Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 51 to 75 of 82

Thread: Neželjena

  1. #51
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default


    Eo odje i sa Montstata podaci.I ja sam mislio da je dosta dramaticnija razlika.

  2. #52
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,467
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,064
    Thanked in
    1,301 Posts

    Default

    Tjah, neko moze reci da je sa nekadasnjih oko 2% vise u korist djecaka, sada to skoro 5%...
    Ja sam bio u soku kada sam prije par godina cuo da doktori off the record uzimaju "uzorke" ploda, da se to salje avionom za BG na analizu pola i da se onda donosi mahom abortira zenski plod... Strava i uzas... Sve nezvanicno...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  3. #53
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    536
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Što je ovo, sve više umrlija a sve manje rođenija... A od đece se po ulici razminut ne moš. Ovo valjda što se rodi rodi se u PG.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  4. #54
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,646
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Što je ovo, sve više umrlija a sve manje rođenija... A od đece se po ulici razminut ne moš. Ovo valjda što se rodi rodi se u PG.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
    Znaci dolazi se do podatka da se vrsi i selektivni abortus muske djece.

    #nezeljan

    Ujutro idem Nvo da osnijem


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  5. #55
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,051
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Čitajući vaša razmišljanja za i protiv ove teme, ne mogu a da ne iznesem zaključak što je Dan Brown naveo u knjizi "Inferno", a Kinezi iznijeli stvaranjem prve banke gena u svijetu..."Odluke u našoj prošlosti arhitekte su našoj budućnosti.".
    Necu se upuštati u tradiciju i obicaje (da se pitam, izbrisao bih to iz svih predanja, kazivanja, zapisa, itd.), vezanih za naslednika, ali ne i naslednicu, potomka, ali ne i "potomčicu", itd.
    Ako su iznijeti slučajevi zapravo pitanje probirljivosti, onda imam pravo određivati svojim potomcima sudbinu, rezervisanjem mjesta pojedinačnim genima.
    Pitanje selektivnosti je staro koliko ideja o tome. Međutim, neko se rodio ko je to "provalio". Selektivnost je stvar ishrane u životinjskom carrstvu, a da ljudska rasa služi svrsi, Dan Brown potvrđuje izjavom da "ništa nije kreativnije, ni destruktivnije, od briljantnosti uma koje ima svoju svrhu."
    Nauka je opravdala smisao svog postojanja, a nama ostavila da biramo.
    Polna selektivnost je izgleda nužno zlo, u užem smislu te riječi. Ali, mislim da smo samo zagrebali po površini ispod koje se nalazi nešto mnogo strašnije.
    Ne vidim svrhu u polnoj selektivnosti, koliko svrhu da investiranje u novi život donosi progresivne rezultate.
    Međutim, naša zatucanost (blaži oblik gluposti) zbog polne selektivnosti je dokaz da je sreca na nasoj strani. Dokaz da još uvijek ne znamo što nosimo u sebi, bez obzira na polnu opredijeljenost.



  6. #56
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,962
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Meni je najljepse imat' i musko i zensko dijete. Ako bih prvo dobio sina onda bih htio cerku i obratno. To je ono idealno ali zaista se slazem i misljenja sam da je najbitnije da je dijete zivo i zdravo.

  7. #57
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi....nije problem u ženskom đetetu, no je problem ZET damuzavazda bem oca očina tuđinskoga

  8. #58
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,951
    Thanks Thanks Given 
    4,786
    Thanks Thanks Received 
    9,825
    Thanked in
    3,725 Posts

    Default

    Misliš domazet
    War. War never changes.

  9. #59
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Puno smo ovdje pisali o ovome. Ne znam što se može više napisati a da nismo već sve rekli u diskusijama. Kada sam vidio u ranijim diskusijama da je ovdje bilo mladih ljudi koji su podržavali biranje pola djeteta i o ženskom djetetu pisali " a to može bit buduća qrva koja te može veli o jadu zabavit" i slično , shvatio sam da je primitivizam u CG strahovito čvrsto ukorijenjen. Skoro sam čuo priču iz osnovne škole neke, đe je problematični dječak od 8-9 godina tukao svu đecu razreda I na kraju su pozvali roditelja, koji je umjesto izvinjenja nekom roditelju čiji je sin zaradio masnicu, rekao "a moj sin znate ima kratak fitilj..." ... Alo , odrasla osoba, otac djeteta od 8 godina brani sina koji je agresivan riječima "on ima kratak fitilj" ... Ođe čovjek treba da uradi jednu jako bitnu stvar, da podiže djecu na pravim vrijednostima a sebe ogrnuti u vatru i oluju na svakog ko ugrozi normalan razvoj i pravo na normalan život. Ovo danas me podsjeća na devedesete sa malo boljim standardom i "baru punu krokodila" preko koje moraš proći netaknut. Crnogorski narod je pretekao i turke i svakakve ratove, preteći ćemo i ove prodane prostoproširene duše i ostale ćifte sistema...pod Crnogorcima ne podrazumijevam ove vaučer patriote što svršavaju grleći gospodara

  10. #60
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Pored uobičajenih narodskih zanimacija, ljudi smo jelte, u vidu zavirivanja u tuđ lonac, novčanik ili krevet, sad je na pomolu i zavirivanje u tuđe materice, zaslugom ove imbecilne kampanje. Baš su fino naučile sve one koji nijesu znali za ovu mogućnost šta treba da urade, a one koji su se ustezali zbog zakona da to urade sad će osokoliti time da je to prilično lako obaviti ako imaš love. Eto odakle komšiji tri sina, oću i ja tako, rezonovaće mnogi.

    Rezultat kampanje: drastičan porast takozvanih selektivnih abortusa! Nema veze, bitno da je legao grant za zabrinuti NVO.

    A prošle godine bijasmo u svjetskom prosjeku po odnosu rođenih dječaka i djevojčica, pa je izgleda trebalo malo podsjetiti ljude da se vrnu staroj praksi.

    Reče jedna doktorka na tv, da i značajan broj žena, bez mrskog faktora patrijarhata, upražnjava ovu mogućnost "selektivnog abortusa". Koga u tom slučaju krive ove NVO aktivistkinje u svom bolnom i pravednom gnijevu? Ženu koja ne želi ćerku???

    Ovo me podsjetilo na scenu iz sitcoma "Parks and Recreation", gdje se šef glavne junakinje opija za šankom jer ga je ostavila žena sa kojom je planirao budući život. Kaže da joj je sve dao, držao je kao malo vode na dlanu, bio spreman da sve učini za nju...a ona ga ostavila. Ona ga gleda i iskreno želeći da ga utješi kaže da mu može reći jedino ono što govori prijateljicama u sličnim situacijama: Muškarci su svinje

    Tako rezonuju i ova naše otužne NVOloškinje. Muškarci su uvijek krivi, čak i za svekolike ženske nepodopštine.
    Last edited by brutajle; 21-11-17 at 11:38.

  11. #61
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    536
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Jadne žene sve neko pritišće.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  12. #62
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,358
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Nzm mozete li vidjet sve. Misljenje sa FB, jedno veoma dobro pitanje.

    Sent from my Pixel using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  13. #63
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,264
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    #Neželjena... šta? Neželjena osoba? Neželjena ćerka od koje se, u ime roditelja, traži oproštaj? Ili neželjeno parče mesa, čije odstranjivanje ima etičku težinu vađenja zuba, pa se zato oslobađa bilo kakve etičke (pr)osude i prepušta "isključivom pravu žene da bira"? Kada vam hirurg odstrani cistu, nećete cistu nazvati "neželjenom" - "neželjena" može biti samo osoba. Kada vam zubar izvadi zub, nećete tražiti od zuba oproštaj - oproštaj se traži od osobe. Prema tome, feministi koji abortiran ženski fetus nazivaju "neželjenim", pa ga mole za oproštaj, taj fetus doživljavaju - kako? - kao osobu! Kao osobu koja zaslužuje da se rodi, o koju su se orgiješili oni koji je nisu htjeli. Pogledajte poster kampanje "Neželjena" - na šta liči? Na umrlicu. A što je umrlica ako nije posljednja pošta preminuloj osobi? Pa sad, ako je ženski fetus osoba, zar nije svaki fetus osoba? Ako je svaki fetus osoba, onda svako nerođeno dijete ima jednako pravo da ne bude ubijeno, po kojem god osnovu - polnom, rasnom, ovakvom ili onakvom - pravili selekciju za odstrijel.
    Dakle: ako je abortirana djevojčica #neželjena, onda je svaki abortirani fetus #neželjen. I svaki zaslužuje molbu za oproštaj.
    She is only here to annoy herself!

  14. #64
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,485
    Thanks Thanks Received 
    4,443
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Postoji razlika između situacije đe neko ne želi da bude roditelj, i đe neko ne želi da bude roditelj ženskog djeteta.

    Tako da ove paralele između ljudi koji ne žele djecu niti su sposobni da budu odgovarajući roditelji (nisu u braku, nisu samostalni, nemaju posao, nemaju sredstava za podizanje djeteta, ili se jednostavno ne osjećaju zrelima i sposobnima da preuzmu takvu odgovornost) nego im se "omakne" pa umjesto da se useru sebi u život i sve podrede podizanju djeteta koje tu i tada nisu htjeli sa osobom koju možda ne vide kao životnog partnera i odluče se na abortus, i varijante đe roditelji svjesno prave dijete pa ga abortiraju kad vide da nije muškog pola nisu na mjestu.

    Da dodamo da je rezultat ovoga drugog glupiranja to što ćemo imat višak muškaraca. Neko će reć 110 na 100, ili 107-108 na 100. Nije strašno... Ali ovima koji zbog toga ne budu u prilici da nađu partnera neće bit veselo.
    Last edited by ASC; 22-11-17 at 00:49.

  15. #65
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    536
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Jes, biće situacija za par godina, Oženio bih se ali nema žena dovoljno. A to što porediš u suštini je isto, sloboda odlučivanja u oba slučaja.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  16. #66
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,485
    Thanks Thanks Received 
    4,443
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Jes, biće situacija za par godina, Oženio bih se ali nema žena dovoljno. A to što porediš u suštini je isto, sloboda odlučivanja u oba slučaja.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
    Razlozi nisu isti. I poslijedice nisu iste.

    Rezultat abortusa u prvoj varijanti je da ćeš imati manje samohranih majki ili nesrećnih i usiljenih brakova radi djece, koju podižu ljudi koji još nisu uspjeli materijalno da stanu na noge.
    Formiraće familiju kad budu spremni za to i sa kim budu htjeli.

    Rezultat abortiranja ženske đece, je manje ženske đece samo zato što su se roditelji istripovali da im treba muški naslijednik.
    Last edited by ASC; 21-11-17 at 15:23.

  17. #67
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,264
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Razlozi nisu isti. I poslijedice nisu iste.

    Rezultat abortusa u prvoj varijanti je da ćeš imati manje samohranih majki ili nesrećnih i usiljenih brakova radi djece, koju podižu ljudi koji još nisu uspjeli materijalno da stanu na noge.
    Formiraće familiju kad budu spremni za to i sa kim budu htjeli.

    Rezultat abortiranja ženske đece, je manje ženske đece samo zato što su se roditelji istripovali da im treba muški naslijednik.
    a ko je pitao djecu tj. fetuse u prvom slučaju da ne žele da žive sa samohranom majkom ili u lošim materijalnim uslovima? Ko je taj koji je odredio da bi ona bila nesrećna a ne možda i srećnija od djece koja bi odrastala u imućnoj porodici?
    She is only here to annoy herself!

  18. #68
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ta koleginica je najebala u svakom slučaju, kad je pristala na pritisak zbog nasljednika čuvene loze ____________ (dopisati po želji neko prezime iz junačke CG koja čini 0.000006 % ukupne svjetske populacije), pristaće i na pritisak zbog bilo čega.
    Najvjerovatnije, ne samo za ovo, nego i za druge stvari.

    Neko je napisao da su krivi muškarci. Da NVO krive muškarce za to.

    Ne znam ... možda krive, ali moje mišljenje jeste da su krive ŽENE!

    Jbg, nemaš petlje da se suprostaviš, onda trpi. Bar danas ima načina da se izboriš za svoja prava, evo te štite NVO na sve strane. Uostalom, isti ti muževi koji zahtjevaju selektivni abortus ne bi ostavili ženu da ih ne posluša, no se malo "šepure". A da nije tako, nije neka šteta.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  19. #69
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,485
    Thanks Thanks Received 
    4,443
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    a ko je pitao djecu tj. fetuse u prvom slučaju da ne žele da žive sa samohranom majkom ili u lošim materijalnim uslovima? Ko je taj koji je odredio da bi ona bila nesrećna a ne možda i srećnija od djece koja bi odrastala u imućnoj porodici?
    Nisam pričao o sreći đeteta nego prvenstveno o sreći roditelja.

    Što se tiče djece njima može život da ispadne i ovako i onako, ali ako ćemo da posmatramo realne situacije, ovima koji odrastaju u nesrećnim brakovima okolnosti nisu naklonjene.

  20. #70
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Kad mi je supruga bila trudna sa blizancima rece nam ginekolog da nosi dva djecaka. Na porodjaj saznamo da su djevojcica i djecak i to je u mojim ocima najljepsa "greska" koju je dr mogao da napravi. Sad ima 3 i po godine i trazi mi da je zovem "p'inceza" :-)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

  21. #71
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kompletan roditelj uzima u obzir više senzibiliteta, dječak i djevojčica ispunjavaju tu jednačinu savršeno.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  22. #72
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,264
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    pošto se do ne tako davno rađalo po desetak djece u familiji mislim da nam je i genetski usađeno da želimo imati djecu oba pola
    She is only here to annoy herself!

  23. #73
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,393
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    1990-e duplo manje mrtvo rodjenih nego u 2015-oj, i znatno vise zivorodjenih. Nikome u oci ne pada koliko se abortiranja izvrsi?! Ovo je zalosno

  24. #74
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,427
    Thanks Thanks Given 
    2,994
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Чему хаштаг прије ријечи нежељена?
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  25. #75
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Roditelji,

    odakle ste sebi dali za pravo da me pravite? Da živim, radim, plaćam račune i mučim se?

    NISTE ME PITALI ZA SAGLASNOST! NISAM VAM OVO TRAŽIO.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •