View Poll Results: Za koga ćete glasati na Predsjedničkim izborima 2018 ?

Voters
168. You may not vote on this poll
  • Hazbija Kalač - Stranka pravde i pomirenja

    4 2.38%
  • Vasilije Milickovic - Alternativa

    0 0%
  • Marko Milačić - Prava Crna Gora

    3 1.79%
  • Draginja Vuksanović - Socijaldemokratska partija/Demos

    13 7.74%
  • Milo Đukanović - Demokratska partija socijalista/SD/BS/LP

    101 60.12%
  • Mladen Bojanić - Demokratski front/URA/Demokrate/Otpor beznadju

    34 20.24%
  • Dobrilo Dedeić - Srpska koalicija

    2 1.19%
  • Neću glasati na predsjedničkim izborima

    11 6.55%
Page 156 of 163 FirstFirst ... 56106146152153154155156157158159160 ... LastLast
Results 3,876 to 3,900 of 4072

Thread: Predsjednički izbori 2018

  1. #3876
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    Nisi pažljivo pratio, ali ozbiljno. Miličković nema političkih ambicija, on je iskoristio kampanju da skrene pažnju na otvorene liste i to je to. Za Dedeića iskreno nisam siguran kakve su mu ambicije i planovi. A Milačić je tek počeo. Sinoć je nakon objavljivanja rezultata javio đe je "prešao cenzus" od opština, smatrajući to uspjehom, šta ti to govori o njegovim budućim planovima?
    Sa onakvom retorikom sanse Milacica da ostane na politickoj sceni su nikakve. Onakva retorika samo ide u prilog vladajucoj stranci.

  2. #3877
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,852
    Thanks Thanks Given 
    1,147
    Thanks Thanks Received 
    1,067
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aquaria27 View Post
    E'o se vracah od zubara, sretoh neku grupicu ometenih u razvoju (bez sale) kad ce ovaj jedan "ja sam njega mor'o zbog posla glasat'"... Valjda se vazi to, a :-?
    MOze li ko ovako javno izaci na neku od ovih prslih emisija i objasniti NASEM IDIOTSKOM NARODU DA NE POSTOJI NACIN DA MOGU ZNATI KO JE ZA KOGA GLASAO !!!!!!!!!!! Oni stoje ispred i broje ko je dosao da glasa a ne mogu znati da li si ti zapravo glasao/la za njihovog kandidata.
    Sate sate sate

  3. #3878
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pg020 View Post
    Sa onakvom retorikom sanse Milacica da ostane na politickoj sceni su nikakve. Onakva retorika samo ide u prilog vladajucoj stranci.
    Probaj da ga posmatraš iz očiju konzervativnog, anti-NATO, anti-EU Srbina. Ostaće na političkoj sceni na uštrb glasova NOVA-e, baš vrlo lako. Narod je izuzetno potpaljiv, kao što se da primijetiti.

  4. #3879
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Sve cestitke pobjednicima, nije mi drago sto je Milo dobio zbog njega, on vjerovatno sve ima, drago mi je zbog naroda !

  5. #3880
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Zakonom bih regulisao izlaženje na izbore i svako bi morao da izađe, pa ako mu se niko ne sviđa neka poškraba listić.

    Oko 192 000 ljudi nije izaslo na izbore sto vladajućoj partiji odgovara i donosi im pobjede.

    Kad se ljudi opamete i kad ukapiraju da samo izlazenjem na izbore mogu nešto da promjene a ne samo pričom i lajanjem okolo, onda će se nešto desiti, ovako samo da smo zdravo i živio nam Milo i DPS...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    This time next year we'll be millionaires

  6. #3881
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    337
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    42 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparky View Post
    Zakonom bih regulisao izlaženje na izbore i svako bi morao da izađe, pa ako mu se niko ne sviđa neka poškraba listić.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Ti sto ne izlaze, ne mogu se zaposliti u državnoj upravi, jer sigurno nisu za Dps i satelite, tako da su možda i najveći buntovnici 😀
    Moje neko zapažanje je da ljudi koji pošteno zaradjuju platu i ne zavise od dps, su oni koji su za stvarne promjene. Takvih je premalo da bi do promjena došlo. Ostali gledaju da nešto ušićare ili su dosadni hejteri.
    Kad neko govori da ce da uredi sistem, to mu je najveći promašaj, jer to odgovara poštenim i vrijednim ljudima, a to je max 20% biračkog tijela.
    Last edited by 17.posa; 16-04-18 at 17:58.

  7. #3882
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zelim da potvrdim da smo mi koji smo glasali za Mila , bili ucijenjeni I zastraseni toliko da smo se tresli od straha. Ja sam jedva uspio da drhtavom rukom zaokruzim broj 7 I ubacim listic u kutiju , dok su mi noge klecale. Neki su plakali , cupali kosu , udarali se sakama , neki su otisli kod Amfija da se ispovijede I pomole I tako malo olaksaju svoju gresnu dusu , bilo je I onih koji su pokusali samoubistvo , zbog griznje savjesti. Sram nas bilo , su cim cemo izac pred putlera I pred druge ruske oligarhe. Blago vama sto ste glasali kao slobodni ljudi za Bojanica , Draginju , Milacica , Dobrila. Ja se nadam da ce oni , kao I vojvoda , pipun , medo , aleksa mali , dritan , lekic , danilovic , ranko I ostali srpski vitezovi nastaviti da se bore. Samo se plasim da ce se razocarati , osjetiti licnu odgovornost I krivicu pa podnijeti ostavke I napustiti politiku. To bi bio nenadoknadivi gubitak za CG , a mi bismo izgubili svaku nadu da ce nas neko osloboditi ovoga straha I pritiska. Zato molim vas slobodne ljude da organizujete miting podrske opozicionim politicarima , da ih ohrabrite da nastave sa borbom. Jer , ako oni nastave da se bore protiv diktature , za slobodnu I demokratsku CG u okviru rusko – srpske – pravoslavno – slovenske carevine , Milo I dps ne mogu vladati duze od 50-60 godina.

  8. #3883
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pterodaktil View Post
    A vidji Rozaje i Petnjicu ahahah to su CG patriote,kakvo ruglo od ljudi,garantujem da 80% tamo ne zna tablicu mnozenja,nepismen narod
    Kakva uvreda na racun muslimana, izazivanje nacionalne, rasne i vjerske mrznje, ovo je za trajni ban...

    Quote Originally Posted by Pterodaktil View Post
    To ti spada u grupu nepismenih,znam i ja takvih kolko oces,ili su luckasti,ili imaju 4 razredna osnovne...ili ipak grupa za sitne interese (jednokratne pomoci,50 eura,asfaltiranje ulice,drva za zimu, zaposljavanje clana porodice itd)




    DF je zlo,koje je u rangu Dps-a
    E cus, sitni interes drzavni posa i asfaltiranje ulice...
    Ja na Cetinje imam imanje, 150 metara od jedne od glavnih ulica...
    Svi tu glasamo za dps, jedino su dvije avetinje za opoziciju, lijepo su nam rekli da zbog njih nece da asfaltiraju
    I zbog dvije familije svi mi ispastamo, tu ima preko 30 parcela, pa dje je tu pravda i demokratija?

  9. #3884
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znači ovako...

    Oni koji predaju nevažeći listić i oni koji ne izađu na izbore valjda ne podržavaju Mila- makar tako oni misle, ili makar vole tako da kažu.
    Da su tih 5.998 glasača koji su predali nevažeći listić kojim slučajem zaokružili bilo koga osim Mila, pa još da je od onih 192.137 koji nisu ni izašli da glasju samo njih 20.086 odlučilo da ipak izađe i da zaokruži bilo koga osim Mila (znači svaki deseti od njih, ili preciznije: 10,45% od apstinenata)- danas Milo ne bi bio predsjednik, nego bi bio drugi krug.

    Ili, malo u prošlost, a što je bilo još lakše "namaći": da je kojim slučajem 2013. godine od tadašnjih 10.563 nevažećih listića njih 7.652 odlučilo da ipak zaokruži Lekića (već ako nisu željeli Vujanovića)- Lekić bi bio predsjednik.


    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ako izađem na lokalne izbore i nacrtam penis na listiću pomažem li time više opoziciji ili DPS-u?
    Apropo ovog pitanja, baš sam se bio zapitao zašto li je sveprisutni i nenadmašni stručnjak Dragan Koprivica, direktor CDT-a, par dana prije izbora našao za shodno da nam javi i objasni kako nevažeći listići ne utiču na rezultat. Možda je čovjek htio "dobronamjerno" da olakša dvoumljenje nekih glasača koji svakako ne bi glasali Mila, ali ne znaju da li da glasaju nekog drugog ili da ponište listić, ili koga od tih drugih da glasaju, pa "ajde neću nikoga zaokružiti već kad Koprivica kaže da time ne pomažem Mila". Sam Koprivica reče da bi sa tim nevažećim listićima "birači mogli pokazati nezadovoljstvo ponudom predsjedničkih kandidata". Bravo Koprivica majstore. Izvanredno ti je bilo to objašnjenje (isto onako izvanredno kao kad si prilikom nedavnog intervjua na TV-u počeo da crveniš i zamuckuješ i muljaš sa odgovorom na pitanje odakle si ti prije svih znao kome su navodno krivitvoreni potpisi podrške kandidaturi Miličkovića i Milačića, pa i prije samih tih "potpisnika").
    Znači da uzmemo ovakav primjer: izađe na ove izbore 400.000 ljudi, za Mila glasa 190.000 (Milovci naravno neće poslušati Koprivicu i propuštiti da zaokruže Mila), a 30.000 ljudi posluša Koprivicu i u skladu sa remark-ovom idejom, za kojeg znam da je stari opozicionar, nacrta penis, dok ostalih 180.000 zaokruži druge kandidate. U tom slučaju Milo postaje predsjednik. A da je 10.001 osoba odlučila da umjesto crtanja penisa zaokruži bilo kog osim Mila, onda Milo ne bi postao predsjednik... što naravno ne znači da Milo ne bi u drugom krugu dao penis protivkandidatu/protivkandidatkinji. Obrni-okreni, neko nekome uvijek da penis kad su politika i izbori u pitanju, i bez crtanja na glasačkom listiću.

    http://www.vijesti.me/vijesti/nevaze...-izbora-984125

    Ne bih sada nešto mnogo da se uključujem "post festum", s obzirom da nisam htio da komentarišem ni prije izbora (a imao bih što, ali sam odavno digao ruke od komentarisanja na političkim temama)... jer je jasno da nema svrhe pisati na ovom forumu, a i zbog loših iskustava u vezi dvostrukih aršina (brisanje, infrakcije i slično). A i zašto da kvarim žurku nekim tipovima na forumu (mislim na njihovo komentarisanje prije izbora), kao što je na primjer Rakun.

    Za kraj, baš me zanima ali nikako da saznam (nadao sam se da Rakun zna i da će podijeliti sa nama informaciju)- za koga li je glasao VDT Ivica Stanković, muž kandidatkinje na ovim predsjedničkim izborima? Da li za svoju ženu ili za Mila (kome je znao nekad da ide na stranačke promocije)? Pitah to na ovoj temi sinoć, odmah posle zatvaranja birališta (nisam htio prije da ne bih zbunjivao potencijalne glasače), ali niko da mi odgovori- izgleda da niko ne zna. Pa dobro, makar znamo da je sinoć bilo veselo u stan porodice Stanković/Vuksanović... jer viđeli smo Draginju kako je bila srećna sa rezultatom, što je "osvojila 60% više glasova nego SDP na zadnjim izborima"... pa joj nećemo zamjeriti (i da joj ne kvarimo zadovoljstvo) što je najavljivala da je cilj njene kandidature da pobijedi i smijeni Mila.

  10. #3885
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    MOze li ko ovako javno izaci na neku od ovih prslih emisija i objasniti NASEM IDIOTSKOM NARODU DA NE POSTOJI NACIN DA MOGU ZNATI KO JE ZA KOGA GLASAO !!!!!!!!!!! Oni stoje ispred i broje ko je dosao da glasa a ne mogu znati da li si ti zapravo glasao/la za njihovog kandidata.
    Nikad mi to nece biti jasno

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  11. #3886
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Kakva uvreda na racun muslimana, izazivanje nacionalne, rasne i vjerske mrznje, ovo je za trajni ban...



    E cus, sitni interes drzavni posa i asfaltiranje ulice...
    Ja na Cetinje imam imanje, 150 metara od jedne od glavnih ulica...
    Svi tu glasamo za dps, jedino su dvije avetinje za opoziciju, lijepo su nam rekli da zbog njih nece da asfaltiraju
    I zbog dvije familije svi mi ispastamo, tu ima preko 30 parcela, pa dje je tu pravda i demokratija?
    Znam da si sarkastican,ali da meni neko ponudi da asfaltira ulicu i da me citav zivot drzi na povodac kao psa zbog prsle ulice,nikad u zivotu,ali mi smo generalno los narod,pa zvali se kako god oces Crnogorci,Srbi,Muslimani

    Ogradio sam se u sledecem postu,ima casnih i postenih Muslimana u Rozaje i Petnjicu,ali se slazemo da je nivo nepismenosti gore dosta veci nego u centralnom i juznom dijelu.U tom smislu mi se gadi kakvi sve krezubi ljudi odlucuju o sudbini CG.Obrazovanje je na mnogo niske grane spalo,sistemu odgovara da se ne stvaraju mladi pametni ljudi,sto gluplja mladost to duza vladavina lopova.

    Dps-u je svaki drugi ministar musliman,dali su im mnogo,da kradu,to je jos jedan razlog masovnog njihovog glasanja.Udji na stranicu Dps-a na Fb i pogledaj koliko Muslimana komentarise,od 100 komentara,90 je njihovih,inace protiv Muslimana nemam nista,nisu ni za promil gori ljudi od Pravoslavaca,Katolika itd.

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    MOze li ko ovako javno izaci na neku od ovih prslih emisija i objasniti NASEM IDIOTSKOM NARODU DA NE POSTOJI NACIN DA MOGU ZNATI KO JE ZA KOGA GLASAO !!!!!!!!!!! Oni stoje ispred i broje ko je dosao da glasa a ne mogu znati da li si ti zapravo glasao/la za njihovog kandidata.
    Ih,a ovo tek...

    Proci ce dosta vremena dok narod to shvati,mislim da mi to necemo ni docekati. Ja imam prijatelja koji su pametni,obrazovani pa opet misle da se zna ko za koga glasa

    E ajde sad ti to majcin sine objasni onim drugima sto ne znaju tablicu mnozenja,a takvih je krcata CG,sto mladih,sto starih
    Last edited by Pterodaktil; 16-04-18 at 18:21.

  12. #3887
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pterodaktil View Post
    Znam da si sarkastican,ali da meni neko ponudi da asfaltira ulicu i da me citav zivot drzi na povodac kao psa zbog prsle ulice,nikad u zivotu,ali mi smo generalno los narod,pa zvali se kako god oces Crnogorci,Srbi,Muslimani

    Ogradio sam se u sledecem postu,ima casnih i postenih Muslimana u Rozaje i Petnjicu,ali se slazemo da je nivo nepismenosti gore dosta veci nego u centralnom i juznom dijelu.U tom smislu mi se gadi kakvi sve krezubi ljudi odlucuju o sudbini CG.Obrazovanje je na mnogo niske grane spalo,sistemu odgovara da se ne stvaraju mladi pametni ljudi,sto gluplja mladost to duza vladavina lopova.

    Dps-u je svaki drugi ministar musliman,dali su im mnogo,da kradu,to je jos jedan razlog masovnog njihovog glasanja.Udji na stranicu Dps-a na Fb i pogledaj koliko Muslimana komentarise,od 100 komentara,90 je njihovih,inace protiv Muslimana nemam nista,nisu ni za promil gori ljudi od Pravoslavaca,Katolika itd.



    Ih,a ovo tek...

    Proci ce dosta vremena dok narod to shvati,mislim da mi to necemo ni docekati. Ja imam prijatelja koji su pametni,obrazovani pa opet misle da se zna ko za koga glasa

    E ajde sad ti to majcin sine objasni onim drugima sto ne znaju tablicu mnozenja,a takvih je krcata CG,sto mladih,sto starih
    Crna Gora je zemlja velikih socijalnih razlika. Ima bas medju manjinama dosta ljute sirotinje koja jedva prezivljava. Taj nece glasati za onoga ko mu udari na postenje i dostojanstvo. Jeftine metafore poput Medojeviceve o “********ma”, pogotovu u predizbornoj kampanji potpuno izbacuje ove ljude iz opozicionog birackog tijela. Da ne pricam o neumjesnim i neodmjerenim izjavama ostalih opozicionim politicara po ovom pitanju.Cesto se i na forumu i u svakodnevnom zivotu manjine osudjuju za nase neuspjele pokusaje da ostvarimo ovo ili ono pa i promjenu vlasti. Za gajenje stoke tim ljudima ne treba tablica mnozenja niti pun zubni niz da bi prehranili i iskolovali djecu. Cak sam skloniji misljenju da ce prije svoj glas prodati neki “opozicionar” koji ce mjesec dana imati za dz. dojc kafu nego sto ce ovaj rizikovati postenje za dzak brasna.
    Po ovom pitanju vladajuca stranka je svjetlosnu godinu ispred opozicije, nazalost.

  13. #3888
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pg020 View Post
    Crna Gora je zemlja velikih socijalnih razlika. Ima bas medju manjinama dosta ljute sirotinje koja jedva prezivljava. Taj nece glasati za onoga ko mu udari na postenje i dostojanstvo. Jeftine metafore poput Medojeviceve o “********ma”, pogotovu u predizbornoj kampanji potpuno izbacuje ove ljude iz opozicionog birackog tijela. Da ne pricam o neumjesnim i neodmjerenim izjavama ostalih opozicionim politicara po ovom pitanju.Cesto se i na forumu i u svakodnevnom zivotu manjine osudjuju za nase neuspjele pokusaje da ostvarimo ovo ili ono pa i promjenu vlasti. Za gajenje stoke tim ljudima ne treba tablica mnozenja niti pun zubni niz da bi prehranili i iskolovali djecu. Cak sam skloniji misljenju da ce prije svoj glas prodati neki “opozicionar” koji ce mjesec dana imati za dz. dojc kafu nego sto ce ovaj rizikovati postenje za dzak brasna.
    Po ovom pitanju vladajuca stranka je svjetlosnu godinu ispred opozicije, nazalost.
    Kako nije,najvise ih glasa gola sirotinja sto nema leba da jede

  14. #3889
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,132
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Slozio bih se sa ^ovim, znam par primjera sastavljaju kraj sa krajem, al za milasa ujedaju ako treba. Dijagnozu vec ne bih umio postaviti.
    Forever young, i want to be forever young

  15. #3890
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    66
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparky View Post
    Zakonom bih regulisao izlaženje na izbore i svako bi morao da izađe, pa ako mu se niko ne sviđa neka poškraba listić.

    Oko 192 000 ljudi nije izaslo na izbore sto vladajućoj partiji odgovara i donosi im pobjede.

    Kad se ljudi opamete i kad ukapiraju da samo izlazenjem na izbore mogu nešto da promjene a ne samo pričom i lajanjem okolo, onda će se nešto desiti, ovako samo da smo zdravo i živio nam Milo i DPS...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

    A sto mislis sto ovih 192.000 nije izaslo?

    Jer su zadovoljni stnjem u državi ili zato sto realno nikog nije trebalo zaokruziti. Jer su svi ista bagra.

    Hvala Lepo

  16. #3891
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    532
    Thanks Thanks Given 
    73
    Thanks Thanks Received 
    57
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Nije nego nema ko da im plati da izadju.
    Ili im dps plati da NE izadju.
    Dobar si, a? Ščime se baviš?

  17. #3892
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzoni55 View Post
    Nije nego nema ko da im plati da izadju.
    Ili im dps plati da NE izadju.
    Ziva istina,ne smiju da izadju

    Dps inace redom zove da se ne izlazi na izbore

  18. #3893
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,731
    Thanks Thanks Given 
    1,117
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    U našoj lijepoj državi, narod živi u laži I od laži.
    Dok je gođ tako, biće ovako.

  19. #3894
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    187
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ako izađem na lokalne izbore i nacrtam penis na listiću pomažem li time više opoziciji ili DPS-u?
    Ako ne izadjes tvoj glas ne ide nikome. To sto Dps-u odgovara manja izlaznost pa ljudi pricaju da ko ne izadje glasa dps to je druga prica.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  20. #3895
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Izvjestaj OEBSa znatno gori nego za prethodne izbore:


    Nedostatak analitičkog izvještavanja i odsustvo vodećeg kandidata u televizijskim debatama, uskratili su mogućnost biračima da donesu informisanu odluku. Tehničkim aspektima izbora adekvatno se upravljalo, iako su transparentnost i profesionalizam Državne izborne komisije i dalje zabrinjavajući.

    Takođe su naveli navodne glasine o zapošljavanju državnih službenika, što je zabranjeno tokom izbornog perioda, kao i kupovinu glasova i prikupljanje ličnih dokumenata kako bi onemogućili birače da glasaju. Ovi povremeno kredibilni navodi, koji se često ponavljaju, a u vezi sa pritiskom na birače da podrže kandidata vladajuće partije, negativno su uticali na atmosferu kampanje. Takve prakse su u
    suprotnosti sa stavom 7.7 Kopenhagenskog dokumenta OEBS-a iz 1990 godine i Kodeksa dobre prakse u izbornim stvarima Venecijanske komisije Savjeta Evrope (Kodeks dobre prakse).

    DIK je ispunio većinu zakonskih rokova, ali nije pokazao transparentnost s obzirom na to da odluke nijesu bile objavljivane, a sjednice nijesu bile dostupne medijima. Iako su sjednice DIK-a bile redovne, nijesu bile adekvatno pripremljene

    Krajem 2017. godine, spornim odlukama, Skupština je zbog navodnih sukoba interesa zamijenila dva člana Savjeta RTCG i jednog člana medijskog regulatora, Agencije za elektronske medije (AEM). Ova prijevremena otpuštanja direktno su dovela u pitanje autonomiju i nezavisnost RTCG-a i AEM-a. Odluke su se pokazale nesrazmjernim u odnosu na težinu kršenja, koje se moglo riješiti razrješavanjem sukoba interesa.

    Posmatrači Međunarodne misije su, u nekoliko biračkih mjesta, prijavili indikacije kupovine glasova i korišćenje spiskova u svrhu praćenja koji birači su glasali.

  21. #3896
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    6
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    u Podgorici nije izaslo 11 hiljada glasaca od kojih je ogromna vecina na izborima 2016 zaokružila opoziciju.Suština ovih izbora je velika apstinencija opozicionih birača.Ubjeđen sam da na lokalnim izborima,kada se bude radilo o njima samima, izlaznost glasača opozicionih partija će biti slicna 2016g.Ako tako bude, a ubjeđen sam da će posebno Demokrate i DF maksimalno angažovati stranačke infrastrukture da PROBUDE svoje uspavane birače, opozicija glatko osvaja Podgoricu, Bar i Pljevlja.Ovo što je osvojio Milo to će manje više osvojiti i DPS sa satelitima i to im je plafon.Sve apsolutno zavisi od opozicije na lokalnim izborima a to je izuzetno važno istaći.

  22. #3897
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno. Potpuno se slazemo.

    Problem je sto DPS barata drzavnim aparatima i bice zanimljivo kako ce probat zadrzat podgoricu po svakoj cijeni, da li ce kupiti odbornike ili nesto drugo...

  23. #3898
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,319
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,440 Posts

    Default

    Tih 192,000 koji nisu izasli ce sutra najvise pljuvat' kako je losa ova vlast. Koju btw. nisu zeljeli da mjenjaju.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  24. #3899
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Poaro View Post
    Zelim da potvrdim da smo mi koji smo glasali za Mila , bili ucijenjeni I zastraseni toliko da smo se tresli od straha. Ja sam jedva uspio da drhtavom rukom zaokruzim broj 7 I ubacim listic u kutiju , dok su mi noge klecale. Neki su plakali , cupali kosu , udarali se sakama , neki su otisli kod Amfija da se ispovijede I pomole I tako malo olaksaju svoju gresnu dusu , bilo je I onih koji su pokusali samoubistvo , zbog griznje savjesti. Sram nas bilo , su cim cemo izac pred putlera I pred druge ruske oligarhe. Blago vama sto ste glasali kao slobodni ljudi za Bojanica , Draginju , Milacica , Dobrila. Ja se nadam da ce oni , kao I vojvoda , pipun , medo , aleksa mali , dritan , lekic , danilovic , ranko I ostali srpski vitezovi nastaviti da se bore. Samo se plasim da ce se razocarati , osjetiti licnu odgovornost I krivicu pa podnijeti ostavke I napustiti politiku. To bi bio nenadoknadivi gubitak za CG , a mi bismo izgubili svaku nadu da ce nas neko osloboditi ovoga straha I pritiska. Zato molim vas slobodne ljude da organizujete miting podrske opozicionim politicarima , da ih ohrabrite da nastave sa borbom. Jer , ako oni nastave da se bore protiv diktature , za slobodnu I demokratsku CG u okviru rusko – srpske – pravoslavno – slovenske carevine , Milo I dps ne mogu vladati duze od 50-60 godina.
    Ranko srpski vitez, a Milo preslikani Krsto Zrnov


    Nek mi Krsto oprosti
    Last edited by Rakun; 16-04-18 at 23:02.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #3900
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Tih 192,000 koji nisu izasli ce sutra najvise pljuvat' kako je losa ova vlast. Koju btw. nisu zeljeli da mjenjaju.
    To je to.

    Ja ih znam dosta što tako pričaju.

    Ne razumiju ljudi ni demokratiju ni glasanje nit izbore generalno.

    Moja baba glasa jer je Milo "lijep za viđet"

    Đed jer "da nije Mila ne bi imao penziju"

    Komšija jer "Milo nam je stavio rasvjetu"

    Komšinica jer "Milo je asfaltirao put do kuće"

    Baba nema pojma o čemu priča.
    Đed nije svjestan da je penziju sam zaradio i da bi je imao i da nema Mila
    Komšije ne shvataju da su rasvjetu i asfalt SAMI postavili.

    I tako bih mogao u nedogled da pišem a mislim da svako od nas zna najmanje 5 ljudi koji ovako misle i pričajau....

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    This time next year we'll be millionaires

Page 156 of 163 FirstFirst ... 56106146152153154155156157158159160 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Evroliga 2017/2018
    By StefanPG in forum Košarka
    Replies: 384
    Last Post: 21-05-18, 13:39
  2. Info Pes 2018
    By 2fast in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 8
    Last Post: 18-10-17, 23:33
  3. Srbija - predsjednički izbori 2017
    By chucknorris in forum Politika generalno
    Replies: 103
    Last Post: 09-04-17, 23:38
  4. EX-YU fudbalska liga - 2018
    By chucknorris in forum Fudbal
    Replies: 65
    Last Post: 20-12-16, 18:18

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •