Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 32

Thread: Proslo vrijeme

  1. #1
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default Proslo vrijeme

    Cao drugari.Nesto smo se uspavali pa da se malo probudimo prije vatrometa.

    Skoro me jedan prijatelj onako uz nonsalantno caskanje cacnuo nekom svojom pretpostavkom u zonu proslosti.Pa kaze otprilike..."jel imas nekog bivseg kojeg jos uvjek volis". I ja ono za sebe ??? Zaboga izgledam li ja tako nekako da to neko moze i da pretpostavi il je to neka suluda refleksija na mene...

    Jeste li najzad shvatili da je proslo vrijeme zaista proslo?Da ne svracete u tu sobu sjecanja i podsjecanja niti ceznete da se(neko) vrati niti smatrate da vise nikad necete imati takvu paznju,momenat i tome slicno?

    Znate,ide ova Nova godina a ja se radujem svemu novom,neocekivanim izazovima i rizicima,sa istom ili novom osobom kraj sebe...Unazad,korak iza,juce-za to nemam ni malo elana.Energija mi je na 100 vati ali kad je usmjerena na put ispred.A sto se tice nekih bivsih pa...bilo mi je drago,bila su tu neka lijepa vremena ali ocekujem ljepsa i bolja.I rekoh prijatelju da se pomazi po glavi da mu nestanu te djetinjarije iz glave.

    Saljem vam svima po paketic.Ziveli!



    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
    Last edited by Artemis; 26-12-17 at 17:01.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  2. #2
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Srećna sam što sam shvatila da je bivši zaista bivši. Prošlo je mnogo godina naše priče, neko koga sam nekad voljela više i od sebe i mislila sam da nikad i neću prestati da ga volim. Ponovo mi piše posle 7 mjeseci kao da smo do juče bili zajedno , i pokušava da pronađe put do mene, ali je odavno srušio svu ljubav koju sam osjećala prema njemu i jednostavno sam nestala u ćutanju, jer sve što bih mu rekla nikakvo dobro ne bi njemu donijelo, a ja ne želim da govorim grube riječi koje jedino zaslužuje.

    Prošlost postaje zasta u onom trenutku, kada ponovo možete biti zajedno ali vi to ne želite i nemate potrebu, kad i sjećanja postanu kao film pa se smijete i onim lijepim i onim manje lijepim sjećanjima, koji ne sadrže negativne naboje.

  3. #3
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Mislim da je suština u naslovu teme. Bilo, prošlo, ne ponovilo se.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,962
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Proslo se s razlogom zove proslo.

  5. #5
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Budva
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    125
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Sve najljepše o njemu - ali je prošlo i tako treba da ostane. Ili što bi rekao jedan moj prijatelj "podgrijan krompir - loša večera".

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
    S ekranima na telefonima je kao i sa zenskim si*ama.
    Nema prevelikih,samo ima malih ruku

  6. #6
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,217
    Thanks Thanks Given 
    125
    Thanks Thanks Received 
    98
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Volim ponekada da odem u proslost, boravim tamo, prisjecam se ,prizivam odredjeno raspolozenje, prozivim ponovo. Nekada neutralisem sto smatram viskom a dodam sto bih volio da se desilo. Ne vidim tu nista strasno da bi se odbacilo , negiralo ili omalozavalo u odnosu na sadasnjost koju svakako filterisemo.
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Nažalost, zavirim u hodnike sjećanja i uvijek potrefim vrata koja me podsjete kolika sam budala bila...
    Interesantno, to se desi kad god upoznam neko fino, kulturno, dobro muško čeljade, pa ga uporedim s pokojnicima...tj.vrate mi nadu da nijesu svi nesoji...
    i na moju veliku sreću, nemam tog bivšeg kojeg još volim...i zaista mi je drago..i zbog sebe i zbog narednog kojem ne donosim traume i potrošene emocije...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,590
    Thanks Thanks Given 
    697
    Thanks Thanks Received 
    452
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Nikada mi nece biti jasno zbog cega, velika vecina, na svoje prosle ljubavne veze, uglavnom, gleda sa nekom dozom prezira, mrznje, ogorcenosti, gnusanja i sl.?!


    Mislim, razlog moze biti to jer ljudi misle da ljubav moze trajati zauvjek, da je vjecna, pa onda kad shvate da to i nije bas tako, tj., bolje receno, ne da shvate nego dozive samar od suprotne strane, pokusavaju da izbrisu istu iz svog zivota i sjecanja na nacin sto ce ljubav koju su osjecali preusmjeriti ka mrznji i ledajuci ih kako reaguju i kako tretiraju osobe koje su nekada voljeli, sa kojima su, nerijetko, proveli godine svog zivota mozemo da zakljucimo da je ovo nase doba, zjedno sa njima, othranilo svoje ocajanje u ruznoci, mrznji, ogorcenosti i grcevima, a ne u ljubavi o kojoj tako cesto pricaju.


    Sto se mene licno tice, sa svim osobama sa kojima sam bio do sada, bio bih opet, ili bolje receno, bio bih opet kada bi se stvari tako postavile.
    Sa nekima sam se i poslje razilazenja ponovo susrecao i bio sa njima na ovaj ili onaj nacin i sa svima imam i dalje, relativno, normalan odnos, iako, naravno, ne komuniciramo tako cesto, tj. sa nekima ne komuniciram uopste jednostavno iz razloga jer nas je zivot odveo na neke suprotne strane, ali nikad nisam sa nikim prekinuo odnos iz razloga jer me je obuzela mrznja.

  9. #9
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,411
    Thanked in
    1,242 Posts

    Default

    Ovdje vidim uglavnom da svi o prošlim vezama, ljudima, pričaju u nekom negativnom tonu.
    Ne znam zašto je to tako. Jer postoje mnogo razlozi zbog kojih se ljudi razilaze, ne mora to biti svadja, povrijedjivane i slično.
    Ja lično da mogu da se vratim, ne bi ništa mijenjala

  10. #10
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by assassinate View Post
    Sto se mene licno tice, sa svim osobama sa kojima sam bio do sada, bio bih opet, ili bolje receno, bio bih opet kada bi se stvari tako postavile.
    Nah, pa ne mogu dušo da se poslože tako opet. Vrijeme je prošlo, ljudi se promijenili, nijesmo više iste osobe. Mene čudi kada ljudi kažu da bi se vratili u mladost, ili djetinjstvo. Šta bi koji matrak tamo opet radio.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  11. #11
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,680
    Thanks Thanks Given 
    3,570
    Thanks Thanks Received 
    8,647
    Thanked in
    4,661 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Ovdje vidim uglavnom da svi o prošlim vezama, ljudima, pričaju u nekom negativnom tonu.
    nikad to nisam kapirao. ako si već bio sa nekim onda je to tvoj izbor. u tom momentu nešto te kod osobe privuklo ili ste prosto ‘kliknuli’. smatram da kad neko blati ili priča loše o ljudima sa kojima je izlazio na neki način odaje loš utisak o sebi. izlaze pa raskinu i onda posle par dana kreće pljuvanje.
    nisam tip koji voli da se vraće u prošlost i razmišlja gdje i kako sam pogriješio ili da li je trebalo nešto možda drugačije da uradim. mada ljudi generalno vole da misle o tome kako im je bilo sa nekom osobom nekada i to je velika greška.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,590
    Thanks Thanks Given 
    697
    Thanks Thanks Received 
    452
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Nah, pa ne mogu dušo da se poslože tako opet. Vrijeme je prošlo, ljudi se promijenili, nijesmo više iste osobe. Mene čudi kada ljudi kažu da bi se vratili u mladost, ili djetinjstvo. Šta bi koji matrak tamo opet radio.
    Znam duso, zbog toga sam i rekao kada bi se stvari opet tako postavile, nisam mislio na bilo kakvo vracanje u proslost, tj. barem ne za sada. A, ako kojim slucajem neko pronadje nacin da se putuje kroz vrijeme za vrijeme mog zivota, rado bih se vratio unazad da sprijecim rodjenje samog sebe i nista vise osim toga.

  13. #13
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by assassinate View Post
    . A, ako kojim slucajem neko pronadje nacin da se putuje kroz vrijeme za vrijeme mog zivota, rado bih se vratio unazad da sprijecim rodjenje samog sebe i nista vise osim toga.
    Ti znaš dušo šta ide nakon ovoga

    I'm just a poor boy, nobody loves me
    He's just a poor boy from a poor family
    Spare him his life from this monstrosity
    Easy come, easy go, will you let me go?
    Bismillah! No, we will not let you go
    (Let him go!) Bismillah! We will not let you go
    (Let him go!) Bismillah! We will not let you go
    (Let me go.) Will not let you go
    (Let me go.) Will not let you go. (Let me go.) Ah
    No, no, no, no, no, no, no
    (Oh mamma mia, mamma mia) Mamma mia, let me go
    Beelzebub has a devil put aside for me, for me, for meeeeee!
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,590
    Thanks Thanks Given 
    697
    Thanks Thanks Received 
    452
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    blue: blue: blue:
    Ne, ne: Lonely, I'm Mr. Lonely, I have nobody for my own, I am so lonely, I'm Mr. Lonely...
    Last edited by Artemis; 29-12-17 at 22:07.

  15. #15
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default



    Nije lako, ali je jako rođaci.

  16. #16
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by assassinate View Post
    Nikada mi nece biti jasno zbog cega, velika vecina, na svoje prosle ljubavne veze, uglavnom, gleda sa nekom dozom prezira, mrznje, ogorcenosti, gnusanja i sl.?!


    Mislim, razlog moze biti to jer ljudi misle da ljubav moze trajati zauvjek, da je vjecna, pa onda kad shvate da to i nije bas tako, tj., bolje receno, ne da shvate nego dozive samar od suprotne strane, pokusavaju da izbrisu istu iz svog zivota i sjecanja na nacin sto ce ljubav koju su osjecali preusmjeriti ka mrznji i ledajuci ih kako reaguju i kako tretiraju osobe koje su nekada voljeli, sa kojima su, nerijetko, proveli godine svog zivota mozemo da zakljucimo da je ovo nase doba, zjedno sa njima, othranilo svoje ocajanje u ruznoci, mrznji, ogorcenosti i grcevima, a ne u ljubavi o kojoj tako cesto pricaju.


    Sto se mene licno tice, sa svim osobama sa kojima sam bio do sada, bio bih opet, ili bolje receno, bio bih opet kada bi se stvari tako postavile.
    Sa nekima sam se i poslje razilazenja ponovo susrecao i bio sa njima na ovaj ili onaj nacin i sa svima imam i dalje, relativno, normalan odnos, iako, naravno, ne komuniciramo tako cesto, tj. sa nekima ne komuniciram uopste jednostavno iz razloga jer nas je zivot odveo na neke suprotne strane, ali nikad nisam sa nikim prekinuo odnos iz razloga jer me je obuzela mrznja.
    Ja sam poslednje 2 godine otprilike primijetila da ti bitni ljudi koji su prosli kroz moj zivot,bitni mislim oni koje sam stvarno mnogo voljela,(a volim za medalju "Purpurno srce" sto dobijaju marinci kad ih osakati bomba) i ako nisu nikako prezreni niti postoji neka ruzna rijec kojom bi ih trebala opisat' isto tako nisu imali toliko jaku bit da bi sad bilo normalno da im dajem toliki prostor od svog vremena.A nisu ga ni oni meni dali,vec su se usredotocili da ostvare sebe i svoj buduci emotivni zivot.Kao sto ti ne razumijes zasto se ruzno misli i govori o tim ljudima koji su bili dio nas i naseg izbora jer si imao pozitivna iskustva ili ih takvim zelis sacuvati,ja tako ne mogu da razumijem ljude kojima je,po nekoj mojoj zamisljenoj slici,tijelo naprijed a glava unazad.Pa noge stoje u mjesto,kao betonirane.(Mada moze i tijelo iza,glava i noge naprijed) One koji uvjek u prici,u srcu,u oku,u mislima imaju tu jednu osobu bas iz te preeedivne proslosti koja je bila tako posebna da sve ostale,koje imas prilike da upoznas,ili koje su pored tebe,nisu ni primac tome ili je tako bilo lijepo da bih se pozeljelo vratiti- ta ceznja Desanka Maksimovic usmjerena naopako.Ne da ne razumijem nego me nervira.
    Svaki dio lijepih trenutaka ce biti neizostavno dio covjeka,a mislim i da neki eto i imaju pravo da nekih i ne zele da se sjete jer postoje i ta losa iskustva.Ja konkretno mislim da covjek ne treba da se previse unazadjuje posmatrajuci neke trenutke iza pa da pravi od njih nesto,bilo to predobro ili prelose vec da bude usmjeren na ono ispred sebe.Da se razvija,da zeli neke nove izazove,mogucnosti,momente.Duh promjene.
    Eto to je to dragi...

    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk



    "Tiha voda brijeg roni..."

  17. #17
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,217
    Thanks Thanks Given 
    125
    Thanks Thanks Received 
    98
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by assassinate View Post
    A, ako kojim slucajem neko pronadje nacin da se putuje kroz vrijeme za vrijeme mog zivota, rado bih se vratio unazad da sprijecim rodjenje samog sebe i nista vise osim toga.
    A 'ako kojim slucajem se budes vratio unazad, sprijeci i moje Bog ti zdravlja dao. Unaprijed zahvalan i imas bocu najcrnjeg vina kao poklon. Cu' bocu, baksu.
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  18. #18
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Stvar je u tome što hoćete na silu da poistovjetite požudu i ljubav. Pa kad požuda prođe shvatite da ljubavi nije ni bilo E, onda je logično nezadovoljstvo......koje se najčešće jednokratno liječi novim strastvenim požudama a sve to u nadi da će se iza svake naredne izrodit nekako na silu ili pukom slučajnošću ljubav.

    Žene.....da imate vi i mrvicu karaktera skoro nijedna ne bi bila povrijeđena pa kakogod da se završi ljubavna priča. Ali, vi biste i ono a i ovo A onda biste ono da legalizujete LOL!

  19. #19
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Budva
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    125
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Ovdje vidim uglavnom da svi o prošlim vezama, ljudima, pričaju u nekom negativnom tonu.
    Ne znam zašto je to tako. Jer postoje mnogo razlozi zbog kojih se ljudi razilaze, ne mora to biti svadja, povrijedjivane i slično.
    Ja lično da mogu da se vratim, ne bi ništa mijenjala
    Pa, eto, ja nijesam pričao negativno. Bilo je lijepo, jer da nije ne bi ga ni bilo, ali se završilo (doduše, ne baš prelijepo) i to je to. bilo je, trajalo je i završilo se. tačka. JA se ne bih vraćao. neka ostane tako.
    S ekranima na telefonima je kao i sa zenskim si*ama.
    Nema prevelikih,samo ima malih ruku

  20. #20
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nista View Post
    A 'ako kojim slucajem se budes vratio unazad, sprijeci i moje Bog ti zdravlja dao. Unaprijed zahvalan i imas bocu najcrnjeg vina kao poklon. Cu' bocu, baksu.
    Uf kako ste crni. Ja da se vratim unazad klonirala bi se da se rodim jos 100 puta.Mio mi je zivot sto cu.

    @Cetvrti covjek jesi li ti bio kad povrijedjen?

    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk



    "Tiha voda brijeg roni..."

  21. #21
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,962
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ako neko ne zeli da se vraca u proslost ne znaci da automatski pljuje ili negativno prica o drugoj osobi.

  22. #22
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,217
    Thanks Thanks Given 
    125
    Thanks Thanks Received 
    98
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Uf kako ste crni. Ja da se vratim unazad klonirala bi se da se rodim jos 100 puta.Mio mi je zivot sto cu.


    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
    Blago zivotu blago mocima, vastinu se i uvijek radjala :*,ljudi sa takvim duhom treba da zive,
    A, pusti mrtve mrtvima
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  23. #23
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da mogu da vratim vreme ja bih pored tih par veza ostvarila i jos mnoge koje su bile nagovestene, iskustva i zivota radi. Apsolutno volim sve lepe, ruzne, besmislene, ponozavajuce u tom trenutku, sjajne delove veza. Ono najgore i najbolje. Volim sve u vezi sa vezama proslim jer je iskrenost bila ono sto ih je oznacilo pa cak i kad je to znacilo i lose. Da li bih ponovila? Da sam sada slobodna emotivno- da svaku ali ipak bih mozda birala nove izazove.

  24. #24
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Samo kad se sjetim prošlog vremena. Eee to su bila vremena. Da mogu opet bih sve ponovio, samo da mi je sadašnja pamet još neke stvari bih dodao koje sam mojom krivicom propustio. Al na greškama se uči.

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    e ja ne znam što bih se ustručavao da kažem o svakome što mislim, imao sam i dobrih djevojaka i onih za koje se ispostavilo da su teške džukele
    She is only here to annoy herself!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •