Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 61 of 61

Thread: Život je patnja-bolje je ne roditi se

  1. #51
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ta selektivna memorija vaša sa kojom ušuškavate svoje demone neće vam od pomoći mnogo biti.
    Ja sam ođe pokušavao na mnogo mnogo tema da govorim o tome kako svi ljudi imaju svoje demone, da nema jednog čovjeka koga đavo nije dofatio(to Kuran svjedoči) pa ipak nikad nisam uspio ođe da dublje izazovem rqspravu a da se ne pojavi tona sprdača koji bi obesmislili raspravu.
    Sa druge strane ja sam sa dosta ljudi o tome diskutovao, o Jungovim intepretacijama starog zavjeta i sl gdje sam našao Junga da priča iz tog njegovog demona ugla. Pričao sam o tome sa mnogim ljudima i jungistima ali ne ovđe jer niko nije bio spreman da dublje ulazi o bilo čemu.

    Bottom line, za mene, je da svaki put kad smo neznalice, mi participiramo u toj našoj demonskoj prirodi.

    Jedna je stvar kad to nevoljno jesmo. A potpuno druga kad je to volja i svojska predaja tome.

    Jer Bog nas kušanjem takvim đavolom navodi da razmislimo, dokažemo i manifestujemo. Zato sam i postavio onaj gnostički spis gdje Isus to kaže, ali ja ne vidim da vi razumijete išta od toga.

    Od kakve bi svrhe bilo onda preporucivat da se ispravlja covjek kad god ima sansu da uvidi da grijesi? Nekima je to ravno porazu.

    A ti neki ko su? Djavoliki jesu.
    Last edited by Ego_and_his_own; 14-12-17 at 17:58.

  2. #52
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,254
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Postoje ljudi koji su bukvalisti I veoma tesko kapiraju da sve ono sto im se predlozi za citanje nije preporuka za bukvalno shvatanje I prihvatanje, vec dobronamjerna preporuka za razmisljanje I licnu nadgradnju licnosti. Posebno je tako kad se preporuce u nezrelim godinama - prerano. Ima logike sto do takvih knjiga se dolazi izrazito u punoljetnim godinama ili na fakultetu. Zato je to veca greska, jer nije svako dijete na istom nivou razvoja, a tako se I kasnije individue sporije razvijaju pa ostaju u dozivotnoj iluziji da im je neko nesto preporucio kao sablon za istinu. Treba biti jako pazljiv u preporukama, jer jedni traze sopstvenu zanimaciju za razvoj svoje licnosti I rasudjuju o onome sto citaju, a drugi ocekuju da im neko svojim pisanjem servira bukvalno odgovore I sablon za idealno I bezbrizno zivljenje zivota.Problemi I patnja zbog istih razloga se razlicito dozivljavaju. Nekome je patnja poremecen sistem vrijednosti i okolnosti u kojima sazrijeva, I borba da iz tog nametnutog sistema izadje svoj. Dok jedni u samostalnosti osjecaju strah, patnju I nesposobnost, kod drugih najjednostavnije doba moze biti samostalnost. I sopstveno odrzavanje u svim okolnostima gdje licno bira svoj put u nepoznato, I time i svoje ‘patnje’, na osnovu tudjih iskustava proucenih iz raznih knjiga ili iskustava iz svoje okoline.
    Najteze su nametnute patnje od strane onih od kojih covjek ne moze da se odlijepi iz raznih razloga. Bilo da su to familijarni, poslovni, ili drustveni nametnuti kontakti uopste. Posebno je to istaknuto u slucajevima kada samozivost tako nametnutog pojedinca (sa kojim nikad u zivotu ne bi imali nista ali je van licne volje nametnut), zeli da se agresivno istrpi kao apsolutnost u istini, spoznaji, normama, a da nema blagog pojma o bilo cemu, ili samo projektuje svoje niske pobude na tudje zivote I tudje probleme, trazeci greske tamo gdje ih I nema, I slaveci tudje“greske” ili neku njihovu prolaznu slabost kao sopstveni mentalni ili cak zivotni uspjeh. Zbog takvih ekstrema kojima je jedna preporuka za citanje knjiga nekih filozofa, religioznih knjiga itd. postoje I sekte, fanatici koji bi putem ‘otkrovenja’ u tudjim idejama da promijene svijet I da uguse bilo ciju individualnost, jer svoje individualnosti mozda i nemaju.
    Jedno je kad pisac nekih ideja licno sprovodi promjene na osnovu njih, recimo kao u slucaju primarne sajentologije, a drugo je kad drugi nastavljaju ili realizuju tudje ideje I vidjenja na svoj isprazan nacin, odnosno, na osnovu tumacenja iz ko zna kojih licnih pobuda koje nemaju veze sa idejom autora. Pa bio autor psihijatrijski slucaj ili razmazeno deriste iz devijantne porodice. Plagiranje ideje uvijek djeluje nametljivo I agresivno, jer se tudja ideja lakse moze modifikovati I nametati kao pravilo I istina.Ostalo je licno, licni izbor, individualna stvar, licna greska u svom zivotnom hodu, I vrijedno je razumnog ispravljanja I trpljenja. Trenutno se nalazimo na nivou civilizacije gdje se ljudima namece svaka nastranost nezrelih licnosti I devijantnih nagona manjine. Agresivno se namecu tudje nakaradne ideje kao pravilo razmisljanja I zivljenja. Tesko ce na taj nacin zrelim ljudima promijeniti religiju, boju koze, sexualne navike, nacin zivljenja i kodekse ljudskosti.. ali njihova drska dreka cini svoje kod mladih neiskusnih a nadobudnih generacija. Postaje politicki I drustveno “normalno” da morate istrpjeti dodir lezbo licnosti ako ste zensko, ili da morate istrpjeti pipkanje I udvaranje od strane gay osobe ako ste muskarac. Bilo kakvo odbijanje ce se tumaciti da ste protiv njihovih nagonskih prava - homofob. Ali zato se udvaranje osobe razlicitog pola mora tumaciti kao napad I agresiju na svoj pol.
    Ideje Marksa I Engelsa nijesu ostvarili u njihovim nativnim drzavama, vec su ih veliki “eticki moralisti “agresivnim fanatizmom nametnuli tamo gdje su planirali da treba da te ideje nametnu I testiraju na ljudski rod. Menjshevici su kampanjom od spolja uspjeli da se nametnu vecini kao boljsevici u tudjoj drzavi, sa idejama stranih autora. Sa takvom “revolucijom”, nasilnom propagandom, silom I agresijom, uspjeli su da decenijama unazade veliku drzavu koja je bila jedna od jacih drzava tadasnjeg civilizovanog svijeta, I da je pretvori u njenu suprotnost – sinonim za komunizam. Sve slicno je moguce realizovati I u ovom vremenu u bilo kojoj drzavi I uniji. Neodgovorne I poluobrazovane licnosti su uvijek bili najjagresivniji fanatici u sirenju “popularnih” ideja za necije prikrivene interese moci nad vecinom. Najodanija su “armija” opstrukcije I destrukcije. Nije ni cudo sto su po engleskim prognozama sa kraja XIX. Tipa - kakve ce biti drzave na kraju 20. vijeka, predvidjali da ce Rusija imati 440 miliona stanovnika I vodeca drzava Evrope, ali sa uspjesnim ideoloskim “intervencijama” spolja zavrsila je XX. Vijek sa manje od 150 miliona stanovnika I u totalnoj dekadenciji. Da li su identicne “modifikacije”I patnju pripremali Ili vec realizuju za drugi kontinet, o tome ce buduce generacije osjenjivati. Generacije iza nas su umrle uvjerene u lazi raznih tumaca, a I danasnja generacija I dalje zivi u iluzijama istorijskih obrazovnih informacija o samoubistvu Hitlera u Berlinu I ostalim bespogovornim nametnutim istorijskim I naucnim ‘istinama’.
    Nije ni cudo sto je sam Papa nedavno izjavio shokantne podatke, a on zaista ima mogucnost da se konsultuje o podacima koje Vatikan posjeduje, I koje je Vatikan vjekovima kao jedini vlasnik “istine” sirio sa “greskom”, u prevodjenju prevedenih podataka.
    Dakle, prije neki dan je izjavio da se molitve Bogu pogresno izgovaraju jer nisu pravilno prevedene sa jezika kojim je govorio Isus Hrist. Kada ide molitva “boze koji jesi na nebesima.. ili slicno, u stvari molitva kaze u prevodu “Boze koji jesi u nama”, nebesa se ne spominju… Zamislite sta se moglo desti vjerniku da je “pogrijesio” u molitvi u mracnom srednjem vijeku pred “sveznajucim” tumachima tj. vjernicima toga doba.
    Ili druga “greska” u prevodu na koju Papa tek sad ukazuje hriscanima, da Bog ne iskusava ljude, vec Djavo, jer Bog za tim nema potrebe, vec onaj ko je slabiji. Koliko vjekova je bilo potrebno da narod drze u zabludi da bi mu se ukazalo na gresku? Da li je to moglo da traje duze? Na koje jos “otkrovenje” cekamo da bi ljudima ukazali na vjekovne namjerne lazi ili greske? Koliko ima takvih istina koje se kriju do nekog momenta koji je dovoljno dobar za objavljivanje novim vjernicima?
    Ljudi grijese u svojoj “istini “ i u stvari se radi o samozivom I umisljenom “prepjevavanju” tudjih tumacenja.
    Istinu ce prihvatiti tek kad na neki nacin dodje do njih, jer nista ne postoji, niti je postojalo – do njihove spoznaje o njihovom postojanju. Do tad ce cak tvrditi da je to samo laz , “teorija zavjere”, ili necija “patnja”, jer ne moze da postoji dok oni nisu obavijesteni i odlucili sa tudjim pogodnim misljenjem o tome.
    A kasnije ce tek dobijeno saznanje istim zarom ispirati mozak onima koji su dostupni za tako nesto.
    Zrele licnosti znaju da prepoznaju takve pojave, jer sve dok se radi o mladim licnostima to je opravdano, ali za dalje, opravdanje je nepotrebno.

    She is only here to annoy herself!

  3. #53
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,657
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post

    Od kakve bi svrhe bilo onda preporucivat da se ispravlja covjek kad god ima sansu da uvidi da grijesi? Nekima je to ravno porazu.

    A ti neki ko su? Djavoliki jesu.
    Ego, sa tobom je tesko raspravljati. Prilicno si tvrd u stavovima i sve sto je drugacije od onog sto kazes uz svu argumentaciju su djavolja posla. Tako tretiraš neke od najvećih umova, a i sve nas ostale. Zadrzacu se samo na ovim cinjenicama bez da profilisem bilo koga. Siguran sam da kad bi procitao Geteovog Fausta da bi isto rekao da su to djavolja posla. Za Vagnera ne smijem ni da pričam. Mozda i jesu djavolja posla, a mozda samo mozda je u pitanju i nerazumjevanje napisanog i odslušanog. Zao mi je sto ne mozes da vidis bogatstvo onog sto su ti ljudi napisali ali na kraju kako ti velis nije nam svima dato da vidimo.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  4. #54
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Tebe je neko ko je rekao (pored svih ovih gluposti) da je Isus idijot, jedan od najvećih umova na svijet.

    I sad sam ja tvrd što ne dijelim tvoje mišljenje ni najmanje. Ti zadži svoje slobodno, samo ja sam iznio dovoljno argumenata da objasnim svoje stanovište zašto ne smatram da je iđe blizu tome.

    E sad kako to da mi vidimo diametralno suprotno stvari... to je već nešto što sam ja pokušavao da saznam odavno. Nit si prvi nit poslednji sa kim mi se dešavalo to zato ja nisam ni iznenađen.

    Evo na primjer to sa đavolom. Ko god proučava Religiju(a ti očignedno neznaš ove detalje) zna da je to osnovna karakteristika đavola. Da ne priznaje đe griješi. I to će ga u pakao povest kad mu vrijeme istekne da povuče za sobom koga mogne.

    Eto pun internet toga kako Niče nije shvaćen, ka da sam ja mutav pa neumijem pročitat što je napisao...

    Isus reče i razumijem što je reka a ovo je dobar primjer za to.
    "Hvalim te Oče, Gospodaru neba i zemlje, što si ovo sakrio od premudrija a pokazao si prostima. "

    Ali eto da ne bude da nisam spreman da diskutujem još dublje. Napravi temu o njemu pa da ga citiramo pa da dokažemo osnovanost naših stanovištava. Ja sad baš pogledah što je govorio i koliko se nalupa... pogotovo sad uviđam jer sam masu stvari novih čitao, grke na koje se pozivao... a znam odlično da niko ko mi ga je falio nije ništa od toga čitao.znači oni su sve to prihvatali bez predznanja ikakvog... izvoli napravi temu pa da nastavimo o tome tamo.
    Last edited by Ego_and_his_own; 14-12-17 at 22:05.

  5. #55
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,657
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default Život je patnja-bolje je ne roditi se

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ali eto da ne bude da nisam spreman da diskutujem još dublje. Napravi temu o njemu pa da ga citiramo pa da dokažemo osnovanost naših stanovištava. Ja sad baš pogledah što je govorio i koliko se nalupa... pogotovo sad uviđam jer sam masu stvari novih čitao, grke na koje se pozivao... a znam odlično da niko ko mi ga je falio nije ništa od toga čitao.znači oni su sve to prihvatali bez predznanja ikakvog... izvoli napravi temu pa da nastavimo o tome tamo.
    Svaka čast na spremnosti ali ja lično nisam spreman da ulazim u tako duboku analizu na osnovu pročitanih djelova knjiga i stavova tipa “Ja sad baš pogledah što je govorio i koliko se nalupa...”. Možda neki drugi put. Nadam se da razumiješ moj opravdani strah.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  6. #56
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Neće bit drugog puta, potpuno te razumijem.

  7. #57
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,953
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Nisam čitao ove mislioce i filozofe, ali

    u životu su potrebni i teški/loši periodi.

    Da ne postoji noć - ne bi znali da cijenimo i kvalitetno iskoristimo dan.

    Čovjeka čine vrijednijim - lekcije koje je naučio u životu.

    Do samog karaktera i ličnosti je kako će reagovati na sve to i podnijeti. Mene npr da nije snalazilo sve što jeste, ne bih se ovoliko isčeličio danas, drugačije bih razmišljao... Imao mnogo više runa...


    Dugoročno - dobro mi je što sam prolazio kroz mučne periode - i naučio iz njih - jer vjerujem da ću ih s sadašnjim iskustvom lakše: izbjeći, podnijeti - i nastaviti dalje.

  8. #58
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvxcomputers View Post
    Nisam čitao ove mislioce i filozofe, ali

    u životu su potrebni i teški/loši periodi.

    Da ne postoji noć - ne bi znali da cijenimo i kvalitetno iskoristimo dan.

    Čovjeka čine vrijednijim - lekcije koje je naučio u životu.

    Do samog karaktera i ličnosti je kako će reagovati na sve to i podnijeti. Mene npr da nije snalazilo sve što jeste, ne bih se ovoliko isčeličio danas, drugačije bih razmišljao... Imao mnogo više runa...


    Dugoročno - dobro mi je što sam prolazio kroz mučne periode - i naučio iz njih - jer vjerujem da ću ih s sadašnjim iskustvom lakše: izbjeći, podnijeti - i nastaviti dalje.
    Ne postoje nikakvi mislioci i filozofi. Njih su izmislili tupsoni i poltroni. Osim onih temeljnih istina na kojima se zasniva hrišćanstvo.....sve druge su kežual prirode

  9. #59
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,657
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default Život je patnja-bolje je ne roditi se

    Quote Originally Posted by cetvrti covek View Post
    Ne postoje nikakvi mislioci i filozofi. Njih su izmislili tupsoni i poltroni.
    Hrišćanska doktrina je formirana pod uticajem neoplatonista. Ne postoji nista sto je Hrist rekao, a da drugi to prije njega nisu rekli. Posebno mislim na istok. To ne cini njegovo ucenje manje vrijednim. Naravno sve ovo ne mozes znati ako nesto ne procitas van jevandjelja. Ni u crkvama danas to ne negiraju više.

    I opet samo tvrdnje iznosiš. Sta smo rekli za to? Rekli smo da to tako ne funkcionise vec da moras i argumente iznijeti koji nisu bazirani na tome ko je rekao vec sta je receno.
    Last edited by Caesar; 26-12-17 at 09:02.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  10. #60
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Hrišćanska doktrina je formirana pod uticajem neoplatonista. Ne postoji nista sto je Hrist rekao, a da drugi to prije njega nisu rekli. Posebno mislim na istok. To ne cini njegovo ucenje manje vrijednim. Naravno sve ovo ne mozes znati ako nesto ne procitas van jevandjelja. Ni u crkvama danas to ne negiraju više.

    I opet samo tvrdnje iznosiš. Sta smo rekli za to? Rekli smo da to tako ne funkcionise vec da moras i argumente iznijeti koji nisu bazirani na tome ko je rekao vec sta je receno.
    Vi izgleda ne znate da pravite razliku između šale i ozbiljnog pisanja. Pa ovo je bar valjda bilo očigledno!??
    Mada mi je još i kao mlađem vazda zvučalo smiješno kad ćahu reć za nekoga da je MISLIOC

  11. #61
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,657
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Savjeti za ŽIVOT
    By Xerxes in forum Sve i svašta
    Replies: 21
    Last Post: 26-06-17, 21:20
  2. Život priča..
    By Raquel in forum Televizija
    Replies: 5
    Last Post: 31-03-16, 07:04
  3. Život na selu
    By KRKNA in forum Ženski kutak
    Replies: 157
    Last Post: 08-12-11, 21:20
  4. Patnja demona
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 4
    Last Post: 24-10-07, 11:14
  5. koalicija da zivimo bolje (M.Djukan), zivi li se bolje???
    By crnogorac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 06-04-04, 20:31

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •