, kako da udjem u BIOS kod Windows-a 10. Potrebno je da ugradim novi Hard disk, ali ne mogu da udjem u BIOS. Moze li nekako da se resetuje BIOS bez skidanja skidanja BIOS-a sa maticne ploce, jer windows 10 promijeni BIOS? Da li moze forma skidanjem baterije a onda da se kratko spoje oni pinovi dje je baterija da bi se ispraznio laptop?
    Molim pomoc

  2. #2
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    BIOS je sofwareski dio i nema veze sa maticnom. Da li mislis na CMOS bateriju na maticnoj ploci? Ulazak u BIOS ne zavisi od operativnog sistema jer je on odvojen, zavisi samo od brenda laptopa ili racunara u zavisnosti od toga imas F1,F2 itd dugme za ulazak. Daj detaljne infromacije pa da ti se pomogne, jer te uopste ne razumijem sto zelis.

  3. #3
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    1,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    BIOS je sofwareski dio i nema veze sa maticnom.
    uuuuff....
    Kompletan servis vaseg racunara,
    Profesionalno,brzo,najpovoljnije !!!
    067/765-470 (16h-21h)

  4. #4
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djosla View Post
    uuuuff....
    Odnosi se na fizicki dio, bios je software nije hardware, BIOS nije komponenta pa da crkne...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  5. #5
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    1,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Odnosi se na fizicki dio, bios je software nije hardware, BIOS nije komponenta pa da crkne...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    uuuff

    Ukratko BIOS je firmware koji sluzi za hardversku inicijalizaciju i operativnost komponenti na maticnoj ploci.
    Strukturom predstavlja kod,software, ali se nalazi na posebnom memorijskom cipu - najcesce epromu i kao takav bas moze da crkne.Vjeruj mi...
    Ono na sta ti vjerovatno ciljas je uefi,a to je sad softversko ,kako bih ti lagano objasnio ,neko okruzenje koje sluzi da poveze operativni sistem sa hardverom malo blize...
    Uefi je prakticno prvi program koji se pokrece na racunaru...
    No pricao bih do jutra,a raditi se mora...
    Kompletan servis vaseg racunara,
    Profesionalno,brzo,najpovoljnije !!!
    067/765-470 (16h-21h)

  6. #6
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djosla View Post
    uuuff

    Ukratko BIOS je firmware koji sluzi za hardversku inicijalizaciju i operativnost komponenti na maticnoj ploci.
    Strukturom predstavlja kod,software, ali se nalazi na posebnom memorijskom cipu - najcesce epromu i kao takav bas moze da crkne.Vjeruj mi...
    Ono na sta ti vjerovatno ciljas je uefi,a to je sad softversko ,kako bih ti lagano objasnio ,neko okruzenje koje sluzi da poveze operativni sistem sa hardverom malo blize...
    No pricao bih do jutra,a raditi se mora...
    Znam ja sve to, ali si upotrijebio strucne izraze momku koji ne zna ni ovo sto sam mu ja rekao, dakle zbunjujes ga jos vise od mene.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  7. #7
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    1,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nmuric View Post
    Dakle, kako da udjem u BIOS kod Windows-a 10. Potrebno je da ugradim novi Hard disk, ali ne mogu da udjem u BIOS. Moze li nekako da se resetuje BIOS bez skidanja skidanja BIOS-a sa maticne ploce, jer windows 10 promijeni BIOS? Da li moze forma skidanjem baterije a onda da se kratko spoje oni pinovi dje je baterija da bi se ispraznio laptop?
    Molim pomoc
    Dje ga zbunjujem,brat oce da skida bios cip da prespaja...

    Koji uredjaj imas napisi i odmah cemo ti reci kako da udjes...pak ako ni to ne znas mozes ovako....

    Kompletan servis vaseg racunara,
    Profesionalno,brzo,najpovoljnije !!!
    067/765-470 (16h-21h)

  8. #8
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    1,347
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Kako da udjem u BIOS kod windowsa 10

    Koji brend Lap Topa je u pitanju? Ili ako ti je lakse kucaj na google kako uci u bios na lap topu marke (koji vec imas ) i ispasce ti sto je kolega vec rekao F1 , F2, Esc, Del, F12, F9....

  9. #9
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nmuric View Post
    Dakle, kako da udjem u BIOS kod Windows-a 10. Potrebno je da ugradim novi Hard disk, ali ne mogu da udjem u BIOS. Moze li nekako da se resetuje BIOS bez skidanja BIOS-a sa maticne ploce, jer windows 10 promijeni BIOS? Da li moze forma skidanjem baterije a onda da se kratko spoje oni pinovi dje je baterija da bi se ispraznio laptop?
    Molim pomoc
    Ljudi ovaj covjek ili nas trolluje zesce ovdje ili se bas bas ne razumije a s obzirom na njegove ostale postove tipujem na ovo prvo...

    Quote Originally Posted by nmuric View Post
    Na mom profilu na facebook ne prikazuju se nikakve slike. Na drugom profilu se prikazuju. Nije do brouzera. Zna li neko kako da napravim da se prikazuju slike
    >
    Quote Originally Posted by nmuric View Post
    reinstalacijom kompjutera sam rijesio ovaj problem
    itd. itd... od 2006-te pa na dalje...
    Last edited by nemam ti kad; 05-02-18 at 11:18.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    kako se primate kvalitetno na istog lika koji svako malo pita slicna pitanja...

  11. #11
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Ja bih prije rekao da "servisira" ZAKLJUČANU robu koja do njega dolazi isključivo underground kanalima.

  12. #12
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Ja bih prije rekao da "servisira" ZAKLJUČANU robu koja do njega dolazi isključivo underground kanalima.
    Aj objasni mi samo ovo, postovi su mu cak iz 2006-te samo na ove teme "software i hardware" je li moguce da coek sa evo 12god. rada i bilo kakvog iskustva na ovom "polju" ne zna uc u BIOS i misli da mu je OS-Windows problem za to, kakve veze ima OS sa tim?
    Daj brt, neki se ovdje bas trude da mu pomognu, a on nas trolluje iz najjache... Nije fer, nije, barem prema ostalim kolegama ovdje, ja i ne ucestvujem toliko u tome... Vise bi naucio od kad postavlja pitanja pa da mu je hobi a ne da se bavi time...

    edit:
    Sto mislis sto je iskljucio vidljivost reputacije, pocera ga je neko u crveno davno, valjda je vidio koliko je sati...
    Last edited by nemam ti kad; 05-02-18 at 15:16.

  13. #13
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nemam ti kad View Post
    Aj objasni mi samo ovo, postovi su mu cak iz 2006-te samo na ove teme "software i hardware" je li moguce da coek sa evo 12god. rada i bilo kakvog iskustva na ovom "polju" ne zna uc u BIOS i misli da mu je OS-Windows problem za to, kakve veze ima OS sa tim?
    Daj brt, neki se ovdje bas trude da mu pomognu, a on nas trolluje iz najjache... Nije fer, nije, barem prema ostalim kolegama ovdje ja i ne ucestvujem toliko u tome... Vise bi naucio od kad postavlja pitanja pa da mu je hobi a ne da se bavi time...

    edit:
    Sto mislis sto je iskljucio vidljivost reputacije, pocera ga je neko u crveno davno, valjda je vidio koliko je sati...
    Bogumi imaš pravo, za ovije 12 godina je dosta unazadovao, Sve i da se registovao sa 7 godina do sada je trebao da nauči da koristi google search i YT. Što jest -jest.

  14. #14
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Pa brt eto da si totalni "duduk" sto vele da nista nisi naucio 12god. , umijes na engleski ukucat na po*rani google kako da rijesis odredjeni problem, sve i da na prvi "link" ne naidjes na resenje ides na drugi-treci itd... Ovo je troll klasicni... :mad:

  15. #15
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    ne znam zasto je uopste dozvoljeno na forumu da se ne vidi reputacija,da se odmah zna ko je ko...
    a cim zna da iskljuci rep, mislim da vas samo nervira iz hobija

  16. #16
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    A zašto misliš da je mrdnuo od 0, na koji to post bi mu dao rep.? Dobro, što jes jes, auto prikolica je dobra ima i rezervni točak.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Mrdnuo je ispod nule sigurno, ja sam mu dao negativan rep par puta na slicne teme

  18. #18
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    A zašto misliš da je mrdnuo od 0, na koji to post bi mu dao rep.? Dobro, što jes jes, auto prikolica je dobra ima i rezervni točak.
    Evo ja bi mu da' crvenu REP- , samo zato sto 12god. smara odje i nije mrdnuo sa znanjem nidje, fora lakse je pitat pa neka se oni zabavljaju o tome jadu a ja cu u praksi samo copy/paste eto samo zato bi dobio REP- a za ostalo da ne pricam...
    A to sto postavlja duple teme na dva mjesta i to je dodatni razlog...

    edit:
    No eto ako mu moze bit' bucaj bratko pa ko ima zivaca neko se "trudi" da ti objasni...
    Last edited by nemam ti kad; 05-02-18 at 16:15.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. U:Reinstalacija windowsa XP/7
    By plaviZec in forum Ostali oglasi
    Replies: 18
    Last Post: 29-01-12, 18:18
  2. Dva Windowsa
    By qwert in forum Software
    Replies: 11
    Last Post: 21-02-11, 23:10

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •