Results 1 to 6 of 6

Thread: Država i Bog

Default Država i Bog

Što mislite o ovome?

Zašto ljudi ne pričaju o ovim relacijama ako i malo?

Ima li ih?
    Mene se čini ima dosta u formama. Zakon oboje imaju. Takođe neku formu sveobuhvatnosti i vladanjrm nad subjektima...

Ima tu čini mi se dosta sličnog... ne u potpunosti ali naliči.
    Last edited by Ego_and_his_own; 17-11-17 at 02:36.

objasniće ti atejisti sve što te interesuje
    Feminizam do 1. pravog muškarca
    Komunizam do 1. ličnog kapitala
    Ateizam do 1. turbulencije u avionu

Pa sta tu ima previse da se prica... Ako se misli na drzavni vrh a narocito na sefa drzave on je po pravilu religiozan i tako je skoro svugde u svetu. Americki predsednici su po pravilu skoro svi bili duboko religiozni i Boga povezivali sa amerikanizmom, Putin i Ruska pravoslavna crkva takodje imaju cvrste veze, a Kinezi se mole komunistickoj partiji. U vecini svetskih drzava najveci broj stanovnistva sebe smatra religioznim pa samim tim i oni koji vladaju drzavom moraju biti takvi a sam Bog se uglavnom koristi za isprazne fraze. Mada i tu ima odstupanja, Aleksis Cipras je najbolji primer.

Kad koristimo termine Država i Bog mi govorimo o idealnim formama. (Naj idealniju formu koju mozeš poimati u vezi tih termina)

Kad spomenemo specifične Države ili specificna gledista o Bogu onda ne govorimo više o idealnim formama.

Ali to što si ti rekao sve stoji, mada bi mogli uvidjet da to što si spomenuo su sve "pretvaranja" ljudi. Sto je interesantno po sebi kao refleksije ovih idealnih formi koje samo slice na prvi pogled kao da su Država i Bog ali kad se pogleda pažljivije može se vidjet da su to "prevare".

Zašto kažem prevare? (A ne marketing i PR kako to zovu ovih dana) Jedna je stvar kad gledamo pozorisnu prestavu pa znamo da ljudi glume, a druga kad se to desava u stvarnom domenu ovih idealnih formi koje spomenuh. Masu ljudi nezna da pojedinci il grupe zapravo samo glume... nisu stvarni.

Na primjer ko to jednačenje grupe ljudi na vlasti sa Državom. Popova sa Crkvom i Bogom itd...

Masu puta se to dešavalo u istoriji da su ljudi vjerovali takve stvari.

Čuvena je ostala od Luja nekog kad je reka: "Ja sam Država." ne zadugo su mu glavu odrubili na ulicu...

Percepcije nisu stvarnost...
    Last edited by Ego_and_his_own; 17-11-17 at 22:30.

"The key to successful leadership today is influence, not authority"
    Sve je manje osoba sa autoritetom ...izuzev korejskog presednika i presednika rs koji vladaju autoritetom.Uticaj se postiže sa legitimnom vlašću a autoritet..može biti milom ili silom. To da su zapadni lideri religiozni jer svako zašto ima svoje zato....normalna je pojava u društvu.

I ako je sve prevara i gluma, (sto se nece sjutra otkriti ali svakako u neko dogledno vrijeme mora izaci na vidjelo) i sve dok se ne pocnu beskompromisno sukobljavati interesi obije strane, nemoguce je imat realnu sliku stvari. Jer nama je nemoguce da vidimo ko stvarno zauzima koju poziciju(mozemo pretpostavljati, ali je nezahvalno).
    Ali cim dodje vrijeme da drzavni(citaj-svjetovni) zakoni ne smiju bit ugrozeni od strane "crkve", maske se moraju skinut, a onda cete vidjeti da iza svega stoji ELITNI satanizam koji je perfidno infiltriran u svjetsku religiju u svim i najmanjim segmentima.....istih.
    Ali sve dok zakon stiti moju naciju, i istovremeno ne ugrozava moj odnos sa Bogom, .....nema razloga da ih ne zaokruzimo

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)