Page 21 of 110 FirstFirst ... 111718192021222324253171 ... LastLast
Results 501 to 525 of 2742

Thread: [ T E L E V I Z O R I ] preporuke, problemi & rješenja

  1. #501
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Montoya View Post
    Hvala veliko, danas cu da odradim to cim mi se fleska vrati kuci
    Nema na čemu a možeš probat ( ako već nisi ) da odradiš factory reset i sa tom postojećom verzijom preko service menu i vidjet jel se što promijenilo ...
    deuscroix

  2. #502
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Niksic
    Posts
    509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Radio sam ranije Factory reset i nije se nista mijenjalo.
    Odradio sam ovu proceduru i sada je TV opet 3D :applouse: ali sad ima problem sa Smart Hub-om kao kod kolege @Perobpg iz prvog posta!! Nijedna aplikacija nece da se poveze sa netom. Kad udjem u Smart Hub izbaca gresku: Mreza nije povezana. Provjerite postavke mreze da bi koristili internet usluge, (ERROR_MODEL_BIND), kad kliknem na Web Browser izbaca: Nije moguce povezivanje na server. Pokusajte ponovo kasnije (ERROR_EXE_001), a kad kliknem na Samsung Apps izbaci: Doslo je do smetnji na mrezi. Pokusajte ponovo kasnije (ERROR_CODE_012). Kada kliknem na ikone Social TV, Kids i Fitness izbaci me iz Smart Hub-a. Imao sam ranije preko fleske instaliranu aplikaciju SSIPTV i ona je ostala instalirana i posle downgrade i Factory Reset. U nju udjem ali nece da ucita kada kliknem na Agre License Agreement nego se uvijek vrati na taj meni.
    TV je povezan kablom na ruter i u podesavanjima mreze se poveze na mrezu, radi pregled sadrzaja iz kompa preko All Share aplikacije ali ne funkcionise nista prema netu. Preko WiFi nije mogao naci ruter (taj kvar je ostao) mada mi to nije trenutno bitno jer ruter stoji pored njega pa moze i kablom.
    Last edited by Montoya; 23-12-17 at 11:40.

  3. #503
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Montoya View Post
    Radio sam ranije Factory reset i nije se nista mijenjalo.
    Odradio sam ovu proceduru i sada je TV opet 3D :applouse: ali sad ima problem sa Smart Hub-om kao kod kolege @Perobpg iz prvog posta!! Nijedna aplikacija nece da se poveze sa netom. Kad udjem u Smart Hub izbaca gresku: Mreza nije povezana. Provjerite postavke mreze da bi koristili internet usluge, (ERROR_MODEL_BIND), kad kliknem na Web Browser izbaca: Nije moguce povezivanje na server. Pokusajte ponovo kasnije (ERROR_EXE_001), a kad kliknem na Samsung Apps izbaci: Doslo je do smetnji na mrezi. Pokusajte ponovo kasnije (ERROR_CODE_012). Kada kliknem na ikone Social TV, Kids i Fitness izbaci me iz Smart Hub-a. Imao sam ranije preko fleske instaliranu aplikaciju SSIPTV i ona je ostala instalirana i posle downgrade i Factory Reset. U nju udjem ali nece da ucita kada kliknem na Agre License Agreement nego se uvijek vrati na taj meni.
    TV je povezan kablom na ruter i u podesavanjima mreze se poveze na mrezu, radi pregled sadrzaja iz kompa preko All Share aplikacije ali ne funkcionise nista prema netu. Preko WiFi nije mogao naci ruter (taj kvar je ostao) mada mi to nije trenutno bitno jer ruter stoji pored njega pa moze i kablom.
    To je očigledno problem u komunikaciji izmedju rutera i tv !!! Prvo me zanima jel tv vidi išta od wi-fi ili samo ne vidi taj ruter ???
    Vezano za Smart hub ima ta opcija da se podesi lokacija za servere ali ako tebi ruter ne propušta internet konekciju nego se sve završava lokalno ( a to je očigledno zbog greške na web browser ) onda je problem u ruteru !!!
    Last edited by night_silence; 23-12-17 at 12:22.
    deuscroix

  4. #504
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Niksic
    Posts
    509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da je do rutera ne bi ni juce radio Smart Hub. To se desava od kad sam odradio ovu proceduru, do tada je sve bilo OK sa konekcijom i Smart Hub-om. TV ne vidi nijedan WiFi izvor, a to je jos od onog kriticnog update-a problem. Kad TV povezem kablom i udjem na status mreze pokaze da je konektovan na internet i izbaci sve podatke, IP adresa, DNS, MAC adresa, Mrezni prolaz...

  5. #505
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Montoya View Post
    Da je do rutera ne bi ni juce radio Smart Hub. To se desava od kad sam odradio ovu proceduru, do tada je sve bilo OK sa konekcijom i Smart Hub-om. TV ne vidi nijedan WiFi izvor, a to je jos od onog kriticnog update-a problem. Kad TV povezem kablom i udjem na status mreze pokaze da je konektovan na internet i izbaci sve podatke, IP adresa, DNS, MAC adresa, Mrezni prolaz...
    Probaj factory reset i ugasi tv na 10 min. da bi izbrisao neku eeprom memoriju koja očigledno pamti sva podešavanja koja ti prave problem ...
    deuscroix

  6. #506
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Vezano za smart hub ukoliko video nije jasno objasnio u vezi daljinskog za ulazak u opciju odabira servera ...

    E sad ovaj dio sam dobro razumio pošto je na lg ista stvar da se prelaskom na drugi server gube aplikacije koje ste imali na predhodni ali opet je najbitnija stvar da smart hub proradi jer bez toga tv nema nikakvu konekciju sa internetom !!! Očigledno jesu u Samsung malo zakomplikovali korišćenje tv zbog toga što update uvijek napravi neku grešku jer se vjerovatno bazira na novije generacije pa ove starije treba dodatno podešavat !!!
    deuscroix

  7. #507
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja imam es7000 i nije htio da mi da prozior da izaberem wifi mrezu, nekad ne pokaze ni prozor a nekad mi da da kliknem i kad treba pass da ukucam prozor nestane. Nasao sam na netu da treba onaj wifi region da se promijeni u service meniju i promijenio sam sa d na a i sad mi je wifi ok. Youtube je svima nestao jer je preko flesha, pa bece da ga podrzavaju vise ali imas neku rusku aplikaciju koja ima ugradjen youtube.
    sent from tabure

  8. #508
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Z600 View Post
    Ja imam es7000 i nije htio da mi da prozior da izaberem wifi mrezu, nekad ne pokaze ni prozor a nekad mi da da kliknem i kad treba pass da ukucam prozor nestane. Nasao sam na netu da treba onaj wifi region da se promijeni u service meniju i promijenio sam sa d na a i sad mi je wifi ok. Youtube je svima nestao jer je preko flesha, pa bece da ga podrzavaju vise ali imas neku rusku aplikaciju koja ima ugradjen youtube.
    https://wiki.samygo.tv/index.php?tit...nu_(ES-series)
    Fabrička podešavanja na model ES6500 kažu da je wi-fi region na S ali opet svi koji su imali problem kažu da se podesi na na A ...
    deuscroix

  9. #509
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Niksic
    Posts
    509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Vezano za smart hub ukoliko video nije jasno objasnio u vezi daljinskog za ulazak u opciju odabira servera ...

    E sad ovaj dio sam dobro razumio pošto je na lg ista stvar da se prelaskom na drugi server gube aplikacije koje ste imali na predhodni ali opet je najbitnija stvar da smart hub proradi jer bez toga tv nema nikakvu konekciju sa internetom !!! Očigledno jesu u Samsung malo zakomplikovali korišćenje tv zbog toga što update uvijek napravi neku grešku jer se vjerovatno bazira na novije generacije pa ove starije treba dodatno podešavat !!!
    Vrti 2 minuta u gornjem desnom uglu "UCITAVANJE" i onda izbaci gresku: Mreza nije povezana. Provjerite postavke mreze da bi koristili internet usluge, (ERROR_MODEL_BIND)
    Probacu Factory Reset sjutra pa da mozda u pocetnim podesavanjima izaberem neku drugu zemlju (UK i sl.)

    EDIT
    Uradio Factory Reset, u pocetnim podesavanjima izabrao zamlju "Ostalo" i nista se nije promijenilo. Nakon toga ponovio proceduru downdrade i umjesto T-MST10PDEUC_1036.0 instalirao T-MST10PDEUC_1029.0 , uradio Factory Reset, sacekao 15tak minuta i ukljucio TV. Problem sa WiFi povezivanjem i problem sa Smart Hub-om ostao, nista se nije promijenilo. Da li da pokusam update najnovije verzije 2008 preko USB-a ili postoji jos neka ocija u service meniju koju mogu pokusati da promijenim?
    Last edited by Montoya; 26-12-17 at 15:18.

  10. #510
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Niksic
    Posts
    509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Promijenio sam WiFi region na A i nije se TV mogao povezati na ruter preko WiFija. Mogu konstatovati crkao modul i nema veze, kad povezem TV kablom na ruter preko rutera ima WiFi vezu sa kompom i funkcionise All Share. U Service meniju nijesam mogao naci posebna podesavanja za 3D. Jedino dje se pominje 3D je na ovoj slici i nema dodatnog menija kad se klikne na to.

    Da li prije nego updejtujem na 2008 treba da vratim sva podesavanja u service meniju kao sto su bila ( WiFi region E i OTN Support ON)? Ako znas da ima jos nekih podesavanja za 3D u service meniju javi da ih slikam prije nego sto ga opet djavolisem
    @night silence izvini sto malo dosadjujem, a ne mogu ti poslati privatnu poruku jer ti je sanduce puno

  11. #511
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Instaliraj zadnju verziju da vidimo oće li smart hub proradit a posle toga će se sredit 3d ukoliko bude potrebno ...
    deuscroix

  12. #512
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Niksic
    Posts
    509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moram li vracati postavke u service meniju prije instaliranja zadnje verzije?

  13. #513
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Montoya View Post
    Moram li vracati postavke u service meniju prije instaliranja zadnje verzije?
    Neka ostane wi-fi na A i OTN na off
    deuscroix

  14. #514
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Niksic
    Posts
    509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Azurirao na 2008 verziju preko USBa.
    Smart Hub radi i sve aplikacije koje su bile instalirane prije svih ovih downgrade-a i Factory reseta su tu sa sve zapamcenim podesavanjima u njima (mislim da ne bi trebalo da budu tu ako je radjen Factory Reset)!!
    TV vise nije 3D
    Ne moze da se poveze preko WiFi-ja sto je vjerovatno hardverski problem, a ne softverski.

  15. #515
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Montoya View Post
    Promijenio sam WiFi region na A i nije se TV mogao povezati na ruter preko WiFija.Mogu konstatovati crkao modul
    Da bi konstatovao da je wi-fi modul crkao treba da podješ na TV : Menu/Support/Contacting Samsung i onda spuštiš niže do dijela koji govori o mac adresi za lan i wi-fi

    Ako su na wireless mac address nule ili crtice onda je modul sigurno crkao a ima da se kupi na ovoj stranici https://pt.aliexpress.com/store/prod...819799215.html ( ovo sam našao na aliexpress i pojma nemam koliko je pouzdan izvor ) a sama zamjena je prilično jednostavna ...
    deuscroix

  16. #516
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    VEzano za 3d treba da probaš sledeći dio na tv podešavanja :
    http://support-us.samsung.com/cyber/...N60E550D1FXZA&
    deuscroix

  17. #517
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Niksic
    Posts
    509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nema to kod mene

    a sto se tice 3D opcija ovo sam probavao 100 puta zanje nekolike godine
    Last edited by Montoya; 27-12-17 at 12:23.

  18. #518
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Jesi probao ovaj dio da upališ 3d ???
    deuscroix

  19. #519
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Niksic
    Posts
    509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno, sva podesavanja pokusavao kada je upaljen 3D jedino je tako i moguce podesavati bilo sta vezano za 3D

  20. #520
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Znači imamo situaciju dje na predhodnim verzijama radi 3d ali ne radi smart hub a na poslednjoj verziji obrnuto ( mada 3d radi ali nepravilno pokazuje objekte u drugom planu što znači da poslednja verzija ima poešavanja 3d matrice za novije televizore ) !!! Sa te strane je lakše podesit smart hub nego petljat oko poešavanja za 3d pošto ona koja nudi tv tebi ne mogu ništa pomoć !!! Jesi probao Meny/Support/Self Diagnosis/3D Picture Test ako imaš tu opciju???
    deuscroix

  21. #521
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Niksic
    Posts
    509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemam opciju 3D Picture dijagostic, imam samo test slike i tada se pojavi jedna staticna slika sa pitanjem je li sve u redu na njoj .
    Odradio sam opet downgrade na 1029 verziju. Ovako je TV 3D i mogu da koristim All Share za gledanje filmova i slusanje muzike iz kompa. Zao mi je samo sto ne mogu koristiti TuneIn za slusanje internet radio stanica. TV je povezan optickim kablom sa pojacalom pa je to bila zgodna opcija. Ruku na srce Smart Hub nije neko "presmart" rjesenje. Osim Tune In i Deezer aplikacija od kada su makli YouTube ne znam jesam li sta koristio. Puno bolje je kada je Tv sa androidom (imam jedan u sobi). A ni All Share nije neka pametnica, baguje cesto Mislim da ce resenje problema sa WiFi, smart opcijama i sl. biti kupovina Android Box-a na aliexpresu

  22. #522
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,581
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    266 Posts

    Default

    Valja li cemu ovaj tesla 55 inca full hd za 400 eura, bas džabe?

    Послато са LG-D858HK уз помоћ Тапатока

  23. #523
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    1,509
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sad uzeh LG 43” 4K ultra HD za 480e.

    Zadovoljan sam


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Io Sono Romanista

  24. #524
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,690
    Thanks Thanks Given 
    1,959
    Thanks Thanks Received 
    822
    Thanked in
    548 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by straus View Post
    Valja li cemu ovaj tesla 55 inca full hd za 400 eura, bas džabe?

    Послато са LG-D858HK уз помоћ Тапатока
    Samo od Tesle što dalje...

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  25. #525
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,830
    Thanks Thanks Given 
    4,706
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    One panele u Teslu ne može ni profesionalac kalabrisat', default postavke su kriminalne, barem ovo što sam ja gledao. Ali dobro, masu ljudi to i ne primjećuje...
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

Page 21 of 110 FirstFirst ... 111718192021222324253171 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Tehnike šušenja
    By KockastiGospodin in forum Ostali sportovi
    Replies: 2
    Last Post: 19-07-11, 19:20
  2. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 20:14
  3. Mac OS, problemi, preporuke, programi
    By Bugi in forum Software
    Replies: 1
    Last Post: 02-06-08, 22:35
  4. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 09:32
  5. Da li je t-com ispoštovao rješenje AZT?
    By Břgíńjĺ in forum Internet
    Replies: 11
    Last Post: 18-03-07, 18:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •