Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 26 to 50 of 136

Thread: Prisluskivanje

  1. #26
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Znas sto je samo sramota, sto meni dignu koznu jaknu i tel. od 200+eur u diskoteku i ja podjem da prijavim u policiju a oni: "Javicemo ti..." u prevodu vidimo se, ne zanima nas, nikad ni traga ni glasa a da im je stalo kunem ti se da bi ga nasli u roku od sat mozda i manje...

  2. #27
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Bijelo Polje
    Posts
    2,401
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Kako se to može pristupiti PC-u koji nije zakačen na net, ŽIVO me interesuje...
    Vrlo lako prijatelju. Svaki uređaj emituje određeno zračenje to zračenje uz pomoć posebnih uređaja može da se prati tj da se pretvara u neki format koji može da se koristi (tipa slike, tekst, zvuk). Može da ti ubaci trojanca ili keyloger ili bilo šta drugo što će sve tvoje podatke koje su tom licu interessante da čuva i da "čeka" trenutak kad se prikacis na internet, kad ubaciš flesku pa da se preko nje prenese na drugi uređaj koji ima internet, preko telefona ako ga prikacis na računar i mnogo druge načine. Imaju posebni laptopovi koji ne emituje to zračenje i ne mogu da se spijuniraju na ovaj način ali su mnogo skupi po 5000e ili mnogo više tako da nije mnogo zastupljeno. Možete o svemu ovome više naći na internet.

    Ima mnogo toga na internet, ima 100 načina malo se informisite.
    https://www.google.me/amp/s/www.voan...p/1830686.html
    Last edited by The Godfather; 30-11-17 at 19:12.

  3. #28
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Bijelo Polje
    Posts
    2,401
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

  4. #29
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,557
    Thanks Thanks Given 
    3,534
    Thanks Thanks Received 
    8,569
    Thanked in
    4,626 Posts

    Default

    najjače kad mi dodju s pričom - uhh šušti mi nešto telefon dok pričam mora da me prisluškuju..


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  5. #30
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    572
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Me znam za to, al znam da vam iz mupa za sekund ulaze u inbox i citaju ga
    Obične insinuacije... Kako može "ući" u nalog (Gmail, Yahoo, i dr.), pod uslovom da su dobro zaštićeni?
    Jedino mogu (zvanično) da traže od samih IT kompanija podatke o nekom nalogu, ali iz kancelarije gotovo nikako ne mogu "čitati" nečiji nalog, pa sve i da korisnik koristi Telekomov WebMax.

    Što se tiče Vibera i drugih aplikacija, domaće službe (policija i ANB) ih ne mogu provaljivati, ali da li to mogu raditi vlasnici u Viberu i sličnim servisima, pitanje je sad??

    @ Feeleep,
    ako misliš nešto nedozvoljeno raditi, moj ti je prijateljski savjet da se toga okaneš, jer ćeš kad-tad na*ebati. Ako čisto informativno pitaš, onda zanemari ovo prvo.
    NO
    SPAM,
    LIE,
    INSULT!!!

  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,919
    Thanks Thanks Given 
    4,765
    Thanks Thanks Received 
    9,772
    Thanked in
    3,707 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Kako se to može pristupiti PC-u koji nije zakačen na net, ŽIVO me interesuje...
    Quote Originally Posted by The Godfather View Post
    Vrlo lako prijatelju. Svaki uređaj emituje određeno zračenje to zračenje uz pomoć posebnih uređaja može da se prati tj da se pretvara u neki format koji može da se koristi (tipa slike, tekst, zvuk). Može da ti ubaci trojanca ili keyloger ili bilo šta drugo što će sve tvoje podatke koje su tom licu interessante da čuva i da "čeka" trenutak kad se prikacis na internet


    Što se zračenja tiče to mi je poznato ali obrni okreni ne može pristupiti compu bez interneta.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  7. #32
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Mariel Harbor in Mariel, Cuba
    Posts
    440
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Evo cu ga iskljucit iz struje pa nek pristupe, dako mi i plate ove racune sto stizu mejlom......al tamo oko 12-og dok se stanje azurira...

    P.S. Telekom platite prije 15. zbog Mog Tocka.....

  8. #33
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,453
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,153
    Thanked in
    1,777 Posts

    Default

    Neđe ranih devedesetih sam imao priliku da vidim tada najnoviju opremu za daljinsko praćenje telekomunikacija susjednih država koju je posedovala tadašnja VJ, a inače ta jedinica je bila smještena u jednoj rupi od kasarne za koju niko ne bi nikad pomislio da se u njoj nalazi tako vrijedna oprema. Više sam i zaboravio koliko su razgovora mogli da snimaju u isto vrijeme, čak sam i odslušao neke nebuloze iz Franjove kancelarije.
    Sve što čovjek napravi čovjek može i pratiti, glupo bi bilo i pomisliti da postoji nešto što se ne može pratiti i prisluškivati.

  9. #34
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Bijelo Polje
    Posts
    2,401
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by prezla View Post
    Obične insinuacije... Kako može "ući" u nalog (Gmail, Yahoo, i dr.), pod uslovom da su dobro zaštićeni?
    Jedino mogu (zvanično) da traže od samih IT kompanija podatke o nekom nalogu, ali iz kancelarije gotovo nikako ne mogu "čitati" nečiji nalog, pa sve i da korisnik koristi Telekomov WebMax.

    Što se tiče Vibera i drugih aplikacija, domaće službe (policija i ANB) ih ne mogu provaljivati, ali da li to mogu raditi vlasnici u Viberu i sličnim servisima, pitanje je sad??

    @ Feeleep,
    ako misliš nešto nedozvoljeno raditi, moj ti je prijateljski savjet da se toga okaneš, jer ćeš kad-tad na*ebati. Ako čisto informativno pitaš, onda zanemari ovo prvo.
    Sve se može. Ako neko stvarno želi da pristupi tvom mejlu ili tvojim podacima to će i postići ili plaćanje paprene cijene da to neko za njega uradi ili će to sam uraditi ako ima potrebno znanje.

  10. #35
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    877
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moze ku*rac.

    Ako si dobro obucen, ne ostavljas tragove, koristis dobar vpn mogu da te povuku za k.

    Pod ovim mislim fb, ie...

    Za viber ne znam i ne zanima me....

    Udba je mit za sirotinju.

  11. #36
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,453
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,153
    Thanked in
    1,777 Posts

    Default


  12. #37
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    samo da znate sta sve moze da se prenese preko kabla od struje, ne bi nekima bilo do price da komp koji nije na netu ne moze da se prati Naravno,ne pricam opet o ljudima koji nisu interesantni bezbjednosnim sluzbama. A ova prica da crnogorske sluzbe (i sluzbe bilo koje druge drzave) ne mogu da prate viber i slicne aplikacije cu reci samo-ha ha...ne mogu mozda 'provaljivati' bas lako ali mogu dobiti zvanicni pristup veoma lako. Ne vjerujete? Razmjenite par slika nedozvoljenog sadrzaja, pa cete vjerovati.

  13. #38
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,878
    Thanks Thanks Given 
    1,642
    Thanks Thanks Received 
    2,819
    Thanked in
    1,223 Posts

    Default

    Sve kriminalci ovdje ...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  14. #39
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    kurs za kriminal, da se ne vjeruje previse moderenim tehnologijama

  15. #40
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,484
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Katnic moze sve. On je mega *udo.

  16. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,920
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,323
    Thanked in
    1,856 Posts

    Default

    Za drugare koji pitaju kako bez pristupa'
    Zvuk hard diska. Dovoljan način da se skinu podaci.
    Talasi. Drugi dovoljan način.

    Za ove drugare koji pričaju o tome kako se podaci ne mogu skinuti ako računar nije na internet, pa dovoljno je reći da je major iz vojske u pravu. Nema veze jer mi računar na internetu ili ne. Dovoljno je da je na mreži i da je JEDAN računar iz mreže na internetu.

    Za drugare koji koriste mesendžere, ni jedan nije siguran od praćenja. Komunikacija mora da se snimi na nekom data serveru i ona je enkriptovana ali firma koja je napravila enkripciju je vlasnik programa i data centra i ima i ključ za dekripciju.

    Za drugare koji misle da ih neko prati odgovor da većina nije uopšte bitna za praćenje. Sve dok dilujete drogu i bavite se prostitucijom niste zanimljivi odnosno ispod auto radara ste.



    Poslato sa kompaktne pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  17. #42
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,950
    Thanks Thanks Given 
    1,359
    Thanks Thanks Received 
    1,665
    Thanked in
    944 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by prezla View Post
    Obične insinuacije... Kako može "ući" u nalog (Gmail, Yahoo, i dr.), pod uslovom da su dobro zaštićeni?
    Jedino mogu (zvanično) da traže od samih IT kompanija podatke o nekom nalogu, ali iz kancelarije gotovo nikako ne mogu "čitati" nečiji nalog, pa sve i da korisnik koristi Telekomov WebMax.

    Što se tiče Vibera i drugih aplikacija, domaće službe (policija i ANB) ih ne mogu provaljivati, ali da li to mogu raditi vlasnici u Viberu i sličnim servisima, pitanje je sad??

    @ Feeleep,
    ako misliš nešto nedozvoljeno raditi, moj ti je prijateljski savjet da se toga okaneš, jer ćeš kad-tad na*ebati. Ako čisto informativno pitaš, onda zanemari ovo prvo.
    Dobro, ocemo li u opkladu od 202020200€ da jednim klikom ulaze u profile i inboxe? Znaci od nikoga nista ne traze.

    Ne kazem da svaki komp u mupu ima taj pristup, ali ima taj koji je je zaduzen za to... djevojka bivaa mi je radila pa sam doata dobdo upucen sta sve mogu
    Last edited by stefke; 30-11-17 at 22:39.

  18. #43
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    nisam siguran da mogu bas uci nasilno,osim ako im je pristup dao servis koji se 'provaljuje'

  19. #44
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Dobro, ocemo li u opkladu od 202020200€ da jednim klikom ulaze u profile i inboxe? Znaci od nikoga nista ne traze.

    Ne kazem da svaki komp u mupu ima taj pristup, ali ima taj koji je je zaduzen za to... djevojka bivaa mi je radila pa sam doata dobdo upucen sta sve mogu
    Brate nemoj sto zamjeriti, ali vjeruj mi da te je djevojka lagala da bi te prepala da ne mutis sto okoliko jer ona moze da zna sve. Imao sam problem da sa jedne iste IP adrese iz centra grada pokusava nasilno da mi se pristupi telefonu. Ja sam dostavio MUP-u komplet sve informacije, od IP adrese, do vremena, intervala napada, sve sve bas sve. Njihovo je bilo da samo provjere ko je vlasnik. Inspektor me zvao poslije 6 dana i rekao mi da oni nisu u mogucnosti da lociraju na takav nacin jer nemaju modernu operaturu. Tuzioc je bio upucen na slucaj...

  20. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,919
    Thanks Thanks Given 
    4,765
    Thanks Thanks Received 
    9,772
    Thanked in
    3,707 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Za ove drugare koji pričaju o tome kako se podaci ne mogu skinuti ako računar nije na internet, pa dovoljno je reći da je major iz vojske u pravu. Nema veze jer mi računar na internetu ili ne. Dovoljno je da je na mreži i da je JEDAN računar iz mreže na internetu.
    Hahaha, ljuuuudi, fino rekoh, nisam na mreži ni lokalno ni online, kako će se pristupiti mom računaru?
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  21. #46
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Vazda sam se divio ljudima koji prisluškuju nekoga, jer vazda moraju sažvakat veću količinu nebuloza no što svi ovi rijalitiji u regionu zajedno nose.

    Jedni pričaju, drugi slušaju što ovi prvi pričaju... dok ne dođu Navaho indijanci pa malo koju na maternjem ne prozboreprozbore
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  22. #47
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Hahaha, ljuuuudi, fino rekoh, nisam na mreži ni lokalno ni online, kako će se pristupiti mom računaru?
    Ventilator od napajanja proizvodi odredjeni zvuk, hard disk cukće i proizvodi odredjeni ultra mega sonični zvuk grebanja...
    ...matična ploča emituje zračenje a ram memorija radioaktivno zračenje...
    E sad Vojska Jugoslavije ima 4 uredjaja koja vataju, kombinuju dostinu svih tih zvukA, zajedno sa zračenjem i to pretvaraju u intel...te intel...njih unose na peti uredjaj koji te intel pretvara u slike, video i slično...

  23. #48
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,087
    Thanks Thanks Given 
    968
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Cekajte, ovo velite da mi laptop emituje signale i ANB, NSA, KGB moze da "hvata" kroz vazduh moje podatke (slike, fajlove...)?

    Od danas cu postati Chuck McGill


  24. #49
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,004
    Thanks Thanks Given 
    5,016
    Thanks Thanks Received 
    2,424
    Thanked in
    1,306 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Sve kriminalci ovdje ...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    E ne znam,shto je ovo...sve veli prislushkuju,a nikog ne hvataju...pa chemu onda palachinke???
    ...

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,919
    Thanks Thanks Given 
    4,765
    Thanks Thanks Received 
    9,772
    Thanked in
    3,707 Posts

    Default

    Pazi, u teoriji imaš software tipa DiskFiltration koji hvata zvukove HDD-a koji radi na sličnom principu Morzovog koda, pa fata zvukove i pretvara ih u binarni kod nula i jedinica ali to je možda teoretski dovoljno za neka teksutalna dokumenta i slično i to u idealnim uslovima... Ali ajde hipotetički, sve da može da pročita bilo koji file tako, Android telefon mora da bude na pola metra od računara u mrtvoj tišini, lakše bi bilo jednostavno ponijeti cijelo kućište

    Ali zajebite sve to, meni je samo strašno fascinantno kako su se ođe ljudi istripovali pa se o tome priča kao da je to neka svakodnevnica, da se to radi na svakom ćošku itd. ahaha...
    Last edited by BiTrAtE; 01-12-17 at 12:39.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem X009 uredjaj za prisluskivanje preko sim kartice
    By ninos in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 2
    Last Post: 25-03-17, 13:38
  2. Replies: 13
    Last Post: 14-04-15, 18:35
  3. prisluskivanje
    By motorsport in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 44
    Last Post: 21-02-08, 09:53

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •