Results 1 to 8 of 8

Thread: Smjestaj na par dana za psa

  1. #1
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,126
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default Smjestaj na par dana za psa

    Znaci u pitanju je lutalica koju iduce sedmice vodim o svom trosku da se sterilise i ostat ce 2 dana u royal vet posle toga.
    Problem je sto nemoze na ulicu posle 2 dana radi higijene i rane treba jos neki smjestaj makar na 3 dana jos dok se ne zamiri pa bih je ja uzeo nazad i vratio isprewd zgrade.
    Ja nemam uslova jer vec imam psa u stanu koji se bas i ne slaze sa njom jer je ljubomoran nenormalno.
    Ako ko ima kakav box prazan u dvoriste da bi je uzeo na par dana zanacilo bi dosta jer je nemogu povesti na sterilizaciju prije nego nadjem smjestaj.
    Manji pas je u pitanju neki mix staforda ali mala i krhka gradja.

  2. #2
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Zašto je sterilišeš? O svom trošku je vodiš na sterilizaciju, kao da tom jadnom psu činiš kakvu uslugu... :sad:

  3. #3
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,126
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Zašto je sterilišeš? O svom trošku je vodiš na sterilizaciju, kao da tom jadnom psu činiš kakvu uslugu... :sad:
    Zato sto je problem sa psima koji nemaju dom sad joj je oko godinu dana svakog dana ocekujem da dodje skotna i ako se okoti kod zgrade eto ti jos 5 do 8 stenadi o kojim atreba brinuti.
    Sta bi ti predlozila da se okoti pa da se trazi da ih neko udomi kakvo smo drustvo svi bi na ulici ostali i onda bi ih tukli malteretirali i trovali.
    Ovako se smanjuje populacija lutalica i vece su sanse da se ona udomi kad je ociscena jer ako je neko zeli drzati u stan pitanje je i higijene kad joj dodje tjeranje.
    Kad je u tjeranju skupi se po 10 lutalica i onda je klanje vriska i cika pa se nadje neka prazna dusa kojoj to smeta i potruje ih sve.
    Smanuje se rizik od raka kod stereilisanih zenki takodje.
    Muzjaci postanu agresivni jer se takmice koji ce se pariti prvi itd itd slucaj od preko morace prije desetak dana vlasnicki vucjak je pobjegao gazdi upao u takav copor i zaklao 2 psa na mrtvo ubio ih jer se takmicio za mjesto.
    Milion je razloga da ne nabrajam sterilise se za njeno dobro ne sto sam ja lud i imam viska para pa stelirisem pse po podgorici.

    Evo ti pogledaj mentalitet pasa lutalica u coporu kad je zenka u tjeranju kratak video heat pack na yt.
    Last edited by mrzi me da pisem; 17-12-17 at 12:10.

  4. #4
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,039
    Thanks Thanks Given 
    5,045
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Imash praznih boxova u azil uvijek,da ne placash i box dodatno za te dane.
    ...

  5. #5
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mrzi me da pisem View Post
    Zato sto je problem sa psima koji nemaju dom sad joj je oko godinu dana svakog dana ocekujem da dodje skotna i ako se okoti kod zgrade eto ti jos 5 do 8 stenadi o kojim atreba brinuti.
    Sta bi ti predlozila da se okoti pa da se trazi da ih neko udomi kakvo smo drustvo svi bi na ulici ostali i onda bi ih tukli malteretirali i trovali.
    Ovako se smanjuje populacija lutalica i vece su sanse da se ona udomi kad je ociscena jer ako je neko zeli drzati u stan pitanje je i higijene kad joj dodje tjeranje.
    Kad je u tjeranju skupi se po 10 lutalica i onda je klanje vriska i cika pa se nadje neka prazna dusa kojoj to smeta i potruje ih sve.
    Smanuje se rizik od raka kod stereilisanih zenki takodje.
    Muzjaci postanu agresivni jer se takmice koji ce se pariti prvi itd itd slucaj od preko morace prije desetak dana vlasnicki vucjak je pobjegao gazdi upao u takav copor i zaklao 2 psa na mrtvo ubio ih jer se takmicio za mjesto.
    Milion je razloga da ne nabrajam sterilise se za njeno dobro ne sto sam ja lud i imam viska para pa stelirisem pse po podgorici.

    Evo ti pogledaj mentalitet pasa lutalica u coporu kad je zenka u tjeranju kratak video heat pack na yt.
    Vidi, da si pročitao istraživanja američkih veterinara, ovo što pišeš koliko je dobro ne bi ti palo na pamet.
    Druga stvar postoji inekcija koja se može dati psima u tom periodu i ne može ostati skotna, ali tih 20tak dana stvarno nije neka filozofija pričuvati psa. Ti ćeš njoj hormonski debalans da stvoriš i to što ćeš joj uraditi ništa nije ZDRAVO već kasnije može dovesti do nekih bolesti.

    Ovo ti govori osoba, koja ima dva psa u kući i obije su ženke.

  6. #6
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,126
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Vidi, da si pročitao istraživanja američkih veterinara, ovo što pišeš koliko je dobro ne bi ti palo na pamet.
    Druga stvar postoji inekcija koja se može dati psima u tom periodu i ne može ostati skotna, ali tih 20tak dana stvarno nije neka filozofija pričuvati psa. Ti ćeš njoj hormonski debalans da stvoriš i to što ćeš joj uraditi ništa nije ZDRAVO već kasnije može dovesti do nekih bolesti.

    Ovo ti govori osoba, koja ima dva psa u kući i obije su ženke.
    Jasta svi smo pametniji nego ovi sto uce skole 7 godina za veterinara pa mi necemo da sterilisemo pse lako je u kuci kad ih drzis pusti ih na ulicu pa vidi kakve ce biti kad se skupi copor oko njih u tjeranju.
    I kako je pricuvati 20 dana kad je na ulici nemoze se naci smjestaj na 3 dana.
    Last edited by mrzi me da pisem; 17-12-17 at 17:01.

  7. #7
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,126
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    [QUOTE=AL no1;4822571]Imash praznih boxova u azil uvijek,da ne placash i box dodatno za te dane.[/QUOT
    azil bi joj bio najveca kazna jarane treba samo par dana da se oporavi u azil povedes psa ako mu zlo mislis samo

  8. #8
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Zabjelo
    Posts
    718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zao mi je sto ovo kasno vidim, mozda sam mogla pomoci oko smjestaja.
    Nerealno je da se i dalje poteze pitanje sterilizacije mada je vise i bogu i narodu jasno da od toga nema bolje stvari koja se moze uciniti za zivotinju.
    Hormonska injekcija je najgora moguca stvar za zenku, povecava sansu za dobijanje malignih bolesti, nerijetki su slucajevi koji zbog velike doze hormona dobiju poremecaje tjeranja, koje traje vise mjeseci i ne moze da prestane bez intervencije.
    Niz je bolesti koje se dobijaju ako zenku nesterilisanu zarobimo u kucu, da se ne bi parila. Zapaljenje materice kao mozda i najgori ishod koji se vrlo cesto zavrsi smrcu.
    Hormonskog disbalansa nema nakon sterilizacije, to je pozitivna promjena na vise frontova kad je zdravlje u pitanju.
    A da ne govorimo o zenkama koje su na ulici, i kao sto je iznad napisano stvori se copor oko njih, dosta cesto zenke uginu zbog maltretiranja od strane muzjaka.
    Sterilisite zivotinje! Sve pohvale za autora teme.
    I'm the hero of the story, don't need to be saved.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Najam potreban smjestaj u BD za zadnja 2 dana Sea Dance, za 2 ili 4 osobe
    By verbalni_fajter in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 18-07-15, 17:09
  2. Replies: 2
    Last Post: 15-05-12, 17:39
  3. I: Potreban smjestaj na nekoliko dana nedje na primorju
    By continue... in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 05-03-11, 13:13
  4. I: Smjestaj
    By Dushan_PG! in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 01-02-10, 04:35
  5. Crni obraz Crne Gore: 500 dana od ubistva urednika Dana
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 12
    Last Post: 11-10-05, 18:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •