Results 1 to 18 of 18

Thread: Booking,TripAdvisor,SkyScanner.....

  1. #1
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,069
    Thanks Thanks Given 
    506
    Thanks Thanks Received 
    424
    Thanked in
    235 Posts

    Default Booking,TripAdvisor,SkyScanner.....

    Predlog,savjet ,iskustvo...
    Zbog cega nekad na booking kad trazim taj i taj hotel cijena 100e
    Drug do mene isto gleda taj hotel njemu 85e
    Nikakve benefite vece nema od mene kao neki clan ,lojalnost i tako to
    Opet preko TripAdvisor-a dosta jefrinije ponekad i to za 20% zna bit niza cijena bez ako nema nekih skrivenih troskova


    Sent from my Le X620 using Tapatalk

  2. #2
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    nadjes hotel koji ti odgovara na bukingu recimo. Nakon toga na google.com ukucas isti hotel tripadvisor...izbaci ti za taj datum 4 ponude i vidis gdje je najjeftinije. Dosta puta sam nalazio i po 10-15e razlike u cijenama. Ima raznoraznih fora. Iskreno ne radim nista od toga samo ovo sto sam ti vec napisao.
    Npr za rent a car ima fora da ako trazis na sajtu A to sto ti treba, upalis sajt B pretrazis sve to isto...vratis se na sajt A on ti smanji cijene...smijesno ali eto ima i toga. Za avio karte ako trazis iz Cg daje jednu cijenu a ako trazis iz neke druge daje ti drugu cijenu. Vrlo moguce da ima i za hotele

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,923
    Thanks Thanks Given 
    4,766
    Thanks Thanks Received 
    9,778
    Thanked in
    3,710 Posts

    Default

    Nađeš hotel koji ti odgovara na bookingu, izguglaš ga, zoveš ih direktno, zaobiđeš sve moguće provizije i dobiješ najbolju moguću cijenu, the end.

    Sent from my P10+ using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    u nekim slucajevima a u dosta sam se uvjerio da je direktno na bukingu najbolja cijena.Recimo prije 2 god mi se desilo da u Amsterdamu bude 450e hotel a preko neke agencije iz Bg-a 300e...isti hotel isti datum
    Ne moze cijena za tebe biti ista kao za neku agenciju ili za neki sajt koji im dovede ko zna koliko putnika

  5. #5
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Switzerland
    Posts
    1,932
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Vjerujem da je razlicito od slucaja do slucaja.
    Ljetos kad sam rezervisao smjestaj na booking, covjek koji ga izdaje dao mi je svoj broj da sledeci put direktno preko njega rezervisem, jer tako ne placa proviziju na booking.
    Nisam Argentinac mada kazu da sam k'o Caniggia
    Znam Maradonu i sa njim cesto fudbal igram

  6. #6
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,069
    Thanks Thanks Given 
    506
    Thanks Thanks Received 
    424
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Nađeš hotel koji ti odgovara na bookingu, izguglaš ga, zoveš ih direktno, zaobiđeš sve moguće provizije i dobiješ najbolju moguću cijenu, the end.

    Sent from my P10+ using Tapatalk
    BiTrateE grijesi,tj barem djelimicno.
    Jer nisam mogao da vjerujem da mi se to desilo da ponekad preko bookinga vj ili ne povoljnije bilo nego kad sam direktno zvao i jos kazem curi na recepciju i ona "Pa tako je kako je" rekoh dobro ja cu preko bookinga.A i par puta isto kad sam zvao i kazao kako ne moze povoljnije kad preko bookinga ista cijena,a booking vam uzima 5% ja mislimm..Dzabe sve..

    Sent from my Le X620 using Tapatalk

  7. #7
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    moze privatni smjestaj jer se bore za klijente...hotele bas briga imaju svoje cijene i to je to

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,923
    Thanks Thanks Given 
    4,766
    Thanks Thanks Received 
    9,778
    Thanked in
    3,710 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    BiTrateE grijesi,tj barem djelimicno.
    Jer nisam mogao da vjerujem da mi se to desilo da ponekad preko bookinga vj ili ne povoljnije bilo nego kad sam direktno zvao i jos kazem curi na recepciju i ona "Pa tako je kako je" rekoh dobro ja cu preko bookinga.A i par puta isto kad sam zvao i kazao kako ne moze povoljnije kad preko bookinga ista cijena,a booking vam uzima 5% ja mislimm..Dzabe sve..

    Sent from my Le X620 using Tapatalk
    Moguće da nije uvjek tako ali zadnjih par puta mi je najpovoljnije bilo kad ih direktno zovem. Najsvježiji primjer jer sad kad je bio Infofest u Budvi, hotel Oaza u BD, gledam cijena na bookingu 50e noćenje sa doručkom, zovem njih direktno, ista soba bude 37 eura. Booking mislim da uzima 15%, neka me ispravi Gandalf...
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    15% je booking provizija koju naplacuju smjestaju. Uvijek ako postoji dobra volja, mogu da vam spuste cijenu za tih 15%.

    AirBnB naplacuje isto 15%, 3% uzimaju od smjestaja a 12% od gosta.


  10. #10
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kapetan View Post
    15% je booking provizija koju naplacuju smjestaju. Uvijek ako postoji dobra volja, mogu da vam spuste cijenu za tih 15%.

    AirBnB naplacuje isto 15%, 3% uzimaju od smjestaja a 12% od gosta.
    mnogo puta mi je smjestaj bio jeftiniji preko bookinga nego direkno . tako da treba sve uzezi u obzir . nekada zna razlika da bude zbog sobe . mnogi hoteli imaju pet sest vrsta soba sa poprilicnim razlikama . ali sve u svemu desetak munuta je dovoljno vidjeti gdje je za odredjeni datum najpovoljnije .

  11. #11
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Jedina istina je da nema apsoultino nikakvih pravila, moze se desiti da je na oficijalnom sajtu jeftinije nego na booking/skyscanneru i obratno. Zato je najbolje provjeriti sve opcije prije kupovanja.

    Jedino sto sigurno znam je to, ako vise puta ima iste pretrage za odredjene letove, algoritam to hvala i polako dize cijenu.
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  12. #12
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,069
    Thanks Thanks Given 
    506
    Thanks Thanks Received 
    424
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Upravo tako..
    Samo ja iamm iskustvo da skyscenner nekad 20x zaredom ne nadje letove koje je do juce nalazio i koji su i dalje aktivni..Zasto ne znam.:/
    Ali da znamo da booking vraca 10% od placanja

    Sent from my Le X620 using Tapatalk

  13. #13
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    izbrises cookies ili drugi pretrazivac, promijenis IP adresu...ima nekih teorija da su utorkom i cetvrtkom najjeftinije...pa onda druga da je vikendom najjeftinije. Ko ce im uci u trag
    kupujem kartu za Nepal i izbaci mi 305e i zavrsavam kupovinu i vidim da nijesam stavio za dvije osobe...ponovim sve i da mi cijenu 260 i nesto...za 3min ustedio 90e sasvim slucajno...ni sam ne znam kako ))

  14. #14
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    224
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ove godine sam rezervisao za prijateljaiz njemacke 7 noci u hotelu Tara na nasem primorju. Zove me prijatelj i kaze mi gledao sam taj i taj datum 7 noci 800e. Ja direktno zovem hotel i trazim isti datum kazu mi 1100e... Ja im govorim da je on iz Njemacke gledao cijene i da mu je 800e sve ispalo, oni kazu da je za njemce jeftinije....

    Sent from my SAMSUNG-SM-G935A using Tapatalk

  15. #15
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,950
    Thanks Thanks Given 
    1,359
    Thanks Thanks Received 
    1,665
    Thanked in
    944 Posts

    Default

    Redovno na booking mi bude jeftinije nego kad direktno pozovem smjestaj....


    I onda ko ih šiša, neka im buking uzima 10-15% dodatno...

  16. #16
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,087
    Thanks Thanks Given 
    968
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Na booking ima fora kad si registrovan neki hoteli imaju genius cijene koje mogu vidjeti samo korisnici koji su ulogovani. Onda postoji popust od 10% na smjestaj ako napravis oko 5 rezervacija. Cijene su obicno nize kad se direktno kontaktira smjestaj ali u nekim malo "vecim" turistickih destinacija su cijene isti kao na booking i preko telefona, jer su vazda puni kapaciteti.
    Provizija je 15% a moze se povecati do 18% da te bolje rangiraju na sajtu.

    Sa nekim gostima koji redovno dolaze kod mene dogovorimo se da ih evidentiram kao "no show", booking misli da se nisu pojavili, a ja njima spustam cijenu za tu proviziju.


  17. #17
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,767
    Thanks Thanks Given 
    614
    Thanks Thanks Received 
    988
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Generalno za hotele u Srbiji Grckoj Turskoj itd magicna rijec da se placa kesom znacajno moze da smanji cijenu u odnosu na onu koju nudi booking.
    Najbolje je rezervisati preko sajta,onda dobijes telefon i ostvaris direktan kontakt pa zavisi kako ces pregovarati
    U Beogradu spustaju skoro za trecinu u odnosu na sajt a prosjek je oko 20% tj onoliko koliko gube kad plate provizije bookingu i bankama.
    Ja sam sad za 7 nocenja imao na bookingu 315 eura a pogodio sam se direktno za 245 sto mozda nije mnogo ali bem li ga 70 era za par mailova bolje ih popiti
    Last edited by kurogane; 17-12-17 at 19:59.

  18. #18
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,950
    Thanks Thanks Given 
    1,359
    Thanks Thanks Received 
    1,665
    Thanked in
    944 Posts

    Default

    Bolje, nego sjecam se ja stigao u BG, u haosu, treba mi smjestaj kod slavije... na booking slavija za dvoje 20e zovem njih 30e ....

    Dosta njih ima genius ponude, last minut ponude, plus imam 10% kao

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Booking smjestaj
    By The_Age_of_Love in forum Internet
    Replies: 16
    Last Post: 14-05-20, 15:52
  2. Usluge Posredujemo u izdavanju privatnog smještaja u Budvi/ Booking Montenegro
    By smjestajubudvi.com in forum Nekretnine
    Replies: 6
    Last Post: 07-03-16, 17:02

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •