Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 41 of 41

Thread: slivanje strave

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,577
    Thanks Thanks Given 
    680
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    205 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dub_c View Post
    @assasinate
    jesi li bio kad na akupunkturu?
    Nisam.
    Da li to, možda, mijenja činjenicu da akupunktura nema gotovo nikakav učinak?
    Postoji dosta naučnih studija koje su se bavile ovom problematikom i svi podaci ukazuju na to da postoji veoma mali analgetički efekat koji nema nikakvu kliničku relevantnost i ne može se jasno razlikovati od čiste pristrasnosti, tj. dokazano je da bez obzira na kojim se akupunkturnim tačkama igla nalazila ili se nalazila na bilo kojim ne-akupunkturnim tačkama, ishod je umnogome bio isti.



    Acupuncture treatment for pain: systematic review of randomised clinical trials with acupuncture, placebo acupuncture, and no acupuncture groups.
    www.bmj.com/content/338/bmj.a3115
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19174438

  2. #27
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,688
    Thanks Thanks Given 
    1,737
    Thanks Thanks Received 
    753
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    Nisam se bavio istrazivanjem, priznajem, niti me zanima iskreno da ti kazem.
    Zivio sam sa osobom koja se tim bavi otprilike deceniju, pa sam slucajno jednom prilikom i probao.
    Posle toga ponovio jos jednom i imam odlicno iskustvo. Cak bih i preporucio.

    A bas, ali bas nisam imao pojma o tome.
    Znam masu ljudi koji imaju vrhunska iskustva i poboljsanja u zdravlju, tako da neka mi je zdravo nauka i istrazivanje.
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Probah i taj tretman (iz ciste sprdnje, konkretno opklada je bila u pitanju) kad mi puce drugi put (dio oko grudi), tako sam se prepala da sam nogom ritnula nju, a skoro cijeli sadrzaj iz nekakve serpe prosula...
    Inace, kad sam usla kod gospodje, kojoj je sveska bila KRCATA zakazanim terminima (mozete zamisliti koliko para dnevno sukne ta zena) vidjeh da je plafon sav istrckan od olova.
    Kad sam ja skviknula, ka' svinjce pred klanje, 'optuzila' je mene da sam ja pod stresom ogromnim i njoj mojim 'stresnim' olovom plafon ostetila. Platih joj, potapsah je po ramenu, mene zaljastih kad sam izasla i smijala se do kuce...
    Samo neka smo zdravo...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  4. #29
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Prica nedje ujak kako mi je baba bila glupa zena...
    Navodno je umjela da savija pupak... na čašu ili tako nesto... i da su ljudi zbog toga masovno dolazili a ona to nista nije naplacivala... veli ujo, mogla je od glupog naroda toliko para da uzme da danas imamo milionsku imovinu...

    Ok skidanje madjija ali za ovaj izraz prvi put cujem... cus skidanje strave...

  5. #30
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Dva puta sam bio kog jedne zene u tolose da mi gleda u solju...
    Oba puta sam bio na zivotnoj prekretnici...
    Ja u to ne vjerujem, ali oba puta mi je sve pogodila...
    Dakle, nista me pitala nije pa da je mogla nesto da provali ili zakljuci, popili smo kafu i to je to... sve, ali bukvalno sve mi je pogodila, cak i nekenstvari koje nikad nikome nijesam pricao... 20e sam platio...

  6. #31
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,145
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    Djabe si prošao da bi ti rekla nesto sto si već znao.

    Poslato s Jadrana

  7. #32
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Zar niko nije bio kod Zorice na Konik? AAeeeee
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  8. #33
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Nijesam nikad cuo za nju...
    Kad sam bio na fakultet, bio sam kod Tomovica na Zlaticu...
    Tada i nikad vise...
    Kad te pogleda onim elektro plavim ocima, uhhh....
    Sve mi je pogodio, ali bukvalno sve...nista mu ne mozes sakrit, a on ti to sve otvoreno rece...
    Rekao mi je kako masturbiram na sestru od tetke, ali ne rodjene tetke nego sestre od tetke moje majke...

  9. #34
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Ja procitah slivanje trave pa reko da vidim je li to neka novina medju drogaljima. A onda vidjeh ovo slivanje strave. Podsjeca me na onu temu dje ti u sred noci stoji djao na ledja a ti se kukavac ne moš pomac. E pa... zivot je jedan, valja sve iskusit. Eo i meni su danas neki hindu likovi bacili madjiju kod njih u hram. Sad cekam da djeluje.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  10. #35
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ja procitah slivanje trave pa reko da vidim je li to neka novina medju drogaljima. A onda vidjeh ovo slivanje strave. Podsjeca me na onu temu dje ti u sred noci stoji djao na ledja a ti se kukavac ne moš pomac. E pa... zivot je jedan, valja sve iskusit. Eo i meni su danas neki hindu likovi bacili madjiju kod njih u hram. Sad cekam da djeluje.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
    Meni je ta tema zvana paraliza sna fascinantna, prosto je nevjerovatno da se isti san ili slican osjecaj u snu provlaci kod ljudi i to vjekovima,toliko da nadje mjesto u umjetnosti(skulpture,slike)

  11. #36
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,953
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Slivanja strave ili bacanje olova je tehnika zaleđivanja delova bio polja tako da ono nema više uticaj na čoveka.

    Da li je u pitanju sećanje na nešto ili tuđi program (čini, kletva) koji napada čoveka ili svoj program nije bitno. Problem sa ovom tehnikom je taj što on ne zaledi samo problematičan dio bio polja već i mnogo šire.

    Postoje puno naprednije tehnike danas, doduše malo dostupne kod nas.

    Nema tu puno filozofije.

    Preporučujem svima redovan odlazak u crkvu, post i molitvu. To su u biti moćne stvari koje daju bolje rezultate od slivanja strave. Kod dece obavezno krštenje, ali pravo, ne skraćene varijante od 5 minuta ili 20 minuta.


    Sent from my SM-N910F using Tapatalk

  12. #37
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default slivanje strave

    Jeste li plakali i vrištali dok su vas krstili? Dok su nad vama vršili obred krštenja?

  13. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,577
    Thanks Thanks Given 
    680
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    205 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparklica View Post
    Meni je ta tema zvana paraliza sna fascinantna, prosto je nevjerovatno da se isti san ili slican osjecaj u snu provlaci kod ljudi i to vjekovima,toliko da nadje mjesto u umjetnosti(skulpture,slike)
    To u sustini nije san jer čovjek je tada budan, ali privremeno paralizovan i onda zbog osjecaja panike i halucinacija do kojih tada dolazi, ljudima se pricinjava da im "djavo" ili utvare slicnog tipa "leze na ledja" i ne daju im da mrdnu; polako te vuku ka paklenom ambisu i smrti. ������

  14. #39
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Ja vjerujem u takve stvari. Samo ih ne nazivam maDJijama. Mislim da su svi ti fenomeni zavijanja pupka (na daljinu), skidanja bradavica (takodje na daljinu), slivanja strave i slicno itekako naucno objasnjivi, ali mislim da ce proci jos dosta vjekova dok se to razjasni. Postoje neki tokovi energije o kojima mi pojma nemamo, niti umijemo naucnim opitima da ih detektujemo. Bas sam pricao sa covjekom koji je zakleti ateista, drzi onu stranu na fb "Ateisti, agnostici.. Crne Gore", sad izdaje i knjigu o tome koliko su zlo religija i razna sujevjerja, covjek bas prezire zatucane religiozne frikove. Ali ovakve stvari i on postuje i prihvata kao realnost, jer je bio svjedok istih. Ali ljudi su skloni da svakom neobjasnjenom fenomenu pristupe kao nekom bozanstvu, nekoj visoj sili, Bog, Djavo, demoni.. Nesto je drugo posrijedi, ali jos uvijek nemamo pojma sta. Njemu se recimo desilo da je covjek putem telefonskog razgovora skinuo bradavice njegovoj sestri, koje su je bile napale po vratu. Nazvala ga uvece, on dao neke banalne instrukcije, ona to ispostovala.. sjutra ujutru NISTA! Svi u kuci u soku, a oba roditelja ljudi od nauke + komunjare. Ona nije vjerovala, mislila je u najboljem slucaju ce se malo smanjiti, a ono se sve maklo kao da ih nikad nije bilo. I jos je on zove sjutra i kaze joj da joj je skinuo i one bradavice ispod kljucne kosti, za koje ju je bilo sramota reci da ih ima. Ona se sva postidjela, zahvaljuje se do neba, nikom nista nije jasno..

    Medjutim, ono sto me plasi je da ce usled nepreglednog mora prevaranata i sarlatana ta "vjestina" izumrijeti i onda cemo zauvijek izgubiti sansu da naucno dokazemo te fenomene, koji su dosta specificni za ovo podneblje Balkana.


  15. #40
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    566
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Nijesam nikad cuo za nju...

    Sve mi je pogodio, ali bukvalno sve...nista mu ne mozes sakrit, a on ti to sve otvoreno rece...
    Rekao mi je kako masturbiram na sestru od tetke, ali ne rodjene tetke nego sestre od tetke moje majke...
    :lolblue::fat: hahaaa nasmija me fino.
    “Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a
    fukara se obogati.”

  16. #41
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Slivanje strave ? Da li je to neki xxx podžanr
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Salivanje strave pod znakom Boga.
    By simm in forum Religija i filozofija
    Replies: 27
    Last Post: 10-11-07, 21:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •