Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 41 of 41

Thread: Sujevjerje

  1. #26
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AmFi View Post
    Juce je pokusala. Ali je naspicana nogom uh


    Sent from my HTC HD2 using XparentCyan Tapatalk 2
    zasto? prepala te grehote?xD
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  2. #27
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ne znam za nekada ali danas se stavlja ruka iz osnovne pristojnosti, čisto da se ne bi ljudima oko tebe zgadilo kad ti vide ždrijelo
    ima ih i kad otvore usta pa te zapuhnu sa onom apom,da se onesvijestis......

  3. #28
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Razmišljam sad kako li je težak život crnih mačaka, kad ih ljudi udaraju i ćeraju samo zbog boje. Stop rasizmu kod mačaka.

    Ali sigurno i one sjede u društvo pored puta i fataju sujevjerne da ih ćeraju da se vrate nazad. I smiju se kretenima.
    Bijo si poziw koi se neodbija

  4. #29
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    podrzavam u potpunosti.stop progonu crnih macaka vise.nemojte ih gonit ni udarat.samo se uvatite za mandalo-dovoljno je kao zastita.

  5. #30
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Ja imam samo jedan problem, pošto sam značajni dio života proveo prolazeći pored škole za hendikepirane i zaključio da ne bih mogao tako da živim


    Ni u snu ne bih umjesto stepenica hodao rampom za invalide.
    Ne parkiram se na mjestima rezervisanim za invalide
    Ako sam u supermarketu korpu nikad ne vučem već je nosim

    Ne vjerujem da će te akcije nepovoljno uticati na mene ali se jednostavno ježim od toga da se koristim stvari koje su pravljene za invalide

    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  6. #31
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  7. #32
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    976
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    ja kad drugaricama gledam u solju, obicno im kazem "stoji ti gore ljubljenje, dolje trosak. dobices nesto i bice ti milo" :lolblue:a sad ozbiljno.. zanima me zasto se vaskrs slavi prve nedjelje poslije prvog punog mjeseca poslije proljecne ravnodnevnice? odkud pun mjesec i proljecni ekvinocijum u kontekstu religijskog praznika i praznovanja? a jos cudnije, zasto bas vaskrsenje hristovo. imao bih jos povezanih pitanja.. ali da prvo cujem, ako neko nesto zna o ovome.

  8. #33
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    976
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    ipak moram postavit ta druga pitanja ako je ravnodnevnica koju smo svi mogli opazit i izmjerit mjerenjem, casovnicima..20.marta, i ako je prvi pun mjesec kojeg smo svi mogli vidjeti golim okom, bio 4. aprila.. i dakle, prva Nedjelja nakon toga padala 5. aprila.. i ako su to parametri i uslovi za vaskrs, zar nije egzaktan besmisao "starog kalendara"? Sta, drzava postuje stari kalendar, iako su ustavno crkva i drzava odvojene, ali ipak cemo neradne dane odrediti po netacnom starom kalendaru, i ipak ce vjernici slaviti nesto za sta su sami odredili da dolazi nakon astronomskih pojava, ali ipak sa "malim zakasnjenjem" ? druga pitanja su i, ako se USLOVNO, realno vaskrsenje hristovo dogodilo nakon takvih ovih astronomskih pojava, tada, kad je valjda on imao 33 godine.. zasto se prostom racunicom ne dodje do datuma njegove smrti.. i zasto se uzima racunanje nove ere od njegovog rodjenja.. i zasto se onda ne slavi Bozic 1. januara nego 25.decembra/7.januara.. iako je nekad godina pocinjala 1.marta.. itd itd.. ? jer ako uzmemo da je on vaskrsao u nedjelju nakon punog mjeseca, nakon ravnodnevnice, lako je doci do tog datuma 33.godine n.e. ili...?

  9. #34
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Meni je zanimljivo sto postoji to svakogodisnje obnavljanje rituala kod svih religija jednako... Sta bi se desilo da se "preskoci" sve to? Religije i "vjerovanje" bi nestali?
    Marketinski institucionalno je razumljivo i odlicno - da ne zaborave sta moraju biti..

    Hvala Lepo

  10. #35
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aquamarin View Post
    ja kad drugaricama gledam u solju, obicno im kazem "stoji ti gore ljubljenje, dolje trosak. dobices nesto i bice ti milo" :lolblue:a sad ozbiljno.. zanima me zasto se vaskrs slavi prve nedjelje poslije prvog punog mjeseca poslije proljecne ravnodnevnice? odkud pun mjesec i proljecni ekvinocijum u kontekstu religijskog praznika i praznovanja? a jos cudnije, zasto bas vaskrsenje hristovo. imao bih jos povezanih pitanja.. ali da prvo cujem, ako neko nesto zna o ovome.


    Ja kad gatam uglavnom vidim 96,17% ruznog, pa mi dolaze samo izuzetno hrabri ili zaisto ocajni.
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

  11. #36
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Ovaj film je jedna velika gomila tendenciozno nabacanih poluistina i apsolutnih izmišljotina.
    In vino veritas

  12. #37
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Ovaj film je jedna velika gomila tendenciozno nabacanih poluistina i apsolutnih izmišljotina.

    Neki djelovi mi se sviđaju. Do duše kao što kažeš najveći dio su samo neosnovane optužbe proistekle iz vrlo slobodne verzije igre asocijacija iz Kviskoteke (ko se sjeća tog kviza)

  13. #38
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Ulažem Kviska

    Što se tiča Zeitgeista, dio sa 9/11 je prilično zabrinjavajući
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  14. #39
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ulažem Kviska

    Što se tiča Zeitgeista, dio sa 9/11 je prilično zabrinjavajući
    Zabrinjujući jeste ali na žalost je tek oblik jaako elaboriranog Straw Man argumenta i "cum hoc ergo propter hoc" logičke greške u argumentaciji (odnosno korelacija dokazuje uzrok uzrok).

  15. #40
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    SRBIJA!
    Posts
    801
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Treba razjasniti da su vjera i sujevjera dvije potpuno razlicite stvari. Vjernik nije sujevjeran i obratno sujevjernik tj pagan ne moze biti vjernik. Upravo je zadatak vjere da se bori protiv paganizma pracovjeka i paganskih "Sinemagugu Bejkrols" ideologija kao sto su komunizam, numerologija, gledanje u pasulj, karte, dlanove, itd.
    Last edited by Byk-e; 29-04-15 at 14:16.
    ...ashes to ashes, dust to dust.

  16. #41
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Byk-e View Post
    Treba razjasniti da su vjera i sujevjera dvije potpuno razlicite stvari. Vjernik nije sujevjeran i obratno sujevjernik tj pagan ne moze biti vjernik. Upravo je zadatak vjere da se bori protiv paganizma pracovjeka i paganskih "Sinemagugu Bejkrols" ideologija kao sto su komunizam, numerologija, gledanje u pasulj, karte, dlanove, itd.
    "Sujevjernick" nije isto što i Pagan. Kad već pomenu pagane, religija kojoj ti slučajno pripadaš je naslijedila veliki dio paganskih mitova i običaja .


    I odkud ti sinu ideja da poistovjetiš pagane i komuniste ?
    Last edited by Rakun; 08-05-15 at 23:53.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •